Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt -> Dziwna myszka A4TECH
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Dziwna myszka A4TECH
PostWysłano: Niedziela, 16 Listopada 2003, 17:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ldv
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #160
Posty: 27


[ Osobista Galeria ]




Od pewnego czasu używałem myszki A4TECH WWW-31. Po jakimś czasie przez przypadek urwałem kabel. Szkoda mi było kasy, więc postanowiłem polutować przewody. Gdy sprawdzałem czy wszystkie styki działają okazało się, że niebieski kabelek łączy się 5 pin'em na DIN'ie oraz z masą. W instrukcji płyty pisze, że to +5V. Poszukiwania usterki wykazały, że znajduje się ona we wtyku. Kiedy go rozebrałem moim oczom ukazała się dość dziwna(jak dla mnie) konstrukcja. Kabel zasilający jest połączony osobnym kabelkiem z masą(więc nie ma mowy o uszkodzeniu).
Czy ktoś może wie dlaczego jest to tak zrobione? Zasilanie połączone z masą to prawie jak zwarcie, a to nie brzmi zbyt dobrze.

Obrazek:

Sorry z ostrość.

1-kabelek z zasilaniem(+5V)
2-miejsce połączenia przewodu niebieskiego z białym
3-dziwny biały kabelek
4-biały kabelek przylutowany do masy
Kod:
  
PostWysłano: Wtorek, 25 Listopada 2003, 20:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ldv
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #160
Posty: 27


[ Osobista Galeria ]




Chyba zmienie pytanie:
Czy to jest normalne??
  
Re: Dziwna myszka A4TECH
PostWysłano: Wtorek, 25 Listopada 2003, 20:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




moze na drodze pomiedzy bialym na niebieskim jest jakis kondesatorek... chociaz nic tam nie widac, sluzylby do filtrowania napiecia z wszelkich nieprawidlowosci.

ale jesli go nie ma tam....wez miernik i sprawdz jaka jest rezystancja pomiedzy masa a +5V, a najlepiej przed tym odlutuj przewod od myszy rowniez...
  
Dziwna myszka A4TECH
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010