Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Coldplay -> Coldplay - nowym U2? Idź do strony 1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Coldplay - nowym U2?
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Kwietnia 2006, 08:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kmnd_rybnik
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3603
Posty: 1750


[ Osobista Galeria ]




hola!
w wielu artykułach o Coldplay mozna znalezc stwierdzenie, że 'Chris to nowy Bono', a 'C. to nowe U2'.
Ustosunkujcie się proszę do tych stwierdzeń.
  
Re: <kmnd_rybnik> Coldplay - nowym U2?
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Kwietnia 2006, 09:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
JustinHawkins
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6103
Posty: 1174


[ Osobista Galeria ]




Heh, kiedy zobaczyłem klip In My Place też mówiłem, że oto mamy następców U2 :) Obecnie...no, nie wiem. Co to w ogóle znaczy, że będą " nowym U2 " ? Co przez to rozumiemy ?
  
Re: Coldplay - nowym U2?
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Kwietnia 2006, 11:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
luke
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #3325
Posty: 164


[ Osobista Galeria ]




Coldplay swietnie wystartowal, ale zeby porownywac ich z U2 musieliby wydac jeszcze przenajmniej 5 bardzo dobrych plyt. W sumie po tych 5 plytach dalej nie wiadomo czy byloby mozna porownac.... U2 to juz chyba inny poziom po prostu...
  
Re: <luke> Coldplay - nowym U2?
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Kwietnia 2006, 11:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
SHADOWu2
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4943
Posty: 1203


[ Osobista Galeria ]




Nowe U2? eusa_eh.gif
Oni próbują ich naśladować, ale co z tego będą mieli to zobaczymy później! crazy.gif
  
Re: Coldplay - nowym U2?
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Kwietnia 2006, 11:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
luke
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #3325
Posty: 164


[ Osobista Galeria ]




Stwierdzenie, ze probuja ich nasladowac jest zbyt daleko posuniete, podobnie jak stwierdzenie, ze fanow U2 nie ma w RS lol.gif
  
Re: Coldplay - nowym U2?
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Kwietnia 2006, 12:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
odrzu2owiec
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2399
Posty: 430


[ Osobista Galeria ]




Coldplay ciągle porównywane z U2 jest bardzo słusznie. W ostatnich
latach nie pojawił się żaden zespół, który mozna by nazwać
następcami U2. Dziennikarze się w to bawili mówiąc tak o Radiohead
cz Oasis (ha,ha) Ci żurnaliści <lol2>

Wystarczy obejrzeć koncert albo posłuchać ich boota.
Tysiące fanów śpiewa słowa piosenek 'The Scientist' czy 'Yellow'.
Tam się wytwarza taka specyficzna atmosfera jak na koncertach U2.
Publiki nie trzeba zachęcać do śpiewania. Fani wiedzą co mają robić.

Jasne na Oasis też śpiewaja 'Wonderwall' wszyscy ale chyba tylko w Manchesterze :D
A Radiohead to inna bajka.

O podobieństwach w partiach gitar, aranżacjach pisał już Justin i
prawde rzecze.

Fani U2 słuchają Coldplay bo wiedzą, że ich kochany zespół przestanie kiedys grać
a Anglicy są w tej chwili jedynym zespołem, który jest godzien miana ich następców.
Chyba, że widzicie jakiś nazwijmy to młody zespół. który za kilka lat będzie
w stanie zapełnić stadion na 70 tys widzów ?

Te ostatnie zdania odniose do wypowiedzi Justina nt. albumu X & Y

JustinHawkins :
Fajna płyta, tylko szkoda, że Coldplay akurat w
tym kierunku chcą iść. Ale, ale, ale... nie tym miał Coldplay być.
Debiut obiecywał wielkie rzeczy, tymczasem oni owszem, chca być wielcy,
ale w sensie wypełniania stadionów... Ich wola.


Justin jak nie oni to kto. Pearl Jam mieli być muzykami, którzy
będą w stanie porywać masową widownie a świadomie wybrali hale zamiast
stadionów (tzn przyciągają mnóstwo fanów ale mam nadzieje, że wiesz o co mi chodzi:)
Oni nie chcieli byc zespołem na wielką skale.

A tak w ogóle to z okazji dzisiejszego dnia:) < polewa wszystkich wodą > :))))
  
Re: <luke> Coldplay - nowym U2?
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Kwietnia 2006, 12:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
tanathos
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #4979
Posty: 676


[ Osobista Galeria ]




Coldplay - nowym U2
wg mnie takie sformułowanie jest troche przesadzone. Faktycznie, na pierwszy 'rzut oka' brzmią bardzo podobnie ( jutowo wink.gif ) ale po blizszym zapoznaniu... nie, graja troche coś innego... coś co sprawia, ze... widze mgłe jak ich słucham (wiem, to brzmi jak jakas kwintesencja abstrakcji) ale taki ich własnie odbieram, nie mam tego przy słuchaniu U2 tongue.gif
  
Re: Coldplay - nowym U2?
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Kwietnia 2006, 12:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
JustinHawkins
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6103
Posty: 1174


[ Osobista Galeria ]




luke :
Stwierdzenie, ze probuja ich nasladowac jest zbyt daleko posuniete


Nie powiedziałbym. Wszędzie to widać. Oglądając klip Speed Of Sound trudno nie pomyśleć o City Of Blinding Lights. Klip Fix You - i od razu myślimy o Stuck In A Moment. Na koncertach Martinowi zdarza się wręcz cytować niektóre stałe odzywki Bono ( " thanks for giving us a great life " np. ). Nie mówiąc już o kwestiach stricte muzycznych - gitarzysta stara się grać jak The Edge, produkcja X&Y przywołuje na myśl Unforgettable Fire itd. Trochę za dużo tych skojarzeń.
  
Re: Coldplay - nowym U2?
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Kwietnia 2006, 12:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
odrzu2owiec
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2399
Posty: 430


[ Osobista Galeria ]




JustinHawkins :
[..]
Oglądając klip Speed Of Sound trudno nie pomyśleć o City Of Blinding Lights. Klip Fix You - i od razu myślimy o Stuck In A Moment.


Fix You mi się kojarzy ze 'Sometimes you can't make it on your own' ;)

A jeszcze coś dodając to pogłoski o czerwcowym koncercie się
niestety nie potwierdziły bo przecież już byłoby coś wiadomo.

Widocznie w agencji coś działali ale się nie udało...
Szkoda bo wielu fanów zrobiło sobie nadzieje ;(
  
Re: Coldplay - nowym U2?
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Kwietnia 2006, 12:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
JustinHawkins
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6103
Posty: 1174


[ Osobista Galeria ]




tanathos :
nie, graja troche coś innego... tongue.gif


Najmniej " jutowo " brzmi debiut. X&Y moim zdaniem już za bardzo. Oczywiście, mają swój styl - np. głos Martina jest zupełnie inny niż głos Bono - ale tak jakby nie byli zainteresowani, by go rozwijać, a właśnie bardziej chcieli na stadiony. I to jak najszybciej.
  
Re: <JustinHawkins> Coldplay - nowym U2?
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Kwietnia 2006, 12:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
tanathos
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #4979
Posty: 676


[ Osobista Galeria ]




Łooo widzę, ze ostro jedziecie smile.gif
Moze więc zamiast Coldplay - nowym U2? spytajmy lepiej:
Coldplay - podróbka U2? tongue.gif
  
Re: Coldplay - nowym U2?
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Kwietnia 2006, 13:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
anchois
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3454
Posty: 440


[ Osobista Galeria ]




tanathos :
Łooo widzę, ze ostro jedziecie smile.gif
Moze więc zamiast Coldplay - nowym U2? spytajmy lepiej:
Coldplay - podróbka U2? tongue.gif


To wcale nie jest śmieszne, bo niektórzy ortodoksyjni i, hm, powiedzmy niezbyt niedojrzali fani U2 tak właśnie uważają (że wspomnę o pasjonującej dyskusji "Bono vs Chris Martin" na forum u2.com.pl: "pan cris strasznie marnie proboje byc drugi boniasty,a mnie to zdziebko wkurza!", "Fix you jest podobny do Sometimes you can`t make it z jedna roznica ze Coldpleje chcieli sie pochwalic frekwencja na koncertach, u2 nie musi!" itd... MASAKRA! lol.gif )! eusa_wall.gif
  
Re: Coldplay - nowym U2?
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Kwietnia 2006, 13:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
aps
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #2497
Posty: 907


[ Osobista Galeria ]




tanathos :
Łooo widzę, ze ostro jedziecie smile.gif
Moze więc zamiast Coldplay - nowym U2? spytajmy lepiej:
Coldplay - podróbka U2? tongue.gif



eee no bez przesady! chyba nie jest aż tak źle. zresztą tak jak już pisałam wcześniej - dla mnie podobne do u2 jest tylko x & y. zresztą, ja bardzo nie lubie jak mi sie mowi, ze jakis zespol, piosenka czy cos jest takie jak u2. od razu sie buntuje. ale coldplay moge sluchac spokojnie. wg mnie jeszcze daleko im by stac sie kopia u2. (i nie chodzi mi o to, ze daleko im do bycia 'taka potega' muzyczna jak u2. zupelnie nie o to chodzi)

pzdr :)
  
Re: Coldplay - nowym U2?
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Kwietnia 2006, 13:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
JustinHawkins
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6103
Posty: 1174


[ Osobista Galeria ]




tanathos :

Coldplay - podróbka U2? tongue.gif


Na razie jeszcze jest to przesada. Podkreślam: NA RAZIE. Myślę, że Martin i S-ka powinni jednak kilka spraw przemyśleć. I zdjąć ze ścian studia plakaty U2 lol.gif Nawiasem, czytaliście może tą książkę o Coldplay ( autorstwa zdaje się Marcina Babko ), co ostatnio wyszła ? Ja tylko przeglądałem, ale i tak nieźle - pierwszy producent ? Oczywiście fan U2. Pierwsza płyta, którą sobie wspólnie kupili ? Oczywiście Zooropa. I tak dalej, i tak dalej wink.gif
  
Re: Coldplay - nowym U2?
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Kwietnia 2006, 14:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
luke
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #3325
Posty: 164


[ Osobista Galeria ]




JustinHawkins :
[..]
Nie powiedziałbym. Wszędzie to widać. Oglądając klip Speed Of Sound trudno nie pomyśleć o City Of Blinding Lights. Klip Fix You - i od razu myślimy o Stuck In A Moment. Na koncertach Martinowi zdarza się wręcz cytować niektóre stałe odzywki Bono ( " thanks for giving us a great life " np. ). Nie mówiąc już o kwestiach stricte muzycznych - gitarzysta stara się grać jak The Edge, produkcja X&Y przywołuje na myśl Unforgettable Fire itd. Trochę za dużo tych skojarzeń.

Niestety nie widzialem tych teledyskow, wiec nie jestem wstanie wyrazic swojej opini. Zastanawiam sie jednak na ile takie zabiegi sa swiadomym dzialaniem zespolu, a na ile jest to element kampani marketingowej.
Inne argumenty tez, ciezko mi podjac, poniewaz ja tych podobienstw muzycznych nie widze(nie zwracam na nie widcznie uwagi). Przynajmniej nie na tyle szczegolowy, by je konkretnie wskazach, chociaz nie ukrywam, ze zespol przyciaga mnie miedzy innymi dlatego, ze styl jest podobny do stylu U2.
Porownan miedzy X&Y a TUF, nie akceptuje w ogole, bo TUF to moja plyta nr jeden i nic proc TJT, nie moze sie z nia rownac biggrin.gif

Wracajac do samego watku nasladownictwa. Najproscie chyba bedzie poczekac jak historia to oceni. Czy Coldplay zostanie zapamietany jako wspanialy zespol(mam nadzieje, ze tak bedzie) czy zniknie szybko i za pare lat niewielu juz bedzie o nim pamietalo. Druga sytuacja moglaby urzeczywistnic sie gdyby ze sceny odeszlo U2 sprawiajac, ze Coldpay zostalby liderem nurtu rockowego i niepodolalby zadaniu. Nie bylby w stanie na tyle nakrecic koniunktury w swiecie rockowym, zeby pozostac na szczycie tak jak jest to teraz. Jest to mozliwy scenariusz, ale swiat bedzie szczesliwszy jesli zostanie tylko chorym pomyslem ;)
  
Re: Coldplay - nowym U2?
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Kwietnia 2006, 15:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
aps
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #2497
Posty: 907


[ Osobista Galeria ]




a ja dzis w tekscie the hardest part zobaczylam 'everything i know is wrong' - niby nic, ale jakos dziwnie zobaczyc to nie w kontekscie u2 doubt.gif wink.gif
  
Re: Coldplay - nowym U2?
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Kwietnia 2006, 15:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
JustinHawkins
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6103
Posty: 1174


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
Zastanawiam sie jednak na ile takie zabiegi sa swiadomym dzialaniem zespolu, a na ile jest to element kampani marketingowej.


Dobre pytanie. Tego się nie dowiemy.

Cytat:
Porownan miedzy X&Y a TUF, nie akceptuje w ogole, bo TUF to moja plyta nr jeden i nic proc TJT, nie moze sie z nia rownac biggrin.gif


Ależ wiadomo, że jeśli chodzi o poziom TUF od X&Y dzielą lata świetlne :) Oczywiście moim zdaniem wink.gif Porównuję tu tylko brzmienie.

Cytat:
Wracajac do samego watku nasladownictwa. Najproscie chyba bedzie poczekac jak historia to oceni. Czy Coldplay zostanie zapamietany jako wspanialy zespol(mam nadzieje, ze tak bedzie) czy zniknie szybko i za pare lat niewielu juz bedzie o nim pamietalo.


Święta racja.
  
Re: <luke> Coldplay - nowym U2?
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Kwietnia 2006, 17:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
killiney
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #6216
Posty: 24


[ Osobista Galeria ]




NIE TRAWIE ZDANIA COLDPLAY NOWYM U2
U2 jest jedno i nie bedzie nic równie podobnego do tego co oni nam daja
Po drugie U2 zaistniało w świecie rocka STWORZENIEM swojego nietypowego eksperymentalnego brzmienia w latach 80
Nawet jesli ktos chce coldplay nazywać nowym u2 to powinien podkreślic MAŁPUJACY COLDPLEY WIELKA GRUPE U2
U2 swoją niesamowicie oryginalna odmienności tak trafna dla naszych serc przjedzie do histori jako woelka grupa
Próby kopiowania U2 to jak by próbować podrobić porshe
.bezsens
  
Re: Coldplay - nowym U2?
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Kwietnia 2006, 18:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
tanathos
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #4979
Posty: 676


[ Osobista Galeria ]




killiney :
MAŁPUJACY COLDPLEY WIELKA GRUPE U2



Nie przesadzasz troszke? wink.gif
  
Re: Coldplay - nowym U2?
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Kwietnia 2006, 19:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
corso
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3558
Posty: 469


[ Osobista Galeria ]




killiney :
NIE TRAWIE ZDANIA COLDPLAY NOWYM U2
U2 jest jedno i nie bedzie nic równie podobnego do tego co oni nam daja
Po drugie U2 zaistniało w świecie rocka STWORZENIEM swojego nietypowego eksperymentalnego brzmienia w latach 80
Nawet jesli ktos chce coldplay nazywać nowym u2 to powinien podkreślic MAŁPUJACY COLDPLEY WIELKA GRUPE U2
U2 swoją niesamowicie oryginalna odmienności tak trafna dla naszych serc przjedzie do histori jako woelka grupa
Próby kopiowania U2 to jak by próbować podrobić porshe
.bezsens


Troszkę mi to trąci fanatyzmem...
  
Coldplay - nowym U2?
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Coldplay

Strona 1 z 2  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Dobry stomatolog SzczecinKatalog4u to moderowany Katalog SEO stron internetowychzobacz darmowe forum za darmopokoje w ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010