Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Smakosze -> Placki ziemniaczane
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Placki ziemniaczane
PostWysłano: Poniedziałek, 27 Października 2003, 15:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
oozz
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #239
Posty: 219


[ Osobista Galeria ]




Chyba każdy jadł..bardzo wielu robiło. Niby banalna rzecz. Zetrzeć ziemniaki, cebula, jajko, mąka na tłuszcz i.....
Ale jeżeli dobrz sie przyjrzymy to możliwośći jest wiele.
U mnie w domu, przede wszystkim, ziemiaki są tarte na największych oczkach tarki. I dużo słodkiej papryki (proszek).
Tak starte ziemniaki nie wchłaniaja tak wiele tłuszczu, są bardziej suche.
I przede wszystkim dodatki. Głównie biały ser rozrobiony ze smietaną i cebulką, lub pachnący pikantny gulasz.
Jadłem też placki z krojoną drobno kiełbasą do masy ziemniaczanej.

Pamiętam, kiedyś moja mama robiła placki na smalcu. Były ciężkie....i bardzo smakowały mi na zimno.

A jak wyglądaja Wasze placki?
  
Re: <oozz> Placki ziemniaczane
PostWysłano: Poniedziałek, 27 Października 2003, 15:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




U mie w domu jadło się wyłącznie z kwaśną śmietaną i cukrem. Gdy potem w jakimś barze, czy stołówce dostałem placki ziemniaczane na ostro, byłem baaardzo zdziwony!
  
Re: <Berger> Placki ziemniaczane
PostWysłano: Poniedziałek, 27 Października 2003, 15:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
oozz
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #239
Posty: 219


[ Osobista Galeria ]




Na słodko jadłem, ale przyznam się....deser wolę po obiedzie wink.gif
  
Re: <oozz> Placki ziemniaczane
PostWysłano: Poniedziałek, 27 Października 2003, 16:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kowal
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #275
Posty: 527


[ Osobista Galeria ]




Ja nie lubię placków na słodko.
U mnie w domu najczęściej jada się je z sosem, podobnym do gulaszu:
podsmażona, pokrojona w drobną kostkę cebulka, do tego mięso (jakieś, co się szybko miękkie robi) pokrojone w drobną kostkę, ogórek kiszony, również w kostkę drobną pokrojony oraz pieczarki. Dusi się to w śmietanie (tylko nie za dużo tej smietany). Z przypraw - sól i pieprz.
Placki piecze się na smalcu, ziemniaki tarte są na najdrobniejszej tarce.
  
Re: <oozz> Placki ziemniaczane
PostWysłano: Poniedziałek, 27 Października 2003, 17:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Deser? Przeca dużo drugich dań jest na słodko. Naleśniki z serem i smietaną, pierogi z owocami, ryż z jabłkiem, makaron z serem i śmietaną...
  
Re: <oozz> Placki ziemniaczane
PostWysłano: Poniedziałek, 27 Października 2003, 21:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
szaman82
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #290
Posty: 225


[ Osobista Galeria ]




Po prostu uwielbiam placki ziemniaczane biggrin.gif .``Nauczyła`` mnie je jeść moja babcia.U mnie w domu zawsze jadło sie placki posypane cukrem,co mi nie odpowiadało, bo mi nie smakowały.Kiedys babcia zrobiła mi placki i zaproponowała do nich twarożek ziarnisty(farmerski)i....były PYSZNE biggrin.gif eusa_clap.gif .Od tego momentu placki muszą być z twarożkiem!!! biggrin.gif
Polecam...

Pozdrawiam
  
Re: <szaman82> Placki ziemniaczane
PostWysłano: Poniedziałek, 27 Października 2003, 22:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Noemi_best
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #4
Posty: 134


[ Osobista Galeria ]




och... ja uwielbiam placki wlasnie z cukrem biggrin.gif
na ostro jeszcze nie jadlam, ale jak ktos takie zrobi to sie wprosze do niego na obiad tongue.gif
  
Re: Placki ziemniaczane
PostWysłano: Wtorek, 28 Października 2003, 02:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EZ_lo
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #91
Posty: 600


[ Osobista Galeria ]




placki rzadza !!
u mnie w domu smazy sie je na oleju i tak jak u ooza - przynajmniej czesc masy jest starta na duzych oczkach tarki. poza nie wchlanianiem tluszczu na pewno nadaja plackom chrupkosci, bo z ich krawedzi stercza takie duze kawaleczki ziemniakow i przysmazone ... mmm rozmarzylem sie biggrin.gif jadamy je na slono (sol/pieprz/wegeta), a ja uwielbiam je na zimno.

znam tez jeden patent na robienie ich z zoltym serem.
gdy placki sa juz w sumie gotowe na patelni kladziemy na jednym zolty ser i przykrywmy go drugim. po chwilce ser sie rozpuszcza i na talerz. dobre sa z dobrym ketchupem (tak wiem - profanacja kuchni ...)

a jakiej wielkosci/grubosci lubicie placki?
u mnie sa dosc sporych rozmiarow, ale przy tym w miare cienkie - w efekcie mocno sie przysmazaja. takie malutkie (fi80mm biggrin.gif ) oczywiscie tez lubie, ale jakos przekonany jestem do swoich.
  
Re: <EZ_lo> Placki ziemniaczane
PostWysłano: Środa, 29 Października 2003, 16:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
szaman82
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #290
Posty: 225


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
a jakiej wielkosci/grubosci lubicie placki?


Wolę większe placki,ale mi najbardziej zależy,aby były dobrze wysmażone,przypieczone-nie przepadam za bladymi. biggrin.gif
  
Re: Placki ziemniaczane
PostWysłano: Sobota, 08 Listopada 2003, 15:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kazia
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #203
Posty: 918


[ Osobista Galeria ]




To bardzo dobry temat - u mnie placki rządzą wyłącznie w jadłospisie mojej córki, lubi prawie w każdym wydaniu - warunek jest jeden - żeby tylko nie musiała ich robić, co z niej będzie za kobieta nie wiem, ale z pewnością nie kucharka, widać wszystko się zmienia ..
Ale przeczytałam tutaj dużo różnych przepisów i muszę koniecznie poćwiczyć, jak coś mi wyjdzie to zapraszam NOEMI_BEST na degustację ..
Przepisy marzenie ... dzięki
  
Re: Placki ziemniaczane
PostWysłano: Sobota, 03 Kwietnia 2004, 12:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
weS
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #465
Posty: 53


[ Osobista Galeria ]




Zawsze jadlem poprostu placki wink.gif .. ale ostatnio po poczytaniu tego topicu juz jadlem z kieubasa :) Moze ktos podac przepis na placki na ostro ? wink.gif
  
Re: <oozz> Placki ziemniaczane
PostWysłano: Sobota, 03 Kwietnia 2004, 17:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




fuj
zaraz zostane zakrzyczany ale to jedno z nielicznych dan którego nienawidze
  
Placki ziemniaczane
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Smakosze

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Dobry stomatolog SzczecinKatalog4u to moderowany Katalog SEO stron internetowychzobacz darmowe forum za darmopokoje w ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010