Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Muzyka -> Franz Ferdinand Idź do strony 1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Franz Ferdinand
PostWysłano: Wtorek, 25 Października 2005, 19:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
amalie
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3815
Posty: 277


[ Osobista Galeria ]




Cytując moją koleżankę, "taka seksowna muzyka".
Coś w tym jest. Człowiek sam giba się rytmicznie i nuci pod nosem przekazywane w tekstach niemoralne treści.

Znają i lubią, czy też będę egzaltować się samotnie?
  
Re: Franz Ferdinand
PostWysłano: Wtorek, 25 Października 2005, 19:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
velvetova
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3701
Posty: 427


[ Osobista Galeria ]




kocham ten zespol! dla mnie FF jest najlepszym zespolem ktroy powstal w przeciagu kilkunastu lat mam ich debiutancki album jutro bede miec druga plyte ktora pnoc jest elpsza od debiutu (!) osobisice twierdze ze ich muzyki nie da sie nie rozpoznac jezeli ktos ich slucha to piosenke pozna od razu maja taki fajny styl tak samo jak glos Alex'a Kapranos'a! w ogole sa swietni! a ich nowy teledysk poporstu mistrzostwo! jak pierwszy raz go widzialam pekalam ze smiechu! oo anwet teraz jak pisze tego posta w tle leci plytka FF smile.gif
  
Re: Franz Ferdinand
PostWysłano: Wtorek, 25 Października 2005, 20:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Nika22
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #4302
Posty: 81


[ Osobista Galeria ]




Zgadzam sie. Są rewelacyjni, też mam ich debiutancki albumik. I dobrze wiedzieć że wydają nowy smile.gif
  
Re: Franz Ferdinand
PostWysłano: Wtorek, 25 Października 2005, 20:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
velvetova
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3701
Posty: 427


[ Osobista Galeria ]




Nika22 :
I dobrze wiedzieć że wydają nowy smile.gif
hohihih juz wydali smile.gif premiera odbyla sie 3 pazdziernika biggrin.gif
  
Re: Franz Ferdinand
PostWysłano: Wtorek, 25 Października 2005, 20:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Nika22
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #4302
Posty: 81


[ Osobista Galeria ]




velvetova :
[..]

hohihih juz wydali smile.gif premiera odbyla sie 3 pazdziernika biggrin.gif


Gafa redface.gif źle zrozumiałam. Ale przed chwilą słyszałam że w Berlinie koncert będzie.. 6 czy 8 listopada.. nie dosłyszałam biggrin.gif szkoda że nie w Polsce...
  
Re: Franz Ferdinand
PostWysłano: Wtorek, 25 Października 2005, 21:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
amalie
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3815
Posty: 277


[ Osobista Galeria ]




velvetova :
jutro bede miec druga plyte ktora pnoc jest elpsza od debiutu (!)


Z tym się nie zgodzę, zdecydowanie wolę debiut, na drugiej podobają mi się jedna, góra dwie piosenki (na pierwszej prawie wszystko, może z jednym wyjątkiem).

velvetova :
oo anwet teraz jak pisze tego posta w tle leci plytka FF


U mnie od tygodnia nie wychodzi z odtwarzacza.


A Wasze ulubione numery?
  
Re: <amalie> Franz Ferdinand
PostWysłano: Wtorek, 25 Października 2005, 22:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Lil-fizz
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #1463
Posty: 168


[ Osobista Galeria ]




What you meant
The Fallen
Walk Away
Do You Want To(ale to oczywiste)

Dark of the Matinee
Michael
Take me Out
This Fire

Kolejność obojętna,bo wszystkie wymienione podobają mi się równie mocno

Ps.Żałuję,że wcześniej nie zabrałam się za FF bo to naprawdę dobry zespół jest smile.gif ale lepiej późno niż wcale
  
Re: Franz Ferdinand
PostWysłano: Środa, 26 Października 2005, 14:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
opfer
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #539
Posty: 312


[ Osobista Galeria ]




franz szturmem wbił się na listę moich ulubionych wykonawców dzięki debiutanckiemu krążkowi. uwielbiam wszystkie kawałki z tej płyty, szczególnie matinee, this fire i michael.
nowy album jest niestety słaby w porównaniu z jedynką. do you want to już nie rokowało najlepiej. lubię the fallen, this boy i you could have it so much better.
  
Re: Franz Ferdinand
PostWysłano: Środa, 26 Października 2005, 20:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
amalie
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3815
Posty: 277


[ Osobista Galeria ]




U mnie ze starej: Darts of Pleasure, Michael, Auf Asche, Jacqueline.
A z nowej: The Fallen, I'm your Villain (początek), You Could Have it so much better, Outsiders.
  
Re: Franz Ferdinand
PostWysłano: Środa, 26 Października 2005, 22:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gevenkaven
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #3561
Posty: 215


[ Osobista Galeria ]




z nowej płyty słyszałem ino pilotującego singla i jakoś mnie nie powalił, no ale debiut Frantza był naprawdę na poziomie
  
Re: Franz Ferdinand
PostWysłano: Czwartek, 27 Października 2005, 22:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
velvetova
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3701
Posty: 427


[ Osobista Galeria ]




a ja sie nie zgadzam ze 2 plyta jest gorsza! jest ciekawa! sa na niej bardzo zroznicowane piosenki jak bardzo szybki Evil and a heathen i balladka(co nie bylo na pierwszej plycie) Walk away i duzo melodii...dla mnie ta plyta jest zaskoczeniem...szczerze mowiac spodziewalam sie czegos gorszego obawialam sie ze powtorza to co zrobili The Strocker z 2 plyta a ty takie mile zaskoczenie! mnie osobiscie sie ta plytka podoba a 5 pierwszych numerow moze stac sie hitami na miare piosenek z "franz Ferdinand"

z debiutu najbardziej lubie lubie:jacqueline,take me out this fire auf achse
a z 2:The Fallen,Do you want to(teledysk jest poporstu wspanialy),This boy,walk away,evil and a heathen i you could have it so much better
  
Re: Franz Ferdinand
PostWysłano: Środa, 02 Listopada 2005, 15:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
niebieskawa
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2924
Posty: 87


[ Osobista Galeria ]




FF - dla mnie trochę gwiazdy z przypadku. Ale, jak to się mówi - nieplanowane imprezy wychodzą najlepiej. I faktycznie, ich debiut zaskoczył, porywał i światnie bujał. Zaskoczyli wszystkich, a najbardziej chyba samych siebie. Banda młodych chłopaczków, którzy nie chcą od życia i muzyki zbyt wiele. Chcą żeby dziewczyny tańczyły i ogólnie było fajnie. Na debiut to z pewnością wystarczyło. Ale przyszedł czas na drugą płytę, która ma potwierdzić to i owo. Chłopaki pomyśleli, że znowu będą się bawić i sparodiują samych siebie. No i się udało. Drugi krążek jest bardziej żartem niż poważnym longplay'em. Nie brakuje udanych rzeczy, ale tych odrzucających jest zdecydowanie więcej.
O ile debiut będzie zawsze na górnej półce w mojej płytotece, to do końca życia będę załowała tych 60 zł. wydanych na druga płytę.
A teraz możecie mnie pobić.
  
Re: Franz Ferdinand
PostWysłano: Środa, 02 Listopada 2005, 18:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
amalie
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3815
Posty: 277


[ Osobista Galeria ]




Nikt Cię dziewczę drogie bić nie będzie, bo im dłużej słucham drugiego albumu, tym moje odczucia bardziej do Twoich są podobne. Chociaż cztery piosenki zeń są naprawdę bardzo, bardzo. biggrin.gif
  
Re: Franz Ferdinand
PostWysłano: Środa, 02 Listopada 2005, 20:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
velvetova
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3701
Posty: 427


[ Osobista Galeria ]




ja nie sadze zeby ta druga plyta byla az taka zla jak wy mowicie aczkolwiek napewno nie wpada w ucho tak szybko jak debiutant!
  
Re: Franz Ferdinand
PostWysłano: Poniedziałek, 03 Kwietnia 2006, 19:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
_VV_
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #6175
Posty: 27


[ Osobista Galeria ]




O drugiej płycie nie moge się specjalnie wypowiadać, ale słyszałam, że jest... lepsza. Tak po prostu smile.gif Z pierwszej odrzuca mnie z lekka "Michael"... nie wiem, czemu confused.gif Kiedyś naprawdę lubiłam posłuchać. Chociaż umówmy się, że tekst "Michael, you're the boy with all the leather hips / Sticky hair, sticky hips, stubble on my sticky lips" nie jest, yyy, czymś, miłym tekstem wink.gif Przynajmniej dla niektórych wink.gif lol.gif lol.gif

Chłopcy z Franz Ferdinand deklarują, że chcą tworzyć muzykę, przy której dziewczyny "będą tańczyć". I to im się udaje smile.gif I chwała lol.gif lol.gif

Szkoda, że nie nie mam większych szans zobaczyć grupy na Opener'ze. Ani zdobyć szybko nowej płyty...

Pozdrawiam.
  
Re: Franz Ferdinand
PostWysłano: Czwartek, 01 Czerwca 2006, 09:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Fledge
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2270
Posty: 463


[ Osobista Galeria ]




Wole zdecydowanie druga plyte. Pierwsza byla troche prostacka...
Poza tym FF to bardzo dobra kapela...
  
Re: Franz Ferdinand
PostWysłano: Niedziela, 04 Czerwca 2006, 14:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
_VV_
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #6175
Posty: 27


[ Osobista Galeria ]




Prostacka? shock.gif eusa_eh.gif Nie rozumiem... Wg mnie to naprawdę bardzo dobra płyta - chyba, że masz na myśli utwór numer 10 (dobrze pamiętam?) - Michael wink.gif Ach, ten kaszelek na końcu...
  
Re: Franz Ferdinand
PostWysłano: Niedziela, 04 Czerwca 2006, 18:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
opfer
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #539
Posty: 312


[ Osobista Galeria ]




"prostacka", czyli...?
bo prosta nie równa się prostacka.
  
Re: <opfer> Franz Ferdinand
PostWysłano: Poniedziałek, 05 Czerwca 2006, 09:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
JustinHawkins
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6103
Posty: 1174


[ Osobista Galeria ]




A czemu miałbym się nie wpisać ? lol.gif Pierwszą płytę bardzo lubiłem, druga jest nudna jak flaki z olejem.
  
Re: Franz Ferdinand
PostWysłano: Wtorek, 06 Czerwca 2006, 01:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Fledge
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2270
Posty: 463


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
A czemu miałbym się nie wpisać ? Pierwszą płytę bardzo lubiłem, druga jest nudna jak flaki z olejem


Druga lubie, pierwsza jest nudna jak flaki z olejem, do tego prymitywna z lekka.
Prosta nie znaczy prymitywna. Ale mi chodzi wlasnie o to drugie slowo. Ale troche przesadzam ;)

A najlepszy kawalek to OUTSIDERS...Na tej drugiej rzecz jasna.
  
Franz Ferdinand
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Muzyka

Strona 1 z 2  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010