Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Literatura -> gorąco polecam
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
gorąco polecam
PostWysłano: Sobota, 04 Listopada 2006, 01:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
luka
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #6591
Posty: 3


[ Osobista Galeria ]




nie jestem jakimś fanatykiem ksiazkowym ale za to wiem co to literatura i czasem oddaje sie na kilka dni dobrej lekturze. Mianowicie chciałbym Wam polecić 2 ksiażeczki które ostatnio przeczytałem i powiem szczerze rozbroiły mnie . Pierwsza z nich jest idealna na ta nasza strasznie depresyjną aure tj " Pod słońcem Toskanii" - nie pamietam aby kiedykolwiek ksiazka sprawiła abym sie tak smiał , to w sumie nie jest komedyjka lecz obyczaj ale ksiazka super , druga pozycja jest trochę cięzsza ale za to genialna . Jest to zbiór opowiadań kosinskiego "Stopnie" troche drastyczna i pesymistyczna w wymowie ale bardzo prawdziwa. Goraco polecam Ludziki:) - to byłem ja też Ludzik pa pa
  
Re: <luka> gorąco polecam
PostWysłano: Sobota, 04 Listopada 2006, 12:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Wujek Zed
Stary pierdoła
 
Użytkownik #165
Posty: 1361


[ Osobista Galeria ]




Mamy tu taki obyczaj, aby nazwiska autorów pisywać wielką literą.
Pozdrawiam, życzę owocnych przygód z literaturą.
  
Re: gorąco polecam
PostWysłano: Sobota, 04 Listopada 2006, 15:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kmnd_rybnik
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3603
Posty: 1750


[ Osobista Galeria ]




Kiedy otwieram 'Pod słońcem Toskanii" od razu wokół jakoś jaśniej i cieplej. wink.gif
  
Re: gorąco polecam
PostWysłano: Sobota, 04 Listopada 2006, 22:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
pigol
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #2491
Posty: 922


[ Osobista Galeria ]




moze okaze sie ignorantem !!

ale kto napisal "Pod sloncem Toskanii" - poprostu nie wiem
niech ktos mnie oswieci

bardzo chetnie bym przeczytal cos smiesznego - cos pogodnego w te mroczne czasy jakie nastaly za oknem

a moze jakas dobra dusza pozyczy ??? .... wink.gif


pozdrawiam
  
Re: gorąco polecam
PostWysłano: Niedziela, 05 Listopada 2006, 14:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bombel
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #3923
Posty: 1019


[ Osobista Galeria ]




Frances Mayes napisała pod słońcem Toskanii. Ja wprawdzie książki nie czytałam ale byłam na filmie ;)
  
Re: gorąco polecam
PostWysłano: Niedziela, 05 Listopada 2006, 21:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
pigol
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #2491
Posty: 922


[ Osobista Galeria ]




Wielkie dzieki !!!
poszukam ...
czy to mozna juz zdobyc w biblioekach ???
czy jest na tyle swieze ze trzeba tego szukac tylko w ksiegarniach ???


dzieki raz jeszcze za informacje !
  
Re: gorąco polecam
PostWysłano: Niedziela, 05 Listopada 2006, 21:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
agrace
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4183
Posty: 1241


[ Osobista Galeria ]




pigol :
Wielkie dzieki !!!
poszukam ...
czy to mozna juz zdobyc w biblioekach ???
czy jest na tyle swieze ze trzeba tego szukac tylko w ksiegarniach ???


dzieki raz jeszcze za informacje !


Tę książkę powinieneś dostać w księgarni. Została wydana niedawno z serii "Literatura na szpilkach" pod numerem 3. Kosztuje jedyne 9,90 złotych. Poszukaj w EMPiKu lub w kioskach "Ruchu" lub "Kolportera". Powodzenia! smile.gif
  
Re: gorąco polecam
PostWysłano: Niedziela, 05 Listopada 2006, 22:45 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
pigol
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #2491
Posty: 922


[ Osobista Galeria ]




dzieki Anito !!!

jestem zobowiazany !!

moze w koncu cos bardziej optymistycznego w te zime dni !!!!


pozdrawiam
  
Re: <Wujek Zed> gorąco polecam
PostWysłano: Poniedziałek, 06 Listopada 2006, 05:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
luka
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #6591
Posty: 3


[ Osobista Galeria ]




f..ck off panie Pedanciku z wielkiej litery :)
  
Re: <luka> gorąco polecam
PostWysłano: Poniedziałek, 06 Listopada 2006, 12:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Wujek Zed
Stary pierdoła
 
Użytkownik #165
Posty: 1361


[ Osobista Galeria ]




W zasadzie bez trudu przyszło by mi wysmażenie riposty na Twoim poziomie i napisanej Twoim językiem (jestem nawet dziwnie spokojny, że władam nim bieglej), ale uznałem, że nie da mi to żadnej satysfakcji.
Mógłbym też wykasować tego smrodliwego posta, ale myślę, że lepiej będzie aby pozostał jako świadectwo Twego polotu.
Pozdrawiam i niezmiennie radosnych doznań literackich życzę.
  
Re: gorąco polecam
PostWysłano: Niedziela, 12 Października 2008, 00:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Pozioma
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #272
Posty: 262


[ Osobista Galeria ]




Cytat:

mufka we "Własnych próbach":
Szkoda, że tak mało piszesz, szkoda, że nie wydajesz (czyt.: drukiem). W natłoku Gretkowskich brakuje takich pozycji.


Mufko, mufko
Manuela jest krzykliwa i owszem, ale polubiłam ją za:
•zatrzymaną w czasie destrukcję rosenthala którą można by wręcz oprawić w ramki
•czasami za- (ale jednak) elokwentną erudycję
•fizjologię uczuć
•bliską mi percepcję odbioru codzienności i rzeczywistości

Zdecydowanie zaprzeczam jakoby Polska była kobietą, Wyspiański zwracał się do Pań pytając o politykę a mentalność facetów zatrzymała się na etapie polowania na mamuty (no chyba że kilka znanych mi wyjątków miałoby potwierdzać regułę wink.gif )
Nieśmiało śmiem twierdzić, że „Polka”, „Europejka” i „Obywatelka” są swoistą formą autobiograficznego Big Brother’a przynoszącego więcej korzyści materialnych (autorce oczywiście) niż wkładu kulturowego literaturze polskiej.
Jej osławiona zjadliwość i ironia często zmusza moją twarz do nie mniej ironicznego wyrazu.
Jednak jest w jej książkach coś, co powoduje, że łykam je trochę jak łyka się codzienne gazety – po prostu z ciekawości „co tam panie…” niekoniecznie w polityce.

Więc... może nie gorąco, ale jednak polecem
  
Re: gorąco polecam
PostWysłano: Środa, 17 Czerwca 2009, 15:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
arabica
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #7413
Posty: 18


[ Osobista Galeria ]




Ja czytałam tylko jedną książkę Gretkowskiej, ale nie zrobiła na mnie zbyt dobrego wrażenia. Troszkę kłóciła się z moimi oczekiwaniami od dobrej książki.
gdybym miała polecić Wam coś wartościowego i ciekawego, to z pewnością byłaby to Lisa See ("Kwiat Śniegu i sekretny wachlarz" - niesamowite studium psychologiczne), Harukiego Murakamiego ("Koniec Świata i Hard Boiled Wonderland - zmagania podświadomości, walka o serce i zdolność odczuwania w ramach przygniatającej rzeczywistości o upiornych rysach nadzwyczajnych), jak również Alberta Camus (np. "Upadek"). Wydaje mi się także, że można odwołać się do poezji. Spośród poetów polecam szczególnie Leśmiana, natomiast dla zwolenników wiersza współczesnego np. tomik "Światła miasta" oraz "Słowa pisane na skrawku papieru". Wszystkie te pozycje mam sama i nie żałuję kupna żadnej z nich. Dwie ostatnie zamówiłam na tralalalala... hej (i z przytupem.Moder) (którą mogę gorąco polecić wszystkim szukającym nowych źródeł literatury), resztę znalazłam w księgarniach:)
  
Re: gorąco polecam
PostWysłano: Wtorek, 21 Lutego 2012, 20:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
maryna13
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #7680
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




Polecam do przeczytania ciach
  
gorąco polecam
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Literatura

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
ciechocinek nocleg
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010