Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Püdelsi, Homo Twist, Maleńczuk -> Ktorego wcielenia sluchasz najchetniej i dlaczego? Idź do strony 1, 2, 3 ... 5, 6, 7
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

Ktorego wcielenia Malenczuka sluchasz najchetniej? ....
Püdelsi
22%
 22%  [33]
Homo Twist
35%
 35%  [51]
Maleńczuk solo
26%
 26%  [38]
Inne
1%
 1%  [2]
Wszystko, co nagral.
13%
 13%  [20]
Wszystkich Głosów : 144

Ktorego wcielenia sluchasz najchetniej i dlaczego?
PostWysłano: Piątek, 07 Listopada 2003, 16:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gROszeCK1
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #297
Posty: 1047


[ Osobista Galeria ]




... i dlaczego?

Wybralem Homo Twist. Od tego zespolu zaczelo sie moje zainteresowanie tym artysta i do dzis pozostaje dla mnie wcieleniem najlepiej do mnie trafiajacym.

Choc jest to ewidentnie rok Pudelsow, do tego zespolu zawsze mialem pewna rezerwe. Dluga czesc historii zespolu lezy w cieniu legendarnego Düpą, do czego mam mieszane uczucia, bo z jednej strony dzieki Pudlom poznalem Düpą a z drugiej... to jednak przez pewien czas bylo tylko przetworstwem a nie tworczoscia. I nawet Kora nie pomoze wink.gif. Dopiero plyta 'Psychopop' mnie w pelni przekonala do zespolu. Nie zmienia to jednak faktu, ze przed nia byly dwie nierowne plyty (Kora i Pudelsi, Viritus Unitis) oraz jedna kiepska (Narodziny Zbigniewa). Mowie o dostepnych wydawnictwach wink.gif

Malenczuk solo, czyli najprawdziwszy z Malenczukow wink.gif. Mam ogromna slabosc do tekstow pana Macka. Jak idzie o polskie liryki muzykow, jest u mnie zdecydowanie faworytem obok Janerki, Nosowskiej i Waglewskiego. Jego plyta 'Pan Malenczuk' uwiodla mnie, moznaby rzec. Coprawda znalem wczesniej niektore pisoenki z wykonania Homo Twista, ale wlasnie te akustyczne nagrania pozwolily mi, choc w procencie, wyobrazic sobie krakowski bruk lat 80. .Jednak nastepna solowa plyta pana Macka, 'Ande La More' to z wyjatkiem 3, moze 4 utowrow, totalna klapa moim zdaniem. Wiele razy probowalem ,ale nie umiem sie do niej przekonac niestety. 'Piosenek z ulicy' nie slyszalem.

Natomiast Homo Twist nie wydal zadnej kiepskiej plyty smile.gifwink.gif Zespol zawieral w sobie dwie rzeczy, ktore mi sie spodobaly: wspaniale teksty i duza dawka wyrafinowanego, psychodelicznego czadu. Pozatym dzieki Homo Twistowi docenilem literature siegajac najpierw po poezje, pozniej za ciosem po proze. Bardzo niecierpliwie czekam az sie w koncu Homo Twist zreaktywuje, bo mowi sie o tym coraz glosniej.

Wyrazilem tu w pelni subiektywna i czasem skrajna opinie, zeby bylo ciekawiej. Zapraszam do konfontacji pogladow oraz przedstawienia swojego spojrzenia smile.gif


Ostatnio zmieniony przez gROszeCK1 dnia Wtorek, 13 Stycznia 2004, 01:44, w całości zmieniany 1 raz
  
Re: <gROszeCK1> Ktorego wcielenia sluchasz najchetniej
PostWysłano: Piątek, 07 Listopada 2003, 16:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gosiaxo
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #377
Posty: 7


[ Osobista Galeria ]




ha! mam 50% głosów!
Wybieram występy solowe ze względów sentymentalnych! Z każdym takim koncertem związane są jakieś osobiste przeżycia, a ponadto MM ma na nich najlepszy kontakt z widownią, co w jego przypadku zapewnia niezatarte wrażenia.
Homo jest zaraz na drugim miejscu, chociaż to było tak dawno sad.gif
Byłam na koncercie w Mózgu i teraz chyba jestem za stara na takie ekscesy wink.gif
pozdr
  
Re: Ktorego wcielenia sluchasz najchetniej i dlaczego?
PostWysłano: Piątek, 07 Listopada 2003, 16:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Alicja
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #402
Posty: 1044


[ Osobista Galeria ]




Chyba nie moge sie wypowiadac na ten temat, gdyz nie znam wszystkich wcielen MM. Jednakze jestem w stanie zaglosowac na Pudelsow, bo ich wlasnie darze najwiekszym sentymentem. Od piosenki "Uwazaj na niego" zaczel sie w ogole moja przygoda. Nie ukrywam, ze z wielka rezerwa podeszlam do plyty "WS" ale kiedy po koncercie w Lodzi w pazdzierniku nastapil we mnie przelom postanowilam kupic "Psychopop".
Usiadlam sobie wygodnie na lozeczku no i mowie " Malenczuk baw mnie". O cholera i wpadlam. Nigdy nie slyszalam tak zajebistej plyty.
Przeciez jej mozna sluchac przez 10 godzin bez przewy i nic, zadnych wymiotow.eusa_sick.gif
Dlatego teraz stojac przed wyborem wcielenia daje glos na PUDELSOW.
I jednoczesnie kajam sie iz nie znam HOMO TWIST. Nadrobie to jak najpredzej. Przyzekam na slowo harcerza. cool.gif
  
Re: <gROszeCK1> Ktorego wcielenia sluchasz najchetniej
PostWysłano: Piątek, 07 Listopada 2003, 17:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Malena
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #324
Posty: 1051


[ Osobista Galeria ]




Wybieram Maleńczuka solo, a zaraz potem Homo Twist....
Owszem, słucham i obserwuję wszystkie "wcielenia" :-), ale preferuję wymienione powyżej, gdyż bliżej mi do - jak to nazywam - "obyczajówek"....
Kiedy słucham takich utworów jak "Mirek Jankowski", "Krzysio", "Alicja", "Narkomanka", "Miasto Kraków", "Populares uber alles" itp. itd.... to wymiękam porażona bezpośredniością, ale i niesamowitą prawdziwością tych tekstów...
A Pudelsi to jednak także Piotr Marek, który /mimo, że niektóre utwory cenię/ jest trochę jakby nie z mojej "bajki"... "Babaluba" czy "Bella pupa" - hm, czy ja wiem...
Z dyskografii "Pudli" - bez wątpienia na miejscu 1-ym "Psychopop".

Ps 1. A czemuż to ankieta nie uwzględnia odrębnie wcielenia pt. "Idol" :-).
Ciekawe kto by się odważył ;-)))))).
Ps 2. A skoro już mówimy o różnych artystycznych drogach MM, to bardzo żałuję, że nie pojawiają się już nowe felietony. Na tamtej stronie przeraźliwa pustka... Ciekawe dlaczego.
  
Re: Ktorego wcielenia sluchasz najchetniej i dlaczego?
PostWysłano: Piątek, 07 Listopada 2003, 18:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ignac
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #322
Posty: 544


[ Osobista Galeria ]




Wybralem Pudli. Od tego zespolu zaczelo sie moje zainteresowanie tym artysta i do dzis pozostaje dla mnie wcieleniem najlepiej do mnie trafiajacym.
tongue.gif

pozdr
/i
  
Re: Ktorego wcielenia sluchasz najchetniej
PostWysłano: Piątek, 07 Listopada 2003, 21:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gROszeCK1
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #297
Posty: 1047


[ Osobista Galeria ]




Malena :

Ps 1. A czemuż to ankieta nie uwzględnia odrębnie wcielenia pt. "Idol" :-).
Ciekawe kto by się odważył ;-)))))).


Poniewaz pytanie brzmi: Ktorego wcielenia sluchasz najchetniej crazy.gif
  
Re: <gROszeCK1> Ktorego wcielenia sluchasz najchetniej
PostWysłano: Piątek, 07 Listopada 2003, 21:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Malena
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #324
Posty: 1051


[ Osobista Galeria ]




Zauważam, że to "słuchasz" w niczym nie przeszkadza.... absolutnie nie jest to moja ulubiona twarz idola ;-), ale z rozbawieniem słucham
niektorych tekstów, które szanowny juror z ust swych wydobywa.
  
Re: <gROszeCK1> Ktorego wcielenia sluchasz najchetniej
PostWysłano: Piątek, 07 Listopada 2003, 21:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Majka
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #385
Posty: 301


[ Osobista Galeria ]




1.-Malenczuk solo...przy "Mirku Jankowskim" lzy sie w oku kreca, podobnie "miasto Krakow"...lubie sie wsluchiwac w texty, z kazdym z nich mam jakies wspomnienia. Nie znam oczywiscie wszystkich utworow ,ani MM, ani Pudli (Psychopop zdecydowanie naj) czy Homo Twist. Sam glos Malenczuka budzi we mnie...wspomnienia, moze jakies tesknoty...Trafne spostrzezenia, mocne i bezposrednie (tu: przychylam sie do zdania Maleny) okreslenia. Maciek jest dla mnie kontrastowa postacia ( w nawiasie dodaje, ze cenie wszelakie kontrasty:), jakkolwiek to zrozumiecie). Zaluje ze nie mam i nie slyszalam jeszcze " piosenek z ulicy" i "Ande La More"...
  
Re: <Malena> Ktorego wcielenia sluchasz najchetniej
PostWysłano: Piątek, 07 Listopada 2003, 22:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kowal
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #275
Posty: 527


[ Osobista Galeria ]




Kurwa pierdolona jebana mać!!! Napisałem posta w odpowiedzi na ankietę, treściwego (prawie pół godziny pisałem) i coś mi go wpierdoliło zly.gif zly.gif zly.gif zly.gif zly.gif przepraszam, ale się uniosłem, napiszę później
  
Re: Ktorego wcielenia sluchasz najchetniej i dlaczego?
PostWysłano: Sobota, 08 Listopada 2003, 00:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ignac
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #322
Posty: 544


[ Osobista Galeria ]




a tak a propos ankiety: to kategorie nr 4 i 5 _>

Inne

Wszystko, co nagral


nie są odpowiedziami na zadane pytanie tongue.gif
Ktorego .... a więc tylko konkret i jednoznacznie cool.gif
  
Re: Ktorego wcielenia sluchasz najchetniej i dlaczego?
PostWysłano: Sobota, 08 Listopada 2003, 00:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gROszeCK1
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #297
Posty: 1047


[ Osobista Galeria ]




ignac :
a tak a propos ankiety: to kategorie nr 4 i 5 _>

Inne

Wszystko, co nagral


nie są odpowiedziami na zadane pytanie tongue.gif
Ktorego .... a więc tylko konkret i jednoznacznie cool.gif


Przeciez panuje Wolnosc Slowa, czyz nie? cool.gif
(ta formulka jest dobra na wszystko) lol.gif
  
Re: <Kowal> Ktorego wcielenia sluchasz najchetniej
PostWysłano: Sobota, 08 Listopada 2003, 01:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Majka
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #385
Posty: 301


[ Osobista Galeria ]




lol.gif Kowalku, znalazles juz ducha swego spokoj? lol.gif A napiszesz nam jeszcze raz i tresciwie? lol.gif
  
Re: Ktorego wcielenia sluchasz najchetniej i dlaczego?
PostWysłano: Sobota, 08 Listopada 2003, 02:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
El_Pablo
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #366
Posty: 5


[ Osobista Galeria ]




Miejsce pierwsze
Zdecydowanie Maleńczuk solo (ale z płyty piosenki z ulicy, płyta Pan MM nie jest tak klimatyczna jak ww.) tam czuc prawdziwą siłę przekazu, spontan ... .Muzyka duszy - kto może niech posłucha Mirka Jankowskiego, czysty ból.
Miejsce drugie
Homo Twist z naciskiem na pierwszą płytę- brzmieniowo najsłabsza, klimatycznie najlepsza.
Długo, długo nic ...
Pudelsi
Wrażenia z przed paru lat - koncertowo very gut, płytowo lekka kiszka. Jedyna płyta która mnie prawie w całości przekonuje to PSYCHOPOP. Reszta góra, dól.
Płytę MM Ande la More (czy jak jej tam) celowo pomijam - grunt to dbać o nerwy.
  
Re: <gROszeCK1> Ktorego wcielenia sluchasz najchetniej
PostWysłano: Sobota, 08 Listopada 2003, 13:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
go_girl_go
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #198
Posty: 758


[ Osobista Galeria ]




Długo się zastanawiałam, ale chyba Pudelsi cool.gif.
Jeśli chodzi o muzykę to podchodzę do niej dość emocjonalnie i sentymentalnie. Może to błąd, ale tak właśnie mam. Z Pudelsami jest związany pewien przełom w moim życiu i dlatego chętnie słucham właśnie tego wcielenia wink.gif.
  
Re: Ktorego wcielenia sluchasz najchetniej i dlaczego?
PostWysłano: Sobota, 08 Listopada 2003, 19:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
El_Pablo
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #366
Posty: 5


[ Osobista Galeria ]




Dziwi mnie stosunkowo niska pozycja Homo Twist.
  
Re: <El_Pablo> Ktorego wcielenia sluchasz najchetniej
PostWysłano: Sobota, 08 Listopada 2003, 21:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
AZYL
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #328
Posty: 17


[ Osobista Galeria ]




no.1 - HOMO TWIST - za energie i czad
no.2 - PUDELSI - za energie i czad z innego wagonu music train
no.3 - solo - nuda
no.4 - inne - idol=!@#$%^&*() (no ale z czegos trzeba zyc wink.gif )
  
Re: <El_Pablo> Ktorego wcielenia sluchasz najchetniej
PostWysłano: Niedziela, 09 Listopada 2003, 19:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
moyra
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #411
Posty: 194


[ Osobista Galeria ]




Tak sobie czytalam te wasze wypowiedzi i postanowilam tez cos wyskrobac. Ja zdecydowanie i jednoglosnie postawilam na Homo Twist. Dlaczego!Odpowiedz jest prosta:Malenczuka po raz 1 uslyszalam wlasnie w tym wcieleniu ale to nie wszystko, slyszalam go we wszystkich odslonach i ta po prostu najbardziej przypadla mi do gustu... co tu duzo mowic rytm, psychodelia i mimo ze to w Panu Malenczuku Maciek pokazuje, jak mozna by rzec, swoje prawdziwe "ja" moim skromnym zdaniem to wlasnie Homo Twist pokazuje esencje jego tworczosci...Bardzo zaluje ze Homo Twist Brothers rozpadl sie w 2000 roku i tak do konca nie jestem pewna czy bede zadowolona jesli nastapi reaktywacja tego zespolu , poniewaz znajac (nie doslownie oczywiscie smile.gif ) go, tzn. Malenczuka, bedzie chcial wprowadzic jakas innowacje, jak sam powiedzial chcialby naped na 4 kola, a to juz nie bedzie to samo zwlaszcza gdy nie bedzie ponad to w starym skladzie. Cos takiego rownie dobrze mogl by zrobic pod innym szyldem.... ale chyba musze sie przywolac do porzadku bo wjechalam na bocznice.
tak wiec glosowalam na najlepszy i NIEPOWTARZALNY(!) zespol Homo Twist. Gdybym dodatkowo miala glosowac na plyty to na 1 miejscu usytuowalabym Homo Twist "Homo Twist"

Czasami dobrze jest se pogadac..... biggrin.gif
  
Re: <moyra> Ktorego wcielenia sluchasz najchetniej
PostWysłano: Niedziela, 09 Listopada 2003, 19:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
panda
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #410
Posty: 72


[ Osobista Galeria ]




Holera ... Moyra mnie zabije za to ze sie wypowiedzialam podpisujac sie jej nickiem.... dlaczego jej nie wylogowalam.....
c eusa_wall.gif hcialam tylko sprostowac ( zeby nie zginac) ze powyzsza wypowiedz zostala wyskrobana przeze mnie
Nikt sie nie gniewa?.... mam nadzieje ze nie... eusa_wall.gif
  
Re: <gROszeCK1> Ktorego wcielenia sluchasz najchetniej
PostWysłano: Poniedziałek, 10 Listopada 2003, 00:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ignac
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #322
Posty: 544


[ Osobista Galeria ]




jasne cool.gif
  
Re: Ktorego wcielenia sluchasz najchetniej i dlaczego?
PostWysłano: Poniedziałek, 10 Listopada 2003, 00:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Alicja
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #402
Posty: 1044


[ Osobista Galeria ]




Chcialam zapytac dlaczego mozna glosowac tylko raz?
Wiem, wiem...
Ale jestem w sytuacji takiej, ze chcialam postawic na rowni HT i Pudelsow. Czy tak mozna? Nie wiem. Az mi sie wierzyc nie chce, ze ten facet wystepuje w dwoch diametralnie roznych odslonach. Ale bestia!
  
Ktorego wcielenia sluchasz najchetniej i dlaczego?
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Püdelsi, Homo Twist, Maleńczuk

Strona 1 z 7  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
przeprowadzki warszawa
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010