Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt -> Cos sie chrzani
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Cos sie chrzani
PostWysłano: Piątek, 21 Listopada 2003, 16:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
weS
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #465
Posty: 53


[ Osobista Galeria ]




Jest taki motyw, ze przy wymianie zasilacza lamerzy w serwisie resetneli mi biosa i prawdopodobnie od tego ze sa jakies pogiete teraz ustawienia dzieje mi sie cos takiego ze jak cos instaluje np i komp mysli dosyc mocno.. to przycina mi all... nei chodzi o to ze tam wolniej chodzi bo to normal, ale mysz na maxa tnie... i odpalone mp3 zacina przycinac maxymalnie.. oprocz tego co jakeis 50 sekund jest lekkie przyciecie 0,1 sekundowe.. ale jest i przeszkadza.. i nie wiem co zrobic zeby bylo jak dawniej
  
Re: <weS> Cos sie chrzani
PostWysłano: Piątek, 21 Listopada 2003, 17:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Sprawdz czy masz wlaczony tryb DMA dla dyskow. Przyspiesz tez pamieci, ustawi timingi na jak najmniejsze.
  
Re: Cos sie chrzani
PostWysłano: Piątek, 21 Listopada 2003, 18:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
weS
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #465
Posty: 53


[ Osobista Galeria ]




dma jest odpalone, a gdzie pamiec przyspieszyc i ustawic timingi? ..zauwaz ze gadasz z lamerem :P
  
Re: <weS> Cos sie chrzani
PostWysłano: Piątek, 21 Listopada 2003, 18:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




DMA moze byc wlaczone, nie odpalone. Sprawdz w menedzerze urzadzen. W BIOSie ustawiasz masz takie opcje, jak zmiana timingow pamieci.
  
Re: Cos sie chrzani
PostWysłano: Piątek, 21 Listopada 2003, 18:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
weS
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #465
Posty: 53


[ Osobista Galeria ]




wszystko jedno... dma jest wlaczone. to ze w biosie sa takie opcje to ja wiem, ale gdzie? .. oto jest pytanie :P .. nie no nie wiem gdzie w biosie znalezc timing itp .. i na ile zwiekszyc ..
  
Re: <weS> Cos sie chrzani
PostWysłano: Niedziela, 23 Listopada 2003, 00:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




pewnie nie takiej odpowiedzi się spodziewasz, ale: RTFM dołączony do płyty głównej.

A ustawienia pamięci będziesz miał w Chipset Features Setup (lub temu podobne).
  
Re: <EDDY> Cos sie chrzani
PostWysłano: Niedziela, 23 Listopada 2003, 18:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Mi to nie wygląda na problem z biosem. A napewno nie z timingami. Timingi dają kilka-kilkanaście procent wydajności. 2GHz procek nie powinien mieć problemu z mp3 nawet na najgorszych timingach. Już prędzej z tym DMA. Ale DMA może być włączone w biosie, a wyłączone w Windows. To mi raczej wygląda na problem programowy, który mógł powstać w serwisie, bo serwisant chciał coś poprawić. Zły sterownik (tu akurat może być jednak winny bios, jak się zmieniła konfiguracja PCI i powstał konflikt, a może karty są włożone w innej kolejności) jakiświrus, lub trojan, albo wręcz przeciwnie, czyli antywir zajmujący 99% zasobów.
  
Re: Cos sie chrzani
PostWysłano: Niedziela, 23 Listopada 2003, 22:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
weS
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #465
Posty: 53


[ Osobista Galeria ]




A skad wywnioskowales ze procek 2ghz? jest pIII 700 mhz
  
Re: <weS> Cos sie chrzani
PostWysłano: Poniedziałek, 24 Listopada 2003, 03:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Z podpisu, tylko to był podpis Eddyego. redface.gif
Ale PIII również radzi sobie z MP3 nawet na najgorszych timingach.
  
Re: Cos sie chrzani
PostWysłano: Środa, 26 Listopada 2003, 18:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
weS
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #465
Posty: 53


[ Osobista Galeria ]




w chipset features setup sa jakies tam ustawienia pamieci ale nie ma za bardzo co zwiekszac :P wszystko jest miedzy 2/3 i jest 3 .. tylko jedno bylo na 2... jakis mnoznik byl 2x i 4x to byl 4x... hm :P sory ze niedokladnie ale co ja poradze :P
  
Re: Cos sie chrzani
PostWysłano: Środa, 26 Listopada 2003, 18:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
weS
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #465
Posty: 53


[ Osobista Galeria ]




hm.. znajomy powiedzial mi ze im mniej, tym lepiej wlasnie.. wiec zmienilem SDRAM RAS PRECHARGE TIME z 3 na 2 .. i jest jakby lepiej... odpalilem 5 programow na raz (w tym 2 takie przy ktorych komp sie wysila ostro) i nie przycielo mp3... tylko nie wiem czy to przypadek bo np teraz cudem czy dobrze ze zmienilem tam z 3 na 2 ?

Druga sprawa to to ze wiadomo - gdy komp sie wlacza od nowa lub wychodzi z biosa to jest Memory Testing... tyle ze nim zrobili mi reset biosa itd to to trwalo 3 sekundy a teraz okolo ponad 15 .. idzie bardzo powoli... dochodzi do tej wartosci normalnej i od nowa to samo... (2 razy.. albo 3?? nie jestem pewien teraz..) .. od czego to zalezy..?
  
Re: <weS> Cos sie chrzani
PostWysłano: Środa, 26 Listopada 2003, 19:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




musisz poszuac opcji quick POST i dac ja na enable, wtedy bedzie tylko raz testowal pamiec i szybko... I hope so ;)
  
Re: Cos sie chrzani
PostWysłano: Środa, 26 Listopada 2003, 20:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
weS
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #465
Posty: 53


[ Osobista Galeria ]




dzieki :)

A co do tego przycinania to...lipa. zauwazylem ze to przycinanie pojawia sie gdy wczytuje sie jakas strona np. ... albo otwieram jakis katalog .. ale nie zawsze..albo wogole bez powodu nie wiem jak to okreslic... nie gdy komp maksymalnie napiera... moze ktos wie.. co jest do %$@$^#@ ...
  
Re: <weS> Cos sie chrzani
PostWysłano: Czwartek, 27 Listopada 2003, 03:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Timingi to właśnie te z wyborem 2 lub 3 (przynajmniej w płytach z SDR SDRAM) najważniejszy jest CL aka CAS Latency aka CAS. inne to już około 1% wydajności w sumie. x2 lub x4 to pewnie tryb AGP, czyli prędkość transferu pomiędzy pamięcią a kartą graficzną. Swojądrogą to sprawdź jakie masz taktowanie pamięci. Nie wiem jaki masz chipset ale możliwe są max 3 możliwości 66, 100 lub 133MHz im szybciej tym lepiej, ale jak przy 133 będziesz musiał mieć CL3 a przy 100 2 to już różne aplikacje będą raz szybsze tak a raz inaczej (CL im mniejszy tym szybciej chodzi ale mniej stabilnie).

Ale jak pisałem wcześniej w ten sposób zyskasz kilka(naście) procent, a twoje problemy nie wygladają na spowodowane zzwolnieniem kompa o te kilkanaście procent.

Jeśli masz Windows 2000/XP to wciśnij CTRL+ALT+DEL i w zakładce processes obserwój zajętość pamięci i procesora przez różne procesy, kiedy ci się zacina to prawdopodobnie jakiśzajmuje zbyt dużo. Sprawdź który to.
  
Re: Cos sie chrzani
PostWysłano: Czwartek, 27 Listopada 2003, 17:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
weS
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #465
Posty: 53


[ Osobista Galeria ]




co do przegladania procesow , to pol sekundy (;)) po tym jak mi przycielo zrobilem tam screena ktory wygladal tak:

http://gsi.pl:81/Session/724-AOvMtbaPKD7o2Q57x5J3/WebFile/scr1.JPG

A ten CAS latency ustawiony jest caly czas na 2..
  
Re: <weS> Cos sie chrzani
PostWysłano: Piątek, 28 Listopada 2003, 01:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Coś nic nie widać.crazy.gif
  
Re: Cos sie chrzani
PostWysłano: Piątek, 28 Listopada 2003, 15:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
weS
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #465
Posty: 53


[ Osobista Galeria ]




No wlasnie cos sie popsulo :P

tutaj jest oka:

pozwoliłem sobie skasować link bo zawierał login i chasło do konta na lycos
  
Re: <weS> Cos sie chrzani
PostWysłano: Piątek, 28 Listopada 2003, 16:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Zanim skasowałm link to sobie go zobaczyłem. Problem może być optimize.exe (takie optymalizatory Windows jak sąźle skonfigurowane to mogą osiągać przeciwny efekt) i Antyvir Kit, który może co jakiśczas skanować kompa tym samym spowalniając go, może też skanować wszystkie nowe pliki co mocno spowalnia procesy instalacyjne.
  
Re: Cos sie chrzani
PostWysłano: Piątek, 28 Listopada 2003, 17:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
weS
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #465
Posty: 53


[ Osobista Galeria ]




wiem ze byl login i haslo, ale liczylem ze nie ma tu jakichs bandytow co by to skasowali / przejeli / :P Problem nie tkwi w tym.. antivira instalnalem juz po tym jak byly te problemy ... a co do optimize .. to dzis usunalem.. zreszta antivira tez... a komp przycina np gdy stronka sie zaladuje.. bez sensu... a nawet nie jest to przyciecie.. ale taki przeskok...
  
Cos sie chrzani
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010