Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Inne -> Hyde Park -> Dziś widziałem wsojego idola. Idź do strony 1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: <Akira> Dziś widziałem wsojego idola.
PostWysłano: Wtorek, 21 Października 2003, 11:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Cóż Wokkbench był dość mało intuicyjny, dlatego Amigi używałem tylko do gier. A jak tylko zmieniłem ją na PC (386DX w wersji AMD[szalone]) to zainstalowałem Windows 3.1 i zdecydowanie lepiej mi sięgo obsługiwało.
  
Re: <Tirinti> Dziś widziałem wsojego idola.
PostWysłano: Wtorek, 21 Października 2003, 12:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
szaman82
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #290
Posty: 225


[ Osobista Galeria ]




jej shock.gif o czym Wy wszyscy mówicie?!jakies AMD-my i inne dziwne rzeczy,nic z tego nie rozumiem,już sie w dyskusji pogubiłem.Ja tylko wiem,że kiedys popularne były Atari i Amigi-wtedy to było coś! I tyle na ten temat.

pozdrawiam serdecznie

p.s.chyba troszeczkę tematy tego wątku sie zmienił... wink.gif biggrin.gif
  
Re: <szaman82> Dziś widziałem wsojego idola.
PostWysłano: Wtorek, 21 Października 2003, 14:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




AMD to firma produkująca procesory, największy konkurent Intela. Generalnie AMD ma w Polsce wielu zwolenników ,ze względu na znacznie niższe ceny. Ja jestem zagorzałym zwolennikiem Intela. Ale pierwsze dwa PCty miałem z prockami AMD (386DX40 i 486DX2 66). Wcześniej miałem jeszcze Spectrum i Amigę. Na początku lat 90tych Amiga była od PCta zdecydowanie lepsza do zastosowań domowych. Niestety Comodore i Atari nie miało takich pomysłuw jak MS, i po kilku latach sytuacja się odwróciła. Główną wizją MS było postawienie na zmianę systemu operacyjnego co około 2lata. Wizja IBMa to było możliwość dowolnej konfiguracji sprzętu. Amiga rozwijała siępodobnie do obecnych konsol, czyli co około 5 lat nowy rewolucyjny design, a później żadnych zmian. No i o ile Amiga 500 biła na głowę 286 i DOS 4.0 to już nie miała szans z 386DX z 4MB SVGA i SB i Dosem 6.0 rozbudowanym o tryb chroniony 32bitowy. Co prawda były droższe wersje Amig, ale były strasznie drogie. A PCty rozwijały sięzgodnie z prawami Moora.

Z drógiej strony do zastosowań profesjonalnych były Unixy i wieloprocesorowe superkomputery z wieloma terminalami oraz stacje robocze. One były bezpieczne ale drogie i trudne w obsłudze.

IBM, Intel i Microsoft wbili sięklinem pomiędzy te dwa typy zastosowań i błyskawicznie zaczeli zdobywaćpozycje. Byłjeszcze Apple, który był konkurentem droższych wersji Amig i rozwijałsięw podobnym tempie i gdyby nie pomoc Billa to Apple by skończyło jak Comodore.
  
Re: <Tirinti> Dziś widziałem wsojego idola.
PostWysłano: Wtorek, 21 Października 2003, 20:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




no po części masz racje ale ... Amiga wcale nie była zamknięta ... np A2000, 3000, 4000 fakt drogie ale bardzo dobre komputery ... a AMD wcale nie jest procem dla ubogich ... jest bardzo mocnym procesorem a Athlony 64 => wszystkie wersje szczególnie FX mają wielki power ... a poza tym pomimo ze stać mnie na PIV nawet najdroższą wersje ... jednak tego proca nigdy nie kupie tak jak i innego ze stajni Intela ... wink.gif mam tę awersję jako stary Amigowiec zgodnie z zasada ... Intel Outside wink.gif cool.gif cool.gif cool.gif cool.gif
  
Re: <Tirinti> Dziś widziałem wsojego idola.
PostWysłano: Czwartek, 23 Października 2003, 23:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
szaman82
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #290
Posty: 225


[ Osobista Galeria ]




Dzięki za wyjaśnienie,spróbuję to jeszcze raz przeczytać,bo ja na razie dla mnie było to bla bla bla bla... biggrin.gif wink.gif ,mój umysł jest typowo humanistyczny, no cóz pozostaje mi być głąbem w tej materii biggrin.gif redface.gif biggrin.gif

pozdrawiam
  
Dziś widziałem wsojego idola.
Forum dyskusyjne -> Inne -> Hyde Park

Strona 2 z 2  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Dobry stomatolog SzczecinKatalog4u to moderowany Katalog SEO stron internetowychzobacz darmowe forum za darmopokoje w ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010