Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua -> MULTIKINO - Zoo TV Live From Sydney (nowy termin projekcji - 07.12.2006r.) Idź do strony 1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: <Barkley> MULTIKINO - Zoo TV Live From Sydney (nowy termin projekcji -
PostWysłano: Piątek, 24 Listopada 2006, 13:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
LSQ
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #5129
Posty: 1244


[ Osobista Galeria ]




Na normalnym DVD bez dodatków tego nie ma, więc pewnie nie :(
  
Re: MULTIKINO - Zoo TV Live From Sydney 17 & 23 listopada 2006
PostWysłano: Piątek, 24 Listopada 2006, 13:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Małgosia
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3848
Posty: 259


[ Osobista Galeria ]




Atomic_Mario :
[..]



Małgosiu czy wygrana w konkursie na u2.szczecin.pl zachowują ważność na przełożony termin? cool.gif No i czy można jeszcze odebrać wygraną wejściówkę?

Dzisiaj nie mógłbym się wybrać na koncert, ale za dwa tygodnie jak najbardziej wink.gif


A co, wygrales? wink.gif cool.gif
Tak, wygrane wejsciowki jaki kazde inne zakupione na ten seans zachowuja waznosc. Lista osob ktore wygraly ciagle jest w multi, wiec odbierzesz kiedy bedziesz mogl. W razie problemow z odbiorem, dzwon do mnie (na nr. kom.)
Pozdrawiam smile.gif
  
Re: MULTIKINO - Zoo TV Live From Sydney 17 & 23 listopada 2006
PostWysłano: Piątek, 24 Listopada 2006, 14:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Atomic_Mario
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1798
Posty: 2826


[ Osobista Galeria ]




Małgosia :
[..]



A co, wygrales? wink.gif cool.gif


No udało mi się biggrin.gif Z czego się bardzo cieszę, gdyż zwykle nie mam szczęścia w konkursach. Podejrzewam, że nikt więcej nie znał prawidlowej odpowiedzi na pytanie konkursowe i dlatego wygrałem wink.gif Bardzo dziękuję Tobie Małgosiu i pozostałym organizatorom konkursu! biggrin.gif
  
Re: MULTIKINO - Zoo TV Live From Sydney 17 & 23 listopada 2006
PostWysłano: Piątek, 24 Listopada 2006, 14:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Małgosia
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3848
Posty: 259


[ Osobista Galeria ]




Atomic_Mario :
[..]



Podejrzewam, że nikt więcej nie znał prawidlowej odpowiedzi na pytanie konkursowe i dlatego wygrałem wink.gif biggrin.gif


Za te ironiczne komentarze a propos mega trudnego pytania konkursowego, chyba bedziemy musieli Cie zdyskwalifikowac tongue.gif lol.gif
Ciesze sie, ze sie cieszysz smile.gif
Pozdrawiam i mam nadzieje do zobaczenia!! biggrin.gif
  
Re: MULTIKINO - Zoo TV Live From Sydney (nowy termin projekcji - 07.12.2006
PostWysłano: Piątek, 24 Listopada 2006, 18:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Koziol
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1386
Posty: 503


[ Osobista Galeria ]




fuck damn' it to ja i tak wytrzymalem ledwo co do 23 daje bilet i jakis kondon w okularach mi gada ze koncert odwolany a ludzie wchodza na inne filmy itp. wiec jak robia taka zalobe to dlaczego filmy puszczaja? to mi odpowiedzieli bo bo bo boo bo koncert to to to to (jakas baba z tylu ,,to impreza organizowana,,) bo to impreza organizowana a w morde filmy to nie sa imprezy organizowane??!! co za ludzie nie dlugo bedzie zaloba narodowa ze ptsaia grypa panuje znowu i kury padaja co za kraj! ide czytac propagande bo nie moge sie denerwowac jednak
  
Re: MULTIKINO - Zoo TV Live From Sydney (nowy termin projekcji - 07.12.2006
PostWysłano: Niedziela, 26 Listopada 2006, 03:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




Grupo trójmiejska! wink.gif
Jeżeli w poniedziałek będą jeszcze bilety, to jest bardzo prawdopodobnym, że i ja pojawię się na pokazie w Gdańsku biggrin.gif
Mogłabym podjechać SKMką na Wrzeszcz ok. 18:05, 18:12, 18:20, 18:27. Chyba że chcielibyście jeszcze wcześniej. Proponuję, aby spotkać się na dworcu i razem pójść smile.gif Również dlatego, że nie wiem, jak do Multi iść wink.gif
To już za niecałe dwa tygodnie, więc czas na konkrety smile.gif
Pozwalam sobie uformowac listę obecności dla gdańskiego Multi [wg kolejności pojawiania się "zgłoszeń" w tym wątku]:

1.Łukasz_1989 + 5 osób
2.Nika22
3.Matri
4.Krzysiek
5.Absta
6.Bombel
7.Vice [to już info spoza forum wink.gif]
8. ...
  
Re: MULTIKINO - Zoo TV Live From Sydney (nowy termin projekcji - 07.12.2006
PostWysłano: Niedziela, 26 Listopada 2006, 11:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
evay
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3075
Posty: 3063


[ Osobista Galeria ]




Lauril :
Trójmiasto również przełożone na 7 grudnia.... zly.gif


LSQ :
A ja się nie zgodzę. Nie każdy ma obowiązek odgórnego przejmowania się i zamartwiania.
Oczywiście, żal górników i ich rodzin, ale ludzie w Polsce giną codziennie i codziennie mnóstwo ludzi przeżywa tragedie.
I jestem wściekły, że przełożono koncert i będę wsciekły i strasznie mnie to zdenerwowało. zly.gif


ludzie, czemu w Was tyle złości?
to całkiem zrozumiałe, że jest żałoba.
Nie wiem, może to prawda i po prostu Wy to odczuwacie inaczej niż Ślązacy.
Mój ojciec teraz jest dyrektorem kopalni w M-ce, ale kiedys był zwykłym górnikiem, kiedyś był wypadek na KWK Mysłowice, a mój ojciec był uwięziony pod ziemią. Nawet nie możecie sobie wyobrazić co to jest za strach i trudno mieć przez cały czas nadzieję.
Teraz tata głównie pracuje na powierzchni, ale i tak przynajmniej dwa razy w tygodniu zjeżdża "na dół", a wtedy w domu wciąż jest strach, że coś może się stać, że możemy go już nigdy nie zobaczyć. i prawdziwa RADOŚĆ, że szczęśliwie wrócił.
ja doskonale zdaję sobię sprawę z tego, że na drogach ginie więcej ludzi, ale to zazwyczaj jest szybka śmierć.
a to, co przeżyli ci górnicy to było PIEKŁO!
ogień, potem brak tlenu. ciała zmasakrowane. to najgorsza śmierć, jaką można sobie wyobrazić.
więc nie bądźcie już tacy nieczuli.
gdy dowiedziałam się o tej tragedii płakałam jak dziecko. i drugi raz w życiu widziałam mojego ojca płaczącego.
po prostu ludzie na Śląsku odczuwają to inaczej, bo często w rodzinie są osoby, które pracowały lub pracują pod ziemią.
trochę szacunku. to tylko koncert. który pewnie juz kiedyś oglądaliście. a ci ludzie nie żyją, a rodziny zostały bez ojców i mężów.
pozdrawiam.


i jeszcze pytam: co z grupą zabrzańską w takim razie?
  
Re: MULTIKINO - Zoo TV Live From Sydney (nowy termin projekcji - 07.12.2006
PostWysłano: Niedziela, 26 Listopada 2006, 12:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




evay :

więc nie bądźcie już tacy nieczuli.

Nie chodzi o to, że ktoś jest nieczuły - to JEST tragedią, ale nie wiem, dlaczego akurat w tym przypadku można było i ogłoszono żałobę narodową.
Jednak nie ma co się już nad tym rozwodzić. Każdy ma prawo do różnych odczuć i przemyśleń na ten temat
  
Re: MULTIKINO - Zoo TV Live From Sydney 17 & 23 listopada 2006
PostWysłano: Niedziela, 26 Listopada 2006, 13:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Krzysiek
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #103
Posty: 1531


[ Osobista Galeria ]




Lauril :
Trójmiasto również przełożone na 7 grudnia.... zly.gif


I Bogu dzięki za to.

Wypadek na śląsku jest wielką tragedią, zginęło tam 23 górników ... tyle istnień ludzich przestało istnieć w ciągu chwili ...
To wystarczający powód dzięki któremu została wprowadzona żałoba narodowa.
  
Re: MULTIKINO - Zoo TV Live From Sydney (nowy termin projekcji - 07.12.2006
PostWysłano: Niedziela, 26 Listopada 2006, 14:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Łukasz_1989
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4392
Posty: 333


[ Osobista Galeria ]




grusia :
Grupo trójmiejska! wink.gif
Jeżeli w poniedziałek będą jeszcze bilety, to jest bardzo prawdopodobnym, że i ja pojawię się na pokazie w Gdańsku biggrin.gif
Mogłabym podjechać SKMką na Wrzeszcz ok. 18:05, 18:12, 18:20, 18:27. Chyba że chcielibyście jeszcze wcześniej. Proponuję, aby spotkać się na dworcu i razem pójść smile.gif Również dlatego, że nie wiem, jak do Multi iść wink.gif
To już za niecałe dwa tygodnie, więc czas na konkrety smile.gif
Pozwalam sobie uformowac listę obecności dla gdańskiego Multi [wg kolejności pojawiania się "zgłoszeń" w tym wątku]:

1.Łukasz_1989 + 5 osób
2.Nika22
3.Matri
4.Krzysiek
5.Absta
6.Bombel
7.Vice [to już info spoza forum wink.gif]
8. ...


Z wrzeszcza można podjechac tramwajem sobie, albo bezposrednio SKM wysiąśc na Politechnice a wtedy juz tylko 100 m, i poprowadzi Cię duży neon "MULTIKINO". Przejdziesz sie obok sklepu zwanego minimarketem Mati, w ktorym w zeszłym roku przed "U2 live from chicago" robiliśmy zakupy razme z m.in MarieAnn, a potem zostaliśmy zaatakowani przez psa który rozdarł siatkę z chipsami lol.gif, nastepnie prosto prosto i w prawo i jesteś. Co do propozycji wrzeszcza to ok. możemy sie spotkac na dworcu i się przejść do Mutli :)
  
Re: MULTIKINO - Zoo TV Live From Sydney (nowy termin projekcji - 07.12.2006r.)
PostWysłano: Niedziela, 26 Listopada 2006, 14:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bombel
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #3923
Posty: 1019


[ Osobista Galeria ]




nie nie lepiej spotkajmy się na skmce politechniki na dworzec mi się nie chcę cofać :PP biggrin.gif
  
Re: MULTIKINO - Zoo TV Live From Sydney (nowy termin projekcji - 07.12.2006
PostWysłano: Niedziela, 26 Listopada 2006, 14:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
LSQ
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #5129
Posty: 1244


[ Osobista Galeria ]




evay :
ludzie, czemu w Was tyle złości?
to całkiem zrozumiałe, że jest żałoba.
...
a ci ludzie nie żyją, a rodziny zostały bez ojców i mężów.
pozdrawiam.

Tylko dlaczego odwołuje się jakiś głupi koncert, a zwykłych filmów nie?
I dlaczego tak jasno zrozumiałe jest, że jest żałoba - w momencie, gdy na drogach podczas Wszystkich Świętych zginęło ponad trzysta osób i wtedy jej nie było?
Także ginęli ludzie, a z tego co mówisz śmierć na drodze to lajcik i można się z nią łatwo pogodzić. Słyszałaś ilu ludzi zginęło zablokowanych w płonących samochodach? Albo ilu patrzyło na zmasakrowane zwłoki najbliższych siedzących na siedzeniu obok? Albo... nie chce mi się już, nie bawi mnie to wbrew pozorom.
Codziennie ktoś zostaje bez ojca i męża, ale z tego wydarzenia robi się medialną szopkę z relacjami na żywo z rozpaczania rodzin i na dokładkę rozdziela się im budżetowe pieniądze. Czy na prawdę to wszystko powinno tak wyglądać????
  
Re: MULTIKINO - Zoo TV Live From Sydney (nowy termin projekcji - 07.12.2006
PostWysłano: Niedziela, 26 Listopada 2006, 14:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




Mnie i Wrzeszcz, i Politechnika pasuje, tylko nie wiem po prostu, jak jest lepiej.
  
Re: MULTIKINO - Zoo TV Live From Sydney (nowy termin projekcji - 07.12.2006r.)
PostWysłano: Niedziela, 26 Listopada 2006, 14:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Nika22
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #4302
Posty: 81


[ Osobista Galeria ]




Hello :)
Na temat żaloby narodowej lepiej nie będę się wypowiadać...
Jeśli chodzi o spotkanie przed to zobaczę się z Wami tuż przed pokazem, gdyż mam zajęcia do 18 doubt.gif i ledwo wogóle zdążę do multi..
Tak czy siak do zobacznia biggrin.gif
  
Re: MULTIKINO - Zoo TV Live From Sydney (nowy termin projekcji - 07.12.2006
PostWysłano: Niedziela, 26 Listopada 2006, 22:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
alien
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4611
Posty: 419


[ Osobista Galeria ]




evay :


ja doskonale zdaję sobię sprawę z tego, że na drogach ginie więcej ludzi, ale to zazwyczaj jest szybka śmierć.
a to, co przeżyli ci górnicy to było PIEKŁO!
ogień, potem brak tlenu. ciała zmasakrowane. to najgorsza śmierć, jaką można sobie wyobrazić.
więc nie bądźcie już tacy nieczuli.


nazywasz nas nieczulymi,a pozwalasz sobie na wartosciowanie smierci-ta jest szybsza i lzejsza,a wiec mniej wazna od innej?wiem,ze odczuwasz to inaczej, bo mieszkasz na slasku,rozumiem to i szanuje, ale nie oceniaj, nie licytuj, bo uzywajac takich slow posuwasz sie za daleko, i sama jawisz sie jako osoba nieczula.

sorry za OT.
  
Re: MULTIKINO - Zoo TV Live From Sydney (nowy termin projekcji - 07.12.2006
PostWysłano: Poniedziałek, 27 Listopada 2006, 00:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
matri
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1239
Posty: 373


[ Osobista Galeria ]




LSQ :
[..]


Tylko dlaczego odwołuje się jakiś głupi koncert, a zwykłych filmów nie?
I dlaczego tak jasno zrozumiałe jest, że jest żałoba - w momencie, gdy na drogach podczas Wszystkich Świętych zginęło ponad trzysta osób i wtedy jej nie było?
Także ginęli ludzie, a z tego co mówisz śmierć na drodze to lajcik i można się z nią łatwo pogodzić. Słyszałaś ilu ludzi zginęło zablokowanych w płonących samochodach? Albo ilu patrzyło na zmasakrowane zwłoki najbliższych siedzących na siedzeniu obok? Albo... nie chce mi się już, nie bawi mnie to wbrew pozorom.
Codziennie ktoś zostaje bez ojca i męża, ale z tego wydarzenia robi się medialną szopkę z relacjami na żywo z rozpaczania rodzin i na dokładkę rozdziela się im budżetowe pieniądze. Czy na prawdę to wszystko powinno tak wyglądać????


Całkowicie Cię popieram w tym co piszesz.

Sytuacja która ma miejsce w ostatnich dniach w Polsce rozdmuchiwana przez media i polityków nie jest wyrazem współczucia, ale kieruje nią ludzka chciwość, zawiść i chęć wyciągnięcia z tragedii rodzin tych ludzi tylko kasy i osobistych profitów. Ta tragedia jest medialna, rozbudza w większości ludzi podstawowe odruchy współczucia i podświadomie zmusza aby zgodzić się z ludzmi którzy na pokaz współczują i łączą się z żalem z rodzinami tych ludzi którzy polegli.

Czy jakaś śmierć jest lepsza albo gorsza od innej, czy śmierć nagłośniona medialnie górników ktrórzy polegli w kopalni jest więcej warta niż śmierć człowieka konającego w palącym się samochodzie bez szansy wydostania się czy też człowieka w łóżku szpitalnym gdy brakuje kasy na jego leki czy operację ratującą jego życie - czy śmierć takiego człowieka, który żyje ze świadomością że umrze i wie że zginie "po cichu" dużo wcześniej znaczy coś innego ?

Sorki, za mój OT, ale nawiązując do tematu odwołania projekcji i wprowadzenia żałoby narodowej, uważam że to wszystko to farsa. Pomyślny racjonalnie i zastanówny się ile ludzi codziennie ginie w innych wypadkach lub po prostu musi umrzeć ze świadomością, że nie ma środków na ich uleczenie - czemu więc nie wprowadzimy żałoby narodowej codziennie ?
  
Re: MULTIKINO - Zoo TV Live From Sydney (nowy termin projekcji - 07.12.2006
PostWysłano: Poniedziałek, 27 Listopada 2006, 01:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
LSQ
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #5129
Posty: 1244


[ Osobista Galeria ]




matri :
czemu więc nie wprowadzimy żałoby narodowej codziennie ?

Podpisuję się pod tym pytaniem rękami i nogami licząc, że osoby popierające żałobę (tą obecną) jak i ogólny zamysł "żałoby narodowej" jakoś się wypowiedzą.
  
Re: MULTIKINO - Zoo TV Live From Sydney (nowy termin projekcji - 07.12.2006
PostWysłano: Poniedziałek, 27 Listopada 2006, 01:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Daniel84
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1454
Posty: 356


[ Osobista Galeria ]




LSQ :

Podpisuję się pod tym pytaniem rękami i nogami licząc, że osoby popierające żałobę (tą obecną) jak i ogólny zamysł "żałoby narodowej" jakoś się wypowiedzą.


Dlatego, że codziennie nie ginie wielu Polaków w jednej chwili, tym samym czasie i tych samych okolicznościach.

W takim razie w ogóle zlikwidujmy instytucję żałoby narodowej, bo nie wiem, do jakiego kataklizmu musiało by dojść, żeby wszyscy uznali to za uzasadnione.
  
Re: MULTIKINO - Zoo TV Live From Sydney (nowy termin projekcji - 07.12.2006
PostWysłano: Poniedziałek, 27 Listopada 2006, 03:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
bart555
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2650
Posty: 353


[ Osobista Galeria ]




Daniel84 :
Dlatego, że codziennie nie ginie wielu Polaków w jednej chwili, tym samym czasie i tych samych okolicznościach.


Za to jeszcze więcej ginie codziennie w różnych chwilach i różnych okolicznościach.. co za kuriozalny argument... 30 Kowalskich zabitych w jednym autobusie = wielka smuta... 30 Kowalskich zabitych w 30 pojedynczych wypadkach = grillujemy dalej popijając zimnym piwkiem...

Aby podważyć sens instytucji żałoby narodowej w jej obecnej postaci przytaczam takie zestawienie:

www.wikipedia.org :

W ostatnich latach żałoba narodowa obowiązywała w dniach:
18 lipca 1997 - ogłoszona dla uczczenia pamięci ofiar Powodzi tysiąclecia
12 - 14 września 2001 - ogłoszona w związku z zamachami na World Trade Center w Nowym Jorku
12 - 13 marca 2004 - ogłoszona dla uczczenia pamięci ofiar zamachu w Madrycie
3 - 8 kwietnia 2005 - ogłoszona po śmierci papieża Jana Pawła II
29 stycznia - 1 lutego 2006 - ogłoszona dla uczczenia pamięci ofiar katastrofy budowlanej na Śląsku
23 - 25 listopada 2006 - ogłoszona dla uczczenia pamięci ofiar katastrofy górniczej w kopalni Halemba


jakieś wnioski??

Z powyższych wydarzeń jedynie śmierć Papieża zasługiwała wg mnie na żałobę narodową... wprowadzenie żałoby na podstawie pozostałych okoliczności jest rzeczą tak uznaniową, że to aż boli...

WTC... dlaczego? bo jesteśmy wiernymi sojusznikami USA i trzeba było się podlizać? Szkoda że nic z tego nie wyszło.. wiz jak nie bylo, tak nie ma, na offsetach za F-16 też nas rolują inwestując mniej, niż deklarowali... ale to nic... jak plują to zawsze można powiedzieć ze pada deszcz...

Madryt... dlaczego? bo Polska dzielnie wspiera ogólnoświatową walkę z terroryzmem?... a może liczyliśmy na przebąkiwane już wtedy przez Hiszpanów otwarcie ich rynku pracy...?

Jakoś nie widzę na tej liście żałoby po Tsunami w Azji pd.-wsch. w 2004 roku... to nic, że zginęło tam wtedy ponad 300 tys. osób... przecież Azja jest tak daleko, nie mamy tam żadnych interesów... po co zawracać sobie głowę...

Nie widzę również żałoby po tragedii w szkole w Bieslanie we wrześniu 2004... w sumie po co, przecież to było tylko 150 dzieci... a poza tym Rosjanie już nie są naszymi przyjaciółmi, więc nie trzeba się nad nimi użalać...


Nie chce mi się już więcej pisać w tym temacie... osłabiła mnie hipokryzja, która tu przez niektórych przemawia...

A zarzucanie komuś nieczułosci na krzywdę innych było poniżej pasa...
  
Re: MULTIKINO - Zoo TV Live From Sydney (nowy termin projekcji - 07.12.2006
PostWysłano: Poniedziałek, 27 Listopada 2006, 09:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
LSQ
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #5129
Posty: 1244


[ Osobista Galeria ]




Daniel84 :
Dlatego, że codziennie nie ginie wielu Polaków w jednej chwili, tym samym czasie i tych samych okolicznościach.

Koronny argument osób popierających wprowadzanie żałoby narodowej po każdym katakliźmie naturalnym / katastrofie budowlanej na większą skalę. Ale nie dość, że jak zauważył Bart, jest kuriozalny, a wg mnie także skandaliczny, to sam sobie przeczy. Wynika z niego, że tu istnieją jakieś kyteria, która śmierć jest ważniejsza od innej, którą należy opłakiwać z czarnym paskiem na fladze, a którą po cichu, bez rozgłosu. I otóż, uwaga, żeby można było wprowadzić żałobę, muszą być spełnione trzy kryteria - czas, miejsce i okoliczności. Niedobrze się robi.
Kłóciłem się wręcz o to niedawno z kolegą. Argument miał właśnie ten sam - miejsce i okoliczności. A w czasie takiej powodzi tysiąclecia jakoś ludzie nie ginęli w jednym miejscu i w jednym czasie, a daję głowę, że nie ginęli też w tych samych okolicznościach, a żałoba była jak najbardziej na miejscu. Ale przecież głównej tezie żałobniczej powódź przeciwstawia się jak najbardziej.. Dokładnie tak samo jak na dolnośląskich ziemiach ludzie topili się w czasie powodzi, tak samo giną na dolnośląskich drogach z powodu złych warunków atmosferycznych. No i gdzie tu logika?

bart555 :
Z powyższych wydarzeń jedynie śmierć Papieża zasługiwała wg mnie na żałobę narodową... wprowadzenie żałoby na podstawie pozostałych okoliczności jest rzeczą tak uznaniową, że to aż boli...

WTC...
Madryt...
Jakoś nie widzę na tej liście żałoby po Tsunami...
Nie widzę również żałoby po tragedii w szkole w Bieslanie...

Zgadzam się z każdym słowem, z zakreślonym nawet podwójnie.
Czyli coś jest chyba nie tak...
Nie widać też żałoby po śmierci 30 tysięcy ludzi w trzęsieniu ziemi w irańskim Bam w 2003 roku. Ale przecież każdy wie, że Amerykanie i Hiszpanie są lepsi od Irańczyków. A może po prostu ich śmierć się do żałoby nie kwalifikuje, co tam, trzęsienie ziemi, tsunami, co my o tym wiemy, olać.

Cytat:
A zarzucanie komuś nieczułosci na krzywdę innych było poniżej pasa...

We własnym otoczeniu zauważyłem takie zachowanie, że temu, kto nie popiera żałoby i nie smuci się ostentacyjnie zaraz zarzucana jest nieczułość, zdziczenie i ogólny brak cech i odruchów ludzkich..
Żal górników i niezrozumienie bezsensowności ich śmierci swoją drogą, a usilne utrudnianie sobie życia "patriotyczną" i jednoczącą naród wzniosłymi ideami żałobą swoją.
______________________________________
Daniel84 :
W takim razie w ogóle zlikwidujmy instytucję żałoby narodowej, bo nie wiem, do jakiego kataklizmu musiało by dojść, żeby wszyscy uznali to za uzasadnione.

A może po prostu należy ustanawiać ją gdy sytuacja naprawdę tego wymaga? Dla mnie żałoba narodowa związana jest tylko i wyłącznie ze śmiercią osoby zasłużonej dla kraju. Ostatnio był to Jan Paweł II i była to ostatia uzasadniona żałoba. Ktoś już pisał to niedawno w tym topicu i to chyba nawet bart555 o ile mnie pamięć nie myli..
  
MULTIKINO - Zoo TV Live From Sydney (nowy termin projekcji - 07.12.2006r.)
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua

Strona 8 z 11  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
zaręczyny w wellness Ciechocinek
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010