Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Inne -> Bohemia -> absynt
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
absynt
PostWysłano: Wtorek, 31 Lipca 2007, 22:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Znalezione w sieci:

"Absynt - kupony od legendy

Czescy producenci alkoholu zacierają ręce: absynt powraca do łask.
Jego popularność wśród turystów stale rośnie, a zamówienia z
zagranicy płyną nieprzerwanie. Wszystko dzięki legendzie o jego
działaniu, która raczej nie do końca odpowiada prawdzie.
Absynt, czyli "zielona wróżka", osiągnął największą
popularność we Francji pod koniec dziewiętnastego i na początku
dwudziestego wieku. O jego właściwościach halucynogennych
krążyły legendy. Wieść niosła, że powoduje szaleństwo i
ślepotę. Zarówno jedno, jak i drugie nie odstraszało jednak jego
amatorów, między innymi tak znanych jak Vincent Van Gogh, Edgar
Degas, Pablo Picasso i Ernest Hemingway. Domniemane właściwości
halucynogenne stymulują sprzedaż również dzisiaj, a jego
popularność w środowiskach modernistycznej bohemy przyciąga
klientów jeszcze bardziej."

http://facet.interia.pl/tylko-u-nas/ankiety/jak-jest-prawda-o-absyncie /news/absynt-kupony-od-legendy,952496

Osobiście z absyntem miałem do czynienia tylko raz. Byłem półtora roku temu na nartach w Starym Měste. Wieczorami chadzaliśmy tam do winiarni nieopodal rynku. I w tej winiarni właśnie spróbowałem absyntu, choć gospodarz uczciwie odradzał. Pamiętam, że ledwie dowlokłem się do hoteliku, który był może sto metrów dalej, walnąłem się na łóżko i - nie okazując najmniejszego zainteresowania leżącą obok kobietą biggrin.gif - natychmiast usnąłem. Po części to zapewne wina absyntu, a po części tego, że przedtem piłem też czeskie piwo i morawskie wino. wink.gif
  
Re: absynt
PostWysłano: Środa, 01 Sierpnia 2007, 15:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




Z tego co wyczytałam w Wikipedii, bardziej podoba mi się "francuski sposób konsumpcji" tego trunku wink.gif Nie dane mi jednak było go spożywać, a szkoda trochę.
  
Re: absynt
PostWysłano: Środa, 01 Sierpnia 2007, 15:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
szczepj
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3550
Posty: 311


[ Osobista Galeria ]




te halucynogenne wlasciwosci to chyba rzeczywiscie mozna miedzy bajki wcisnac ;) troche absyntu juz wypilem, palony, niepalony, domowej roboty... poza charakterystycznym smakiem, ktory nie kazdemu bedzie odpowiadal i 'moca' to nic nadzwyczajnego...

no ale dzieki takiej legendzie pewnie lepiej sie sprzedaje... ;)
  
Re: <szczepj> absynt
PostWysłano: Czwartek, 02 Sierpnia 2007, 06:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Tego nie wiem, czy między bajki. Ja halucynacji nie miałem, ale skutki nie były takie, jak po zmieszaniu piwa i wódki. Jeśli już musiałbym z czymś porównać, czułem się jak po wypaleniu trawy zmieszanej z jakimś świństwem, tylko gorzej. biggrin.gif
A swoją drogą pewnie nie bez powodu absynt jest zakazany w większości krajów Europy?
  
Re: <grusia> absynt
PostWysłano: Czwartek, 02 Sierpnia 2007, 06:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Spodziewałem się nie wiadomo czego po tej "francuskiej" konsumpcji, a tu coś tak zupełnie zwyczajnego. biggrin.gif Ja nie wpadłem na pomysł z kostką cukru i wypiłem likier tak po prostu. To on ma aż tyle alkoholu? shock.gif
  
Re: absynt
PostWysłano: Czwartek, 02 Sierpnia 2007, 11:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




No to już wiesz, czemu aż takie problemy miałeś wtedy z wróceniem do hoteliku wink.gif
U nas też jest zakazany?
  
Re: absynt
PostWysłano: Czwartek, 02 Sierpnia 2007, 13:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
szczepj
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3550
Posty: 311


[ Osobista Galeria ]




Berger :
Jeśli już musiałbym z czymś porównać, czułem się jak po wypaleniu trawy zmieszanej z jakimś świństwem, tylko gorzej. biggrin.gif
A swoją drogą pewnie nie bez powodu absynt jest zakazany w większości krajów Europy?


hmmm jesli o trawe chodzi to nieeee... :) nic takiego nigdy nie czulem.. a szkoda ;)

moze kiedys 'receptura' byla inna, moze czegos dodawali...

jak kiedys powiedziala mi moja znajoma - 'halucynacje po tym bedziesz mial, ale musisz wypic tego taka ilosc po jakiej dawno padniesz ;)'

grusia :

U nas też jest zakazany?


hmmm nie wiem jak jest teraz, na pewno pare lat temu byl zakazany bo wszyscy go chowali gleboko na granicy, teraz nikt sie tym nie przejmuje...
  
Re: absynt
PostWysłano: Czwartek, 02 Sierpnia 2007, 20:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




grusia :
No to już wiesz, czemu aż takie problemy miałeś wtedy z wróceniem do hoteliku


No nie, bo tak naprawdę wypiłem małe ilości, zarówno piwa, jak i wina i absyntu. Myślę, że fatalnego samopoczucia nie można wytłumaczyć wyłącznie wymieszaniem różnych alkoholi. eusa_eh.gif confused.gif Ale spróbuję kiedyś jeszcze raz absyntu, tym razem kierując się łacińską paremią "Primum non mixere" wink.gif , a potem zdam Wam relację. biggrin.gif
  
Re: absynt
PostWysłano: Czwartek, 02 Sierpnia 2007, 20:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




szczepj :
hmmm jesli o trawe chodzi to nieeee... :) nic takiego nigdy nie czulem.. a szkoda


Nie żałuj, powiadam Ci, jeszcze długo potem miałem uraz do trawy... crazy.gif
  
Re: absynt
PostWysłano: Czwartek, 02 Sierpnia 2007, 22:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
szczepj
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3550
Posty: 311


[ Osobista Galeria ]




Berger :
[..]



Nie żałuj, powiadam Ci, jeszcze długo potem miałem uraz do trawy... crazy.gif


tzn chyba sie zle zrozumielismy.... chodzilo mi o to ze po absyncie nic takiego nie czulem....

a co do urazu do trawy... wspolczuje... sporo tracisz wink.gif
  
Re: <szczepj> absynt
PostWysłano: Czwartek, 02 Sierpnia 2007, 23:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Już mi przeszło. ;P Ale i tak wolę piwo. ;)
  
Re: absynt
PostWysłano: Niedziela, 25 Maj 2008, 17:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Ja wolę kompot.
  
Re: <little_wild_girl> absynt
PostWysłano: Poniedziałek, 26 Maj 2008, 00:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Kolejne pięć lat.
  
Re: absynt
PostWysłano: Poniedziałek, 26 Maj 2008, 08:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




To ja przy okazji dam linka: Absynt odarty z tajemnicy.


Ostatnio zmieniony przez EDDY dnia Sobota, 20 Lutego 2010, 20:27, w całości zmieniany 1 raz
  
Re: absynt
PostWysłano: Czwartek, 18 Lutego 2010, 23:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
CezaryZG
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #3690
Posty: 9


[ Osobista Galeria ]




ostatnio kupiliśmy słynny absynt. Przereklamowany jakby. Smakuje trochę jak pastis. Chyba wole tą francuską anyzówkę ;)
  
absynt
Forum dyskusyjne -> Inne -> Bohemia

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Sala na wynajem sala szkoleniowa kraków Kraków
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010