Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Coldplay -> Coldplay - nowym U2? Idź do strony 1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: Coldplay - nowym U2?
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Kwietnia 2006, 19:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Pyza U2
Stały uczestnik vip
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2362
Posty: 636


[ Osobista Galeria ]




killiney :
NIE TRAWIE ZDANIA COLDPLAY NOWYM U2
U2 jest jedno i nie bedzie nic równie podobnego do tego co oni nam daja
Po drugie U2 zaistniało w świecie rocka STWORZENIEM swojego nietypowego eksperymentalnego brzmienia w latach 80
Nawet jesli ktos chce coldplay nazywać nowym u2 to powinien podkreślic MAŁPUJACY COLDPLEY WIELKA GRUPE U2
U2 swoją niesamowicie oryginalna odmienności tak trafna dla naszych serc przjedzie do histori jako woelka grupa
Próby kopiowania U2 to jak by próbować podrobić porshe
.bezsens


Chyba Ciebie troche poniosło?!
  
Re: Coldplay - nowym U2?
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Kwietnia 2006, 19:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




Eee... Co innego czerpać inspirację z dokonań jakiegoś zespołu, a zupełnie co innego "małpowanie" go confused.gif
I jak napisał Corso - nie za ciasno te klapki na oczach? Takie zapatrzenie jest niezdrowe...
  
Re: Coldplay - nowym U2?
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Kwietnia 2006, 19:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
killiney
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #6216
Posty: 24


[ Osobista Galeria ]




kmnd_rybnik :
hola!
w wielu artykułach o Coldplay mozna znalezc stwierdzenie, że 'Chris to nowy Bono', a 'C. to nowe U2'.
Ustosunkujcie się proszę do tych stwierdzeń.



Moja opinia jest skierowana do tego cytatu
To chyba kogos poniosło
JEST TO MOJE TYLKO I WYŁĄCZNIE ZDANIE
Stwierdzenie ze Chris to Bono jak dla mnie jest śmieszne.Moze jestem zabardzo zapatrzony w U2 ,ale zdania nie zmienie
Moge być fanatykiem biggrin.gif [/i]
  
Re: Coldplay - nowym U2?
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Kwietnia 2006, 21:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
agrace
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4183
Posty: 1241


[ Osobista Galeria ]




Kiedyś moja przyjaciółka stwierdziła, że "teraz pół świata gra jak U2..." Jeśli chodzi o Coldplay, to chcę tylko dodać swoje przysłowiowe "trzy grosze" w kwestii głosu Chrisa. Przesłuchałam co prawda tylko jeden koncert, ale nawet porównując nagrania studyjne obu zespołów - jak dla mnie - do Bono mu bardzo, ale to bardzo daleko... Momentami ten głos po prostu ginie. Przy wolnych kawałkach jest ok, ale jeśli trafia się coś mocniejszego, niestety Chris tego nie unosi sad.gif
  
Re: Coldplay - nowym U2?
PostWysłano: Wtorek, 18 Kwietnia 2006, 10:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
SHADOWu2
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4943
Posty: 1203


[ Osobista Galeria ]




JustinHawkins :
[..]



Nie powiedziałbym. Wszędzie to widać. Oglądając klip Speed Of Sound trudno nie pomyśleć o City Of Blinding Lights. Klip Fix You - i od razu myślimy o Stuck In A Moment. Na koncertach Martinowi zdarza się wręcz cytować niektóre stałe odzywki Bono ( " thanks for giving us a great life " np. ). Nie mówiąc już o kwestiach stricte muzycznych - gitarzysta stara się grać jak The Edge, produkcja X&Y przywołuje na myśl Unforgettable Fire itd. Trochę za dużo tych skojarzeń.



I tu się z Tobą zgadzam!
  
Re: Coldplay - nowym U2?
PostWysłano: Wtorek, 18 Kwietnia 2006, 11:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
JustinHawkins
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6103
Posty: 1174


[ Osobista Galeria ]




Zapomniałem odpisać na tego posta, sorry :)

Cytat:
W ostatnich latach nie pojawił się żaden zespół, który mozna by nazwać następcami U2.


Ja wątpię, czy oni w ogóle będą mieć jakichś następców. Ostatnio nawet Bono się na ten temat wypowiadał, i stwierdził, że teraz są zupełnie inne czasy, i na drugie U2 raczej nie ma szans...

Cytat:
Dziennikarze się w to bawili mówiąc tak o Radiohead
cz Oasis (ha,ha) Ci żurnaliści <lol2>


Na pewno ? Oba zespoły nie mają z U2 wiele wspólnego.

Cytat:
Jasne na Oasis też śpiewaja 'Wonderwall' wszyscy ale chyba tylko w Manchesterze :D


Eee tam. Wiele zespołów wytwarza na koncertach specyficzną atmosferę. A na koncertach takiego Iron Maiden publika śpiewa o wiele lepiej niż fani U2 lol.gif

Cytat:
Fani U2 słuchają Coldplay bo wiedzą, że ich kochany zespół przestanie kiedys grać, a Anglicy są w tej chwili jedynym zespołem, który jest godzien miana ich następców.


Ja też tak mówiłem. Że trzeba mieć coś w " zapasie " na wypadek odejścia U2. Ale moim zdaniem Coldplayom baaaaardzo daleko do miana " godnych " następców. Nie z takimi płytami jak AROBTTH czy X&Y !

Pozdrowienia.
  
Re: Coldplay - nowym U2?
PostWysłano: Czwartek, 20 Kwietnia 2006, 19:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ALICE
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #1458
Posty: 917


[ Osobista Galeria ]




jak narazie to jeszcze nie można o nich powedzieć jako o "nowym U2" ale są na dobrej drodze (3 albumy...wszystkie superowe...no...;)) muszą tylko wydać porównywalną do U2 ilość płyt o rzecz jasna porównywalnym poziomie biggrin.gif tongue.gif wink.gif crazy.gif ale już podobnie jak U2 wypracowali swój własny, niepowtarzalny styl, a to podstawa cool.gif
  
Re: Coldplay - nowym U2?
PostWysłano: Środa, 03 Maj 2006, 23:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tyśka_
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4466
Posty: 346


[ Osobista Galeria ]




Słuchając Coldplay (a zwłaszcza gitary elektrycznej)
mam czasem wrażenie jakbym słuchała U2.
Oglądając występ Coldplay z rozdania nagród MTV ..
także doszukałam się jakis jutowych akcentów...
nie wiem.. może to już zboczenie? lol.gif

Ogólnie zespół ma wiele wspólnego z czterema
Irlandczykami z zielonej wyspy....
Z reszta Chris Martin sam mówił,
że jest wielkim fanem U2 wink.gif
  
PostWysłano: Czwartek, 04 Maj 2006, 08:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Eagle
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #5382
Posty: 28


[ Osobista Galeria ]




No tak... beznadziejny temat - Coldplay nowym U2... Boże - dajcie spokój.
  
Re: Coldplay - nowym U2?
PostWysłano: Czwartek, 04 Maj 2006, 14:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kmnd_rybnik
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3603
Posty: 1750


[ Osobista Galeria ]




biorąc pod uwagę fakt, że wypowiadają się w temacie fan(atycy)i U2, chodzi raczej o to, czy Coldplay SŁUSZNIE nazywa się nowym U2.
  
Re: Coldplay - nowym U2?
PostWysłano: Czwartek, 18 Maj 2006, 17:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Fledge
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2270
Posty: 463


[ Osobista Galeria ]




Dla mnie sam fakt to ze U2 wyroslo z punkowej tradycji dyskfalifikuje Coldplaya jako pretendenta do miana "nowego U2"

Coldplay to popowy, nieupolityczniony band. Kolesie sa niezli ale nigdy nie beda moimi idolami. Poza tym wole nieco mocniejsze brzmienie...
  
Re: Coldplay - nowym U2?
PostWysłano: Czwartek, 18 Maj 2006, 17:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
corso
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3558
Posty: 469


[ Osobista Galeria ]




Tyle że ostatnimi czasy tych punkowych korzeni w piosenkach U2 ani widu ani słychu...
  
Re: Coldplay - nowym U2?
PostWysłano: Poniedziałek, 22 Maj 2006, 22:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Fledge
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2270
Posty: 463


[ Osobista Galeria ]




Nie da sie ukryc:)
A szkoda...
  
Re: <Fledge> Coldplay - nowym U2?
PostWysłano: Poniedziałek, 22 Maj 2006, 23:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
tanathos
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #4979
Posty: 676


[ Osobista Galeria ]




Czy ja wiem, to już chyba nie te lata...
  
Re: Coldplay - nowym U2?
PostWysłano: Wtorek, 23 Maj 2006, 11:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
JustinHawkins
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6103
Posty: 1174


[ Osobista Galeria ]




corso :
Tyle że ostatnimi czasy tych punkowych korzeni w piosenkach U2 ani widu ani słychu...


Vertigo !!
  
Re: <JustinHawkins> Coldplay - nowym U2?
PostWysłano: Wtorek, 23 Maj 2006, 11:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
niebieskawa
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2924
Posty: 87


[ Osobista Galeria ]




jesli vertigo jest punkowe lub slychac w nim cos punkowego to ja chyba jestem glucha. to rockowy kawałek z charakterystycznym riffem trącący solidnym popem, ale na boga - nie punkowy! shock.gif
  
Re: Coldplay - nowym U2?
PostWysłano: Wtorek, 23 Maj 2006, 16:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
JustinHawkins
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6103
Posty: 1174


[ Osobista Galeria ]




niebieskawa :
jesli vertigo jest punkowe lub slychac w nim cos punkowego to ja chyba jestem glucha. to rockowy kawałek z charakterystycznym riffem trącący solidnym popem, ale na boga - nie punkowy! shock.gif


A ja nie sugeruję że jest punkowy, tylko że słychać w nim punkowe korzenie ! Poza tym stop szufladkowaniu muzyki.
  
Re: Coldplay - nowym U2?
PostWysłano: Piątek, 26 Maj 2006, 15:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
tanathos
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #4979
Posty: 676


[ Osobista Galeria ]




JustinHawkins :
[..]

Poza tym stop szufladkowaniu muzyki.


Tego niestety nie da się uniknąć... wink.gif
  
Re: Coldplay - nowym U2?
PostWysłano: Czwartek, 01 Czerwca 2006, 12:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
JustinHawkins
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6103
Posty: 1174


[ Osobista Galeria ]




tanathos :
[..]

Tego niestety nie da się uniknąć... wink.gif


Mnie chodzi właśnie o podnoszenie takich wrzasków, jak np. " Vertigo nie ma nic wspólnego z punkiem, co za herezje ! ". A ile ma wspólnego z punkiem np. album " London Calling " The Clash ? Dokładnie tyle, ile sensu ma szufladkowanie muzyki :) Ale zgoda, nie da się tego uniknąć. Tyle, że owych szufladek nie można " kanonizowac ", tylko traktować je jak zło konieczne.
  
Re: Coldplay - nowym U2?
PostWysłano: Piątek, 23 Czerwca 2006, 15:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Fledge
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2270
Posty: 463


[ Osobista Galeria ]




Zawsze bylem przeciwny wymyslaniu idiotycznych, skomplikowanych nazw dla stylów muzycznych. Caly ten Brit-Pop, Indie, Nu-metal,czy co tam jeszcze...
Osobiscie uzywam zwykle prostych sformuowan w stylu: lagodny rock, elektroniczny rock, czy jaki tam jeszcze przymiotnik mozna uzyc.
  
Coldplay - nowym U2?
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Coldplay

Strona 2 z 2  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010