Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua -> Wszystko o nowym albumie Idź do strony 1, 2, 3 ... , 25, 26, 27
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

Jak myślisz - kiedy doczekamy się nowego albumu U2?
a) w 2007r.
18%
 18%  [8]
b) w 2008r.
63%
 63%  [28]
c) w 2009r.
11%
 11%  [5]
d) jeszcze później
2%
 2%  [1]
e) nie doczekamy się
4%
 4%  [2]
Wszystkich Głosów : 44

Re: Wszystko o nowym albumie
PostWysłano: Czwartek, 04 Stycznia 2007, 15:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Atomic_Mario
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1798
Posty: 2826


[ Osobista Galeria ]




lightmyway :
no nie powiem, żeby specjalnie mi się ten pomysł podobał confused.gif .

Rozumiem akustyczne wstawki na koncertach, chociaż też specjalnie za nimi nie przepadam, ale żeby cała płyta???


Nie przejmował bym się zbytnio słowami Bono. Wyciągnąć można z tego jedynie wniosek, że zespół jeszcze nie ma wypracowanej koncepcji jak ma brzmieć kolejny album. Dla mnie ważnym jest, że dostrzegają potrzebę jakieś radykalnej zmiany w kierunku swojej muzyki. Zobaczymy w jakim kierunku to pójdzie. Może też być tak jak stwierdził w tym samym wywiadzie Bono - nagrają jeszcze bardziej rockową płytę smile.gif
  
Re: Wszystko o nowym albumie
PostWysłano: Czwartek, 04 Stycznia 2007, 17:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cezar
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #4560
Posty: 733


[ Osobista Galeria ]




Reanimowany heh staruszek! Jak miło! I Atomic - moderator jak zwykle na posterunku! Witam witam!
Myslę, że zapowiedź Bono może wiązać się z próbą dostosowania swoich mozliwości głosowych w nowych utworach. Na wielu ostatnich koncertach z trasy Vertigo słychać już niestety uszczerbek na formie wokalu Bono. Latka płyną i nie ma się co dziwić. Być może akustyczne brzmienia pozwolą mu łagodniej eksploatować i eksponować swój głos, co wcale nie oznacza, że płyta musi być gorsza. Będzie prawdopodobnie zupełnie inna. Nie spodziewałbym się ostrych rockowych brzmień. Ale niezmiennie wierzę, że nawet Bono jako Sinatra zabrzmi cudownie a muzycznie to już wogóle nie mam obaw o efekt! Czekam też na jak zawsze cudowne teksty!
  
Re: <cezar> Wszystko o nowym albumie
PostWysłano: Sobota, 06 Stycznia 2007, 18:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
lightmyway
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #1694
Posty: 203


[ Osobista Galeria ]




Faktem jest, że projekt w tym stylu z pewnością byłby czymś nowym, a wielu z nas czeka z niecierpliwością na "powiew świeżości" w muzyce U2. Tym razem mam jednak nadzieję, że Atomic ma rację i tego typu doniesienia są tylko przejawem jeszcze luźnego "dumania" chłopaków nad kształtem nowej płyty.
Zresztą nie za bardzo wyobrażam sobie stworznie albumu w oparciu o wyłącznie wokal i gitarę, bo można by mieć wtedy wątpliwości czy jest to wciąż dokonanie całego zespołu (jaka miałaby być w tym rola Adama i Larrego?)
Zresztą Bono jest znany z tego, że lubi dużo gadać - ile to już razy nasłuchaliśmy się o "zupełnie nowym poziomie", "powrocie do prawdziwego rocka", "ostrej gitarowej muzyce" itp. Czas zwykle weryfikuje te zapowiedzi.
Cieszy mnie natomiast to, że informacje o nowym albumie, również te padajace z ust zespołu, pojawiają się coraz częściej i w miarę regualarnie. Daje to nadzieję, że chłopaki już poważnie myślą o nowym materiale.
  
Re: Wszystko o nowym albumie
PostWysłano: Sobota, 06 Stycznia 2007, 18:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Atomic_Mario
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1798
Posty: 2826


[ Osobista Galeria ]




Myślę, że zapowiedzi Bono odnośnie akustycznego kierunku nie są związane z jego niedyspozycją głosową. Bono podkreśla, że 18 Singles zakończyło pewny etap ich kariery i chcą po prostu pójść w zupełnym innym kierunku. Kierunek akustyczny to tylko jeden z możliwych wariantów.

Kiedy pojawiają się opinie o pogarszaniu się warunków głosowych Bono od razu ratuję sie wspomniem Miss Sarajevo z Mediolanu smile.gif
  
Re: Wszystko o nowym albumie
PostWysłano: Niedziela, 21 Stycznia 2007, 19:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Atomic_Mario
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1798
Posty: 2826


[ Osobista Galeria ]




Zooropman :
Prawdopodobnie pod koniec 2007 roku wyjdzie nowy album U2.
Bedzie w nim o wiele wiecej gitarki akustycznej, pianino(Bono uczy sie grac) i glos Bono bedzie odgrywal wieksza role choc i tak odgrywa ogromna.
Album ma odbiegac od innych ktore charakteryzowaly band, totalna swoboda cos innowacyjnego.
Ja juz nie mogeeee doczekac sie plytki i trasy.
Jaka jest wasza opinia na wprawdzie bardzo odlegly a zblizajacy sie coraz szybciej i z coraz wieksza sila album.

Jak sobie wyobrazacie sobie nowy projekt, jaki chcielibyscie zeby byl.

Jedno jest pewne bedzie napewno znakomity jak wszysko co robiii U2.


Pozdrowienia dla wszystkich fanatykow U2.


Przeniosłem Twojego posta tutaj, bo już od dawna prowdzimy dyskusję dotyczącą kolejnego albumu wink.gif
  
Re: <Atomic_Mario> Wszystko o nowym albumie
PostWysłano: Niedziela, 21 Stycznia 2007, 19:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Zooropman
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #6701
Posty: 14


[ Osobista Galeria ]




Dzaki nie wiedzialem
  
Re: Wszystko o nowym albumie
PostWysłano: Niedziela, 21 Stycznia 2007, 22:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Atomic_Mario
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1798
Posty: 2826


[ Osobista Galeria ]




Zooropman :
Prawdopodobnie pod koniec 2007 roku wyjdzie nowy album U2.
Bedzie w nim o wiele wiecej gitarki akustycznej, pianino(Bono uczy sie grac) i glos Bono bedzie odgrywal wieksza role choc i tak odgrywa ogromna.


Nie przesądzałbym już teraz takiego charakteru nowej płyty. Bono w wywiadzie radiowym dla BBC rzeczywiście stwierdził, że zespół może pójść ku brzmieniu akustycznemu. Jednocześnie podkreślił, że jest też możliwość że zespół nagra jeszcze bardziej ostrą i rockową płytę od HTDAAB. Myślę, że po prostu jeszcze nie mają do końca wypracowanej koncepcji nowego albumu.
  
Re: Wszystko o nowym albumie
PostWysłano: Niedziela, 21 Stycznia 2007, 23:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
martatea
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4311
Posty: 1169


[ Osobista Galeria ]




a skąd ten przeciek o końcu 2007? wink.gif
  
Re: Wszystko o nowym albumie
PostWysłano: Poniedziałek, 22 Stycznia 2007, 20:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Atomic_Mario
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1798
Posty: 2826


[ Osobista Galeria ]




martatea :
a skąd ten przeciek o końcu 2007? wink.gif


Jak się nie mylę o takim terminie wspomniał w jednym z wywiadów Paul Mc Guiness smile.gif
  
Re: Wszystko o nowym albumie
PostWysłano: Wtorek, 23 Stycznia 2007, 00:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
martatea
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4311
Posty: 1169


[ Osobista Galeria ]




Atomic_Mario :
[..]



Jak się nie mylę o takim terminie wspomniał w jednym z wywiadów Paul Mc Guiness smile.gif


no tak, myślałam tylko, że może jest jakaś kolejna inforamcja/wypowiedź sugerująca ten właśnie termin, a że ostatnio nie mam czasu śledzić wszystkich niusów dokładnie, stąd moje pytanie... nic, trzeba czekać cool.gif
  
Re: Wszystko o nowym albumie
PostWysłano: Środa, 07 Lutego 2007, 12:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Atomic_Mario
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1798
Posty: 2826


[ Osobista Galeria ]




Jak donosi Depe na forum U2 site w dodatku do najnowszego numeru magazynu Q (dodatek liczy 20 stron, ukazał się w związku z 20 rocznicą powstania The Joshua Tree) poruszona została kwestia przyszłego albumu zespołu.

Robocze tytuły albumu to: "Love Is All We Have" oraz '"North Star".

Termin premiery albumu nie został sprecyzowany: 2007r. to termin optymistyczny, 2008r. to termin bardziej prawdopodobny, 2009r. to termin niewykluczony sad.gif

Co do brzmienia na nowym albumie - pewne wnioski można wyciągnąć z wypowiedzi członków zespołu dotyczących HTDAAB - na albumie tym powinni bardziej poeksperymentować (The Edge), na albumie tym zabrakło emocji (Larry), na kolejnym albumie rock być może powinien być twardszy (Bono).
  
Re: Wszystko o nowym albumie
PostWysłano: Środa, 07 Lutego 2007, 13:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bombel
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #3923
Posty: 1019


[ Osobista Galeria ]




Atomic_Mario :


Robocze tytuły albumu to: "Love Is All We Have" oraz '"North Star".



nie podobają mi się pierwszy kojarzy mi się z "All you need is love" Beatlesów;p, a drugi z pojedynkiem drużyn NBA lol.gif
  
Re: Wszystko o nowym albumie
PostWysłano: Środa, 07 Lutego 2007, 13:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Atomic_Mario
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1798
Posty: 2826


[ Osobista Galeria ]




Te robocze tytuły są ewidentnie zapożyczone z utworów, które zespół stworzył już wcześniej - nie zostały one jeszcze opublikowane, więc pewnie znajdą się na nowym albumie (robocze tytuły jeszcze bardziej tą potwierdzają) smile.gif

Love Is All We Have Left - jest to kawałek napisany przze Bono podczas podróży do Afryki w maju 2006 r. Bono określił ją jako piosenkę w stylu Sinatry

North Star - piosenka z sesji HTDAAB. została nagrana z gościnnym udziałem Michaela W. Smitha, który opisał kawałek jako hołd dla Johnny'ego Casha.
  
Re: Wszystko o nowym albumie
PostWysłano: Środa, 07 Lutego 2007, 17:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Fledge
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2270
Posty: 463


[ Osobista Galeria ]




Znowu ponarzekam, ale tytuł Love Is All We Have raczej mało wysmakowany. Lepiej zeby było North Star.
  
Re: Wszystko o nowym albumie
PostWysłano: Środa, 07 Lutego 2007, 18:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kmnd_rybnik
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3603
Posty: 1750


[ Osobista Galeria ]




Ani jedna, ani druga nazwa mnie nie przekonuje :/
Mało to oryginalne. Dobrze, że to tylko rrobocze ;)

Wybieram wariant środkowy - 2008r. A potem w trasę *.*
  
Re: Wszystko o nowym albumie
PostWysłano: Środa, 07 Lutego 2007, 18:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
demon
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #3633
Posty: 55


[ Osobista Galeria ]




A ja myślę, że będzie to album z utworami akustycznymi rozwalonymi na powiedzmy 8 minut każdy :). Data ukazania się krążka to oczywiście 2009 rok, żeby ludzie zdążyli ochłonąć po Vertigo Tour i HTDAAB, a jego nazwa: Love Is All We Have Left, bo jest bardzo głęboka, kryje w sobie bardzo dużo metafor i w ogóle :P

...

Brrrr, oby było zupełnie inaczej... :/

EDIT: aha, no i jak nie nagrają tych utworów z prób we Francji to będę baaardzo zły (szczególnie chodzi mi o kawałek z numerem zdaje się 2: najpierw pianino a w tekście przewija się: when/where will we go... in the night we lose control.. coś takiego :P). Zresztą co my na razie możemy - co najwyżej sobie pogdybać, poczekajmy na jakieś konkrety, bo wypowiedzi członków zespołu są zazwyczaj całkiem ze sobą sprzeczne :/
  
Re: <demon> Wszystko o nowym albumie
PostWysłano: Czwartek, 08 Lutego 2007, 12:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
JustinHawkins
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6103
Posty: 1174


[ Osobista Galeria ]




A ja uważam że to bardzo źle, że nie wyznaczyli sobie żadnego terminu. Znowu będą się babrać jak z HTDAAB, i znowu na końcu okaże się, że wersje demo są dużo lepsze od tych wersji nowych piosenek, które weszły na album. Wygląda na to, że Rick Rubin też nie potrafi nimi wstrząsnąć.. Koniecznie potrzebują w charakterze producenta kogoś młodego, kto nie będzie trząsł portkami przed ich Sławą i Wielkością, i będzie potrafił im powiedzieć: " panowie, nie mam zamiaru się z tym pie**** do u***** śmierci, albo skończymy to za dwa miesiące albo nigdy, więc ruszcie tyłki i do roboty ! ".
  
Re: Wszystko o nowym albumie
PostWysłano: Czwartek, 08 Lutego 2007, 13:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Atomic_Mario
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1798
Posty: 2826


[ Osobista Galeria ]




Pozwól, że najpierw zacytuję Twoją wcześniejszą wypowiedź smile.gif

JustinHawkins :
[..]



Ja wiem, czy takiej radości.. Bart ma rację - nieważne kiedy wyjdzie, ważne jaki będzie !


Jakaś zmiana poglądów? smile.gif

Chociaż chciałbym albumu już w 2007r. uszanuję inną decyzję zespołu. Jeśli z jakiś względów potrzebują dłuższego czasu to co nam do tego? Jakoś nie mogę zaakceptować koncepcji, ze najpierw ustala się termin wydania płyty a później dopiero szuka się pomysłu na to jak ma ona brzmieć. Zespół w swojej karierze spróbował już wszystkiego - nagrywał albumy co rok, podejmował spontaniczne decyzje o nagraniu kolejnego albumu będąc w trasie, wreszcie decydował się na długi proces twórczy przy HTDAAB. Jestem więc spokojny o to, że dalszy termin preremiery albumu nie oznacza u nich niemocy twórczej. Poza tym po co mają sobie narzucać jakąś presję czasową - skończą pracę nad albumem to napewno go nie zapomną wydać smile.gif Nie zależy im na kasie - w tym roku zapowidanych jest kilka wydawnictw które zasilą ich budżety. z wypowiedzi zespołu wynika, że nie mają jakieś jasnej koncepcji brzmienia nowego albumu. Tak więc z bólem, ale w ankiecie zaznaczyłem opcję "2008" wink.gif
  
PostWysłano: Czwartek, 08 Lutego 2007, 18:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kubau2
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #6590
Posty: 14


[ Osobista Galeria ]




A ja mysle, że płytka wyjdzie albo pod koniec 2007 roku (jak przeważnie wsystkie płyty zespołu), lub w roku 2008. Bono i spółka to już nie ci sami chłopcy, co kiedyś żeby nagrywali album co roku. Tak jak powiedział Atomic Mario (uważam cię za wzór fana U2 i bardzo cenię twoje wypowiedzi) zauważcie, że co jakiś czas wychodzą nowe wydawnictwa. U2 18, Bono o Bono a jeszcze wcześniej ZooTV Sydney na DVD. Mało?? Mi się wydaje, że oni nas zasypują ciągłymi wydawnictwami (co powoli moze irytować, gdyż mój, i chyba nie tylko mój, portfel może w końcu tego nie wytrzymać) . Przecież już w kwietniu nowa książka Bono o Afryce (On the road:-) nie pamietam dobrze tytułu, także przepraszam jeśli coś przekręciłem). Wydawnictw jest multum, więc nie widzę żadnego zastoju co do wydawania jakiegokolwiek typu wydawnictw przez nasz zespół. Poza tym Rick Rubin jest świetnym producentem, a potwierdzeniem mej tezy jest płyta zespołu Red Hot Chili Peppers "Stadium Arcadium" (bardzo dobra, świetnie się słucha i nie można przestać jej słuchać, ale to takie moje skromne zdanie:-). Także według mnie zapowiada się świetny krążek. Co do porównań nowego krążka z poprzednimi albumami Irlandczyków: One nie mają sensu!!! Bono sam mówił, że nigdy nie będą powielać starych pomysłów. Poza tym obecność Ricka Rubina przy U2 sprawia, że mogę spać spokojnie i nie martwić się o najbliższy album. Według mnie, każda płyta czy to z lat 80 czy 90 czy też ATYCLB, HTDAAB prezentują odmienne style co pokazuje, że chłopcy mieli mają i będą mieć pomysły co do przyszłości zespołu.
OOOOOOOOOOO ale się rozgadałem.

ZAJRZYJCIE NA MÓJ BLOG: http://www.u2kuba.blog.onet.pl[/url]
  
Re: Wszystko o nowym albumie
PostWysłano: Piątek, 09 Lutego 2007, 12:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
JustinHawkins
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6103
Posty: 1174


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
Jakaś zmiana poglądów? smile.gif


Gdzieżby. Tam chodziło mi o datę premiery, a tu chodzi mi o czas babrania się. Mogą tworzyć piosenki nawet 10 lat, jeżeli jest to im potrzebne do tego, by były wybitne - ale niech przy nich nie mieszają w studiu ! W każdym razie nie tak, jak to było przy HTDAAB.. Niech robią swoje, bez cudowania. Lepsze jest wrogiem dobrego, niech sobie to wywieszą w widocznym miejscu.

Cytat:
wreszcie decydował się na długi proces twórczy przy HTDAAB.


I źle się to skończyło. Przy czym, jak napisałem wyżej, nie chodzi o sam " proces twórczy " - nic mi nie przeszkadza, że City Of Blinding Lights powstawało od czasów Pop, a Sometimes od ATYCLB. Chodzi o bezsensowne babranie w piosenkach, zmienianie producentów, kasowanie całości po roku pracy itp. historie, w rezultacie których na płycie część jest przeprodukowana, część niedoprodukowana, w części wprowadzono zupełnie niepotrzebne zmiany in minus ( co było nie tak z Native Son ???? Przecież to jest 10 razy lepsze od Vertigo ), generalnie album jest straszliwie przedobrzony. Ustalanie odgórnego terminu służy temu właśnie, by do takich historii nie dochodziło. Lepsze jest wrogiem dobrego. Widać to także ostatnio - wprawdzie Window In The Skies jest dla mnie zrealizowane znakomicie, ale także w tym utworze słychać takie podejście - po co zmodyfikowali akordy w zwrotkach w stosunku do wersji demo ? Złe były ? Nie, były znakomite, a te " lepsze " są gorsze, jak zwykle. Oczywiście to moje zdanie.
  
Wszystko o nowym albumie
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua

Strona 26 z 27  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010