Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua -> SETLISTY :)
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

Która trasa koncertowa U2 miała najlepszą według was setlistę??
BOY TOUR
0%
 0%  [0]
OCTOBER TOUR
0%
 0%  [0]
WAR TOUR
0%
 0%  [0]
THE UNFORGETTABLE FIRE TOUR
0%
 0%  [0]
JOSHUA TREE TOUR
0%
 0%  [0]
LOVETOWN TOUR
7%
 7%  [1]
ZOO TV TOUR
50%
 50%  [7]
POPMART TOUR
14%
 14%  [2]
ELEVATION TOUR
7%
 7%  [1]
VERTIGO TOUR
21%
 21%  [3]
Wszystkich Głosów : 14

SETLISTY :)
PostWysłano: Wtorek, 06 Lutego 2007, 01:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kubau2
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #6590
Posty: 14


[ Osobista Galeria ]




Jak myślicie w jaki sposob zespol kieruje sie doborem setlisty na kazdy koncertowy wieczor??? np. dlaczego na vertigo tour chlopcy nie zagrali nic z popu ?? Jak mozna zanalizowac podstawowa setliste kazdej trasy koncertowej??
Zapraszam do dyskusji!!!
  
Re: SETLISTY :)
PostWysłano: Wtorek, 06 Lutego 2007, 14:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Atomic_Mario
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1798
Posty: 2826


[ Osobista Galeria ]




Nie wiem czy pytanie postawione w ankiecie jest do końca trafiona. Jak tu bowiem porównywać pod względem jakości poszczególne setlisty? Jak porównać setlisty z Boy Tour gdzie zespół w swoim repertuarze miał kilkanaście utworów z setlistą z Vertigo Tour. Ostatecznie wybór setlisty sprowadzi się pewnie do wyboru swojej ulubionej trasy. Jak dla mnie na wyróżnienie zasługuje napewno Vertigo Tour - z uwagi na częste zmiany w zestawie granych utworów, jak również za sięgnięcie do starszych, już trochę zapomnianych kawałków.

kubau2 :
Jak myślicie w jaki sposob zespol kieruje sie doborem setlisty na kazdy koncertowy wieczor???


Myslę, że zespół co do zasady nie ustala osobno setlisty pod każdy koncert. Przy każdej trasie U2 można zauważyć, że zespół rozpoczyna trasę z pewnym schematem (kręgosłupem) granych utworów, który później modyfikowany. Zmian w setlisatch zespół dokonuje z uwagi na miejsce grania koncertu, częstotliwość występów w danym miejscu lub jakieś wyjątkowe okoliczności np. wspólny występ z innym artystom.

kubau2 :
np. dlaczego na vertigo tour chlopcy nie zagrali nic z popu ??


W gwoli ścisłości - "coś" zagrali - a dokładnie Discotheque 17 września 2005r. w Toronto i 20 września w Chicago. Myślę, że kawałków z Popa zabrakło dlatego, że zespół postawił na większą ilość utworów z innych albumów - z Achtung Baby, Boya i ATYCLB. Ponadto Pop był dość licznie reprezentowany na Elevation Tour (Discoteque, Gone, Please, Staring At The Sun, Wake Up Daed Men). W pewnym momencie VT wydawało się, że Pop wskoczy do koncertowej setlisty - wskazywał na to początek 3 leg. Jak sobie przypominam to zespół ćwiczył również Mofo. Myślę, że kolejna trasa będzie powrotem "popowych" kawałków. Przypuszczam, że utwory z "Popa" zastąpią w setliście tą jej część obsadzaną na VT kawałkami z Achtunga - czyli część koncertu zwana przeze mnie MiniZooTV (nawiązania do trasy Zoo TV są bowiem oczywiste). W ten sposób na kolejnej trasie mozemy doczekać się MiniPopmartu, gdzie pojawią się 3-4kawałki z Popa.
  
SETLISTY :)
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010