Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua -> Najlepsze solówki The Edga ! Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: Najlepsze solówki The Edga !
PostWysłano: Wtorek, 16 Stycznia 2007, 16:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
JustinHawkins
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6103
Posty: 1174


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
Chodzi mi o to, że jeżeli taki The Edge, który talent ma (w to nikt nie wątpi) nie ćwiczyłby godzinami w młodym wielu i teraz też może


The Edge powiedział kiedyś, że " rzadko ćwiczy ". Moim zdaniem właśnie jego filozofia gry wyklucza siedzenie z gitarą po 8 godzin dziennie i granie wprawek. Im więcej ćwiczysz, tym trudniej Ci jest podejść do instrumentu z " wyczyszczonym umysłem ", jakbyś miał go w ręku po raz pierwszy..

Cytat:
grał na bardzo kiepskim sprzęcie (czyli jego gitara nie miałaby odpowiedniego brzmienia, barwy)


No ale przecież to zupełnie o co innego chodziło. Przecież nie postuluję, żeby grać na słabym sprzęcie. Granie na słabym sprzęcie to mordęga, sam tego doświadczyłem ( grałem na perkusji, a raczej kupie złomu, na której naciśnięcie pedału stopy wymagało zaangażowania całego ciężaru ciała - spróbuj w takich warunkach grać do rytmu ! ). Ale co to jest odpowiednie brzmienie ? Jeżeli osiągnięcie Absolutu wymaga, by dane solo zagrać na zdezelowanej gitarze, to należy to zrobić. Talent polega na tym, by potrafić to wyczuć.
  
Re: Najlepsze solówki The Edga !
PostWysłano: Wtorek, 16 Stycznia 2007, 21:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Max
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #541
Posty: 2229


[ Osobista Galeria ]




JustinHawkins :
Max :
[..]
istnieje jakiś spis najbardziej istotnych kryteriów (hierarchicznie ułożonych najlepiej) przy ocenie solówki? :)


Owszem, wygląda on mniej więcej tak:

1. Stopień dotknięcia solówki geniuszem ( wyliczany subiektywnie )
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
101. wyszkolenie techniczne gitarzysty, długość, barwa, nagromadzenie fragmentów improwizowanych, i wszystkie inne pierdoły.



lol.gif

myślę, że możesz to zamieścić na wikipedii.
Skoro wspominasz o subiektywizmie, to myślę, że możesz również zrozumieć, że np. dla mnie subiektywnie rzecz ujmując długość solówki jest jedną z najważniejszych elementów.
  
Re: Najlepsze solówki The Edga !
PostWysłano: Środa, 17 Stycznia 2007, 12:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
JustinHawkins
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6103
Posty: 1174


[ Osobista Galeria ]




Max :
[..]
Skoro wspominasz o subiektywizmie, to myślę, że możesz również zrozumieć, że np. dla mnie subiektywnie rzecz ujmując długość solówki jest jedną z najważniejszych elementów.


Czy mam umieścić w podpisie, że jestem wręcz wyznawcą subiektywnego oceniania muzyki, każda moja wypowiedź o muzyce zawierająca ocenę jest wyrazem mojego zdania, z którym nikt nie ma obowiązku się zgadzać ( wręcz przeciwnie - nie ma nic lepszego od dobrej polemiki wink.gif ), a także, że mam szacunek dla każdego odmiennego zdania ? :) I to niezależnie od tego, jaką formę moja wypowiedź przybiera ( przecież bez sensu byłoby w każdym zdaniu umieszczać zastrzeżenie " moim zdaniem ", " dla mnie ", " według mnie " itd. i tak wydaje mi się, że robię to dość często ). Chyba tak zrobię, bo w tym temacie tłumaczę się już n-ty raz. Ty masz prawo uważać, że najważniejszym kryterium oceny solówki jest to, co gitarzysta zjadł na obiad przed jej nagraniem, a ja mam prawo się nie zgadzać, i z Tobą polemizować. Jeszcze coś mam dodać, żeby nie musieć tego wszystkiego powtarzać znowu ?
  
Re: Najlepsze solówki The Edga !
PostWysłano: Środa, 17 Stycznia 2007, 14:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Max
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #541
Posty: 2229


[ Osobista Galeria ]




JustinHawkins :
[..]
Jeszcze coś mam dodać, żeby nie musieć tego wszystkiego powtarzać znowu ?



Myślę, że możesz dodać "moim zdaniem" przy Twoim poście, zawierającym zdanie: długość solówki jest najmniej istotnym elementem przy jej ocenie (wolne przytoczenie słów - przyp. red.)
  
Re: Najlepsze solówki The Edga !
PostWysłano: Środa, 17 Stycznia 2007, 16:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
JustinHawkins
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6103
Posty: 1174


[ Osobista Galeria ]




Max :
[..]
Myślę, że możesz dodać "moim zdaniem" przy Twoim poście, zawierającym zdanie: długość solówki jest najmniej istotnym elementem przy jej ocenie (wolne przytoczenie słów - przyp. red.)


Ponieważ na tym forum nie można edytować wiadomości, na które odpowiedziano, ww. słowa proszę uważać za dodane.
  
Re: <JustinHawkins> Najlepsze solówki The Edga !
PostWysłano: Środa, 17 Stycznia 2007, 19:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Max
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #541
Posty: 2229


[ Osobista Galeria ]




Mogę edytować posta, moder ma dostęp do takiej funkcyji. biggrin.gif
  
Re: Najlepsze solówki The Edga !
PostWysłano: Środa, 17 Stycznia 2007, 20:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
JustinHawkins
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6103
Posty: 1174


[ Osobista Galeria ]




Max :
Mogę edytować posta, moder ma dostęp do takiej funkcyji. biggrin.gif


No to se dopisz tongue.gif
  
Najlepsze solówki The Edga !
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua

Strona 6 z 6  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Dobry stomatolog SzczecinKatalog4u to moderowany Katalog SEO stron internetowychzobacz darmowe forum za darmopokoje w ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010