Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt -> Jaki monitor?
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Jaki monitor?
PostWysłano: Poniedziałek, 27 Października 2003, 00:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
sharpman
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #369
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




Mam pytanko: jaki monitor crt 17" warto kupic, tak do 700zl ?

Zastanawiam sie pomiedzy:

Iiyama LS704UT 17" Vision Master 1403,
LG F700B
NEC FE770
Hyundai Q790.
  
Re: Jaki monitor?
PostWysłano: Poniedziałek, 27 Października 2003, 01:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




powinienes sobie odpuscic LG

pozostaje wg mnie nec albo iiyama,

o hyundai nic nie wiem, wprawdzie firma podobna do mojego 8 letniego monitora daweoo ;d, ktory jeszcze chodzi puki co, ale to dawne czasy 14" a nie 17", ktore maja wiecej elektroniki ktora moze padnac.
  
Re: Jaki monitor?
PostWysłano: Poniedziałek, 27 Października 2003, 22:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
sky02
Dekurion ;-)
<tt>Dekurion</tt> ;-)
 
Użytkownik #346
Posty: 10


[ Osobista Galeria ]




Belinea 103051 644 zł razem z pszesyłką
http://sklep.benchmark.pl/pelny_6527.html
super monitorek tydzień temu go dostałem (po jednym dniu od zamówienia) przy rozdzielczosci 1280 na 1024 ma 85 Hz (pulpit),na gierkach gram przy 1600 na 1200 75 Hz, jakość obrazu super, 3 lata gwarancji

za taka cene monitorek ful wypas
  
Re: <sky02> Jaki monitor?
PostWysłano: Wtorek, 28 Października 2003, 12:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




za taka cene monitorek ful wypas
Buachacha!

Monitorek ful wypas to kosztuje 5x tyle i jest LCD z matrycą MVA, z DVI, z 3 wejściami, z wejściem S-Video. CRT to relikt przeszłości.
  
Re: <Tirinti> Jaki monitor?
PostWysłano: Wtorek, 28 Października 2003, 13:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




zgadza się, ale zanim na takie coś nas będzie stać musimy zadowolić się 5x tańszym :)
  
Re: Jaki monitor?
PostWysłano: Wtorek, 28 Października 2003, 14:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
sky02
Dekurion ;-)
<tt>Dekurion</tt> ;-)
 
Użytkownik #346
Posty: 10


[ Osobista Galeria ]




Tirinti :
za taka cene monitorek ful wypas
Buachacha!

Monitorek ful wypas to kosztuje 5x tyle i jest LCD z matrycą MVA, z DVI, z 3 wejściami, z wejściem S-Video. CRT to relikt przeszłości.


Napisałem "za taką cene". Nie znam lepszego poniżej 650 zł, a poza tym uważam, że jest świetny nie tylko pod względem ceny.

Nie każdy ma tyle kasy np dla mnie 650 zł to dużo.
  
Re: Jaki monitor?
PostWysłano: Środa, 29 Października 2003, 01:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ven0m
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #258
Posty: 119


[ Osobista Galeria ]




Moje typy:
NEC 791 (ten z 1280x1024@85Hz) - dla lubiących żywy kolor
LG 700P - dla ceniących "matowy" obraz (kolo 750 może się dostanie)
ewentualnie można looknąć Samsungi z 7 pod koniec nawy czy też Philipsa 107cośtam Brillance (inne nie są warte oglądania)

Jak nie ruszy 1280x1024@85Hz to nie jest to 17" tylko jakiś złom.
W razie braku kasy lepiej trochę poczekać / "wydusić nieco od babci" / poprzewracać hamburgery / roznosić ulotki, bo monitor to musi być dobry. Na słabym to się tylko umordujesz.

Mój monitor - NEC FE750+
Brata - Samsung 700IFT

A poniżej tych powiedzmy 750 to raczej nie kupisz dobrej 17", innej nie ma sensu.
  
Re: Jaki monitor?
PostWysłano: Środa, 29 Października 2003, 02:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




Tirinti :
za taka cene monitorek ful wypas
Buachacha!

Monitorek ful wypas to kosztuje 5x tyle i jest LCD z matrycą MVA, z DVI, z 3 wejściami, z wejściem S-Video. CRT to relikt przeszłości.


oj Tirinti a Ty ciagle i zawsze o tych LCD, napewno majac bzika bym predzej kupil monitor SONY 21" nic LCD 17 czy 18" za podobne pieniadze, wieksze cieszy.

i nie wiem jak jest teraz dokladnie, ale puki co ciagle w sklepach jak przechodze kolo LCD to nadal pod katem lipnie widac, a czesto w domu puki co mam kino, czyli duzo osob siedzi w pokoju w roznych miejscach jak ogladamy filmy i co wtedy z takim LCD ?, juz sie nie czepiam o rozmazywanie bo 20ms jakos wyglada, chociaz i tak nie jest tak pieknie jak na crt ;)
  
Re: <sky02> Jaki monitor?
PostWysłano: Środa, 29 Października 2003, 09:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
oozz
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #239
Posty: 219


[ Osobista Galeria ]




Wybacz...ale na Belinei muszę w pracy się męczyć. To sa słabe monitory. Porównując do NEC'a to naprawde słabiutki sprzęt.
  
Re: <sharpman> Jaki monitor?
PostWysłano: Środa, 29 Października 2003, 11:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ENIGMA
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #370
Posty: 19


[ Osobista Galeria ]




a może dozbierasz jeszcze 100 zeta i kupisz sobie Samsunga 757DFX. sam mam ten monitor od roku i jest poprostu rewelacyjny. piękne kolory, zero zmian w obrazie, ja pracuje przy rozdziałce 1152x864x32x100Hz i jest idealnie, brak wnerwiających pasków przy monitorach >15" (zazwyczaj 1 lub 2 cieńkie linie widoczne na białym tle - pewnie wiesz). aktualnie cena oscyluje w granicach 780 zł. tu masz link do opisu: http://www.samsung.com.pl/produkty/sm757df.php
  
Re: Jaki monitor?
PostWysłano: Środa, 29 Października 2003, 14:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
sky02
Dekurion ;-)
<tt>Dekurion</tt> ;-)
 
Użytkownik #346
Posty: 10


[ Osobista Galeria ]




oozz :
Wybacz...ale na Belinei muszę w pracy się męczyć. To sa słabe monitory. Porównując do NEC'a to naprawde słabiutki sprzęt.


Z moim nie mam żadnych problemów.

Dlaczego słabe o co ci chodzi?
  
Re: <sky02> Jaki monitor?
PostWysłano: Środa, 29 Października 2003, 15:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
oozz
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #239
Posty: 219


[ Osobista Galeria ]




Mam Belineę 107035
(może masz lepszy model-ale nie bardzo wierzę, bo im nowszy sprzęt, tym mniejsza żywotność-tak to zauważam)
Ale u mnie (w pracy) w tej chwili przy 85Hz ...widzę jak drży. Przy pracy 8 godzin dziennie i 3 latach...nadaje się tak naprawdę do kosza(to już drugi, bo pierwszy strzelił na gwarancji..i już się nie podniósł). Na pocieszenie mam, ze z LG(kolega ma) jest gorzej. Tylko nec wytrzymuje (u mnie w pracy) ciągłe użycie.
  
Re: Jaki monitor?
PostWysłano: Wtorek, 30 Grudnia 2003, 12:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cinek
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #549
Posty: 6


[ Osobista Galeria ]




moze nie jest jeszcze za pozno tongue.gif
brałbym iiyame, z tym ze LM704UT Vision Master 1413 (chyba tak) ~ 700zl. jest na kineskopie trinitrona (zreszta NEC tez) i wg mnie ma najlepszy obraz sposrod tanszych monitorow. ale i tak dokladnie sprawdz w sklepie (ja chodzilem z dyskietka testowa smile.gif ).
samsung tez jest dobry, z tym ze pseudo-plaski (nadlane szklo). mi to np. o wiele bardziej przeszkadza niz 2 paski w iiyamie. one praktycznie w ogole nie przeszkadzaja.
  
Jaki monitor?
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010