Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Inne -> Prawo -> fałszywa umowa o pracę-pomocy!
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
fałszywa umowa o pracę-pomocy!
PostWysłano: Sobota, 08 Lipca 2006, 21:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
formatmaster
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #6397
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




Witam! co mam z tym zrobić?
zostałem zatrudniny przez znajomego w jego firmie( remonty mieszkań)
podpisał ze mną umowę o pracę na czas okreslony ,w pełnym wymiarze pracy. od 1.02.2006 do 30.04.2006 i nastepną od 04.05.2006 do 15.08.2006 tzn do nadal,
wynagrodzenie otrzymywałem co prawda na raty ale .... no coment!
żadnych list obecnosci nie podpisywałem,żadnych druków RMUIA też nie dawał,zapewniał że wszystko opłaca.Napisałem wiec do ZUSUo sprawdzenie.
Niestety gość nie zapłacił ani grosza, mało tego MA ZAWIESZONA DZIAłALNOSC I SOBIE TEZ NIE PłACI ZUSU.
CO MOGE WTEJ SPRAWIE ZROBIć- PROSZE O POMOC.
  
Re: <formatmaster> fałszywa umowa o pracę-pomocy!
PostWysłano: Sobota, 08 Lipca 2006, 21:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Wujek Zed
Stary pierdoła
 
Użytkownik #165
Posty: 1361


[ Osobista Galeria ]




Jak to co ??
Jeśli masz umowę to złożyć sprawę do sądu pracy o wypłatę świadczeń i tyle.
  
Proszę o pomoc
PostWysłano: Czwartek, 16 Września 2010, 12:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
SandiE
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #7541
Posty: 1


[ Osobista Galeria ]




znajoma poprosiła mnie o pomoc.
starała się o dotację i potrzebowała osoby bezrobotnej zarejestrowanej w PUP. By mogła ją otrzymać, zgodziłam się podpisać fikcyjną umowę w zamian za opłacane składki ZUS i obietnicę zatrudnienia w najbliższym czasie. Od podpisania umowy minął już rok a oferty pracy ani śladu. Co więcej moje obiecane miejsce pracy wraz z siedzibą zostało zlikwidowane a ja nie mogę podjąć żadnej innej legalnej pracy, bo wciąż jestem fikcyjnie zatrudniona, co wiąże się też z utratą wszelkiej pomocy społecznej. Co mogę zrobić w tej sytuacji?
Znajoma z pewnością sama mnie nie zwolni, to łączyłoby się z koniecznością zwrotu dotacji. Czy mogę sama wypowiedzieć umowę? Wiążą się z tym jakieś konsekwencje dla mnie?
Proszę o szybką odpowiedź.
Pozdrawiam i z góry dziękuję.
  
Re: <Zakłopotana> Proszę o pomoc
PostWysłano: Poniedziałek, 20 Września 2010, 18:45 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Umowę o pracę może wypowiedzieć zarówno pracodawca, jak i pracownik. Nie do końca rozumiem, jakie negatywne konsekwencje masz na myśli?
  
Re: fałszywa umowa o pracę-pomocy!
PostWysłano: Czwartek, 10 Stycznia 2013, 12:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
clark5901
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #7769
Posty: 1


[ Osobista Galeria ]




Dzięki za miłe droga po ...
  
Re: fałszywa umowa o pracę-pomocy!
PostWysłano: Środa, 27 Września 2017, 12:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grzegorzm
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #8015
Posty: 4


[ Osobista Galeria ]




Moim zdaniem w takich sprawach warto udać się do radcy prawnego. Odnoszę wrażenie, że większość tego typu spraw to kwestia jednej-dwóch porad.
Ja akurat korzystałem z porady w sprawie prawa rodzinnego tutaj: http://kancelariahilarowicz.pl/uslugi/prawo-rodzinne, ale udzielają także porad w zakresie prawa cywilnego i obsługują firmy.
  
Re: <grzegorzm> fałszywa umowa o pracę-pomocy!
PostWysłano: Czwartek, 12 Października 2017, 20:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




a reklama jest płatna
  
fałszywa umowa o pracę-pomocy!
Forum dyskusyjne -> Inne -> Prawo

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Dobry stomatolog SzczecinKatalog4u to moderowany Katalog SEO stron internetowychzobacz darmowe forum za darmopokoje w ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010