Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Overclocking :: Tweaking -> BARTON 2500 na 3200
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
BARTON 2500 na 3200
PostWysłano: Środa, 29 Października 2003, 13:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
jazzon
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #381
Posty: 4


[ Osobista Galeria ]




Czesc!

Wlasnie udalo mi sie podkrecic bartka z 1830 na 2200 i to bez zadnych problemow... :-) (200)
Ale mam jedno pytanie - po podkreceniu skoczyla jego temperatura z 45 na 48-49 stopni :-(
Prawde mowiac nie bardzo wiem czy moze tak zostac? jaka jest granica "bezpiecznej" temperatury?
Dodam tylko ze w tej chwili mam zainstalowwanego na nim najtanszego wentyla Arctic (mialem jakiegos wypasionego ale tak chalasowal ze nie moglem wytrzymac - uzywam go studiu nagran - wtedy bylo 43 stopnie).

Pozdrawiam i prosze o porade :-)
jazzon
  
Re: BARTON 2500 na 3200
PostWysłano: Środa, 29 Października 2003, 14:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
jazzon
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #381
Posty: 4


[ Osobista Galeria ]




wiem - mialo byc - "h" :-P

jazzon
  
Re: <jazzon> BARTON 2500 na 3200
PostWysłano: Środa, 29 Października 2003, 14:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




jak najbardziej oki ... do 60 stopni się nie przejmuj ... mogą powstać problemy przy 55 jeżeli cooler jest rzeczywiście słaby ... wtedy może się pojawić niestabilność... należy podnieść napięcie jak temp nie dojdzie do 60 st C możesz spać spokojnie wink.gif ... a przy okazji ... sądzę ze ten proc pójdzie nawet do 2400 albo i 2500 na napięciu ok. 1.85 V ... tylko wtedy powinieneś go znacznie lepiej chłodzić np tym "orbem" Zelman`a
  
Re: BARTON 2500 na 3200
PostWysłano: Środa, 29 Października 2003, 18:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
jazzon
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #381
Posty: 4


[ Osobista Galeria ]




"... a przy okazji ... sądzę ze ten proc pójdzie nawet do 2400 albo i 2500 na napięciu ok. 1.85 V "

to extra :-)))
a napiecie tez zmienie z poziomu bios'u??

"... tylko wtedy powinieneś go znacznie lepiej chłodzić np tym "orbem" Zelman`a"

a czy taki wentyl jest cichy?

---------------
pozdrawiam
jazzon
  
Re: <jazzon> BARTON 2500 na 3200
PostWysłano: Środa, 29 Października 2003, 21:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




jak najbardziej cichy .. i do tego kosztuje ok. 200 - 230 zł

a wygląda tak:


  
Re: BARTON 2500 na 3200
PostWysłano: Czwartek, 30 Października 2003, 09:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
jazzon
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #381
Posty: 4


[ Osobista Galeria ]




a czy to nie jest ten do ktorego trudno dostac plyte z wywierconymi otworami???

pozdrawiam
jazzon

ps gdzie przez inet moge go kupic?
(niedrogo :->)
  
Re: <jazzon> BARTON 2500 na 3200
PostWysłano: Czwartek, 30 Października 2003, 22:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




nie ten typ który pokazałem nie wymaga dziur w płycie głównej jest na zapinkę ... choć są czasem z tym problemy np zahacza jedna z zapinek o kondensator ale nawet Zelman pisze wtedy CIĄC wink.gif
  
Re: BARTON 2500 na 3200
PostWysłano: Sobota, 01 Listopada 2003, 02:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EZ_lo
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #91
Posty: 600


[ Osobista Galeria ]




mala poprawka: zalman 7000a jak najbardziej wymaga otworow w plycie. model miedziany wazy ponad 700g i daleko wykracza poza specyfikacje socketu. ma w zestawie zaczepy do montazu na plytach z dziurami, ma tez zapinke na pentiuma i athlona xp. ale montazu na samym sockecie nie przewidzieli.
ponadto wystepuja problemy z kompatybilnoscia z plytami - z racji ogromnych rozmiarow i wystajacej zapinki zahacza czasem o kondensatory, jak pisal e X t 7 3 i wtedy bywa, ze pomaga jej przyciecie. ale czasem po prostu nie pasuje i koniec.
trzeba tez uwazac, bo gdy wystaje poza obrys mobo to moze nie miescic sie w obudowie - kolidujac z zasilaczem.
  
Re: <EZ_lo> BARTON 2500 na 3200
PostWysłano: Sobota, 01 Listopada 2003, 13:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




fakt do lekkich nie należy ale widziałem zamontowanego jedynie na sockecie i się trzymał wiec jest to możliwe a z kondensatorami to i owszem są jaja ale da się to ominąć ... sam widziałem .... wygięty kondensator ... nie powiem ze polecam ... raczej niebezpieczne ale nie ma rzeczy niemożliwych a wydajność tego cuda jest naprawdę wielka ! wink.gif
  
Re: BARTON 2500 na 3200
PostWysłano: Sobota, 01 Listopada 2003, 21:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EZ_lo
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #91
Posty: 600


[ Osobista Galeria ]




co do wydajnosci to (podobno) bez dwoch zdan biggrin.gif
zapinke mozna jakas diy zmajstrowac, albo kupic np do bloku. ale powstaje realne ryzyko wyrwania socketa.
zreszta polecam lekture np tych watkow (i mnostwa innych poswieconych temu zalmanowi):
http://forum.tweak.pl/viewtopic.php?t=38749&highlight=zalman
http://forum.tweak.pl/viewtopic.php?t=41743&highlight=zalman
  
BARTON 2500 na 3200
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Overclocking :: Tweaking

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
zephyr
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010