Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Linux -> Mandrake 9.2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Mandrake 9.2
PostWysłano: Poniedziałek, 06 Października 2003, 13:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




Panie i Panowie zainstalowałem sobie nowego Mandrake`a 9.2 RC2 ... niby RC 2 dopiero ale chyba już stabilny ... i niespodzianka ma spolonizowany Open Office 1.1 !!!!! szok shock.gif nawet tego jeszcze na stronie www.openoffice.pl nie ma wink.gif ... jądro 2.4.22 wiec wreszcie bez łat obsługuje mojego Nforca 2 na dzień dobry sterowniki alsa dla dźwięku skonfigurowane ... no ogólnie "full wypas" ... polecam moim zdaniem nawet lepszy od Aurox`a 9.1 choć każdy z nich ma plusy i minusy wink.gif ... przetestować warto ... jest tylko jeden problem ... konfiguracja dostępu do dysków windy niby oki pod rootem dajesz uprawnienia userom a tu kupa ... nie wpuszcza na dyski chyba ręcznie będę musiał edytować od nowa fstab ... i moim zdaniem przesądzają z kontem roota ... wchodzisz a tu nic ... żadnej ikony na pulpicie czy panelu dolnym ... samemu trza wszystko robić ... to tak jak by mówili uwaga nie tykaj bo się sparzysz !!!!! ... tak jak by przedszkolakowi dać broń położyć osobno magazynek i mówić uwaga można sobie krzywdę zrobić wink.gif
  
Re: <e X t 7 3> Mandrake 9.2
PostWysłano: Sobota, 11 Października 2003, 14:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Akira
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #80
Posty: 70


[ Osobista Galeria ]




A po co uruchamiasz x-y jako root?
W wersji hardcorowej pytanie to brzmi: A po co się logujesz jako root? :)

su, sudo
  
Re: <Akira> Mandrake 9.2
PostWysłano: Sobota, 11 Października 2003, 15:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




a bo tak lubie wink.gif
  
Re: Mandrake 9.2
PostWysłano: Sobota, 11 Października 2003, 19:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Akira
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #80
Posty: 70


[ Osobista Galeria ]




Złe nawyki trzeba tępić w zarodku. Nawet jak nie widzisz w tym nic złego to lepiej zaprzestań tego procederu, bo później będziesz go wcielał w życie u kogoś na serwerach :) (a może już wcielasz ??)
  
Re: Mandrake 9.2
PostWysłano: Czwartek, 16 Października 2003, 09:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




Panie i Panowie już oficjalnie - na razie dla członków Klubu Mandrake`a - pojawił się nowy Mandrake 9.2 -=FIVE STAR=-

co nowego ?

Mandrake Linux 9.2 features the following software:

Kernel 2.4.22 (a Linux 2.6.0pre kernel is also provided in contribs)
XFree86 4.3
Glibc 2.3.2
GCC 3.3.1
Apache 2.0.47, Samba 2.2.8a (Samba 3.0.0 in contribs), MySQL 4.0.15
ProFTPD 1.2.8, Postfix 2.0.13, OpenSSH 3.6.1p2
KDE 3.1.3, GNOME 2.4.0, IceWM 1.2.13, WindowMaker 0.80.2, Enlightenment 0.16.5, Blackbox 0.65.0
OpenOffice.org 1.1, KOffice 1.3.0
Mozilla 1.4, The GIMP 1.2.5, XMMS 1.2.7

więcej o tej dystrybucji możecie przeczytać na stronie Mandrake`a

około 24 października pojawi się wersja publiczna tj. dostępna dla wszystkich zainteresowanych.

Ze swej strony mogę tylko dać jak najbardziej pozytywne rekomendacje używam obecnie Mandrake`a 9.2 RC2 i pomimo ze jest to kandydat 2 do wydania wink.gif jest stabilny i nie spotkała mnie żadna nieprzyjemna niespodzianka. Dlatego polecam ! cool.gif
  
Re: Mandrake 9.2
PostWysłano: Czwartek, 23 Października 2003, 23:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gROszeCK1
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #297
Posty: 1047


[ Osobista Galeria ]




Cytat:

około 24 października pojawi się wersja publiczna tj. dostępna dla wszystkich zainteresowanych.


znaczy sie bedzie za pol godziny? wink.gif
a tak powaznie to gdzie znalezc date udostepnienia nowej wersji w necie? eusa_eh.gif
  
Re: <gROszeCK1> Mandrake 9.2
PostWysłano: Piątek, 24 Października 2003, 15:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




na przykład tutaj
  
Re: Mandrake 9.2
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Listopada 2003, 23:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




Panie i Panowie ... dziwne to ale raczej prawdziwe (sprawdzałem kilka razy) ostateczna wersja Mandrake`a 9.2 jest moim zdaniem ... bardziej zbugowana od RC2 !!!!!!! tego jeszcze nie widziałem do czasu właśnie wersji która dystrybuowana jest na 7 płytach przez Linux+ ... no cóż powróciłem do RC2 .. nie miałem ochoty na zabawę z wersja "ostateczna" może da się to wszystko pozmieniać ... bo się da ale jeżeli wersja przedpremierowa robi mniejsze problemy ? ... np spróbujcie zainstalować "na pulpicie KDE" w trybie supermount dyski czy napędy dvd czy cd-rw ... twierdzi ze to robi ... a efektu żadnego ... trzeba grzebać w plikach konfigurujących ręcznie ... a przecież nie oto chodzi w tej opcji kde wink.gif ... oki to tak celem przestrogi jak Ktoś chce mieć bezproblemowego linuxa i nie siedzi dobrze w tym systemie to jednak polecam wersje RC2 na 3 płytkach (te 4 dodatkowe to insze pakiety nie wymagane do instalacji)
  
Re: <e X t 7 3> Mandrake 9.2
PostWysłano: Wtorek, 18 Listopada 2003, 20:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




dobra odwołuje powyższe ... choć nie do końca ale da się wszystko poprawić ... jednak czemu od razu takie utrudnienia ... i co mnie zszokowało BRAK powtarzalności instalacji ? shock.gif
  
Re: <e X t 7 3> Mandrake 9.2
PostWysłano: Niedziela, 23 Listopada 2003, 16:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




oki po kilku dniach "zabawy" wersja ostateczną mogę Ja jednak polecić każdemu ... fakt trza (podobnie jak w windzie) spędzić kilkanaście godzin na pełnej konfiguracji i wyciągnięciu z systemu wszystkiego czego nam trza ale jest naprawdę BARDZO stabilny i (po kompilacji jądra pod nasz sprzęcik) naprawdę szybki wink.gif

aha jeszcze jedno wink.gif porównywałem stabilność windy XP i Mandrake`a 9.2 na kernelu 2.4.22 (kompilacja) an takich samych ustawieniach sprzętowych ... specjalnie podbiłam jeszcze bardziej mój procek (Athlona 1700 XP => 1466 MHz) ze "standardowych" ok. 2370 MHz do ok. 2420 MHz co zmusiło do podbicia napięcia na ok. 1.9 V => realne 1.86 V a tym samym podbiło znacznie temperaturę i co ? ...

ano zacząłem robić tu i tu to samo tj. grać w Unreal`a Turnament 2003 wink.gif i o dziwo lol.gif winda na takich ustawieniach zawiesiła się po ok. 20 min grania ... a Linux ?????

ano działał przez 1h ... nie chciało mi się więcej grać .. NIE ZAWIESIŁ SIE !!!!! ... a jeszcze zaznaczę ze pod windą używałem Catalyst`ów 3.9 ... to mogło troszkę namieszać dodatkowo bo są dość niestabilne (blue screen rulez) wink.gif ale tak czy inaczej Linux (tu używam sterów fglrx-glc22-4.3.0-3.2.8.i586.rpm) nie zawiesił mi się ANI RAZU ... wink.gif

a obu poświęciłem wieleeeee godzin na konfigurację ... i co ... ano Linux jest Królem stabilności ... ale ze smutkiem powiem ze jednak Win XP pozostaje Królem łatwości konfiguracji dla zwykłego Usera ... ale mam nadzieje ze juz niedługo i "zwyczajowa" Pani "Kasia" (bez obrazy proszę) wink.gif będzie mogła bez problemu ustawić wszystkie niezbędne i podstawowe opcje sama cool.gif
  
Re: <e X t 7 3> Mandrake 9.2
PostWysłano: Poniedziałek, 24 Listopada 2003, 00:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




e X t 7 3 dobij mnie czyms ciezszym. Porownujesz stabilnosc, niech Ci nawet bedzie Mandrakea do WinXP doubt.gif .Tocto jak porownanie Volvo do no niech bedzie VW lol.gif lol.gif
  
Re: <ulan> Mandrake 9.2
PostWysłano: Poniedziałek, 24 Listopada 2003, 10:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




no kurde Ulan sam potwierdzasz moje słowa wink.gif a i dodatkowo tak nisko oceniasz windę ? lol.gif ... ale do Polo, Golfa czy moze Passata ? lol.gif lol.gif eusa_clap.gif
  
Re: <e X t 7 3> Mandrake 9.2
PostWysłano: Poniedziałek, 24 Listopada 2003, 14:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Kurde e X t 7 3 pewnie ze potwierdzam Twoje slowa, jednak porownywanie stabilnosci linucha i windy wydaje mi sie mocno nietrafione. Porownaj Mandakea do Slacka, albo Debiana, a nie do W$. I tak oceniam nisko produkty B.G., ale to chyba nic dziwnego i kurde boli mnie to, ze z pewnych wzgledow czesciej musze pracowac pod owym "systemem operacyjny".
  
Re: <ulan> Mandrake 9.2
PostWysłano: Środa, 26 Listopada 2003, 11:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




e tam Ulan Linux to linux i nie wiem ... jak by je tu porównywać no chyba ze "gołą" dystrybucje ... a przecież Każdy znający się na rzeczy pierwsze co robi to kompiluje jądro i moduły oraz instaluje swoje urządzenia i stery wiec tak czy inaczej każda z dystrybucji (oparta o tą samą wersje jądra) po "przystosowaniu" może wyglądać podobnie (oprócz umiejscowienia plików konfiguracyjnych) o ile nie tak samo wink.gif

a porównywałem do windy bo .. porównywałem dwa najbardziej popularne systemy ... z których tylko jedne zasługuje ... w moich oczach ... po przeprowadzonych testach ... na miano operacyjnego smile.gif
  
Mandrake 9.2
Forum dyskusyjne -> Software -> Linux

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
noclegi w ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010