Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sieci komputerowe -> zmiana adresu mac
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
zmiana adresu mac
PostWysłano: Czwartek, 09 Marca 2006, 23:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
machinesjb
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #5988
Posty: 6


[ Osobista Galeria ]




Poniewaz naszukałem sie tego w trzy ( 4litery) i nic nieznalazłem kiedy potrzebowałem crazy.gif to teraz moze ktos kto tego szuka bedzie miał na tacy: Zmiana adresu MAC mega banalna cool.gif

Właściwosci karty -> ogólne -> konfiguruj -> Zaawansowane -> Network Adress -> w polu po prawej wpisujemy nowy MAC bez myślników - , w formie np 00B4F0......

klikamy OK i karta sama sie restartuje, nietrzeba nawet restartowac kompa, nasza karta ma nowy MAC.

Mam w kompie dwie karty i obie mają ten sam MAC biggrin.gif i oczywiscie działają w mojej sieci "zabezpieczonej" shock.gif makiem
  
Re: <machinesjb> zmiana adresu mac
PostWysłano: Wtorek, 11 Kwietnia 2006, 10:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




Pragnę zauważyć, iż nie do każdej karty sieciowej ma to zastosowanie. Wiele kart (zwłaszcza zintegrowanych z płytą główną) nie umożliwia zmiany adresu MAC z poziomu Windows. Co prawda można jeszcze kombinować z rejestrem systemu, ale nie zawsze się to udaje.
  
Re: <Bzdury> zmiana adresu mac
PostWysłano: Wtorek, 11 Kwietnia 2006, 14:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




ale jesli masz zintegrowana to zazwyczaj jest opcja w biosie
umozliwiajaca zmiane mac`a
  
Re: <J@ger> zmiana adresu mac
PostWysłano: Środa, 12 Kwietnia 2006, 00:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




owszem, ale nie umożliwia zmiany jego całości
  
Re: <Bzdury> zmiana adresu mac
PostWysłano: Środa, 12 Kwietnia 2006, 09:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




calosci ?
u mnie caly lyknal

btw co z twoim podpisem ?
edek wycial htmla ? tylko bbcode jest ?
  
Re: <J@ger> zmiana adresu mac
PostWysłano: Środa, 12 Kwietnia 2006, 13:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




widzę, że masz Epoxa. Mój stary epox nie łykał całości.

A co się stało z podpisem? Zaraz sprawdzę. Edek jak zwykle coś namieszał wink.gif
  
Re: zmiana adresu mac
PostWysłano: Piątek, 07 Lipca 2006, 08:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
machinesjb
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #5988
Posty: 6


[ Osobista Galeria ]




No cóż, uzyłem tego sposobu by sie przesiąść z karty PCI na zintegrowaną wink.gif . Mimo tego, ze w kilku przypadkach ten sposób nie działa, to mam nadzieje ze większości sie udało smile.gif
  
Re: <machinesjb> zmiana adresu mac
PostWysłano: Sobota, 01 Września 2007, 17:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
po_pompke_elzo
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #477
Posty: 49


[ Osobista Galeria ]




U mnie nic się nie konfiguruje. Widać płyta główna dla uczciwych
  
Re: <po_pompke_elzo> zmiana adresu mac
PostWysłano: Niedziela, 02 Września 2007, 11:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




1 znakomite wykopalisko ...
2 cos sugerujesz ?
  
Re: zmiana adresu mac
PostWysłano: Poniedziałek, 10 Września 2007, 18:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
po_pompke_elzo
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #477
Posty: 49


[ Osobista Galeria ]




[quote="J@ger"]znakomite wykopalisko ...[/quote]

prędzej klasyk - 4 lata, wówczas ultra high-end, dziś klasa średnia za to z charakterem

Cytat:
cos sugerujesz ?


No a po co grzebać przy MACu? Bo ja nie znam innego powodu jak podłączenie się na lewo, za kogoś.
Oczywiście nie licząc wymiany karty bez zawracania głowy adminowi sieci.
  
zmiana adresu mac
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sieci komputerowe

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010