Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Oprogramowanie -> PROKOMu Płatnik ver 5.XXXXX
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
PROKOMu Płatnik ver 5.XXXXX
PostWysłano: Środa, 01 Października 2003, 14:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gROszeCK1
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #297
Posty: 1047


[ Osobista Galeria ]




Zus postanowil wprowadzic nowa wersje "wspanialego" oprogramowania marki Prokom. Ciekaw jestem jakie sa opinie uzytkownikow po pierwszym, miesiecznym kontakcie z tym softem.

Przyznam, ze nie rozumiem przejscia na kompletnie nowy system zapisu danych (jedna wielkia baza danych zamiast kilku malych odpowiadajacych konkretnym płatnikom). Moze ktos mi to wyjsni po co zostalo cos takiego wprowadzone, bo ja sie nie moge domyslec... eusa_wall.gif efekt jest taki, ze trzeba kazdego pojedynczego platnika importowac przy uzyciu 'kreatora' ,co nie jest najwygodniejsza metoda.
Nie wspomne o wolnym dzialaniu programu (zwlaszcza na P200, w ktore biuro rachunkowe mojego ojca jest wyposazone z przyczyn finansowych. do tej pory te maszyny dzialaly bez zarzutu), rozmiarze 84 MB (co dla modemowcow moze byc zyciowym wydatkiem przy sciaganiu) i zupelnie nowym interface'em, ktorego trzeba uczyc niewprawionych w komputery uzytkownikow przez conajmniej kilka dni crazy.gif.

Ciekawy tez jestem jak sie ma sprawa z alternatywnym oprogramowaniem po zlamaniu kodu. Moim marzeniem to by bylo wersja DOSowa tego programu, bo poza Platnikiem biuro (i to nie tylko to ojca, ale mysle, ze 80% innych biur takze) nie korzysta z ZADNEGO oprogramowania spod Windy a DOSowe programy dzialaja bez zarzutu i 'wykonywania nieprawidolowych operacji' :P

a tak wogole witam na HEHu tym pierwszym postem smile.gif
  
Re: <gROszeCK1> PROKOMu Płatnik ver 5.XXXXX
PostWysłano: Środa, 01 Października 2003, 15:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Sprawa z alternatywnymi programami ma sie tak
  
Re: <ulan> PROKOMu Płatnik ver 5.XXXXX
PostWysłano: Niedziela, 12 Października 2003, 15:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gROszeCK1
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #297
Posty: 1047


[ Osobista Galeria ]




a ja, w zwiazku z praca na tym wspanialym oprogramowaniu, nadzialem sie na spory problem z SQL Service Menager.

Otoz jest on dolaczony integralnie do instalki Platnika, ale po zainstalowaniu nie widze w oknie Adresu Serwera tego, co widziec powinenem a pole z typami Serwisow swieci pustką. Ikonka, ktora powinna zawierac symbol 'play' 'pause' lub 'stop' jest kompletnie pusta. Nie moge przez to stworzyc bazy danych SQL a taka jest potrzebna do biura rachunkowego. Gdy na chama wspiuje adres serwera <nazwa_kompa>\<nazwa_uslugi> to nie moze sie sconnectowac.

Dzwonilem do informacji ZUSowej nt. Platnika i 4 osoby nie umialy mi poradzic (a rozne gusla odprawialem z nimi przez telefon). Potem sie dodzwonilem do informatyka Prokomu, ktory jest wspolautorem programu, i po polgodzinnym polaczeniem Warszawa-Gdansk takze nie udalo sie zalatwic sprawy.

Nikt nic nie wie.

Sprawdzalem na roznych OS-ach: 98, 98 SE, 2000, XP. Co ciekawe dzieje sie to na konkretnych trzech komputerach, bo jak instalowalem na komputerze do rozrywki, niezwiazanym z pracami biurowymi, albo na kompie w domu to dziala bez zarzutu. Prawdopodobnie ten rozrywkowy komp stanie sie serwerem :P

Ale moze ktos tutaj ma pomysl, co jest powodem takiego a nie innego problemu. Ja sie praktycznie wogole na SQLu nie znam. Mysle, ze jakis hardware moze tu miec wplyw, ale odlaczylem i drukarki i karty sieciowe, pozatym owe 3 komputery maja rozna konfiguracje eusa_eh.gif
  
Re: <gROszeCK1> PROKOMu Płatnik ver 5.XXXXX
PostWysłano: Wtorek, 14 Października 2003, 12:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




A masz manuala, bo zdaje sie ze ten problem jest tam opisany dokladnie. Zapytam jeszcze znajomego, ktory instalowal i konfigurowal w firmie to "cudo"
  
Re: <gROszeCK1> PROKOMu Płatnik ver 5.XXXXX
PostWysłano: Środa, 15 Października 2003, 13:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gROszeCK1
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #297
Posty: 1047


[ Osobista Galeria ]




jedyne co mam to http://platnik.info.pl, bo stad sciagalem i instalowalem.
wymyslilem taka metode, ze gdy zainstaluje Platnika z Accesem, potem odinstaluje i zainstaluje z SQLem to dziala. nie widze zadnego logicznego wytlumaczenia tej sytuacji, ale jest to jedyna praktyczna wiedza poki co.

co do pomocy to pisalem, ze nikt z 'ich strony' mi nie umial pomoc.

na jednym komputerze dosc usilnie probowalem go zainstalowac i robilem to kilkanascie razy. teraz, gdy wszystko dziala, przy robieniu jakiegos dokumentu (nie znam sie na tym, wiec nie wiem jakim) wyskakuje blad krytyczny podczas weryfikacji. zlapalem za sluchawe i dzwonie do ZUSu z pytaniem 'o co chodzi?'.
W odpowiedzi uslyszalem: 'widocznie cos sie nie zainstalowalo, prosze sprobowac ponownie zainstalowac'.
I teraz pointa: Platnik mi sie nie chcial odinstalwoac z rejestru, wiec nie moglem go odinstalowac i zainstalowac a jedynie przeinstalowac.
nie mozna go usunac z sytemu. wniosek? Platnik to WIRUS!
  
Re: <gROszeCK1> PROKOMu Płatnik ver 5.XXXXX
PostWysłano: Środa, 05 Listopada 2003, 14:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gROszeCK1
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #297
Posty: 1047


[ Osobista Galeria ]




Platnikowego bloga ciag dalszy wink.gif Mialem kolejny problem, ale jzu mi sie nie chce nawet o nim wspominac wink.gif Przejrzalem nieco FAQ na oficjalnym serwisie i widze cos takiego:

http://platnik.info.pl/index.php?p=pomoc&answer=13
http://platnik.info.pl/index.php?p=pomoc&answer=14
crazy.gif

Na tyle mnie to znokautowalo, ze wiecej kruczkow nie szukalem a 'fachowa pomoc techniczna w internecie' olalem. tongue.gif cool.gif
  
PROKOMu Płatnik ver 5.XXXXX
Forum dyskusyjne -> Software -> Oprogramowanie

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010