Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Inne -> Prawo -> Przedawnienie zadłużenia? Intrum Justitia HELP!
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Przedawnienie zadłużenia? Intrum Justitia HELP!
PostWysłano: Piątek, 09 Lutego 2007, 18:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kingaaaa
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #6731
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




Witajcie!

Moje pytanie dotyczy kwestii przedawnienia zadłużenia, windykatorów i... wszystkiego co powinnam wiedzieć. Może napiszę jak sprawy stoją.

Dawno temu, bo w 1999 roku, będąc niepełnoletnią smarkulą podjęłam pracę konsultantki w firmie Oriflame. Jak na nieodpowiedzialną szesnastolatkę przystało dość szybko zakończyłam "karierę", przy okazji nie spłaciłam faktury za kosmetyki (267 złotych). redface.gif
Po kilku upomnieniach w 2001 sprawa trafiła do sądu, który naturalnie uznał zadłużenie, do faktury doliczono koszty postępowania sądowego, dostałam wezwanie do zapłaty.
I tyle. Nie pracowałam, byłam na utrzymaniu rodziców, nikt mnie nie niepokoił.
Zdaje się we wrześniu 2005 otrzymałam od Oriflame jakieś wezwanie do zapłaty na kwotę 781 złotych (odsetki, koszty sprawy, etc). Oczywiście jeśli nie zapłacę w wyznaczonym terminie sprawa zostanie skierowana do sądu i komornika, będę się smażyć w piekle. Nie mam stałych dochodów, nie pracuję, więc siłą rzeczy nic nie wpłaciłam. Sprawa jednak bynajmniej nie została skierowana do sądu.... zapewne z racji na magiczne słowo: przedawnienie. Hę?

I oto dzisiaj otrzymuję nowe pismo, z firmy windykacyjnej Intrum Justitia, która wykupiła od Oriflame mój dług... Czy oni rzeczywiści mają tu jakieś pole do popisu? Minęło wiele długich lat. Jak to jest z tymi przedawnieniami? W internecie jest troszkę informacji, ale są dość chaotyczne, nie sposób się w tym odnaleźć. Dowiedziałam się za to, iż firmy typu IJ często liczą na niewiedzę dłużnika...
Wiedza, niewiedza... Wszystko marność, bo nie pracuję, nie mam stałych dochodów. Nie mam nawet drukarki, żeby im ewentualnie owe 780 złotych wydrukować. eusa_clap.gif

Co z tym fantem zrobić?
Z góry dziękuję wszystkim za podpowiedzi!

Pozdrawiam ciepło!

Kinga
  
Przedawnienie zadłużenia? Intrum Justitia HELP!
Forum dyskusyjne -> Inne -> Prawo

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
noclegi w ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010