Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Kino, Radio i Telewizja -> FLICKA
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
FLICKA
PostWysłano: Środa, 07 Listopada 2007, 18:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]






W filmie główne role grają:

ALISON LOHMAN - występowała w takich produkcjach jak "Trzynaste piętro", "Duża ryba" czy "Biały oleander". Grała już w wieku 9 lat. Otrzymała m.in. następujące nagrody: Desert League Theatre Award dla najlepszej aktorki śpiewającej za tytułową rolę w sztuce "Annie" czy też nagrodę Narodowej Fundacji Sztuki (National Foundation of the Advancement of the Arts). Występowała u boku Franka Sinatry i Boba Hopa. W filmie "Flicka" ta 28-letnia aktorka gra dziewczynę niespełna 16-letnią.

MARIA BELLO - ma polskie korzenie. Aktorka o wielkim talencie. Wystąpiła w takich filmach jak: "The Commish: In the Shadow of the Gallows", "Permanent Midnight", "Godzina zemsty", "Wygrane marzenia", Tylko w duecie", "China: The Panda Adventure", "Auto Focus","Cooler", "Sekretne okno","Silver City" czy"The History of Violence". Zagrała również w popularnym serialu "Ostry dyżur".

TIM MCGRAW - muzyk country rodem z USA. Rola we "Flice" nie jest jego aktorskim debiutem. Występował już w takich filmach jak: "Miłosna rozgrywka", "Black Cloud", "Friday Night Lights" oraz w serialu komediowym "The Jeff Foxworthy Show". Przez magazyn "People" uznany został za najseksowniejszego artystę country. Jako piosenkarz z pewnością najbardziej słynie z... duetu z Nelly'm w utworze "Over and over". wink.gif

Film jest historią dorastającej dziewczyny o imieniu Katy poszukującej swojej drogi życiowej. Musi wybrać pomiędzy kontynuowaniem nauki a pracą na ranczo swojego ojca. Podobny dylemat ma jej brat, usiłujący za wszelką cenę wyrwać się do koledżu. Na przeszkodzie staje mu jednak ojciec, który jest osobnikiem bardzo stanowczym i ostrym, jednak w głębi duszy szczerze zatroskanym o los swoich dzieci (co wymownie zostaje udowodnione pod koniec filmu).
Pewnego dnia Katy znajduje na wzgórzu dzikiego mustanga. Postanawia go złapać i oswoić. Przygoda z koniem staje się inspiracją dla dziewczyny do napisania eseju na temat Dzikiego Zachodu. Zostajemy wprowadzeni w tajemniczy świat jej najskrytszych uczuć i tęsknot.

Muszę przyznać, że rzadko kupuję filmy. Ale na "Flickę" się skusiłam; przyciągnęła mnie do niej przepiękna i niesamowita okładka wzorowana na zamieszczonym wyżej plakacie. Nie żałuję zakupu. Świadczyć o tym może fakt, że obejrzałam go już 10 razy - poza tym często wyświetlam sobie pierwsze 20 minut filmu, aż do widowiskowej sceny pościgu za mustangiem - jest fenomenalna.
Jeżeli chodzi o muzykę, zapoznałam się z dość niepochlebną recenzją na jej temat. Mnie ona jednak się bardzo podoba i nucę sobie ją często, zwłaszcza piosenkę początkową lecącą tuż po tytule i tą puszczaną w chwili, gdy Katy wygląda przez szkolne okno.

Jeszcze jedno - początkowa scena dziwnie kojarzy mi się z wprowadzeniem do filmu "Mustang z dzikiej doliny" - podróż z lotu ptaka poprzez góry, konie wybiegające znad wzgórza. Ale policzę to na plus, bo to jedna z moich ulubionych scen "Spirit'a".

Widzieliście ten film? Co o nim sądzicie?
  
Re: FLICKA
PostWysłano: Czwartek, 08 Listopada 2007, 11:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




To jest ta recenzja:

Flicka
Flicka



"...doskonale wpisuje się w kino familijne, a zatem lekkie i niezobowiązujące..."

Kompozytor: Aaron Zigman

Rok produkcji: 2006

Wytwórnia: Varese Sarabande

Czas trwania: 42:00 min.

Tematyka koni i jeździectwa nie należy do najpopularniejszych w kinie. Wręcz przeciwnie, filmowcy zabierają się za nią zaskakująco rzadko. W przeciągu ostatnich kilkunastu lat, zaledwie dwa tytuły wpisujące się w ten nurt, można określić bardziej znaczącymi. Są to "Zaklinacz koni" Roberta Redforda z 1998 roku, oraz młodszy o pięć lat "Niepokonany Seabiscuit" Gary'ego Rossa. Oba bardzo się różnią formą i fabularnie, ale w obu zwierzęta służą ukazaniu relacji międzyludzkich i uczuć jakie ich łączą. Także ścieżki dźwiękowe są inne tylko pozornie. Pierwsza, Thomasa Newmana, jest bardziej liryczna i dramatyczna, a druga, Randy'ego Newmana, żywsza i pełna energii. Najnowszy film Michaela Mayera raczej nie wzbogaci ubogiego "końskiego" repertuaru. Jego "Flicka" powtarza wszystkie z możliwych ogranych schematów, przetartych i nadgryzionych przez mole, co odbiło się na recenzjach i zyskach z kin. Były bardzo słabe. To w końcu kolejna z tych huraoptymistycznych historyjek pełnych ciepła i optymizmu, o spełnianiu marzeń i dążeniu do celu, w czym pomagają najlepiej bliscy. Pod względem naczelnego moralitetu, że każdy może osiągnąć to czego pragnie, jeśli tylko chce tego całym sercem, "Flicka" jest bardziej zbliżona do "Niepokonanego...", co wyraża się też za pomocą partytury Aarona Zigmana.

Pierwszy rzut oka na okładkę i pojawia się pytanie: "Kim tak właściwie jest Aaron Zigman?". Przyznaję bez bicia, że pierwszy raz spotkałem się z tym nazwiskiem. Na razie największym osiągnięciem kompozytora jest oprawa muzyczna do "Pamiętnika", za którą uhonorowany został nagrodą BMI. Poza tym jednak, można śmiało powiedzieć, że jest to jeszcze świeży młodziak, który musi się jeszcze wiele nauczyć. Podchodząc z takim nastawieniem do "Flicki", można się naprawdę miło zaskoczyć. Muzyka do filmu Mayera nie jest ani oryginalna, ani zachwycająca technicznie, czy tematycznie. Ale jest w niej coś z uroczej bezpretensjonalnej prostoty, ciepła i optymizmu, który udziela się słuchaczowi. Zły dzień? Szaro na dworze? Nie ma nic do roboty, a pozostałe płyty na półce już nudzą? Oto lekarstwo. Wystarczy rozsiąść się wygodnie w fotelu i włączyć "play".

Poza wspomnianymi Newmanami, kompozytor mógł kierować się jeszcze jedną inspiracją. Film Mayera jest bowiem ekranizacją książki, którą już wcześniej przenoszono na ekrany kin. W 1943 roku zrobił to reżyser Harold D. Schuste, a muzykę napisał Alfred... Newman. Trzech Newmanów do wyboru, a padło na Randy'ego. Podobieństwo objawia się nie tylko w lekkości, jaka charakteryzuje także przytaczaną partyturę, ale i elementy folkowe, które Zigman doskonale umie wykorzystać, co pokazał w "Pamiętniku". Cech wspólnych można także z powodzeniem szukać w orkiestracjach, które ze szczególnym podkreśleniem muzyki akcji, są bardzo zbliżone. Utwór "Flicka Chase" jest właśnie takim tematem – wesoła melodia, która mniej więcej w połowie przeradza się w energiczny action score, z wyróżniającą się gitarą. Instrument ten pojawia się na płycie bardzo często, podobnie jak w "Seabiscuicie".

Instrumentalnie i pod względem formy, "Flicka" jest wtórna i przewidywalna, nie można zaprzeczyć. Jednakże poza tym, bogactwie tematycznemu i melodyjności, nie można kompletnie nic zarzucić. I tak żywiołowy "Main Theme", romantyczny fortepianowo-skrzypkowy "Zack & Katie", ponury, emocjonalny "Katie's Dream", typowo relaksacyjny "The Apple", jak i optymistycznie podniosły "The Essay" opierają się na identycznej warstwie instrumentalnej, a mimo to nie nudzą, a wręcz cieszą ucho, bo mimo wyraźnego zapatrzenia w Newmana, Zigman nie powielił żadnego tematu. Skłamałbym jednak, gdybym napisał, że nie słychać tu żadnych podobieństw z innymi partyturami. Wsłuchując się w soundtrack, odnajdziemy tu jeszcze Christophera Younga i jego "Kroniki portowe" (wspomniane "The Essay"), oraz Thomasa Newmana właśnie, ale nie z "Zaklinacza koni" a z "American Beauty" (przykładowo "End Titles" i "Sneaking out of the Barn" na typowe newmanowskie pianino).

Przez większość czasu, Zigman funduje nam bardzo optymistyczną, ciepłą muzykę rozweselającą, która doskonale wpisuje się w kino familijne, a zatem lekkie i niezobowiązujące. Ale udowadnia też, że wkroczenie w mroczniejsze zakamarki wyobraźni nie stanowi dla niego kłopotu, co potwierdza tajemnicze "The Search". Score przyjemny, lekkostrawny, chwytliwy tematycznie i zarażający swoją radością. Nie oczekiwałem nic ponad to.

Autor recenzji: Jakub Kośla

http://www.muzykafilmowa.pl/recenzje/2007/flicka.htm
  
Re: FLICKA
PostWysłano: Czwartek, 08 Listopada 2007, 11:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Inne plakaty:





  
Re: FLICKA
PostWysłano: Czwartek, 08 Listopada 2007, 11:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Stronka z ładnymi tapetkami:

http://www.allmoviephoto.com/
  
Re: FLICKA
PostWysłano: Czwartek, 03 Lipca 2008, 12:45 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Szkoła na Dzikim Zachodzie. Nauczyciel bardzo się biedzi, by wyciągnąć od uczniów odpowiedź na chociaż jedno z zadanych im pytań. Cisza. Nauczyciel jest bliski rozpaczy. Wtem jeden z uczniów podnosi rękę i zgłasza się do odpowiedzi. Nagle - świst! Pada nieprzytomny po trafieniu tomahawkiem w plecy.
- Za dużo wiedział - mruczą pozostali uczniowie.
  
FLICKA
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Kino, Radio i Telewizja

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
ciechocinek nocleg
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010