Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Wegetarianizm -> wegetarianie zyja dluzej? Idź do strony 1, 2, 3
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: <Ania D.> wegetarianie zyja dluzej?
PostWysłano: Środa, 02 Czerwca 2004, 10:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Schyzol
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #603
Posty: 62


[ Osobista Galeria ]




wiecie -moze cie sobie jesc zieleninke ..mi to naprawde zwisa..ja sobie mieska nie odmowie
po drugie jesli o sprawy zywienia - musi byc dieta -scisle przestrzegana i uzupelniana z glowa..
  
Re: wegetarianie zyja dluzej?
PostWysłano: Środa, 02 Czerwca 2004, 10:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ania D.
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #989
Posty: 33


[ Osobista Galeria ]




Ale przecież Cię nikt nie namawia na zmianę sposobu jedzenia ani nie krytykuje.
Stawiasz "zarzuty", to Ci odpowiadamy. Nikt tu nikogo nie ocenia po jego diecie.
Jeśli się tylko o czymś mówi, to dobrze byłoby mieć najpierw trochę wiedzy zanim się zabierze głos i wyda ocenę czegoś, o czym się nie ma pojęcia. I tyle.
  
Re: wegetarianie zyja dluzej?
PostWysłano: Środa, 02 Czerwca 2004, 14:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Schyzol
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #603
Posty: 62


[ Osobista Galeria ]




nie znasz mnie a polemizujesz nad poziomem mojej wiedzy..powiem ci tylko tyle ze zawsze jest tak ze w medycynie jest tyle samo zwolennikow co przeciwnikow czy to wegetarianizmu czy innych rzeczy - taka jest prawda..wczoraj zagladnalem to swoich notatek z cwiczen i stwierdzilem ze nie ma sensu pisac bo na necie zauwazylem ze ktos obalal podobna teorie...

to tyle w tym temacie
  
Re: wegetarianie zyja dluzej?
PostWysłano: Środa, 02 Czerwca 2004, 14:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




hmm o to co znalazlem :)


Białka odgrywają kluczową rolę w budowaniu i regenerowaniu ciała. Ale od tego, jakie jest przeznaczenie danego rodzaju białka zależy, czy uczestniczy we wzroście paznokcia, czy mięśni.

Białka zbudowane są bowiem z aminokwasów, które w różnych kombinacjach łączą się łańcuchy, dzięki czemu powstają białka o odmiennych właściwościach. Niektóre łańcuchy aminokwasów są produkowane przez własny organizm, a niektóre organizm może uzyskać jedynie z pożywienia. Każda komórka zwierzęca i roślinna zwiera Białko, różna jest jednakże jego jakość i ilość.

Najwartościowsze biologicznie Białko, które dostarcza wszystkich niezbędnych organizmowi aminokwasów zwierają: mięsa, ryby i jaja. Znacznie niższą wartość dla organizmu człowieka przedstawiają białka pochodzenia roślinnego, przy czym soja plasuje się pomiędzy pierwszą a drugą grupą pożywienia skategoryzowaną jako źródła białka I i II jakości.

Z powyższych względów wegetarianie i osoby, które bardzo rzadko jedzą mięso, bo po prostu im nie smakuje, muszą umiejętnie komponować dietę, by z innych źródeł pozyskać Białko. Każdy wegetarianin wie, że brak białka pochodzenia zwierzęcego musi rekompensować dietą zawierająca dużo soi, roślin strączkowych, orzechów, zbóż oraz nabiału. Nie wszyscy jednak uświadamiają sobie dobroczynną dla ich organizmu rolę jaj, które przecież są składnikiem ciast, makaronów, lodów, chleba i które, lepiej niż warzywa i inne źródła białka pochodzenia roślinnego, rekompensują wykluczenie z diety mięs i ryb. Ale żeby jaja kurze pokryły nasze dzienne zapotrzebowanie na wszystkie rodzaje aminokwasów, musielibyśmy ich zjeść aż 8. Ponieważ dieta taka z innych powodów jest niezdrowa, nie mówiąc o tym, że większość osób nie jest w stanie zjeść więcej niż 2-3 jaja dziennie, naczelnym celem wegetarianizmu jest takie skomponowanie diety, by z innych źródeł pozyskać wysokowartościowe białka, tj. zawierające możliwie dużo różnego typu aminokwasów. Wielu lekarzy uważa, że jest to możliwe, natomiast większość uważa, że wartość białek pochodzenia roślinnego jest zbyt niska i nawet ich duża ilość nie może zastąpić białek pochodzących z mięs, ryb i jaj, co potwierdzają ich obserwacje: wegetarianie częściej cierpią na anemię, mają słabsze zęby, a wśród kobiet wcześniej i szybciej rozwija się osteoporoza. Należy też stwierdzić, iż nie jest zamknięta lista negatywnych skutków diety, z której wykluczono mięso i ryby, ponieważ niezbadany jest wpływ diety wegetariańskiej na zdrowie dzieci i kolejnych pokoleń osób odżywiających się w ten sposób.
Nie ilość, lecz jakoś białka jest zatem kwestią, na którą warto zwrócić uwagę.

Potrzeba codziennego spożywania białka jest warta podkreślenia, ponieważ ciało nie magazynuje białka. Nie będąc wegetarianką, wystarczy jeść regularnie i różnorodnie, by w pełni zaspokajać zapotrzebowanie organizmu na proteiny.
  
Re: <Schyzol> wegetarianie zyja dluzej?
PostWysłano: Środa, 02 Czerwca 2004, 14:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Troszeczkę to dziwne, sam przyznasz. Z własnej woli wszedłeś na forum Wegetarianizm, postawiłeś publicznie jakieś zarzuty, a potem dziwisz się, że Ci ludzie odpowiadają i jeszcze zarzekasz się, że nikt Cię do wegetarianizmu nie namówi. lol.gif
Przypomina mi to sytuację, jak zakładaliśmy z kuzynem Stowarzyszenie Wegetarian w Poznaniu, bodaj w 1989 r. Rozklejaliśmy plakaty, informujące o walnym zgromadzeniu nowego stowarzyszenia, a tu stanął za nami jakiś facet i mruczy pod nosem: ,,Sam wiem, co do garnka włożyć". lol.gif
  
Re: <hardtmuth> wegetarianie zyja dluzej?
PostWysłano: Środa, 02 Czerwca 2004, 14:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Cóż, musiałbym zastosować klawisze ctrl c ctrl v, a to bez sensu. Mogę tylko powiedzieć, że ,,białko" nie pisze się z dużej litery. biggrin.gif
  
Re: <hardtmuth> wegetarianie zyja dluzej?
PostWysłano: Środa, 02 Czerwca 2004, 15:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
oozz
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #239
Posty: 219


[ Osobista Galeria ]




Ale żeby jaja kurze pokryły nasze dzienne zapotrzebowanie na wszystkie rodzaje aminokwasów, musielibyśmy ich zjeść aż 8. Ponieważ dieta taka z innych powodów jest niezdrowa, nie mówiąc o tym, że większość osób nie jest w stanie zjeść więcej niż 2-3 jaja dziennie, naczelnym celem wegetarianizmu jest takie skomponowanie diety,
Na wakacja poznałem człowieka, który od 2 lat je 6-8 jajek dziennie.
Wszystkie badania (m. in. poziom cholesterolu) po prostu idealne. A człowiek po 50-tce.........
Wygląda na to, że ludzki organizm jest dużo bardziej skomplikowany niż się niektórym naukowcom wydaje....duzo bardziej....
P.S. Czytałem kiedyś o badaniach amerykańskich. Dwie grupy ochotników. Jedni jedli po 3 jajka dziennie..druga grupa wcale. Po pierwszym tygodniu, gdy "organizmy dostosowywały się" do diety wyniki badań nie pokazały zmian...ciekawe jak to ma się do panującej powszechnie wiary i szkodliwości zbyt dużej ilości jajek. (pewnie tyle w tym prawdy co w szkodliwości hibiskusa lub wpływu "złego" oddechu marynarzy-cebula, czosnek- na wskazania kompasu).
  
Re: <Berger> wegetarianie zyja dluzej?
PostWysłano: Środa, 02 Czerwca 2004, 17:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




skopiowalem z innego forum, racja.

Co do pisania bialka z duzej litery... tak akurat wyszlo, ze na tym forum gdy ktos napisze jakas firmowa nazwe lub nazwe dzialu, tematu to od razu podlinkowywuje pod napis do odpowiedniego dzialu w sklepie z odzywkami itp i robi duza litere na poczatku.
  
Re: <oozz> wegetarianie zyja dluzej?
PostWysłano: Środa, 02 Czerwca 2004, 17:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




moze to bardziej efekt, ktory sie ujawni dopiero po dluzszym czasie?

slyszalem rozne opinie nt jedzenia duzej ilosci jajek, wiecej bylo o szkodliwosci...
sam nie jadam zoltek z jajek, jesli juz to bialko tylko z jajka.
  
Re: <hardtmuth> wegetarianie zyja dluzej?
PostWysłano: Środa, 02 Czerwca 2004, 17:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Chodziło mi o to, że - aby Ci odpowiedzieć - musiałbym przytoczyć argumenty, których już użyłem kilka postów wcześniej, a to przecież już bez sensu. Spróbuję jednak innymi słowami. Organizm człowieka dzieli uzyskane w pożywieniu białka na pojedyncze aminokwasy i buduje z nich swojhe białka. W białkach roślin są wszystkie aminokwasy egzogenne. Tyle.
  
Re: <Berger> wegetarianie zyja dluzej?
PostWysłano: Czwartek, 03 Czerwca 2004, 17:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




Czyli sugerujesz, ze to co wkleilem to stek bzdur, nic takiego nie ma miejsca, nie ma roznicy pomiedzy bialkiem zwierzecym a bialkiem roslinnym?
  
Re: <hardtmuth> wegetarianie zyja dluzej?
PostWysłano: Piątek, 04 Czerwca 2004, 11:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Poszczególne białka różnią się między sobą. Zbudowane są jednak z takich samych ,,cegiełek", zwanych aminokwasami.
  
Re: <Berger> wegetarianie zyja dluzej?
PostWysłano: Piątek, 04 Czerwca 2004, 16:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




ale poza tym jeszcze zostaje wartosc biologiczna i tutaj chyba roznica jest wieksza.
  
Re: <hardtmuth> wegetarianie zyja dluzej?
PostWysłano: Piątek, 04 Czerwca 2004, 18:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




O czym Ty mówisz???
  
Re: <Berger> wegetarianie zyja dluzej?
PostWysłano: Sobota, 05 Czerwca 2004, 11:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




Jest takie cos jak wartosc biologiczna, inaczej oznaczana BV, przyswajalnosc bialka.

BV 100 - bialko z jajka
BV 79 - piers kurczaka
BV 60 - bialko ziemniaczane
  
Re: wegetarianie zyja dluzej?
PostWysłano: Środa, 09 Czerwca 2004, 13:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ania D.
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #989
Posty: 33


[ Osobista Galeria ]




Mit o spożywaniu dużej ilości białka pochodzi z badań sprzed wielu lat, kiedy to badano górników pracujących w kopalni. Byli oni sprawni fizycznie i zdrowi. Uznano, że aby uzyskać ich sprawność to trzeba spożywać tyle białka co oni, czy nawet 120 g dziennie. Od jakiegoś czasu obniża się jednak tę liczbę. Człowiek nie potrzebuje takiej ilości białka. Jako przykład podaje się często lud Bantu. Kobiety rodzą tam po 10 dzieci, spożywając minimalne ilości białka (nawet poniżej 30 g). Nie ma wśród nich osteoporozy, a ludzi dożywających 100 lat jest 10 razy więcej niż w naszej kulturze.
Upadł też już mit o tym, że trzeba łączyć w jednym posiłku poszczególne aminokwasy, by uzysklać ich komplet (ta teoria jest m.in. w książce "Dieta dla małej planety"). Ogranizm potrafi zmagazynować sobie poszczególne aminokwasy, nie muszą więc one być dostarczone w jednym posiłku czy tego samego dnia. Nauka idzie do przodu.
Mówiąc o "wyższej wartości biologicznej" ma się na myśli zwykle to, że np. jajka mają komplet aminokwasów. Nie ma wśród aminokwasów różnicy - nie ma znaczenia, czy pochodzą z roślin czy zwierząt.

Zgadzam się z Bergerem, że czasami są dziwne reakcje osób jedzących mięso.
Sami przypuszczają atak, a kiedy przedstawi im się argumenty to ich reakcja potrafi być niegrzeczna czy obraźliwa dla innych.
  
Re: <Ania D.> wegetarianie zyja dluzej?
PostWysłano: Środa, 09 Czerwca 2004, 17:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




Czy jestem az taki niegrzeczny lub obrazliwy w stosunku do kogos ? :)

co do spozywanego bialka, 120g nie wiem jak dla kogo, ale dla mnie jest to kompletne minimum dziennie. Dziennie staram sie dociagnac nawet do 180g, tyle bym potrzebowal, a i tak ciagle chudne.

W aminokwasy sie nie zaglebiam, bo jestem za slaby w te klocki.
  
Re: <hardtmuth> wegetarianie zyja dluzej?
PostWysłano: Środa, 09 Czerwca 2004, 17:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Ja tam gramów nie liczę, jem tyle i to, na ile i na co mam ochotę. biggrin.gif
A ten komentarz o niegrzecznej, czy obraźliwej reakcji, nie odnosił się, zdaje się, do Ciebie.
  
Re: <Berger> wegetarianie zyja dluzej?
PostWysłano: Środa, 09 Czerwca 2004, 22:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




staram sie liczyc, ale czesto mi to nie wychodzi ;/

Najsmieszniejsze jest to ze chudne, dziwne bardzo bo uwazalem ze ciezko mi bylo tego dokonac, jem tyle, ze ciagle jestem najedzony, wprawdzie nie wszystko na co mam ochote, ale i tak smacznie potrafie sie wszamac. Ze slodyczy calkowicie zrezygnowalem, z alkoholu rowniez crazy.gif , z objadania na noc itp, nie biegam, cwicze tylko na silowni 3 razy w tygodniu, tak samo na silowni nie robie nic z cwiczen typu rowerek/stepper itp, a w dwa miesiace poszlo ... kolo 4-5kg w dol, tylko szkoda, ze nie widze zadnej zmiany...w ilosci tluszczu, bo brzusia moglby byc mniejszy :)
  
Re: <hardtmuth> wegetarianie zyja dluzej?
PostWysłano: Czwartek, 10 Czerwca 2004, 14:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Tasiemiec? confused.gif
  
wegetarianie zyja dluzej?
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Wegetarianizm

Strona 2 z 3  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010