Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Kino, Radio i Telewizja -> "Wszyscy jesteśmy Chrystusami"
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
"Wszyscy jesteśmy Chrystusami"
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Kwietnia 2006, 17:45 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Pyza U2
Stały uczestnik vip
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2362
Posty: 636


[ Osobista Galeria ]




Dla miłosników twórczosci Marka Koterskiego strona do filmu"Wszyscy jesteśmy Chrystusami"

http://www.wjch.vision.pl/in.html

Co sadzicie czy bedzie to kolejny sukces na miare "Nic smiesznego",lub "Dnia świra"?
  
Re: "Wszyscy jesteśmy Chrystusami"
PostWysłano: Wtorek, 18 Kwietnia 2006, 10:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Pyza U2 :
Co sadzicie czy bedzie to kolejny sukces na miare "Nic smiesznego",lub "Dnia świra"?

Na to liczę i dlatego wybiorę się do kina:)
  
Re: "Wszyscy jesteśmy Chrystusami"
PostWysłano: Piątek, 05 Maj 2006, 19:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
corso
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3558
Posty: 469


[ Osobista Galeria ]




Wczoraj obejrzałem - jestem po wrażeniem.
Polecam wszystkim.
Wydawało się to trudne, ale film trzyma poziom "Dnia świra".
  
Re: "Wszyscy jesteśmy Chrystusami"
PostWysłano: Sobota, 06 Maj 2006, 07:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Pyza U2
Stały uczestnik vip
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2362
Posty: 636


[ Osobista Galeria ]




Tez juz widziałem i jesli ktos sie nastawi na film bardzo podobny do"Dzień świra" to sie zawiedzie.Mnie osobiscie przeraził Koterski tym jak pokazał Polaka wiecznie pijanego(Ile moze krzywdy rodzinie zrobic, jaki to koszmar dla bliskich).Ale polecam, warto obejrzec.
  
Re: "Wszyscy jesteśmy Chrystusami"
PostWysłano: Sobota, 06 Maj 2006, 10:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kosmopolitka
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4627
Posty: 392


[ Osobista Galeria ]




Filmu nie widzialam, bo mnie do niego sam tytul zniechecil. Nie wiem jak to sie ma do tresci i powiem szczerze, ze mnie to nawet nie interesuje. Uwazam bowiem, ze sam tytul jest nie na miejscu. I to jeszcze w kraju, gdzie podobno ponad 90 % jest katolikami.... A o plakacie to juz w ogole nic nie wspomne. eusa_sick.gif
  
Re: "Wszyscy jesteśmy Chrystusami"
PostWysłano: Sobota, 06 Maj 2006, 11:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cezar
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #4560
Posty: 733


[ Osobista Galeria ]




Kosmopolitka :
Filmu nie widzialam, bo mnie do niego sam tytul zniechecil. Nie wiem jak to sie ma do tresci i powiem szczerze, ze mnie to nawet nie interesuje. Uwazam bowiem, ze sam tytul jest nie na miejscu. I to jeszcze w kraju, gdzie podobno ponad 90 % jest katolikami.... A o plakacie to juz w ogole nic nie wspomne. eusa_sick.gif


Również jeszcze nie widziałem filmu, ale czytałem wywiad z Markiem Konradem. który tłumaczył tytuł filmu - "każdy z nas niesie swój krzyż w życiu ...." Tytuł jest być może po części zagraniem marketingowym, ale jeśli spojrzy się na to jak na artystyczną prowokację to przy zachowaniu dystansu nie razi mnie. A plakatu nie widziałem, więc się nie wypowiadam.
  
Re: <cezar> "Wszyscy jesteśmy Chrystusami"
PostWysłano: Sobota, 06 Maj 2006, 11:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kosmopolitka
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4627
Posty: 392


[ Osobista Galeria ]




Podejrzewam, ze wlasnie taka tresc ma ten film... Jednak nie jest to usprawiedliwieniem. Prowokacja artystyczna, prowokacja, ale sa pewne granice, ktorych sie nie przekracza. A dla mnie tutaj takowe zostaly mocno przekroczone.

Wlasnie dlatego wyglada ten swiat, jak wyglada. Bo dzisiaj w imie wolnosci slowa wszystko wolno. Niezaleznie na wartosci moralne....
  
Re: "Wszyscy jesteśmy Chrystusami"
PostWysłano: Niedziela, 21 Maj 2006, 09:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Kosmopolitka :
w kraju, gdzie podobno ponad 90 % jest katolikami....


Podobno... Te ponad 90 proc. to statystyki, opierające się na liczbie ochrzczonych niemowląt. Ilu z tych ludzi jest w życiu dorosłym katolikami - nie wiadomo. Z tego natomiast, co mówił mi znajomy ksiądz, na coniedzielne nabożeństwo w dużej parafii w wielkim mieście uczęszcza ok. 30 proc. zarejestrowanych dusz.
Filmu nie widziałem, więc się nie wypowiadam. Natomiast sam tytuł odbieram bardzo pozytywnie. Skoro reżyser porównuje ludzi do samego Chrystusa, musi ludzi lubić.
  
Re: <Berger> "Wszyscy jesteśmy Chrystusami"
PostWysłano: Niedziela, 21 Maj 2006, 12:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kosmopolitka
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4627
Posty: 392


[ Osobista Galeria ]




Ja tez ludzi lubie, ale porownania takiego bym nie uzyla.
Ale kazdy robi i mowi tak, jak uwaza za stosowne...
  
Re: "Wszyscy jesteśmy Chrystusami"
PostWysłano: Niedziela, 21 Maj 2006, 13:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Kosmopolitka :
Ale kazdy robi i mowi tak, jak uwaza za stosowne...


Dobre podsumowanie dyskusji.
  
Re: <Kosmopolitka> "Wszyscy jesteśmy Chrystusami"
PostWysłano: Niedziela, 21 Maj 2006, 23:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Fermina
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #2494
Posty: 6


[ Osobista Galeria ]




Spotkałam się z opiniami, że Koterski "nieznośnie nadużywa symboliki chrześcijańskiej" w tym filmie. I nie był to zarzut pochodzący z ust księdza tylko "nowoczesnej" artyski.
Pewnie gdyby "nadużywał" symboliki np. buddyjskiej byłoby ok. Jak wiadomo jest symbolika bliska Europejczykom wink.gif

A to, że wszyscy postępują wg. własnego zdania wcale nie znaczy, że wszyscy mają rację.
  
Re: <Fermina> "Wszyscy jesteśmy Chrystusami"
PostWysłano: Wtorek, 23 Maj 2006, 10:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Jesli dobrze zrozumiałem Twojego posta, uważasz, że używanie przez europejskich artystów symboliki chrześcijańskiej jest czymś zgoła naturalnym. Zgadzam się z Tą opinią.
  
Re: "Wszyscy jesteśmy Chrystusami"
PostWysłano: Niedziela, 21 Stycznia 2007, 14:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hildek
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #6703
Posty: 8


[ Osobista Galeria ]




Gdyby nie styl Koterskiego to ten film byłby kolejnym dramatem o tragiżmie polaków.Naszczęście ten język to zmienił.Ocena 9/10
  
"Wszyscy jesteśmy Chrystusami"
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Kino, Radio i Telewizja

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Dobry stomatolog SzczecinKatalog4u to moderowany Katalog SEO stron internetowychzobacz darmowe forum za darmopokoje w ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010