Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua -> THE JOSHUA TREE - Opinie o płycie. Idź do strony 1, 2, 3
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

Twoja ulubiona piosenka z tej płyty to:
02. I Still Haven't Found What I'm Looking For
6%
 6%  [6]
03. With Or Without You
30%
 30%  [27]
04. Bullet The Blue Sky
12%
 12%  [11]
05. Running To Stand Still
6%
 6%  [6]
06. Red Hill Mining Town
3%
 3%  [3]
07. In God's Country
4%
 4%  [4]
08. Trip Through Your Wires
1%
 1%  [1]
09. One Tree Hill
6%
 6%  [6]
10. Exit
12%
 12%  [11]
11. Mothers Of The Disappeared
2%
 2%  [2]
01. Where The Streets Have No Name
13%
 13%  [12]
Wszystkich Głosów : 89

Re: THE JOSHUA TREE - Opinie o płycie.
PostWysłano: Piątek, 20 Października 2006, 09:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
eveglider
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #5192
Posty: 493


[ Osobista Galeria ]




Tak sobie zaglądam do tego topicu i się zastanawiam dlaczego do tej pory nie zagłosowałam.. ale odpowiedź jest prosta - chyba nigdy nie mogłam się zdecydować, który utwór jest ponad resztę.
Dziś zmierzyłam się z tym zadaniem ;) głos poszedł na "One tree hill" ponieważ ostatnio wspaniale mnie relaksuje przed snem i jakiś taki świat piękniejszy się zdaje, ale nie ukrywam, że WTSHNN i "Exit" też taką rolę dla mnie spełniają :)

Ogólnie z tą płytą mam tak, że lubię do niej jakby wracać, nie mieszam jej utworów w setliście (jak resztę zazwyczaj) tylko co jakiś czas puszczam całą i na nowo się delektuję. Dla mnie to jest poezja. Te teksty wplecione w tą muzykę.. nic dziwnego, że dla większości fanów Joshua Tree jest genialna :)
  
Re: THE JOSHUA TREE - Opinie o płycie.
PostWysłano: Piątek, 20 Października 2006, 09:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Fledge
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2270
Posty: 463


[ Osobista Galeria ]




Na chwile obecna to moja ulubiona plyta U2.
  
Re: THE JOSHUA TREE - Opinie o płycie.
PostWysłano: Piątek, 20 Października 2006, 10:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Atomic_Mario
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1798
Posty: 2826


[ Osobista Galeria ]




W dodatku jest olbrzmia szansa, że One Tree Hill powróci do koncertowej setlisty już niebawem - w związku z koncertami zespołu w Nowej Zelandii biggrin.gif

Trochę dziwi mnie tak duża przewaga w głosowaniu WOWY nad resztą stawki. Uwielabiam ten utwór, lecz mimo wszystko uważam, że są na albumie utwory o znacznie większej mocy, muzycznej i przesłania. smile.gif
  
Re: THE JOSHUA TREE - Opinie o płycie.
PostWysłano: Piątek, 20 Października 2006, 10:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Doty
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4521
Posty: 589


[ Osobista Galeria ]




W tego typu ankietach zawsze mam problemy? Jak można wybrać pomiędzy With Or Without You a Exit'em?
Każdy sam w sobie jest dziełem , każdy stanowi osobną historię.
Zaglosowałam na WOWY bo dziś mam nastroj typowo melancholijny ale EXIT mnie doładowywuje, buduje we mnie napiecie aby w końcu dać upust energii!!!!
Rewelacyjny Exit, rewelacyjna płyta.
  
Re: <piotrek85> THE JOSHUA TREE - Opinie o płycie.
PostWysłano: Piątek, 20 Października 2006, 10:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
lucas007
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #841
Posty: 254


[ Osobista Galeria ]




zaglosowalem na running to stand still, eh ta harmnijka, klasyczny złowieszczy tekst a i wersję z berlina wciaz mam w pamięci (z dedykacją i amazing grace na koncu)
  
Re: THE JOSHUA TREE - Opinie o płycie.
PostWysłano: Piątek, 09 Marca 2007, 21:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
eveglider
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #5192
Posty: 493


[ Osobista Galeria ]




...i minęło 20 lat od powstania płyty wszech czasów (jak dla mnie przynajmniej ;))
Pozdrawiam!
  
Re: THE JOSHUA TREE - Opinie o płycie.
PostWysłano: Piątek, 09 Marca 2007, 22:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Atomic_Mario
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1798
Posty: 2826


[ Osobista Galeria ]




Dla mnie płytą wszechczasów jest POP. Nie mam jednak złudzeń, że bez Joshua'y nie byłoby tego albumu, być może nie byłoby już dzisiaj nawet U2 biggrin.gif

O samej płycie napisano już wiele. Dla mnie najbardziej fenomenalnym jest to, że osiągnęła ona olbrzymi sukces komercyjny pomimo, że jest niewątpliwie albumem ambitnym. Do zaskakujące, że taką popularność zdobyły kawałki mówiące o poszukiwaniu wiary, samobójstwie, konfilktach w Ameryce Południowej, sytuacji brytyjskich górników. To jest dla mnie takie przeciwstawienie się głównemu trendowi muzyki lat 80. To świadczy o wielkości tej płyty. biggrin.gif
  
Re: THE JOSHUA TREE - Opinie o płycie.
PostWysłano: Sobota, 10 Marca 2007, 19:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Zooropman
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #6701
Posty: 14


[ Osobista Galeria ]




Znakomity album, juz 20 lat szybko minelo.
  
Re: THE JOSHUA TREE - Opinie o płycie.
PostWysłano: Niedziela, 11 Marca 2007, 16:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
JustinHawkins
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6103
Posty: 1174


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
O samej płycie napisano już wiele. Dla mnie najbardziej fenomenalnym jest to, że osiągnęła ona olbrzymi sukces komercyjny pomimo, że jest niewątpliwie albumem ambitnym. Do zaskakujące, że taką popularność zdobyły kawałki mówiące o poszukiwaniu wiary, samobójstwie, konfilktach w Ameryce Południowej, sytuacji brytyjskich górników. To jest dla mnie takie przeciwstawienie się głównemu trendowi muzyki lat 80. To świadczy o wielkości tej płyty. biggrin.gif


Ja w tym nie widzę nic dziwnego. Abstrahując już od tematyki itd. takie kawałki, jak With Or Without You, I Still czy Streets są po prostu killersko chwytliwe, i zupełnie naturalnie przebojowe.
  
Re: THE JOSHUA TREE - Opinie o płycie.
PostWysłano: Niedziela, 11 Marca 2007, 16:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Atomic_Mario
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1798
Posty: 2826


[ Osobista Galeria ]




JustinHawkins :


Ja w tym nie widzę nic dziwnego. Abstrahując już od tematyki itd. takie kawałki, jak With Or Without You, I Still czy Streets są po prostu killersko chwytliwe, i zupełnie naturalnie przebojowe.


Są przebojowe, ale jednocześnie wyróżniają się sposród tego co prezentowali w drugiej połowie lat 80 równie popularni artyści. Np. takie WOWY pokazuje, że można w sposób niebanalny opowiadać o tym czego dotyczy 95 % piosenek.
  
THE JOSHUA TREE - Opinie o płycie.
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua

Strona 3 z 3  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
rozwód kraków dobry adwokatciechocinek hotel spa
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010