Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Kino, Radio i Telewizja -> "Jasminum"
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
"Jasminum"
PostWysłano: Piątek, 05 Maj 2006, 21:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
agrace
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4183
Posty: 1241


[ Osobista Galeria ]




"Jasminum" opowiada historie tajemniczą i magiczną, pełną zmysłowych zapachów i szczególnego światła, jakie roztacza wokół siebie miłość.

W klasztorze, w którym dzieje się akcja filmu, mieszkają niezwykli zakonnicy. Każdy z nich pachnie innym, owocowym zapachem: jeden czeremchą, drugi czereśnią, a trzeci śliwą, a zapachy te mają szczególne właściwości... Pewnego dnia do klasztoru przyjeżdża młoda konserwatorka malarstwa. Natasza pojawia się w Jaśminowie wraz ze swoją 5-letnią córką Gienią. Urok i dociekliwość dziewczynki wprowadzają wiele zamętu w spokojne dotąd życie mnichów... W tej histoii ludzi, miejsca i zapachy mają swoje tajemnice.

Reżyseria - Jan Jakub Kolski
Obsada - Janusz Gajos, Adam Ferency, Krzysztof Pieczyński, Grażyna Błęćka - Kolska, Bogusław Linda

W kinach od 5 maja 2006.

"Poczucie humoru i uważność. Kombinacja tych dwóch żywiołów może dać film niezwykły. Taką miałem rachubą pisząc Jasminum. No i oczywiście jeszcze jedną, tę najważniejszą: nacieszyć się uśmiechem widza wychodzącego z kina". (Jan Jakub Kolski)
  
Re: "Jasminum"
PostWysłano: Niedziela, 16 Lipca 2006, 22:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
agrace
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4183
Posty: 1241


[ Osobista Galeria ]




Właśnie wróciłam z kina...

Cóż mogę powiedzieć? Posłużę się cytatem z filmu:
"Pierwsze zdanie jest zawsze najtrudniejsze..."

Gorąco polecam. Nic więcej nie dodam...
  
Re: <agrace> "Jasminum"
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Lipca 2006, 18:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




W tym sęk, że właśnie tych zmysłowych zapachów mi w obrazie zabrakło, a film uratowała jedna, mała dziewczynka...
  
Re: "Jasminum"
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Lipca 2006, 18:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
agrace
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4183
Posty: 1241


[ Osobista Galeria ]




Berger :
W tym sęk, że właśnie tych zmysłowych zapachów mi w obrazie zabrakło, a film uratowała jedna, mała dziewczynka...


Nie potrafię tego wyjaśnić, bo to z całą pewnością nie była "sprawka" kina, ale ja czułam zapach jaśminu oglądając ten film. Naprawdę. No chyba, że to moja wybraźnia jest aż tak silna, ale w końcu "co się dziwisz?" wink.gif smile.gif
  
Re: <agrace> "Jasminum"
PostWysłano: Środa, 30 Sierpnia 2006, 16:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Tak, powiedzonko "A co się dziwisz" weszło w mojej firmie do języka codziennego! biggrin.gif
  
Re: "Jasminum"
PostWysłano: Niedziela, 26 Kwietnia 2009, 11:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
arabica
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #7413
Posty: 18


[ Osobista Galeria ]




Film mnie może nie porwał, ale a pewno zauroczył. To widowisko na wyciszenie, zrelaksowanie. Bardzo spodobała mi się legenda dotycząca zmarłych zakonników:) Dziewczynka natomiast... hm. Ostatnio postać rozbrykanej, przebojowej dziewczyneczki, która "ciągnie" wydarzenia stał się bardzo popularny. Raczej już mnie przesycił. Dziecko to dziecko, nie wtłaczałabym go tak bardzo w specyfikę zachowania dorosłych.
  
Re: "Jasminum"
PostWysłano: Środa, 01 Lipca 2009, 21:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
BartłomiejJ
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #6502
Posty: 12


[ Osobista Galeria ]




Niestety wobec szumu wokół filmu, to sam obraz słabiutki, bez polotu. Owszem, ciekawy klimat, ale niektóre postaci i wątki wprowadzone na siłę, nie wiedzieć po co. Ostatnich kilkanaście minut próbuje ratować film, błądząc pomiedzy niby-magią, a wyjaśnieniem niejasnych kwestii z filmu - tak i - bez rewelacji niestety.

Pozdrowienia
  
Re: <BartłomiejJ> "Jasminum"
PostWysłano: Czwartek, 02 Lipca 2009, 08:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Wujek Zed
Stary pierdoła
 
Użytkownik #165
Posty: 1361


[ Osobista Galeria ]




Misiu, zmień podpis bo aż w oczy szczypie.
A jeśli się za krytykę bierzesz (moim skromnym mało prawomocną) to być uprzejmy rozwinąć zdziebcio, ok ?? wink.gif
  
"Jasminum"
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Kino, Radio i Telewizja

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010