Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua -> jutowe kawałki dobre na jesień
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
jutowe kawałki dobre na jesień
PostWysłano: Piątek, 26 Października 2007, 21:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
matri
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1239
Posty: 373


[ Osobista Galeria ]




Muzyki U2 słucham już od pewnego czasu i zauważyłem, że niezależnie od własnego nastroju i od sytuacji jakie zdażają się w moim życiu każda pora roku przynosi muzyczne powroty do tych samych utworów i tych samych jutowych płyt - czy to zmiana pogody, długości dnia, wiatr, temperatura, słońce czy bardziej czy mniej falujące morze na to wpływa nie wiem - po prostu tak jest. A czy w waszym życiu jest podobnie ?

Jeśli o mnie chodzi to na jesienne, zimne, deszczowe poranki nie ma lepszej płyty niż "Passengers" albo "Captive" Edga, potem przychodzi pora na "tommorow", "october", "love comes tumbling" i inne płyty z lat 80 (poza "boy") przy czym zupełnie nie trafiają do mnie płyty po "The Joshua tree" - no może oprócz "the million dollar hotel".

Czy jeżeli chodzi o Was i wasze muzyczne jutowe upodobania jest podobnie, czy pora roku przynosi powrót do pewnych utworów, czy pewne kawałki pasują bardziej do polskiej jesiennej aury?
  
Re: jutowe kawałki dobre na jesień
PostWysłano: Niedziela, 28 Października 2007, 15:45 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
agrace
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4183
Posty: 1241


[ Osobista Galeria ]




U mnie jest chyba odwrotnie - kiedy pogoda jest szara, smutna, mokra i zimna mam ochote na cos bardziej zywiolowego, co mi poprawi nastroj, a nie bedzie wspolgralo z tym, co za oknem...
  
Re: <agrace> jutowe kawałki dobre na jesień
PostWysłano: Wtorek, 30 Października 2007, 14:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
lightmyway
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #1694
Posty: 203


[ Osobista Galeria ]




takich utworów chyba będzie sporo, choć ich lista zmienia się każdego roku.
Teoretycznie, ze względu na tytuł, podstawą powinna być tutaj cała płyta OCTOBER wink.gif

Zwykle na jesień wybieram wolniejsze kawałki, nawet trochę depresyjne, albo znów z dużą dawką melancholii. Ostatnio wałkuję KITE z koncertu z Sydney z ostatniej trasy (11 listopada, jeżeli dobrze pamiętam). W sam raz na jesień - to wersja ponad 10 minutowa. Zaczyna się już nieźle, ale końcówka, gdy Edge czaruje swoje klimatyczne dzwięki to już mistrzostwo.

Jakby ktoś nie miał, a chciał posłuchać, to proszę bardzo:

http://s006.wyslijto.pl/?file_id=63189265014570098851

Niestety posiadam tylko plik typu FLAC, który nie pójdzie w najbardziej typowych odtwarzaczach, ale zawsze można sciągnąc darmowy i bardzo fajny odtwarzacz foobar2000.
  
Re: jutowe kawałki dobre na jesień
PostWysłano: Niedziela, 11 Listopada 2007, 17:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
evay
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3075
Posty: 3063


[ Osobista Galeria ]




na jesień?
oczywiście "October"
i calutka płyt "The Unforgettable Fire"
a tu, na śląsku, zima już przyszła!
zimą uwielbiam słuchać "Christmas, baby please come home" (teledysk zabójczy, ile ja się z niego naśmiałam z Irish ;pp), "Do they know it's christmas" i z takich typowych kawałków U2 to obowiązkowo "New Year's Day", bo zbliża się nowy rok i "Exit", bo w nocy słychać tylko szum wiatru.
  
Re: jutowe kawałki dobre na jesień
PostWysłano: Poniedziałek, 12 Listopada 2007, 16:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




Z "TUF" to zdecydowanie racja, choć to jest na okres także zimowy - ogólnie szary, zimny.. Ja jeszcze dodam CD2 z "The best of 1980 - 1990" smile.gif
  
Re: jutowe kawałki dobre na jesień
PostWysłano: Środa, 14 Listopada 2007, 00:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Rafun
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #4261
Posty: 42


[ Osobista Galeria ]




A ja siedząc w domu nie tylko słucham U2, ale także gram U2 :). A oto efekt dzisiejszego wieczoru:

http://www.speedyshare.com/534663253.html - nagrywane w domowych warunkach, proszę o wyrozumiałość :)
  
Re: jutowe kawałki dobre na jesień
PostWysłano: Środa, 14 Listopada 2007, 00:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




Tak jakby raczej nie ten temat.
  
jutowe kawałki dobre na jesień
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
zephyr
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010