Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt -> Poważny problem ze sprzętem - pomoc needed!
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Poważny problem ze sprzętem - pomoc needed!
PostWysłano: Niedziela, 21 Września 2003, 19:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Dziegiel
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #81
Posty: 67


[ Osobista Galeria ]




Nie bede sie zbytnie rozpisywał konfig nast:

Athlon 1,2
MSI K7T Turbo LE rev3.0; 256SDR no-name
zasiłka no-name
HDD Barracuda 40GB
Ge-force 4 MX 200 64Bit

Sprawa wygląda tak: próbuję zainstalować XP (oryginał) Home ED. Wywala sie przy forumatowaniu na NTFS, albo jak sformatuje jakimś cudem to przy pierwszym uruchamianiu (znaczy reset). Wkładałem dysk z dobrze zainstalowanym widnosem - też sie wywala przy uruchamianiu. Na pewno HDD nie jest uwalony - sprawdzałem z 3 dyskami. Myśle sobie - mobo uwalone - dam osobny kontroler na PCI. Dalej lipa.

RAM - sprawny - testowny na innym kompie, zmieniałem kości na inne

Zasiłka - sprawna, dla swietego spokoju podpiąłem 420W chiefteca.

Proc sie nie grzeje zbytnio, zapodałem 2 dod. wentyle

Kartę zmieniałem na PCI tridenta 1 MB - dalej doopa

BIOS resetowany z 40 razy

Nagle mnie olśniło i spróbowałem instalować wina98. Moze pójdzie. Próbuję odpalać sprzet. [ciach!]. Czarny ekran. CO jest cholera?! Zmieniam znowu zasiłkę, odłaczam wszystkie napędy, zmieniam ram, kartę. Dalej czarny ekran. ZERO pisków, wiatraki sie kręcą.

Juz odstaję powoli kur... załamania nerwowego, bo sie bawie z tym kompem 2 tygodnie. Wcześniej działał. Nie podkręcałem nic.
Prosze o pomoc, bo kompa potrzebuje na gwałt :( :( :(
  
Re: <Dziegiel> Poważny problem ze sprzętem - pomoc nee
PostWysłano: Niedziela, 21 Września 2003, 19:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




A nie jest podkręcony przez FSB? A może pamięci mają w biosie za ostre timingi? A moze jest jakioślekko uszkodzona płyta i przy wzroście obciążenia pada.
  
Re: <Tirinti> Poważny problem ze sprzętem - pomoc nee
PostWysłano: Niedziela, 21 Września 2003, 19:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Dziegiel
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #81
Posty: 67


[ Osobista Galeria ]




Leciałem non-toper na ustawieniach defaultowych bo to był komp do prac biurowych. Czyściłem bios, wszystko powinno wrócić do normy. Najbardziej mnie boli, ze wszyscy kumple albo sie na na nforce'y i inne kt400 poprzesiadali, albo siedzą na Celku 333 i nie mam jak mobo i proca sprawdzić :(
  
Re: Poważny problem ze sprzętem - pomoc needed!
PostWysłano: Niedziela, 02 Listopada 2003, 00:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Brodaty
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #398
Posty: 1


[ Osobista Galeria ]




Czy przypadkiem nie formatowałeś partycji FAT jako ntfs?. Spróbuj usunąć wszystkie partycje i od nowa innstalować XP Home na goły dysk, ale jeśli formatowałeś FAT jako ntfs to mgą być kłopoty. Wtedy twardziela podłącz jako następny dysk u kogoś w kompie z zainstalowanym XP i partmagic-kiem zdejmij partycje - możesz też od razu założyć partycje ntfs.
  
Poważny problem ze sprzętem - pomoc needed!
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010