Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Püdelsi, Homo Twist, Maleńczuk -> Schizofrenia?
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Schizofrenia?
PostWysłano: Czwartek, 13 Listopada 2003, 23:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
tsztsz
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #442
Posty: 21


[ Osobista Galeria ]




jak odniesiecie sie do sytuacji kiedy malenczuk w piosence "twist again" spiewa: "ja pluje na kariere nie obchodzi mnie zysk" a puzniej mowi ze np w programie "jestem jaki jestem" czy "idol" wystepuje dla pieniedzy( w przypadku tego pierwszego programu- co sam przyznal w pewnym wywiadzie) lub dla slawy ( w przypadku pr.idol)
  
Re: Schizofrenia?
PostWysłano: Piątek, 14 Listopada 2003, 02:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gROszeCK1
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #297
Posty: 1047


[ Osobista Galeria ]




tsztsz :
jak odniesiecie sie do sytuacji kiedy malenczuk w piosence "twist again" spiewa: "ja pluje na kariere nie obchodzi mnie zysk" a puzniej mowi ze np w programie "jestem jaki jestem" czy "idol" wystepuje dla pieniedzy( w przypadku tego pierwszego programu- co sam przyznal w pewnym wywiadzie) lub dla slawy ( w przypadku pr.idol)


Nie zrozum mnie zle, ale proponuje Ci edukacje wink.gif
1. Ortografia i gramatyka (bledy i przecinki). Naprawde wygodniej sie czyta wypieszczone pod tym wzgledem posty. Dwa razy przeczytaj, zanim poslesz na forum. Dbaj tez o nas.

2. Do zawartosci utworu 'Twist Again' warto sie zapoznac ze slowami 'autoironia', 'parodia' oraz z Malenczukowa biografia mimo wszystko. Traktowanie zupelnie doslowne tej piosenki to przeciez jakis absurd lol.gif
  
Re: <gROszeCK1> Schizofrenia?
PostWysłano: Piątek, 14 Listopada 2003, 15:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
tsztsz
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #442
Posty: 21


[ Osobista Galeria ]




dziekuje za uswiadomienie mi tego ale nigdy nie bylem dobry w interpretowaniu czegokolwiek a co do mojej ortografi i sposobu pisania to mam juz tak od dziecka bo tak jest szybciej i wygodniej sory jezeli kogos to drazni biggrin.gif
  
Re: <tsztsz> Schizofrenia?
PostWysłano: Piątek, 14 Listopada 2003, 20:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Malena
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #324
Posty: 1051


[ Osobista Galeria ]




Sprawa rzeczonego tekstu została /zapewne nie po raz pierwszy/ poruszona na niedawnym warszawskim spotkaniu w zamku Ujazdowskim.
Ktoś sformułował identyczny zarzut...
MM odpowiedział wtedy, że przecież pisał tę piosenkę wiele lat temu... Był wtedy jednak trochę innym człowiekiem. Czasy się zmieniły i teraz uważa się za - cyt. "buntownika konfekcjonowanego", czego się wcale nie wstydzi i nie wypiera...
Dodał także, że zawsze dążył do tego, by zrobić karierę i nie widzi w tym nic hańbiącego.
Ty widzisz? Ja również nie :-)
  
Re: <Malena> Schizofrenia?
PostWysłano: Piątek, 14 Listopada 2003, 23:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
tsztsz
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #442
Posty: 21


[ Osobista Galeria ]




a czy ja powiedzialem ze widze?
  
Re: <tsztsz> Schizofrenia?
PostWysłano: Piątek, 14 Listopada 2003, 23:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Malena
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #324
Posty: 1051


[ Osobista Galeria ]




A czy ja powiedziałam, że widzisz ;-)))). Raczej zadałam pytanie.
Ale, ok! Ogłaszam gong! Zakończmy tę lictytację. Pozdrawiam :-)))
  
Re: <tsztsz> Schizofrenia?
PostWysłano: Sobota, 15 Listopada 2003, 16:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
AZYL
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #328
Posty: 17


[ Osobista Galeria ]




MM jak i inni artysci trudni sie dostarczaniem rozrywki - raz na smutno, innym razem na wesolo - teraz ma okres cyrkowo-wesoly

dobrze, ze nagrywa plyty wiec mozna sobie posluchac takiego MMa na jakiego sie ma w danej chwili ochote wink.gif
  
Re: <tsztsz> Schizofrenia?
PostWysłano: Czwartek, 20 Listopada 2003, 14:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
moyra
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #411
Posty: 194


[ Osobista Galeria ]




Cóż jedno napewno nie podlega dyskusji Maciej jest w swych wypowiedziach szczery(aż do bólu tongue.gif ) i za to moim zdaniem można go cenić.
  
Re: <moyra> Schizofrenia?
PostWysłano: Czwartek, 20 Listopada 2003, 14:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
moyra
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #411
Posty: 194


[ Osobista Galeria ]




Kurdę nie wiem czemu się zdublowałam! coś nie tak z kompem,albo to ....SCHIZOFREMIA?! shock.gif
  
Re: Schizofrenia?
PostWysłano: Czwartek, 20 Listopada 2003, 19:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ronnie
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #408
Posty: 24


[ Osobista Galeria ]




szczerosc to było to coś co zawsze w nim ceniłam... ale ostatnio coś "miesza" się w zeznaniach... przynajmniej ja odnosze wrażenia, że jago kreacja jest jednym wielkim blefem...teraz... no ale nie wiem co tam w nim tak naprawdę siedzi
  
Re: <ronnie> Schizofrenia?
PostWysłano: Czwartek, 20 Listopada 2003, 22:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
panda
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #410
Posty: 72


[ Osobista Galeria ]




Moim zdaniem MM po prostu postanowił sie ustatkować... więc jakiś pieniądz mu jest potrzebny a z idola takowy bedzie.No nie?
Zresztą jak już mówiliście ludzie się zmieniają, więc MM napewno też.... W końcu chyba też jest człowiekiem?! tongue.gif
  
Re: <ronnie> Schizofrenia?
PostWysłano: Poniedziałek, 24 Listopada 2003, 10:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
moyra
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #411
Posty: 194


[ Osobista Galeria ]




Wiesz Ronnie każdy ma prawo do zmiany poglądów, ale wydaje mi się że w gruncie rzeczy Maciek jest jaki jest smile.gif .I to do nas należy czy go będziemy takim akceptować czy nie....
  
Re: Schizofrenia?
PostWysłano: Piątek, 09 Stycznia 2004, 22:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Niestrawny
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #569
Posty: 36


[ Osobista Galeria ]




ee, a czemu autor tematu nie postawil takiego pytania?
autor tematu w przykladowym pytaniu :
dlaczego MM w piosnce Homo Twist spiewa "...ja nie slucham rock'n'rolla rock'n'roll to syf...", przeciez on uprawia taki gatunek muzyczny wiec jak moze go nie sluchac?


poza tym Twist Again to jeden z genialniejszych kawalkow Homo Twista, a przyczepianie sie teraz o cos takiego jest dla mnie troche glupie [bez urazy]
  
Re: <Niestrawny> Schizofrenia?
PostWysłano: Niedziela, 11 Stycznia 2004, 12:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
monika
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #563
Posty: 121


[ Osobista Galeria ]




"Przyczepianie" nie jest w tym wypadku bzdurą! Wystawianie się na widok publiczny -co jest wszakże dla artysty koniecznością - zobowiązuje. Nie można sobie czegoś ot tak chlapnąć, bo zostanie zapamiętane, chyba, że ma to być celową prowokacją. Sprawa kasy zawsze jest niezręczna, ale w końcu "artysta" w dzisiejszych czasach to tylko zawód. Nie wierzę w ideowe deklaracje, bo niestety obecnie trudno wymienić choć jedną osobę, która wypełnia swój artystyczny manifest. Z drugiej strony artysta nie musi się z niczego tłumaczyć. To są jego własne wybory. Ja przyjmuję to co MM tworzy nie łączac tego z jego osobą, bo choć szumnie określa siebie poetą, to słowo dziś jest tylko znaczącym obranym za znaczenia... Chyba nie warto szukać ukrytych sensów, grunt, że robi dobrą muzykę.
  
Re: Schizofrenia?
PostWysłano: Niedziela, 11 Stycznia 2004, 13:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gROszeCK1
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #297
Posty: 1047


[ Osobista Galeria ]




monika :
Sprawa kasy zawsze jest niezręczna, ale w końcu "artysta" w dzisiejszych czasach to tylko zawód.


Bzdurnym wybrykiem historii byl fakt, ze przez pewien czas sztuka nie byla zawodem a co za tym idzie artysci nie byli zawodowcami (co sie przekladalo najczesciej na ich dziala). Na szczescie powoli takze nad Wisla sprawa wraca do normy ;-)
A mecenaty sztuki przeciez znane juz byly w starozytnym Rzymie. Dzisiaj na nich sie mowi 'sponsorzy'. wink.gif
  
Re: <gROszeCK1> Schizofrenia?
PostWysłano: Niedziela, 11 Stycznia 2004, 15:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
monika
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #563
Posty: 121


[ Osobista Galeria ]




Ja tam upieram się przy haśle sztuka dla sztuki a nie dla kasy - Sztuki pojmowanej po Kantorowemu, czyli jako jedynej realnej wartości. A zawodowstwo dzisiaj (przez owo sponsorowanie) kojarzy mi się bardziej z chałturzeniem niż z artyzmem. Poeta, to nie człowiek, który zarabia na chleb pisaniem, ale ktoś wyznający swoistą religię sztuki, wbrew i wobec wszystkim i wszystkiemu. Ale to jest temat na długą dyskusję.
  
Re: Schizofrenia?
PostWysłano: Niedziela, 11 Stycznia 2004, 15:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gROszeCK1
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #297
Posty: 1047


[ Osobista Galeria ]




monika :
Ja tam upieram się przy haśle sztuka dla sztuki a nie dla kasy - Sztuki pojmowanej po Kantorowemu, czyli jako jedynej realnej wartości.

A ja uwazam, ze da sie obie rzeczy pogodzic. Horacy, Szekspir, Molier <-- szczyt komercji wink.gif

Cytat:
A zawodowstwo dzisiaj (przez owo sponsorowanie) kojarzy mi się bardziej z chałturzeniem niż z artyzmem. Poeta, to nie człowiek, który zarabia na chleb pisaniem, ale ktoś wyznający swoistą religię sztuki, wbrew i wobec wszystkim i wszystkiemu.

Ale bez jedzenia chleba dlugopisu nie uniesie. Niestety epoka romantyzmu za mocno sie zakorzenila w umyslach Polakow. Calkowicie niezasluzenie.

Cytat:
Ale to jest temat na długą dyskusję.

Od tego mamy forum :-) Choc niestety lekko zboczylismy z tematu Macka. Jakby co mozemy o tym pogadac na innych forach tematycznych. Osobiscie zapraszam i podyskutuje z przyjemoscia :)
  
Re: <gROszeCK1> Schizofrenia?
PostWysłano: Niedziela, 11 Stycznia 2004, 16:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
monika
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #563
Posty: 121


[ Osobista Galeria ]




Dobra, to moje ostatnie wejście w tym temacie, ale muszę się sprzeciwić podawaniu Moliera, po pierwsze: to teatry dworskie były wówczas jedyną możliwościa scenicznego działania, po drugie: pisząc miał (poza tematem)pełną wolność wypowiedzi i przez całe życie wypełniał obrany szlak. A poza tym nie przypisywał się do Awangardy jak czynią dziś niektórzy szumnie manifestując swą indywidualność i niezależność po czym pobierają państwowe dotacje.
  
Re: <monika> Schizofrenia?
PostWysłano: Poniedziałek, 02 Lutego 2004, 20:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Soffe_U
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #638
Posty: 108


[ Osobista Galeria ]




Ja sama czasami juz sama nie wiem o co Panu MM w końcu chodzi...raz mówił "śpiewam z porzeby duszy" (w co nie wątpie, bo dusza o jajecznicy raczej nie śpiewa) a potem mówi " za darmo to boli gardło" i " po koncertach charytatywnych mam depresję " ...hmmm...czasami to mam nawet wrazenie ze mu czwarta twarz powoli dorasta:
komercyjno-aktorska.
I myślę że on to robi ot tak, dla jaj...nie długo kury pójdą na bezrobocie!!! wink.gif Panie Maleńczuk-niech sie pan opamięta!
pozdrowionka
  
Schizofrenia?
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Püdelsi, Homo Twist, Maleńczuk

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010