Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Sport i Rekreacja -> Ostrożnie! Idź do strony 1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Ostrożnie!
PostWysłano: Niedziela, 19 Października 2003, 20:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
marekyeah
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #262
Posty: 147


[ Osobista Galeria ]




Chciałbym tylko powiedzieć -zanim wszyscy zaczną szaleć- że ze sztukami walki i sportem trzeba niestety uważać. sad.gif Przesadzając z treningami można nabawić się niezłej kontuzji, a po tem długotrwała przerwa w tym co lubicie najbardziej robić. Ja osobiście jestem doskonałym przykładem wink.gif
  
Re: <marekyeah> Ostrożnie!
PostWysłano: Poniedziałek, 20 Października 2003, 10:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Zależy o jakim sporcie walki mówisz. Trenuję od niedawna karate shotokan i u nas najbardziej kontuzjogenny jest... krótki mecz kosza na zakończenie treningu. Samo karate jest bowiem (na treningach!) mało kontaktowe, ciosy się po części markuje, tzn. wkłada się w nie dużą siłę, ale celuje tuż przed przeciwnikiem. Natomiast na koszu dużo ludzi dostaje prawdziwego amoku. W ten sposób złamano mi palca. Chirirg, który mnie potem badał, też przyznał, że kosz jest jednym z bardziej kontuzjogennych sportów.
  
Re: Ostrożnie!
PostWysłano: Środa, 22 Października 2003, 09:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Analyzer
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #17
Posty: 359


[ Osobista Galeria ]




Berger :
... że kosz jest jednym z bardziej kontuzjogennych sportów.

zgadzam sie, wiem to z doświadczenia, gdyż w letnie dni przesiadywalem na moim "streecie" po 5-8h dziennie. I naogladałem sie wielu kontuzji. Najgorsza ktora widzialem byla chyba taka jak chłopak biegł i przewrocil sie na asfalnie rysujac , a potem łamiąc swoje jedynke (zęba) to był dopiero widok (łęe ). hehe widzałem jeszcze jak jeden chłopak chciał sie popisac ze umie wsadzac do kosza, i tak sie powiesil ze zerwal cała obrecz i zleciał z nia na Ziemie, bez zadnej asekuracji. O połamanych i skreconych kostkach rekach noga, biodrach i nadgarstkach nie bede mowil bo to nic specjalnego. SAm kiedys złamalem kosc w nadgarstku:D. hehe ok narazie
  
Re: <Analyzer> Ostrożnie!
PostWysłano: Czwartek, 23 Października 2003, 10:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kowal
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #275
Posty: 527


[ Osobista Galeria ]




co do grania na asfalcie - jest to gontuzjogenne również dlatego, że samo bieganie po asfalcie jest niezdrowe dla stawów
  
Re: <Kowal> Ostrożnie!
PostWysłano: Czwartek, 23 Października 2003, 11:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Uczyłem się grać w tenisa na asfaltowym korcie. Spox.
  
Re: Ostrożnie!
PostWysłano: Czwartek, 23 Października 2003, 12:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




mowmy o sztukach walki itp, bo tak sie ladnie zaczelo ;)

mozna szalec, ale trzeba miec rozgrzewke i uwazac na kolana, bo one prawodpobonnie najszybceij wysiadaja.

pamietam pierwszy trening muay thai, po 30 minutowej rozgrzewce prawie zemdlalem, caly trening trwal jeszcze 1h, ale dalem rade, z kazdym treningiem bylo coraz lepiej, teraz mam przerwe trzymiesieczna, wakacje, potem zapalenie pluc itp, ale od listopada zaczynam chodzic znowu.

na sparingach, na poczatku najbardziej bolaly mnie lokcie, czeste ciosy o duzej sile trafione w powietrze powodowaly nastepnego dnia bole w tychze miejscach, to ze kawalek zeba stracilem od tego ze dostalem w pysk to szczegol bo prawie nie widac ;d, a nie mialem ochraniacza na szczene.

piszczele, bola bola, czesto do takiego stopnia ze ciezko trening skonczyc, tzn mi takie cos sie nie przytrafilo, ale widzialem przypadki u innych, mi nieraz tylko lasek guzow wychodzil jak sie mocno udezalem piszczelami ;).

jak jezdzilem na wrotkach gorzej wygladaly moje piszczele, bo byly fioletowe po prostu od siniakow i na kolanach tylko strupy

tez raz trafil mi sie siniak na brzuchu od kopniec przy utwardzaniu, ale to moze dlatego ze nie mam plaskiego brzuszka tylko tzw miesien piwny ;)
  
Re: Ostrożnie!
PostWysłano: Niedziela, 26 Października 2003, 17:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
marekyeah
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #262
Posty: 147


[ Osobista Galeria ]




hardtmuth :

na sparingach, na poczatku najbardziej bolaly mnie lokcie, czeste ciosy o duzej sile trafione w powietrze powodowaly nastepnego dnia bole w tychze miejscach


Przeprosty- najgorsza rzecz jaka może być. Lepiej więc nie prostować rąk do końca eusa_naughty.gif
  
Re: <marekyeah> Ostrożnie!
PostWysłano: Niedziela, 26 Października 2003, 17:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
marekyeah
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #262
Posty: 147


[ Osobista Galeria ]




O! udało mi sie wreszcie wyciąć kawałek tekstu z cytatu biggrin.gif .
  
Re: <marekyeah> Ostrożnie!
PostWysłano: Poniedziałek, 27 Października 2003, 01:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




jesli nie bede prostowal to bede mial nizsza szanse ze udezenie przy ciosie
  
Re: Ostrożnie!
PostWysłano: Poniedziałek, 27 Października 2003, 08:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Analyzer
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #17
Posty: 359


[ Osobista Galeria ]




w nazwiazaniu do pierwszych kierunkow to moge powiedziec że mnie tak szczegolnie nic az tak mocno nie boli, ale nastepnego dnia po treningu jestem w stanie zrobic maxymalnie 3 pompki. aha a jak ćwicze na treningu to caly sie trzese robiąc np. jinge.
  
Re: <Analyzer> Ostrożnie!
PostWysłano: Poniedziałek, 27 Października 2003, 12:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




nie wiem co to jingle ;), ale nogi i rece w czasie i po treningu w domu tez mi sie trzesa....ja chce na trening, zeby wszystko wypalilo i od listopada ruszyc do boju !
  
Re: <hardtmuth> Ostrożnie!
PostWysłano: Poniedziałek, 27 Października 2003, 13:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Myślę, że po Twoim barwnym opisie nie zdecydowałbym się na boks tajski ;)
Po treningach karate jestem cały obolały tylko zaraz po wakacjach. Potem mięśnie się przyzwyczajają i gra! :)
  
Re: Ostrożnie!
PostWysłano: Poniedziałek, 10 Listopada 2003, 19:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
marekyeah
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #262
Posty: 147


[ Osobista Galeria ]




hardtmuth :
jesli nie bede prostowal to bede mial nizsza szanse ze udezenie przy ciosie


jak trafiasz w przeciwnika to z reguły nie prostujesz ręki. A żeby uderzenie było mocne trzeba użyc nadgarstka a nie wyciągnąć sie jak żyrafa, by stracic równowage i odsłonic sie na ciosy.
  
Re: <Berger> Ostrożnie!
PostWysłano: Wtorek, 11 Listopada 2003, 01:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




czemu ? sadzisz ze siedze caly czas przed kompem, waze z 60kg, mam 1,5m wzrostu itp ?

bylem na pierwszym treningu po przerwie i przegialem, na utwardzaniu poszlo co mi w kostce jak zdezylem sie piszczelami z kolesiem (on nic nie poczul, nie czuje bolu, mozna go bic jak sie chce czymkolwiek, nawet golymi piesciami po pysku nic, jego sposobem na utwardzanie piszczeli jest walenie sie kawalek drewna po nogach, pare miesiecy temu na utwardzaniu polalal sobie zebra ;)) noga mi zwiatczala nie moglem ustac na noge, a kazdfe potem dotkniecie piszczela powodowalo to samo... teraz juz przechodzi, tylko neiraz zaboli ;)
  
Re: Ostrożnie!
PostWysłano: Środa, 12 Listopada 2003, 16:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




hardtmuth :
czemu ? sadzisz ze siedze caly czas przed kompem, waze z 60kg, mam 1,5m wzrostu itp ?


Dlaczego miałbym tak sądzić? Po prostu Twój opis był dość drastyczny, a w końcu trening powinien się choć trochę różnić od prawdziwej wojny wink.gif
A propos jutro mnie czeka powrót na trening karate po czteromiesięcznej przerwie (dwa miesiące z powodu wakacji i dwa miesiące z powodu braku kasy). Już się boję...
  
Re: Ostrożnie!
PostWysłano: Środa, 12 Listopada 2003, 17:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gROszeCK1
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #297
Posty: 1047


[ Osobista Galeria ]




Ehh... kontuzje to nieraz po prostu niefart.

8 lat trenowalem zapasy z niemalymi osiagnieciami, ale na jednym treningu krzywo upadlem i rozgruchotalem sobie lakotke sad.gif.
Potem operacja, po ktorej trenowac juz nie moglem.

za tytulem watku: Ostroznie!
  
Re: <Berger> Ostrożnie!
PostWysłano: Piątek, 14 Listopada 2003, 11:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




No i już jestem po! Wbrew moim przewidywaniom nie jestem za bardzo obolały. Wczoraj jedynie byłem potwornie WYCIEŃCZONY. Gorzej będzie w poniedziałek, bo mamy powtarzać kata. A ja już nic nie pamiętam! Aha i jeszcze jedna uwaga: w ciągu czterech miesięcy mojej przerwy w trenowaniu karate pojawiło się dużo nowych twarzy. Sporty walki stają się chyba modne! :)
  
Re: <Berger> Ostrożnie!
PostWysłano: Piątek, 14 Listopada 2003, 11:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




a ja znowu chory...!!!! czemu tak sie dzieje, ciagle choruje, chce trenowac, a nie moge :(((((((, juz mnie $@#$% strzela, niecaly miesiac temu zapalenie pluc teraz grypa, ja %$% ;d
  
Re: <hardtmuth> Ostrożnie!
PostWysłano: Piątek, 14 Listopada 2003, 11:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Kumpel mówi, że nie ma lepszego sposobu na wysoką gorączkę niż wyczerpujący, godzinny trening karate.
  
Re: <Berger> Ostrożnie!
PostWysłano: Piątek, 14 Listopada 2003, 14:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




ostatnio wlasnie probowalem, tzn myslalem ze jestem juz prawie zdrowy, a robilem to co zwykle, tak jakbym byl chory i co... i zapalenie pluc i stawianie baniek, trzy dni lezenia w lozku, naszczescie mam przedluzenia do klawiatury i myszy i sobie kompa do lozka podciagnalem ;d
  
Ostrożnie!
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Sport i Rekreacja

Strona 1 z 2  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010