Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt -> Dziwny problem ze sprzętem
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Dziwny problem ze sprzętem
PostWysłano: Czwartek, 06 Lipca 2006, 16:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Foox
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #3884
Posty: 5


[ Osobista Galeria ]




Witam!
Mam nietypowy problem ze sprzętem. Chyba coś nie tak jest z RAM. Problem zaczął się wtedy, kiedy qumpel przywiózł do mnie psującego się kompa. Tam był wgrany Windows XP. Po zabootowaniu systemu pochodził coś około 5 min i potem się zrestartował. Potem się nie chciał włączyć. Pojawił się czarny ekran zamiast startowego. Wcisnąłem reset, to samo. Wyciągnąłem wtyczkę z gnazdka, dlaej to samo. Zdjąłem obudowę i wyciągnąłem RAMy. Pomogło komp ruszył. Windows ruszył pojawił się bootsplash i nagle mrugnął tylko bluescreen i potem już wogóle się nie uruchomił. Pomyślałem, no to format, ale i tu niespodzianka. Instalator zawiesza się na etapie sprawdzania konfiguracji sprzętowej komputera. No to spróbowałem wgrać Linuksa. Wgrał się bez problemu. Ten Linux to SuSE 9.3. I tu zaczął się problem. Wyskakuje coś takiego zamiast bootowania. Sprawdza hardware bodajże.

Kod:
Novell NetWare Ready Firmware v.1.00 (940810)
(C) Copyrights 1991-1994 Novell, Inc. All Rights Reserved.
VIA Rihne II Fast Ethernet Adapter v.4.11 (09/04/2002)
Analyzing network Media type, this will take several seconds...
[acronym="All Correct - Wszystko w porządku"]OK[/acronym].

RPL-ROM-ADR: 000A E67A BOB3
RPL-ROM-PRO: 11
RPL-ROM-PIO: DC00

RPL-ROM-FFC: 15 (ta licza wypada różnie od 11 do 42)


No komputer raz się włączy ok do tego monetu, raz nie tylko czarny ekran. Czasami zawiesi sie na etapie testowania pamięci. Sprawdza pamięć, skończy i tak stoi. Tam gdzie jest zwykle menorytest, jest taki oto komunikat:

Kod:
Checking NVRAM


Wsadziłem RAMy z mojego PCeta, ale to samo. Wsadziłem do napędu Linux LiveCD o nazwie Pentoo. System zabootował, ale pojawił się błąd:

Kod:
<0> Kernel panic - not syncing : Attempeted to kill init!


Na podstawie tych wszystkich błędów wywnioskowałem, że problem leży po stronie pamięci. Tylko co i gdzie zrobić.

---------------------------------------------------------
UPDATE 1:

Zapomniałem dopisać, że przywróciłem domyśle ustawienia BIOSu.

---------------------------------------------------------
UPDATE 2:

Dla pewności posprawdzałem styki, ale i to nie wiele dało. Teraz komp się uruchamia, ale staje na tym czymś od Novella.
  
Dziwny problem ze sprzętem
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010