Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Inne -> Bohemia -> Czeskie sklepy i knajpy
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Czeskie sklepy i knajpy
PostWysłano: Poniedziałek, 09 Lipca 2007, 22:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Nowi członkowie Unii Europejskiej w przyspieszonym tempie integrują się ze "starą" Europą, ale chyba nie za bardzo integrują się pomiędzy sobą. Tytułem przykładu, zastanówmy się, jakie towary z nowych krajów członkowskich, znajdziemy na półkach polskich sklepów? OK, czasem można dostać pyszny, razowy chleb z Litwy i Łotwy. Poza tym jednak mizeria. Z Węgier jak zawsze przybywają tokaje, z Bułgarii jak zawsze sofia, a z Czech? Czasem można znaleźć na półce z alkoholami becherovkę, najczęściej jednak kupimy "czeskiego" pilznera, w dodatku wyprodukowanego w Poznaniu. O Słowacji nie wspominam, bo jakoś trudno mi uwierzyć, że gdzieś w Polsce dostanę tatransky czaj.
Ponieważ jest tak źle, tym bardziej cieszy, że na tej pustyni wyrósł... czeski sklep (Poznań, ulica Palacza). Niestety, wybór w nim nie jest za duży. Kupimy tam ceramikę, którą ukochała sobie właścicielka, drewniane zabawki, pluszowego krecika i zegar z Rumcajsem. I to właściwie wszystko. Nie ma w sprzedaży płyt z czeskim rockiem czy folkiem, nie ma słowników, nie ma słodyczy Oriona, w tym przepysznych margotek. Nie ma wreszcie ani becherovki, ani gambrinusa.
A skoro już o alkoholach, od kilku lat mamy w Poznaniu "czeską" knajpę. Lokal nazywa się "Szwejk". I fajnie, problem tylko w tym, że na tej nazwie jego czeskość się chyba kończy...
  
Re: Czeskie sklepy i knajpy
PostWysłano: Sobota, 21 Lipca 2007, 14:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




Może się jeszcze ten sklepik rozwinie? Zawsze można się z właścicielką podzielić pewnymi pomysłami sugerując większe wpływy do kasy wink.gif
  
Re: <grusia> Czeskie sklepy i knajpy
PostWysłano: Niedziela, 22 Lipca 2007, 09:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




To właśnie uczyniliśmy. Bo szkoda by sklepiku było. Czeska ceramika zainteresuje... fana ceramiki, a czeskie zabawki mogły być w Polsce superatrakcją w latach 80., kiedy w naszych sklepach nie było nic. A sama witryna "czeski sklep" podziała przez jakiś czas niczym magnes na bohemistę lub mieszkającego w Poznaniu Czecha. Ale ile kubków i pluszowych krecików może kupić bohemista? Nic więc dziwnego, że sklepik świecił raczej pustkami. Wpadnę doń może za parę tygodni i zobaczę, czy i co się ewentualnie zmieniło...
  
Re: Czeskie sklepy i knajpy
PostWysłano: Niedziela, 22 Lipca 2007, 17:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




O ile Ci go prędzej nie zamkną..
  
Re: <grusia> Czeskie sklepy i knajpy
PostWysłano: Poniedziałek, 23 Lipca 2007, 03:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Jest to możliwe, niestety...
  
Re: <Berger> Czeskie sklepy i knajpy
PostWysłano: Wtorek, 31 Lipca 2007, 23:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Lazarus
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #6874
Posty: 12


[ Osobista Galeria ]




Ale też na dobrą sprawę - ile płyt może nabyć bohemista? I właściwie nie jest to wyłącznie problem dotyczący Czeska. Studenci, dajmy na to kazdej niemal filologii, poza angielską, mają znaczny problem z nabyciem tego typu środków umilania życia, jka płyty cd. pozostają sprawdzone kanały dystrybucji, może to i dobrze?
  
Re: Czeskie sklepy i knajpy
PostWysłano: Środa, 01 Sierpnia 2007, 10:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Lazarus :
Ale też na dobrą sprawę - ile płyt może nabyć bohemista?


Pewnie gdzieś od jednej do dziesięciu, w zależności od stopnia zainteresowania muzyką. Czy to dobrze, że trzeba liczyć na alternatywne kanały dystrybucji? Nie wiem, może i dobrze, ale na wypadek gdybym do takich kanałów nie mógł dotrzeć, albo gdyby mnie one zawiodły, wolałbym mieć alternatywne rozwiązanie w postaci sklepu. ;)
  
Re: <Berger> Czeskie sklepy i knajpy
PostWysłano: Czwartek, 02 Sierpnia 2007, 06:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




No i przede wszystkim czeskiego piwa bohemista może nabyć znacznie więcej. wink.gif
  
Re: Czeskie sklepy i knajpy
PostWysłano: Czwartek, 02 Sierpnia 2007, 20:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Berger :
jakie towary z nowych krajów członkowskich, znajdziemy na półkach polskich sklepów? czasem można dostać pyszny, razowy chleb z Litwy i Łotwy. Poza tym jednak mizeria. Czasem można znaleźć na półce z alkoholami becherovkę, najczęściej jednak kupimy "czeskiego" pilznera, w dodatku wyprodukowanego w Poznaniu...


Hm, muszę jednak stwierdzić, że coś się pod tym względem poprawia. smile.gif Byłem ci ja dziś w "Piotrze i Pawle" w poznańskiej Plazie i - pobok razowych chlebów z Litwy, "czeskiego" pilznera z Poznania i becherowki, zauważyłem jeszcze sporo innych specjałów z nowych krajów UE, a nawet z kraju, który dopiero do UE nieśmiało kandyduje. Były więc czeskie piwa budweiser i zlatopramen, był słowacki zlaty bazant, wyborne litewskie piwo sviturys, ukraińskie lwiwskie, a także wódki paprykówka i brzozówka, również z Ukrainy.
  
Re: <Berger> Czeskie sklepy i knajpy
PostWysłano: Piątek, 07 Grudnia 2007, 18:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Miło mi donieść, że "Czeski Sklep" przy ul. Palacza w Poznaniu nie tylko nie został zamknięty, ale w dodatku na całego reklamuje się w radiu przed świętami, próbując wcisnąć poznaniakom swoją ceramikę jako prezenty pod choinkę. ;)
  
Re: <Berger> Czeskie sklepy i knajpy
PostWysłano: Piątek, 07 Grudnia 2007, 21:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
asienka
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #6968
Posty: 5


[ Osobista Galeria ]




Ahoj,
lubisz produkty Oriona? Margotke tez? No prosze! A w Czechach mi osobiscie brakuje polskich produktow choc jest ich coraz wiecej, ale nie ma tych ulubionych! Moze bedziemy wspolpracowac ze sklepem i zaopatrywac go w czeskie produkty?
  
Re: <asienka> Czeskie sklepy i knajpy
PostWysłano: Sobota, 08 Grudnia 2007, 10:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Ahojky,
Za margotkę dam się wypatroszyć. :D A pomysł fajny, tyle że właścicielka sama jeździ do Czech. Widać po prostu nie jest nastawiona na spożywkę. Jak mi się, przy okazji zakupów świątecznych, uda z nią porozmawiać, zapytam o produkty Oriona i napitek Jana Bechera. :)
  
Re: <Berger> Czeskie sklepy i knajpy
PostWysłano: Czwartek, 20 Grudnia 2007, 01:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Byłem, widziałem i miło mi donieść, że sklep dobrze się ma, choć nie powiększył (niestety!) asortymentu. Co do alkoholi, to właściciele nie mają zamiaru występować o koncesję, gdyż wyliczyli, że nakład się nie zwróci.
  
Re: Czeskie sklepy i knajpy
PostWysłano: Czwartek, 20 Grudnia 2007, 12:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
oozz
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #239
Posty: 219


[ Osobista Galeria ]




Sviturys jest także do dostania w Karfuże (czy jak to się pisze ;) )...ale przecież nikt nie jest tak okrutny, by wysłać rodzinę na zakupy do super, hiper, śmiper marktu
Od czasu do czasu czeskie piwa można kupić w sieci społem. Ładne, okolicznościowe butelki, ale BARDZO drogie. Ciemne piwo, browaru juz nie pamietam, litrowa butelka z uszkiem..35zł. Za drogo.
Szkoda, że nie ma u nas piwa pszenicznego z Czech. (gdyby tak 15 koron za pszenicznego primatora przeliczyć na złotówki...dorzucić kilka groszy...marzenie-pić TAKIE piwo za 2.5...)
  
Re: Czeskie sklepy i knajpy
PostWysłano: Piątek, 21 Grudnia 2007, 07:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




oozz :
Szkoda, że nie ma u nas piwa pszenicznego z Czech.


Zwłaszcza, że browar praktycznie na samej granicy...
  
Re: <Berger> Czeskie sklepy i knajpy
PostWysłano: Czwartek, 03 Kwietnia 2008, 09:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Byłem po dłuższej przerwie w poznańskim "Szwejku" i ze smutkiem donoszę, że - poza nazwą i obecnością czesko-poznańskiego pilsnera - lokal w niczym nie przypomina czeskiej hospody. Ani jadła, ani napojów, ani wyglądu, ani atmosfery...
  
Re: <Berger> Czeskie sklepy i knajpy
PostWysłano: Niedziela, 13 Lipca 2008, 23:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Natomiast "Czeski sklep" istnieje nadal i to niezmieniony! biggrin.gif
Nadal można tam kupić głównie drogą i bardzo ładną ceramikę oraz drogie i ładne zabawki drewniane. Można też, ale to już mniej formalnie, zamówić czeskie trunki prosto z Czech. W korzystnych cenach. :)
  
Czeskie sklepy i knajpy
Forum dyskusyjne -> Inne -> Bohemia

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Sala na wynajem sala szkoleniowa kraków Kraków
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010