Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Linux -> ip wewnetrzne i zewnetrzne na linuxie
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
ip wewnetrzne i zewnetrzne na linuxie
PostWysłano: Niedziela, 12 Listopada 2006, 19:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bart000
Dekurion ;-)
<tt>Dekurion</tt> ;-)
 
Użytkownik #3896
Posty: 10


[ Osobista Galeria ]




witam

sprawa wyglada tak, jest serwer na linuxie pracujacy jako router. Do niego jest podpieta siec lan w ktorej kompy maja adresy ip bedace za maskarada. I teraz sedno sprawy mam kilka adresow zewnetrznych ktore chcialbym przydzielic kilku z komputerow w sieci (tzn wpisac je na stale w ustawieniach sieciowych donego komputera tak by mial faktycznie ip zewnetrzne, nie interesuje mnie mapowanie portow i podobne pomysly, serwer ma przepuszczac pakiety do tych komputerow i nic z niemi nie robic). Problem z tym jak to konkretnie zrobic. Czy wystarczy ustawic ip na komputerach i skonfigurowac iptable by serwer przepuszczal pakiety do nich?? (mam watpliwosci czy niepogryzie sie to z innym ip wewnetrznej karty sieciowej na serwerze (192.168.1.1 a na kompie np 83.15.*.*)).

Pozdrawiam
Bart
  
ip wewnetrzne i zewnetrzne na linuxie
Forum dyskusyjne -> Software -> Linux

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Dobry stomatolog SzczecinKatalog4u to moderowany Katalog SEO stron internetowychzobacz darmowe forum za darmopokoje w ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010