Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Inne -> Bohemia -> Mucha na Zamku
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Mucha na Zamku
PostWysłano: Piątek, 24 Sierpnia 2007, 07:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Wystawę prac czeskiego malarza i przedstawiciela europejskiej secesji Alfonsa Muchy podziwiać można w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Wystawione 200 dzieł to nie tylko obrazy i rysunki, ale i fotografie. Ekspozycję będzie można oglądać do 11 XI br., od wtorku do niedzieli, w godz. 11.00 - 19.00.
  
Re: <Berger> Mucha na Zamku
PostWysłano: Piątek, 24 Sierpnia 2007, 22:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Lazarus
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #6874
Posty: 12


[ Osobista Galeria ]




A, jeśli łaska, jak sama wystawa. Mucha, jak wiadomo, olbrzymie położył zasługi, głównie w sztuce "powiązanej z industrializacją", ale też można odbierać go dziś z pewnym znudzeniem. Innymi słowy czy warto wybrać się do Poznania, czy też wystawa niczym nie zaskoczy zanjących praskie muzeum Muchy?
  
Re: <Lazarus> Mucha na Zamku
PostWysłano: Piątek, 24 Sierpnia 2007, 22:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Ech, Radek, gdybym już był na wystawie, to bym przecież napisał coś więcej, czyż nie? A do Poznania zawsze warto się wybrać, chociażby po to, żeby się ze mną napić piwa. Niekoniecznie czeskiego. ;)
  
Re: Mucha na Zamku
PostWysłano: Piątek, 24 Sierpnia 2007, 22:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




Berger :
A do Poznania zawsze warto się wybrać, chociażby po to, żeby się ze mną napić piwa.

No ba.
A patrz, jaki zbieg okoliczności, że do 11.11. [nie chodzi mi bynajmniej o "imieniny miesiąca" ;P].
  
Re: <grusia> Mucha na Zamku
PostWysłano: Piątek, 24 Sierpnia 2007, 22:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
  
Re: Mucha na Zamku
PostWysłano: Piątek, 24 Sierpnia 2007, 23:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




Berger :
biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Jak ślicznie się cieszy.. wink.gif

Nie no, można by wystawę obejrzeć chyba. Autobus do Poznania ponoć już o 12 z kawałkiem na miejscu jest...
  
Re: <grusia> Mucha na Zamku
PostWysłano: Sobota, 25 Sierpnia 2007, 17:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Można, można. Jużem się dowiedział, że wyeksponowane dzieła pochodzą nie tylko z muzeum w Pradze, ale i ze zbiorów w Wielkiej Brytanii.
  
Re: <Berger> Mucha na Zamku
PostWysłano: Wtorek, 11 Września 2007, 21:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Mucha na ścianie

Poszedłem już na wystawę i nie żałuję. Na razie zwiedziłem pierwszą jej część, ulokowaną w dwóch zamkowych salach. Przyznam, że nie słyszałem wcześniej o Alfonsie Musze, ale prawie od razu po wejściu do pierwszej z komnat stwierdziłem, że przecież ja to skądś znam. Zanim przeszedłem do drugiej sali, uznałem też, że mistrz tworzył urocze dzieła, ale wszystkie na jedno kopyto. Czy to była sztuka użytkowa czy też nie, wszędzie widziałem tę samą kreskę i te same symbole doskonałości - koło i sylwetkę pięknej, wyidealizowanej dziewczyny. Po jakimś czasie zmieniłem jednak zdanie. Z niektórych obrazów tchnęło smutkiem i niepokojem. Zwiedzanie musiałem przerwać, bo zbliżał się czas zamknięcia wystawy. Do Zamku jednak z pewnością wrócę. Ciekaw jestem, czym jeszcze mistrz mnie zaskoczy.
  
Re: Mucha na Zamku
PostWysłano: Wtorek, 11 Września 2007, 22:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




Berger :
Do Zamku jednak z pewnością wrócę.

No pewnie że wrócisz.
wink.gif
  
Re: <Lazarus> Mucha na Zamku
PostWysłano: Czwartek, 13 Września 2007, 15:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Gość
 


[ Osobista Galeria ]




Witam

Na poczatku chcialbym sie przywitac. Dla niektorych jestem znany jako vel Pigmej. Witam Radka i Ciebie Berger takze.

Co do Muchy no to czlowiek historia ze tak powiem. Dla mnie najwieksze wrazenie zrobila Epopeja Slowianska:)

Co do wystawy w poznaniu to napewno bedzie na co patrzec. Ale jak Mucha to raczej secesja dla ktorych niekiedy jest piekna a niekiedy beznadziejna.

Tak zdravim
  
Re: <Anonymous> Mucha na Zamku
PostWysłano: Czwartek, 13 Września 2007, 15:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
INTERPRETIS
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #6905
Posty: 1


[ Osobista Galeria ]




Hm oczywiscie ten tekst nademna to moj jeszcze sie na hehu nie orientuje zabardzo:)
  
Re: <INTERPRETIS> Mucha na Zamku
PostWysłano: Piątek, 14 Września 2007, 00:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Heh, widziałem Cię już na Hehu jako Bohemistę.
A Epopeję słowiańską chwalono w Ameryce, ale krytykowano w naszej części Europy. Ciekawe dlaczego?
  
Re: <Berger> Mucha na Zamku
PostWysłano: Sobota, 22 Września 2007, 11:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Lazarus
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #6874
Posty: 12


[ Osobista Galeria ]




Otóż właśnie, bo widzisz mościpanianie - jeśli w Poznaniu pokazują "Epopeję słowiańską", to jak nic ruszam swoje obleśne członki na północ. To jak? Jest? I piwa też mogę się napić:)
  
Re: <Lazarus> Mucha na Zamku
PostWysłano: Sobota, 22 Września 2007, 13:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Ja całej wystawy jeszcze nie widziałem, a na stronie Zamku piszą tylko o "studiach nad Epopeją Słowiańską", tym niemniej zapraszam, a i o czeskie piwo zadbam. Będziesz w ten weekend? :)
  
Re: <Berger> Mucha na Zamku
PostWysłano: Niedziela, 23 Września 2007, 19:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Lazarus
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #6874
Posty: 12


[ Osobista Galeria ]




Niestety nie, przed październikiem nie wyrobię:(.
  
Re: <Lazarus> Mucha na Zamku
PostWysłano: Niedziela, 23 Września 2007, 21:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




To już wiem, że Cię nie było. A ja tymczasem film i drugą część wystawy obejrzałem. Film OK, choć podkładając polskie napisy do angielskiego tekstu zapomnieli o czeskich znakach, przez co nazwiska i nazwy miejsc bywały trochę przekłamane. A dzieła jakoś mniej mi się podobały niż te, com oglądał poprzednio. Tym razem przeważały oleje, akwarele i gwasze, a wszystko to było takie... niewyraźne. Do tego jeszcze światło w salach wystawowych jak o szarym zmierzchu.
Mam nadzieję, że ostatnią część obejrzymy już wspólnie.
  
Re: <Berger> Mucha na Zamku
PostWysłano: Wtorek, 02 Października 2007, 22:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Hm, trzecią część obejrzałem jednak bez Lazarusa, acz nie sam, bo spora grupa mi towarzyszyła. Legendarna część trzecia jest niewielka; to głównie fotografie, które mnie jakoś nie zachwyciły plus kilka sztuk biżuterii, która - i owszem - była ładna. wink.gif
Na szczęście miłe panie wystawowe, pozwoliły mi jeszcze raz wejść na część drugą, a nawet pierwszą, najciekawszą, za co im niniejszym dziękuję! biggrin.gif
Pochwalić też muszę za pomysłowość pana pamiątkowego, który miał na sobie koszulkę z dużą ryciną owada i dymkiem: "Tylko nie Alfons, dobrze? Tylko nie Alfons!" biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
  
Mucha na Zamku
Forum dyskusyjne -> Inne -> Bohemia

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
ciechocinek nocleg
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010