Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Muzyka -> piractwo - c.d. Idź do strony 1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
piractwo - c.d.
PostWysłano: Niedziela, 19 Października 2003, 19:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ramzes
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #104
Posty: 255


[ Osobista Galeria ]




Tirinti :
Problem w tym, że wiele osób jest tylko trochę uczciwych. To znaczy jeśli uczciwość oznacza płacenie 50zł to wybiorą pirata, ale za 20zł kupili by orginał.


zainteresowala mnie twoja wypowiedz. tak sie zastanawiam, czy istnieje jakas granica w tym wszystkim. wlasnie, jak to jest? kiedy kopiuje cos i sprzedaje ze strata dla prawowitego autora? bo tak mi sie wydaje, moze sie myle - to jest piractwo. podobnie chyba z ksiazkami. mozna przeciez sciagnac z netu ksiazke, albo fragmenty dla wlasnego uzytku lub jako pomoce naukowe (wiadomo - studenci nie sa zbyt zamozni ->niektorzy).
  
Re: piractwo - c.d.
PostWysłano: Czwartek, 11 Grudnia 2003, 16:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Krzysiek
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #103
Posty: 1531


[ Osobista Galeria ]




heh...mało... 60% studentów ma kłopoty z kaską a co tu dopiero mówić o kupnie płytek za 60zł...
są za drogie i piractwo będzie sięszerzyć dopóki nie spadną ceny... dlaczego w USA płytka kosztuje góra 35& ? fakt że przeliczyć to na pln to aż głowa boli ale gdyby w Polsce kosztowały płyty ok 20zł to czy piractwo by tak kwitło? wink.gif
  
Re: <Krzysiek> piractwo - c.d.
PostWysłano: Czwartek, 11 Grudnia 2003, 16:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Dodam, ze większość osób po studiach też ma kłopoty z kaską. W każdym razie kupuję teraz zdecydowanie mniej płyt niż w czasach studenckich. Pewnie z jednej strony jest to kwestia tego, że jestem mniej otwarty na nowości, ale z drugiej - również tego, że płyta nie jest artykułem pierwszej potrzeby, a forsę lepiej wydać na czynsz.
  
Re: piractwo - c.d.
PostWysłano: Czwartek, 11 Grudnia 2003, 21:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Krzysiek
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #103
Posty: 1531


[ Osobista Galeria ]




dlatego jak jest okazja ściągać płyty z netu to się ściąga...
  
Re: <Krzysiek> piractwo - c.d.
PostWysłano: Środa, 17 Grudnia 2003, 22:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
puchal
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #293
Posty: 4


[ Osobista Galeria ]




no racja , płytki z netu się ściąga jak tylko sie da ..
ja osobiście kupuję w sklepie te płyty na których mi zależy !
  
Re: piractwo - c.d.
PostWysłano: Czwartek, 18 Grudnia 2003, 18:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ramzes
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #104
Posty: 255


[ Osobista Galeria ]




znalazlam troche paragrafkow. moze sie przydadza:

Art. 117. 1. (Prawo Autorskie) Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom w celu rozpowszechnienia utrwala lub
zwielokrotnia cudzy utwór w wersji oryginalnej lub w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie, Podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Zwrócić należy uwagę na konstrukcję tego przepisu, a w szczególności warunkowanie popełnienia przestępstwa od celu
dokonywanych działań czyli utrwalania lub zwielokrotnia. O przestępstwie możemy mówić jedynie wtedy kiedy są to działania podjęte w celu rozpowszechniania. Wiec posiadanie zainstalowanego windowsa bez licencji nie podpada pod ten przepis.

Art. 278 § 1 (K.K) . Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3
miesięcy do lat 5.

§ 2. Tej samej karze, podlega kto bez zgody osoby uprawnionej uzyskuje cudzy program komputerowy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Tym razem fakt popełnienia przestępstwa uwarunkowany jest działaniem w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, więc dotyczy tylko handlujących piratami lub osób wykorzystujących nielegalne oprogramowanie w prowadzonej działalności gospodarczej.

Art. 116. 1. (P.A) Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom rozpowszechnia cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w
postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie, Podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
  
Re: <Ramzes> piractwo - c.d.
PostWysłano: Czwartek, 18 Grudnia 2003, 20:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




A swoją drogą to ostatnio w Kanadzie zalegalizowano posiadanie (nie mylić z dystrybucją) mp3.
  
Re: piractwo - c.d.
PostWysłano: Niedziela, 21 Grudnia 2003, 22:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mike
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #49
Posty: 502


[ Osobista Galeria ]




Krzysiek :
dlatego jak jest okazja ściągać płyty z netu to się ściąga...


Okazja czyni złodzieja można rzec. Tylko istnieje jeszcze dla mnie coś takiego jak szacunek dla twórcy. Usankcjonowaniem uwielbienia dla płyty jest jej zakup. Lub dodanie do listy oczekujących w kolejce. Muzyka to coś bez czego żyć możesz. Nie umrzesz bez niej z głodu ani z pragnienia. Ale nie pisz że lubisz i cenisz jakiegoś artystę, jeśli go okradasz...
  
Re: <Ramzes> piractwo - c.d.
PostWysłano: Sobota, 03 Stycznia 2004, 12:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
KOD___Sytem
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #561
Posty: 16


[ Osobista Galeria ]




nie czytałem całego lecz bardzo dobre :) postępowanie. Piraty na kompie się sypią sad.gif aale oryginał chodzi jak z płatka. :) need for speed - underground, mam pirata ale sie trzyma ziom,ek bo był przegrywany z oryginalnej płyty ależ także Sims się wysypało po miesiącach. :( i teraz wszystkie gry co mam sąa przegrywane z oryginału. Jednak nie warto tracić cenne 5 złotych na podróbę. najlepiej pożyczyć od kumpla i przegrać ( przynajmniej ja tak robię ). Teraz o innym, piractwo CD przesztrzega prawa aut5orskie wykonawcy i jest to przestępstwem gościa co piratuje. Pirat jest bandytą gier i tym podobne. Jednak niestety są ludzie którzy nie mają pojęcia o prawie autorskim i nie czytają zakładek do gier są nie rozsądni i bardzo nie pomyślni myśle że zmienią postępowanie według praw auitorskich KOD___System wink.gif
  
Re: <Mike> piractwo - c.d.
PostWysłano: Sobota, 03 Stycznia 2004, 13:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




tak, a jesli..ja np lubie roznych wykonawcow, ktorych muzyki na 90% nie kupie w polsce, a nawet za granica jest ciezko, bo czesto ta muzyka nie jest dostepna w postaci cd/kaseta ?, tylko jest nagrywana z imprez, z radia (ktore robi transmisje muzyki z imprez) wtedy jak i ktos mnie by scigal...bo wiekszosc takiej muzyki mam, a zreszta niektore kawalki mam sciagniete ze stron i sa to strony na ktorych wykonawcy zamieszczaja swoje kawalki...jak ci z bsa czy inne palanty bede sprawdzaly cala moja kolekcje czy to czy to jest legalne ?
  
Re: <hardtmuth> piractwo - c.d.
PostWysłano: Sobota, 03 Stycznia 2004, 17:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




W naszym kraju (jak zresztą w każdym innym cywilizowanym) to prokurator musi Ci udowodnić winę, a nie ty jemu swoją niewinność. A więc muszą Ci powiedzieć kto ma prawo własności do danego pliku. Wątpię, żeby im się chciało szukać właścicieli klubowych kawałkuw, czy zresztą jakich kolwiek innych mp3. BSA jest opacana przez pewne firmy (softwarowe), które w zamian za kasę dają listę swoich własności intelektualnych i rządają tylko znajdowania tych a nie innych piratów. Co innego RIAA w USA, która szuka plików muzycznych wszystkich autorów mających kontrakty z wielkimi wytwórniami. Więc jeśli dany DJ nie ma takiego kontraktu to zupełnie nikt nie będzie się interesował, że masz jego spiratowane utwory. Inna sprawa, że policja może ci zabrać kompa na czas sprawdzania legalności utworów, ale jak nic pirackiego nie znajda to muszą oddać.
  
Re: piractwo - c.d.
PostWysłano: Sobota, 03 Stycznia 2004, 22:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ramzes
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #104
Posty: 255


[ Osobista Galeria ]




prawo prawem, ale ja nie kupie oryginalnych programow do grafiki, ktore sa wymagane u mnie na studiach. (studenci - wiadomo: biedni ludzie). dopiero czerpanie korzysci materialnych jest karalne. confused.gif
  
Re: <Tirinti> piractwo - c.d.
PostWysłano: Sobota, 03 Stycznia 2004, 22:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
KOD___Sytem
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #561
Posty: 16


[ Osobista Galeria ]




Skur..... nie dokończe!nienawidze takich co pier....! o przegrywaniu płytek zly.gif więc sie zamknijcie po przegrywanie płytek muzyki to nie piracka sprawa chodzi w tej sprawie tylko qfa o gry narazie eusa_eh.gif !
  
Re: <KOD___Sytem> piractwo - c.d.
PostWysłano: Sobota, 03 Stycznia 2004, 22:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
KOD___Sytem
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #561
Posty: 16


[ Osobista Galeria ]




przepraszam wszystkich holernie mnie poniosło crazy.gif przepraszam na bardzo mocno
  
Re: piractwo - c.d.
PostWysłano: Sobota, 03 Stycznia 2004, 22:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ramzes
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #104
Posty: 255


[ Osobista Galeria ]




KOD___Sytem :
Skur..... nie dokończe!nienawidze takich co pier....! o przegrywaniu płytek zly.gif więc sie zamknijcie po przegrywanie płytek muzyki to nie piracka sprawa chodzi w tej sprawie tylko qfa o gry narazie eusa_eh.gif !

powiedz to jeszcze raz, ale wolniej
  
Re: <Tirinti> piractwo - c.d.
PostWysłano: Poniedziałek, 05 Stycznia 2004, 17:45 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




puki co trabia o mp3, a co z filmiami ?

jak karaja ? itp ?
  
Re: <hardtmuth> piractwo - c.d.
PostWysłano: Poniedziałek, 05 Stycznia 2004, 19:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Kary to są za czerpanie korzyści a nei za posiadanie. Za posiadanie to są odszkodowania a te są z powództwa cywilnego. RIAA walczy tylko o odszkodowania za piractwo muzyczne, bo tylko przemysł muzyczny jest zrzeszony w RIAA. Przemysł filmowy zrzeszony jest w MPAA, a oni jeszcze nie pozywają.
  
Re: <Tirinti> piractwo - c.d.
PostWysłano: Środa, 07 Stycznia 2004, 00:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




to o tyle lepiej, bo pewnie koszty bylyby jeszcze wieksze...za takie cos, pewnie z 20-30$ za jeden film ;)
  
Re: <hardtmuth> piractwo - c.d.
PostWysłano: Środa, 07 Stycznia 2004, 01:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




MPAA bardziej koncentruje się na konfiskacie kamer w kinach i odbierania krytykom możliwości oglądanie screanerów.
  
Re: <Tirinti> piractwo - c.d.
PostWysłano: Czwartek, 08 Stycznia 2004, 19:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




no niestety wlasnie slyszalem, ze teraz kiepsko bedzie z dvdscr :(((, a jak ostatnio bylem na wladcy to z wielka uwaga czytalem napisy kolo kas, ze nie wolno urzadzen nagrywajacych wnosci do kina ;)...czyli telefon tez mogliby mi zabrac jakbym robil zdjecia ? :))

tak samo zdziwilo mnie pytanie...czy chce karte multikinomaniaka, czy jakiegos stalego klienta ;), bo ile ja do tego kina chodze....
  
piractwo - c.d.
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Muzyka

Strona 1 z 2  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
przeprowadzki warszawa
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010