Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Wegetarianizm -> Niedobór żelaza
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Niedobór żelaza
PostWysłano: Czwartek, 03 Maj 2007, 14:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cesarks
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #6812
Posty: 1


[ Osobista Galeria ]




Witam jako nowy użytkownik forum i pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Na wstępie chciałbym się przyznać, że nie jestem wegetarianinem i szczerze mówiąc nie bardzo chciałbym nim zostać.
Powodem mojego zainteresowania tym i podobnymi forami jest pomoc mojej najlepszej Przyjaciółce. Problem jest natury zdrowotnej i polega na niedoborze żelaza &#8211; początek anemii.
Zalecenie lalkarza &#8211; mięso w każdym posiłku (do tej pory jadała mięso sporadycznie). Jestem pewien że przy jej niechęci do mięsa nie jest to dobre rozwiązanie (można się do czegoś zmuszać przez jakiś czas - miesiąc, dwa ale myślę że na dłuższą metę jest to prosta droga do nerwicy, bulimii i cholera wie czego jeszcze).
W związku z tym proszę o poradę jaka należy stosować dietce, aby mimo braku w posiłkach mięsa nie spowodować niedoborów żelaza a w konsekwencji anemii. Myślę że poza wyrobami mięsnymi Przyjaciółka moja nie ma na nic więcej &#8222;uczulenia&#8221; wiec może jakas dieta zastępująca mięso jest możliwa do ułożenia.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
  
Re: <cesarks> Niedobór żelaza
PostWysłano: Czwartek, 03 Maj 2007, 18:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Było:

http://f.heh.pl/ftopic3889.html
  
Niedobór żelaza
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Wegetarianizm

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010