Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Joga -> problem niesystematycznosci
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
problem niesystematycznosci
PostWysłano: Sobota, 04 Listopada 2006, 16:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
atimere
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #6593
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




od jakis 3 lat cwicze joge, ale nie moge sie zmotywowac do robienia tego regularnie, w zwiazku z tym cwicze przez 2-3 miesiace potem mam przerwe i tak ciagle... a wiadomo, ze nie o to chodzi... zastanawiam sie jenak czy takie przerywane praktykowanie moze miec jakas racje bytu bo chwilow przestalam wierzyc, ze uda mi sie robic to naprawde regularnie
  
Re: <atimere> problem niesystematycznosci
PostWysłano: Sobota, 04 Listopada 2006, 23:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
leonverde
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3869
Posty: 228


[ Osobista Galeria ]




Może to tylko brak wiary?
Może brak skupienia?
A może to jeszcze nie to? Nie teraz?

Wśród moich znajomych jest kilka takich osób, które zaczęły praktykę, ale przerwały i choć chcą nadal ćwiczyć, mówią, że "jakoś tak się nie składa".
Brak motywacji i samodyscypliny?
Ale przecież może być i tak, że ktoś zwyczajnie nie potrafi odkryć tą drogą dla siebie tego WIELKIEGO czegoś.
Można je zdobywać nie tylko praktyką hatha-yogi. Takie osoby (osobę) też znam. Ich droga jest (i była) jak najbardziej "jogowa".
Chyba to jest najistotniejsze w tym wszystkim.

Ciao
  
Re: <leonverde> problem niesystematycznosci
PostWysłano: Poniedziałek, 06 Listopada 2006, 13:45 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
atimere
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #6593
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




mnie faktycznie przylacza nadmiar zajec i w koncu nie mam juz sily i rezygnuje... z jogi bo ze studiow zrezygnowac nie moge, a pech chcial ze studiuje dosc wymagajacy kierunek... u mnie to nie brak wiary, a czasu i energii... sesja, przemeczenie itp... ale uparcie powracam do jogi... jest w tym cos co powoduje, ze nie moge zrezygnowac...
  
Re: <leonverde> problem niesystematycznosci
PostWysłano: Poniedziałek, 06 Listopada 2006, 17:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
modest
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #227
Posty: 1284


[ Osobista Galeria ]




zawsze byłas taka zapracowana, czy od jakiegoś czasu?
Wyglada to na jakąs prawidłowośc - to przechodzenie do trenowani i odchodzenie od tego. Inne Twoje aktywności tez podlegają cyklicznym zmianom?
czujesz,ze mozna pogadac z hehowcami w tym watku? czy trzeba uważać?
  
Re: <atimere> problem niesystematycznosci
PostWysłano: Poniedziałek, 06 Listopada 2006, 17:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
leonverde
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3869
Posty: 228


[ Osobista Galeria ]




To już bardzo dużo

Znam osobę, która twierdzi, że zajmują ją studia podwójnie, nie zaniedbuje ich, choć obiecała sobie, że już nigdy z jogi nie zrezygnuje.
Dotrzymuje słowa i idzie do przodu.

Dużo spokoju, wytrwałości i czasu (który sam przyjdzie ;-))
  
Re: <leonverde> problem niesystematycznosci
PostWysłano: Poniedziałek, 06 Listopada 2006, 17:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
leonverde
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3869
Posty: 228


[ Osobista Galeria ]




Dużo tych osób znam...

:-))))
  
Re: <leonverde> problem niesystematycznosci
PostWysłano: Wtorek, 07 Listopada 2006, 19:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
modest
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #227
Posty: 1284


[ Osobista Galeria ]




Podoba mi się trenowanie dla przyjemności z dobrowolnego wyboru.
Podoba mi się takie stawianie sprawy: trenuje to trenuje, a jak nie trenuję to tyz piknie. Nikomu nic do tego.
  
Re: <modest> problem niesystematycznosci
PostWysłano: Środa, 08 Listopada 2006, 00:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
leonverde
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3869
Posty: 228


[ Osobista Galeria ]




yhymmm...
  
Re: <atimere> problem niesystematycznosci
PostWysłano: Środa, 08 Listopada 2006, 01:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
peryskopcyklopa
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #6598
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




  
Re: <atimere> problem niesystematycznosci
PostWysłano: Środa, 08 Listopada 2006, 01:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
peryskopcyklopa
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #6598
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




Atimere wyręczyła mnie, bo jak dotąd tylko czytałem. Ja właściwie nie wiem nawet czym jest dla mnie joga. Nie trenuję systematycznie i zdawało mi się, że nie ma sensu się wypowiadac w tutejszych wątkach. Narazie przyznaję się do braku systematyczności. Zobaczymy co dalej.
  
Re: <peryskopcyklopa> problem niesystematycznosci
PostWysłano: Środa, 08 Listopada 2006, 11:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
modest
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #227
Posty: 1284


[ Osobista Galeria ]




chetnie bym przeczytał uwagi kogos z boku. czasami punkt widzenia spoza branzy moze wnieść wiele cenngo w tęże branżę.
To frajada kontaktować sie z kims o szrokich horyzontach, otwartej głowie, dobrym sercu,
Ostatnio marze o kontakcie z kims wspaniałomyślnym, , z gestem, bezinteresownym. kulturalnym.
  
Re: <atimere> problem niesystematycznosci
PostWysłano: Czwartek, 09 Listopada 2006, 14:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
modest
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #227
Posty: 1284


[ Osobista Galeria ]




Atimere,
może Ci sie na cos przydadza moje refleksje zainicjowane twoim postem.
?
sorry, przyjdzie mi odszczekiwać deklaracje odrzucającą innych ludzi w doświadczaniu trenowania jogi.
Taką niezależną postawę miałem z 15 lat temu
Potem były lata, gdy fascynowali mnie inni trenujący. Identyfikowałem się z nimi, były lata przyjaźni, radosnych spotkań na treningach grupowych, lata szczęścia w bliskiej więzi z światową kobietą żyjącą tylko jogą. Wyrzekałem się wielkich porcji siebie dla innych trenujących. Inni stawiali na mnie przez lata. Były relacje pełne szacunku i rywalizacyjne. W końcu i konfliktowe.
Historia mojego trenowania to historia relacji z innymi ludźmi.
W relacjach zachowywałem się nieświadomie i podejmowałem decyzje.
Jakie jest pole wyboru w dzisiejszych relacjach współtworzących moje doświadczenie jogowe?
  
problem niesystematycznosci
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Joga

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010