Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Depeche Mode -> Jak to się czyta? [Jak t> ce tfita]? ;)
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Jak to się czyta? [Jak t> ce tfita]? ;)
PostWysłano: Środa, 21 Listopada 2007, 17:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Ostatnio w Radiu Zet usłyszałam coś takiego: "Hi, I'm Gahan from Depeche Mode and you're listening to Radio Zet". Swoje nazwisko przeczytał jako [G, odwrócone "e",un] lub podobnie jak w słowie "gone" [gon] (ewentualnie było to [Goun]). Myślałam, że nazwisko Dave'a czyta się [Gaehaen] z "a" wpadającym w "e", a tu takie coś. Raczej nie pomyliłam go z nazwiskiem Gore [Go(r)] (bo chyba nie [D3o(r)] lol.gif).

Z Fletcher'em sprawa jest jasna... [Flaetfae(r)]... [Fletfe(r)]? eusa_eh.gif

[Flaetfe(r)]??? wink.gif

Z Vince'm Clarke'm raczej też - [Vinz/Vins Klaerk].

Mam nadzieję, że nikt nie czyta nazwiska Alana jako [WIlde(r)] tylko [WaIlde(r)] (jak [WaIld] w little_wild_girl). Bo tak to się czyta, prawda? To raczej nie żaden wyjątek, choć różnie to bywa w przypadku nazwisk.

Aha. Jak się czyta nazwisko Antona Corbijna? Wie ktoś może? Usiłowałam dowiedzieć się tego choćby z drugiego DVD z wydania trzypłytowego "Live in Milan", ale jakoś wszyscy w tym filmach dokumentalnych mówią mu po imieniu. wink.gif Anczon i Anczon. wink.gif

P.S. Wracając do Gahana, być może okaże się, że ma on wiele wspólnego nie tylko z Aralką z "Dr. Slump'a" [Doct,odwrócone "e",(r) Sl/\mp], ale i z Asuką z "Neon Genesis Evangelion" [Nion D3inezis Iv/\ngelion]. Być może "h" w jego nazwisku jest nieme, podobnie jak w przypadku Asuki Sohryu Langley [Aska Sorju Laengli]. drunken_smilie.gif Nemetskie nazvisk>. tongue.gif

http://f.heh.pl/ftopic6592.html
  
Re: Jak to się czyta? [Jak t> ce tfita]? ;)
PostWysłano: Poniedziałek, 26 Listopada 2007, 11:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




No jest Corbijn. Raz jego nazwisko na tym drugim DVD ktoś wymawia jako Korbajn, a za drugim razem - Korbijn, dokładnie tak, jak się pisze. doubt.gif
  
Re: Jak to się czyta? [Jak t> ce tfita]? ;)
PostWysłano: Niedziela, 04 Maj 2008, 15:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Z tego, co wiem, Holendrzy wolą angielski niż niemiecki, więc raczej Corbijn niż Corbajn.
  
Re: Jak to się czyta? [Jak t> ce tfita]? ;)
PostWysłano: Wtorek, 20 Maj 2008, 15:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




http://deser.gazeta.pl/deser/1,83453,5228826,Fotograf_przeszyty_oszcze pem_na_szkolnych_zawodach.html
  
Jak to się czyta? [Jak t> ce tfita]? ;)
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Depeche Mode

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Sala na wynajem sala szkoleniowa kraków Kraków
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010