Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Wegetarianizm -> Gwiezdny Cyrk-powiedz NIE cyrkom wykorzystującym zwierzęta!
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Gwiezdny Cyrk-powiedz NIE cyrkom wykorzystującym zwierzęta!
PostWysłano: Wtorek, 26 Lutego 2008, 00:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kalimka87
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #7045
Posty: 5


[ Osobista Galeria ]




Już 6 marca na antenie Polsatu pojawi się nowe show z udziałem zwierząt - Gwiezdny Cyrk. W programie na żywo, który nadawany będzie spod namiotu Cyrku Zalewski, wystąpią gwiazdy szklanego ekranu. Próbować będą swoich sił w występach cyrkowych. Formuła programu przewiduje m.in. tresurę dzikich zwierząt – lwów i tygrysów. Jak wygląda prawdziwe oblicze cyrku z udziałem zwierząt? To ból i cierpienie więzionych, przetrzymywanych i transportowanych w karygodnych warunkach zwierząt, które brutalnymi metodami zmuszane są do nienaturalnych dla nich, służalczych zachowań. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: http://empatia.pl/str.php?dz=4
Nie możemy dopuścić, aby chodzenie do cyrków wykorzystujących zwierzęta stało się modne!!! Zarzućmy Polsat, Endemol Polska, Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, uczestników i jury morzem listów wyrażających nasz sprzeciw wobec tego typu przedsięwzięć!


Uczestnicy:

Anna Powierza:
Szymon Wydra: Management:
Szymon Wydra:
Pozostali:
Mariusz Zalejski
Grażyna Wolszczak
Marek Siudym
Piotr Pręgowski
Kamila Porczyk
Maria Góralczyk
Władysław Grzywna
Jury:
Przemysław Saleta - poprzez formularz na stronie: http://www.przemyslawsaleta.com/index.php?go=7
Maciej Pol:
Ewa Zalewska -
Polsat:
Telewizja Polsat S.A.
ul. Ostrobramska 77
04-175 Warszawa
tel.: (48 22) 514 40 00

Dział Kontaktów z Widzami


Endemol Polska




Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji


Departament Programowy
Grażyna Bączkowska - dyrektor
e-mail:

Zespół Ekspercki


Dyrektor Biura KRRiT
Wojciech Nowicki




Adresy e-mail do wklejenia w polu „Do”: , , , , , , , ,
, ,


Treść listu:

Jestem głęboko zaniepokojona zapowiedziami nowego telewizyjnego programu z udziałem zwierząt - "Gwiezdny Cyrk", który, jak donosi serwis www.cyrk-portal.pl, już niedługo pojawi się na antenie telewizji Polsat. Formuła programu przewiduje tresurę zwierząt, którą uważam za praktykę wysoce naganną i nieetyczną. Zmuszanie zwierząt do zachowywania się w niezgodny z ich naturą, służalczy sposób, karygodne warunki transportu i przetrzymywania zwierząt w klatkach są równoznaczne z przedmiotowym ich traktowaniem i świadczą o niskim poziomie człowieczeństwa tresującego i osób biorących udział w tej niehumanitarnej rozrywce. Ponadto, promując instrumentalny stosunek do istot żywych, cyrk z udziałem zwierząt jest głęboko demoralizujący dla dzieci, młodzieży i całego społeczeństwa. Oczywistym jest zatem, że osoby biorące udział w tworzeniu i emisji tych znaczonych tragedią wielu zwierząt, niehumanitarnych pokazów, liczyć muszą się z głęboką i stanowczą dezaprobatą ludzi wrażliwych na przejawy wyzysku i krzywdzenia słabszych.

Problem cyrków ze zwierzętami jest od kilku już lat przedmiotem publicznej debaty. Wciąż rośnie liczba przeciwników tego typu prymitywnej rozrywki kosztem zwierząt. W 2003 r. kierownictwo TVP2 odmówiło transmitowania przedstawień z wykorzystaniem tresowanych zwierząt egzotycznych. W tym samym roku Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu rozesłało do wszystkich kuratoriów pismo określające reklamowanie występów cyrków ze zwierzętami na terenie przedszkoli i szkół działaniem "niepożądanym". W 2004 roku Minister Kultury odmówił objęcia patronatu nad Międzynarodowym Festiwalem Sztuki Cyrkowej w Warszawie. W tym samym czasie organizator dorocznego festiwalu, Cyrk Zalewski, posługiwał się w swoich materiałach promocyjnych fikcyjnym patronatem honorowym nie wiedzącego nic o tym prezydenta miasta Warszawy, co stanowi dowód na nieuczciwość stosowanych przez tę instytucję metod, a także jej poważne problemy z przekonaniem opinii publicznej do wartości organizowanych przez nią występów. Władze miast: Bielska-Białej i Legnicy wyraziły publicznie swój negatywny stosunek do cyrków, w których prowadzi się tresurę zwierząt. Występy dzikich zwierząt w cyrkach zakazane są w Skandynawii, ponad 150 miastach Wielkiej Brytanii, Austrii, na Węgrzech a także w niektórych miastach Australii, Nowej Zelandii, Szwajcarii, Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej i Kanady. Cyrki wykorzystujące zwierzęta spotykają się z nieustannie wzrastającą dezaprobatą ze strony społeczeństwa. Pikiety przeciwko ich występom odbywają się na terenie całej Polski. Fala sprzeciwu wobec tego typu nieludzkich praktyk z roku na rok przybiera na sile.

Na stronach serwisu www.cyrk-portal.pl w wiadomości dotyczącej mającej niebawem nadejść emisji "Gwiezdnego Cyrku", można przeczytać, że program będzie miał za zadanie udowodnić. że "cyrk to Sztuka przez duże S". Tymczasem zapowiedzi tresury zwierząt świadczą raczej o tym, że cyrk w wydaniu Polsatu i państwa Zalewskich, to nic innego jak tylko zbrodnia przez duże Z. Żadna sztuka nie może karmić się czyjąkolwiek krzywdą. Tymczasem prawdziwym obliczem cyrku z udziałem zwierząt jest strach, ból i cierpienie upokorzonych zwierząt skrywane pod maską makijażu i głośnej cyrkowej muzyki. Zwierzę nie jest zabawką, zwierzę nie jest rzeczą. Cyrk z udziałem zwierząt nie bawi lecz zasmuca i przeraża, budzi refleksję nad nieczułością ludzkich sumień i brutalnością nikomu nie potrzebnych praktyk.

Czuję się głęboko zażenowana planami emisji "Gwiezdnego Cyrku" na antenie telewizji Polsat. Nie zamierzam oglądać tego pełnego brutalności programu i przekonam do tego również wszystkie znane mi osoby. Cyrk - tak, ale BEZ ZWIERZĄT. Dość okrucieństwa!
  
Re: Gwiezdny Cyrk-powiedz NIE cyrkom wykorzystującym zwierzęta!
PostWysłano: Wtorek, 26 Lutego 2008, 00:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kalimka87
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #7045
Posty: 5


[ Osobista Galeria ]




[quote="kalimka87"][b]Już 6 marca na antenie Polsatu pojawi się nowe show z udziałem zwierząt - Gwiezdny Cyrk. W programie na żywo, który nadawany będzie spod namiotu Cyrku Zalewski, wystąpią gwiazdy szklanego ekranu. Próbować będą swoich sił w występach cyrkowych. Formuła programu przewiduje m.in. tresurę dzikich zwierząt – lwów i tygrysów. Jak wygląda prawdziwe oblicze cyrku z udziałem zwierząt? To ból i cierpienie więzionych, przetrzymywanych i transportowanych w karygodnych warunkach zwierząt, które brutalnymi metodami zmuszane są do nienaturalnych dla nich, służalczych zachowań. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: http://empatia.pl/str.php?dz=4
Nie możemy dopuścić, aby chodzenie do cyrków wykorzystujących zwierzęta stało się modne!!! Zarzućmy Polsat, Endemol Polska, Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, uczestników i jury morzem listów wyrażających nasz sprzeciw wobec tego typu przedsięwzięć![/b]
[u]
Uczestnicy:[/u]
Anna Powierza:
Szymon Wydra: Management:
Szymon Wydra:

[u]Pozostali:[/u]
Mariusz Zalejski
Grażyna Wolszczak
Marek Siudym
Piotr Pręgowski
Kamila Porczyk
Maria Góralczyk
Władysław Grzywna

[u]Jury[/u]
Przemysław Saleta - poprzez formularz na stronie: http://www.przemyslawsaleta.com/index.php?go=7
Maciej Pol:
Ewa Zalewska -

[u]Polsat:[/u]
Telewizja Polsat S.A.
ul. Ostrobramska 77
04-175 Warszawa
tel.: (48 22) 514 40 00

Dział Kontaktów z Widzami

[u]
Endemol Polska[/u]


[u]
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji[/u]

Departament Programowy
Grażyna Bączkowska - dyrektor
e-mail:

Zespół Ekspercki


Dyrektor Biura KRRiT
Wojciech Nowicki




[b]Adresy e-mail do wklejenia w polu „Do”:[/b] , , , , , , , ,
, ,

[b]
Treść listu:
[/b]
Jestem głęboko zaniepokojona zapowiedziami nowego telewizyjnego programu z udziałem zwierząt - "Gwiezdny Cyrk", który, jak donosi serwis www.cyrk-portal.pl, już niedługo pojawi się na antenie telewizji Polsat. Formuła programu przewiduje tresurę zwierząt, którą uważam za praktykę wysoce naganną i nieetyczną. Zmuszanie zwierząt do zachowywania się w niezgodny z ich naturą, służalczy sposób, karygodne warunki transportu i przetrzymywania zwierząt w klatkach są równoznaczne z przedmiotowym ich traktowaniem i świadczą o niskim poziomie człowieczeństwa tresującego i osób biorących udział w tej niehumanitarnej rozrywce. Ponadto, promując instrumentalny stosunek do istot żywych, cyrk z udziałem zwierząt jest głęboko demoralizujący dla dzieci, młodzieży i całego społeczeństwa. Oczywistym jest zatem, że osoby biorące udział w tworzeniu i emisji tych znaczonych tragedią wielu zwierząt, niehumanitarnych pokazów, liczyć muszą się z głęboką i stanowczą dezaprobatą ludzi wrażliwych na przejawy wyzysku i krzywdzenia słabszych.

Problem cyrków ze zwierzętami jest od kilku już lat przedmiotem publicznej debaty. Wciąż rośnie liczba przeciwników tego typu prymitywnej rozrywki kosztem zwierząt. W 2003 r. kierownictwo TVP2 odmówiło transmitowania przedstawień z wykorzystaniem tresowanych zwierząt egzotycznych. W tym samym roku Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu rozesłało do wszystkich kuratoriów pismo określające reklamowanie występów cyrków ze zwierzętami na terenie przedszkoli i szkół działaniem "niepożądanym". W 2004 roku Minister Kultury odmówił objęcia patronatu nad Międzynarodowym Festiwalem Sztuki Cyrkowej w Warszawie. W tym samym czasie organizator dorocznego festiwalu, Cyrk Zalewski, posługiwał się w swoich materiałach promocyjnych fikcyjnym patronatem honorowym nie wiedzącego nic o tym prezydenta miasta Warszawy, co stanowi dowód na nieuczciwość stosowanych przez tę instytucję metod, a także jej poważne problemy z przekonaniem opinii publicznej do wartości organizowanych przez nią występów. Władze miast: Bielska-Białej i Legnicy wyraziły publicznie swój negatywny stosunek do cyrków, w których prowadzi się tresurę zwierząt. Występy dzikich zwierząt w cyrkach zakazane są w Skandynawii, ponad 150 miastach Wielkiej Brytanii, Austrii, na Węgrzech a także w niektórych miastach Australii, Nowej Zelandii, Szwajcarii, Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej i Kanady. Cyrki wykorzystujące zwierzęta spotykają się z nieustannie wzrastającą dezaprobatą ze strony społeczeństwa. Pikiety przeciwko ich występom odbywają się na terenie całej Polski. Fala sprzeciwu wobec tego typu nieludzkich praktyk z roku na rok przybiera na sile.

Na stronach serwisu www.cyrk-portal.pl w wiadomości dotyczącej mającej niebawem nadejść emisji "Gwiezdnego Cyrku", można przeczytać, że program będzie miał za zadanie udowodnić. że "cyrk to Sztuka przez duże S". Tymczasem zapowiedzi tresury zwierząt świadczą raczej o tym, że cyrk w wydaniu Polsatu i państwa Zalewskich, to nic innego jak tylko zbrodnia przez duże Z. Żadna sztuka nie może karmić się czyjąkolwiek krzywdą. Tymczasem prawdziwym obliczem cyrku z udziałem zwierząt jest strach, ból i cierpienie upokorzonych zwierząt skrywane pod maską makijażu i głośnej cyrkowej muzyki. Zwierzę nie jest zabawką, zwierzę nie jest rzeczą. Cyrk z udziałem zwierząt nie bawi lecz zasmuca i przeraża, budzi refleksję nad nieczułością ludzkich sumień i brutalnością nikomu nie potrzebnych praktyk.

Czuję się głęboko zażenowana planami emisji "Gwiezdnego Cyrku" na antenie telewizji Polsat. Nie zamierzam oglądać tego pełnego brutalności programu i przekonam do tego również wszystkie znane mi osoby. Cyrk - tak, ale BEZ ZWIERZĄT. Dość okrucieństwa![/quote]

[color=green][size=9][u]Wiadomość wysłana po 1 minucie 10 sekundach:[/u][/size][/color]

[b]Już 6 marca na antenie Polsatu pojawi się nowe show z udziałem zwierząt - Gwiezdny Cyrk. W programie na żywo, który nadawany będzie spod namiotu Cyrku Zalewski, wystąpią gwiazdy szklanego ekranu. Próbować będą swoich sił w występach cyrkowych. Formuła programu przewiduje m.in. tresurę dzikich zwierząt – lwów i tygrysów. Jak wygląda prawdziwe oblicze cyrku z udziałem zwierząt? To ból i cierpienie więzionych, przetrzymywanych i transportowanych w karygodnych warunkach zwierząt, które brutalnymi metodami zmuszane są do nienaturalnych dla nich, służalczych zachowań. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: http://empatia.pl/str.php?dz=4
Nie możemy dopuścić, aby chodzenie do cyrków wykorzystujących zwierzęta stało się modne!!! Zarzućmy Polsat, Endemol Polska, Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, uczestników i jury morzem listów wyrażających nasz sprzeciw wobec tego typu przedsięwzięć![/b]

Uczestnicy:
Anna Powierza:
Szymon Wydra: Management:
Szymon Wydra:
Pozostali:
Mariusz Zalejski
Grażyna Wolszczak
Marek Siudym
Piotr Pręgowski
Kamila Porczyk
Maria Góralczyk
Władysław Grzywna
Jury:
Przemysław Saleta - poprzez formularz na stronie: http://www.przemyslawsaleta.com/index.php?go=7
Maciej Pol:
Ewa Zalewska -
Polsat:
Telewizja Polsat S.A.
ul. Ostrobramska 77
04-175 Warszawa
tel.: (48 22) 514 40 00

Dział Kontaktów z Widzami


Endemol Polska



Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji

Departament Programowy
Grażyna Bączkowska - dyrektor
e-mail:

Zespół Ekspercki


Dyrektor Biura KRRiT
Wojciech Nowicki




[b]Adresy e-mail do wklejenia w polu „Do”:[/b] , , , , , , , ,
, ,

[b]
Treść listu:[/b]

Jestem głęboko zaniepokojona zapowiedziami nowego telewizyjnego programu z udziałem zwierząt - "Gwiezdny Cyrk", który, jak donosi serwis www.cyrk-portal.pl, już niedługo pojawi się na antenie telewizji Polsat. Formuła programu przewiduje tresurę zwierząt, którą uważam za praktykę wysoce naganną i nieetyczną. Zmuszanie zwierząt do zachowywania się w niezgodny z ich naturą, służalczy sposób, karygodne warunki transportu i przetrzymywania zwierząt w klatkach są równoznaczne z przedmiotowym ich traktowaniem i świadczą o niskim poziomie człowieczeństwa tresującego i osób biorących udział w tej niehumanitarnej rozrywce. Ponadto, promując instrumentalny stosunek do istot żywych, cyrk z udziałem zwierząt jest głęboko demoralizujący dla dzieci, młodzieży i całego społeczeństwa. Oczywistym jest zatem, że osoby biorące udział w tworzeniu i emisji tych znaczonych tragedią wielu zwierząt, niehumanitarnych pokazów, liczyć muszą się z głęboką i stanowczą dezaprobatą ludzi wrażliwych na przejawy wyzysku i krzywdzenia słabszych.

Problem cyrków ze zwierzętami jest od kilku już lat przedmiotem publicznej debaty. Wciąż rośnie liczba przeciwników tego typu prymitywnej rozrywki kosztem zwierząt. W 2003 r. kierownictwo TVP2 odmówiło transmitowania przedstawień z wykorzystaniem tresowanych zwierząt egzotycznych. W tym samym roku Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu rozesłało do wszystkich kuratoriów pismo określające reklamowanie występów cyrków ze zwierzętami na terenie przedszkoli i szkół działaniem "niepożądanym". W 2004 roku Minister Kultury odmówił objęcia patronatu nad Międzynarodowym Festiwalem Sztuki Cyrkowej w Warszawie. W tym samym czasie organizator dorocznego festiwalu, Cyrk Zalewski, posługiwał się w swoich materiałach promocyjnych fikcyjnym patronatem honorowym nie wiedzącego nic o tym prezydenta miasta Warszawy, co stanowi dowód na nieuczciwość stosowanych przez tę instytucję metod, a także jej poważne problemy z przekonaniem opinii publicznej do wartości organizowanych przez nią występów. Władze miast: Bielska-Białej i Legnicy wyraziły publicznie swój negatywny stosunek do cyrków, w których prowadzi się tresurę zwierząt. Występy dzikich zwierząt w cyrkach zakazane są w Skandynawii, ponad 150 miastach Wielkiej Brytanii, Austrii, na Węgrzech a także w niektórych miastach Australii, Nowej Zelandii, Szwajcarii, Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej i Kanady. Cyrki wykorzystujące zwierzęta spotykają się z nieustannie wzrastającą dezaprobatą ze strony społeczeństwa. Pikiety przeciwko ich występom odbywają się na terenie całej Polski. Fala sprzeciwu wobec tego typu nieludzkich praktyk z roku na rok przybiera na sile.

Na stronach serwisu www.cyrk-portal.pl w wiadomości dotyczącej mającej niebawem nadejść emisji "Gwiezdnego Cyrku", można przeczytać, że program będzie miał za zadanie udowodnić. że "cyrk to Sztuka przez duże S". Tymczasem zapowiedzi tresury zwierząt świadczą raczej o tym, że cyrk w wydaniu Polsatu i państwa Zalewskich, to nic innego jak tylko zbrodnia przez duże Z. Żadna sztuka nie może karmić się czyjąkolwiek krzywdą. Tymczasem prawdziwym obliczem cyrku z udziałem zwierząt jest strach, ból i cierpienie upokorzonych zwierząt skrywane pod maską makijażu i głośnej cyrkowej muzyki. Zwierzę nie jest zabawką, zwierzę nie jest rzeczą. Cyrk z udziałem zwierząt nie bawi lecz zasmuca i przeraża, budzi refleksję nad nieczułością ludzkich sumień i brutalnością nikomu nie potrzebnych praktyk.

Czuję się głęboko zażenowana planami emisji "Gwiezdnego Cyrku" na antenie telewizji Polsat. Nie zamierzam oglądać tego pełnego brutalności programu i przekonam do tego również wszystkie znane mi osoby. Cyrk - tak, ale BEZ ZWIERZĄT. Dość okrucieństwa!
  
Re: Gwiezdny Cyrk-powiedz NIE cyrkom wykorzystującym zwierzęta!
PostWysłano: Wtorek, 26 Lutego 2008, 00:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kalimka87
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #7045
Posty: 5


[ Osobista Galeria ]




http://empatia.pl/str.php?dz=5&id=530
  
Re: Gwiezdny Cyrk-powiedz NIE cyrkom wykorzystującym zwierzęta!
PostWysłano: Wtorek, 26 Lutego 2008, 00:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kalimka87
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #7045
Posty: 5


[ Osobista Galeria ]




Słuchajcie, powskakiwały zbędne spacje w adresach e-mail. Próbowałam coś z tym zrobić, ale w efekcie kilkakrotnie wysłałam tą samą wiadomość. Usuńcie spacje, gdyż w przeciwnym razie maile nie dotrą. A moderatora przepraszam i proszę o posprzątanie tego wątku. ;)
  
Re: <kalimka87> Gwiezdny Cyrk-powiedz NIE cyrkom wykorzystującym zwierzęta!
PostWysłano: Środa, 27 Lutego 2008, 17:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




ja bym go w calosci skasowal
  
Re: <kalimka87> Gwiezdny Cyrk-powiedz NIE cyrkom wykorzystującym zwierzęta!
PostWysłano: Środa, 27 Lutego 2008, 20:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Wysłane do Polszmatu.
  
Re: <Berger> Gwiezdny Cyrk-powiedz NIE cyrkom wykorzystującym zwierzęta!
PostWysłano: Czwartek, 28 Lutego 2008, 02:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




za upublicznianie emili dla robotow to bym normalnie rece ucinal
ehh ..
  
Re: <Berger> Gwiezdny Cyrk-powiedz NIE cyrkom wykorzystującym zwierzęta!
PostWysłano: Czwartek, 28 Lutego 2008, 09:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Maciej Pol (kimkolwiek jest) odpisał mi, że rezygnuje z udziału w programie. Pogratulowałem. :D
  
Gwiezdny Cyrk-powiedz NIE cyrkom wykorzystującym zwierzęta!
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Wegetarianizm

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Sala na wynajem sala szkoleniowa kraków Kraków
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010