Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Inne -> Hyde Park -> stereotypy Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: <Kowal> stereotypy
PostWysłano: Czwartek, 12 Lutego 2004, 14:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




OK, kończę więc z Niemcem, choć mnie się jego książka podobała.
Zapytam za to, co sądzicie o stereotypie, wedle którego znaczna reklam jest seksistowska. Jak dotąd, odnosiłem się do niego z rezerwą, ale dziś rano usłyszałem w radiu ,,Merkury" coś, co mnie ścięło. Reklamowano mydło o nazwie jak z piosenki disco-polo - ,,Biały Jeleń". Według reklamy mydło i wypierze, i umyje. ,,Widzisz moje włosy? - pyta jeden z bohaterów reklamówki drugiego. - No właśnie. A widzisz kołnierzyk od mojej koszuli? No właśnie. A widzisz moją żonę?". Jak piszą w ,,Gazecie Telewizyjnej" - SKORUPA!
  
rozdzielenie watku
PostWysłano: Czwartek, 29 Kwietnia 2004, 08:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Ostatnie posty odnosnie kawy i herbaty zostaly przeniesione na forum Smakosze do watku "Kawa czy herbata?" biggrin.gif
  
Re: stereotypy
PostWysłano: Sobota, 05 Czerwca 2004, 09:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Po wczorajszym podłączaniu u mnie w domu Internetu przez aż trzech informatyków, dodaję następujący stereotyp: wszyscy informatycy mają lima pod oczami (zapewne od komputerowego promieniowania). biggrin.gif Tylko czy to jest stereotyp?
  
Re: stereotypy
PostWysłano: Sobota, 05 Czerwca 2004, 15:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




little_wild_girl @ Sobota, 05 Czerwca 2004 09:33 @ :
wszyscy informatycy mają lima pod oczami


lol.gif Poplułem monitor! Kurka, nie sądzę, Zuzanno droga, żeby wszyscy! Narzeczony mojej kuzynki, na przykład, nie ma, o! lol.gif
  
Re: <little_wild_girl> stereotypy
PostWysłano: Sobota, 05 Czerwca 2004, 18:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
szaman82
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #290
Posty: 225


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
wszyscy informatycy mają lima pod oczami


Lima?Myślałem,że wory.

Cytat:
aż trzech informatyków


Az trzech? To chyba byli pseudoinformatycy.

Pozdrawiam
  
Re: stereotypy
PostWysłano: Sobota, 05 Czerwca 2004, 23:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




szaman82 :
Lima?Myślałem,że wory.

Wory? Myślałam, że czerwone spuchnięte place. wink.gif
Cytat:
Az trzech? To chyba byli pseudoinformatycy.

Eee, jeden czytał kody, drugi je przepisywał, a trzeci kabelki podłączał. wink.gif

(Jakby co...nie znęcam się, tak było!)
  
Re: <little_wild_girl> stereotypy
PostWysłano: Niedziela, 06 Czerwca 2004, 15:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Zuzia mi podpowiedziała, żeby to tutaj wrzucić. Tylko, czy to stereotyp, czy po prostu prawda? eusa_eh.gif
Chodzi o to, że katolicy nie czytają Biblii. Przez lata, gdy należałem do Kościoła rzymsko-katolickiego, nie przyszło mi do głowy, żeby sięgać po Biblię. Wystarczył natomiast rok uczęszczania na nabożeństwa protestanckie, bym przyswoił sobie większą część tej Księgi.
  
Re: <Berger> stereotypy
PostWysłano: Piątek, 25 Czerwca 2004, 11:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Zacznijmy od tego, że religię wybierają nam rodzice i wychowują nas w jej duchu. W dorosłości człowiek nie musi podążać drogą, którą mu narzucono, więc jeżeli dziecko katolikiem być nie postanowi, w tę religię się nie zagłębia, a jeśli przechodzi na religię z Biblią niezwiązaną, to raczej jej nie czyta. W społeczeństwie i tak najczęściej nazywany jest katolikiem, bo do kościoła przecież chodzi i na wigilię ma stół żarłem zastawiony. Przeważnie tak jest i to on statystykę psuje. eusa_wall.gif wink.gif
Innym problemem jest analfabetyzm ciągnący się w Polsce od Średniowiecza. biggrin.gif Wtedy to chłopi nieumiejący czytać i pisać przychodzili na mszę, by wysłuchać fragmentów Pisma Św. ... i tak do dziś zostało, pomimo iż obywatele czytać i pisać się nauczyli. Większość katolików Biblii nie czyta, jako że ,,i tak to na mszy było". Ja nie potrafie ze mszy wiele wynieść, do zastanawiania się nad sprawami wiary i religii potrzebuję natchnienia, a nie narzuconej regularności.
Inną sprawą jest, że do niektórych ludzi lepiej coś dociera, gdy im się to czyta, bo po prostu są słuchowcami. Ja wzrokowcem jestem. biggrin.gif Wolę sama sobie poczytać w mniejszych fragmentach, zatrzymać się i brnąć naprzód, kiedy mam ochotę i kiedy wiem, że dotarło do mnie.

Podsumowując - stwierdzenie, że katolicy nie czytają Biblii jest mylące, ponieważ dziś ,,katolikiem" nazywany jest każdy prawie obywatel, jako że zgodnie z wychowaniem Sakramenty Św. przyjął, ale najczęściej jedynie one o jego pobożności świadczą. Oczywiście istnieją katolicy ,,z własnej woli" i do nich IMHO powinno się ,,jakość katolików" ograniczać.
  
Re: <little_wild_girl> stereotypy
PostWysłano: Niedziela, 27 Czerwca 2004, 16:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




No właśnie, o to mi idzie, że to katolicy ,,pozorni". Nazywają się nimi nie tyle z uwagi na wiarę, co jeno tradycję. Biblii nie czytają, bo ich tego ani w domu nie nauczono, ani ksiądz w kościele tego nie sugeruje. Słuchają więc czytanych przez duchownego, wyrwanych z kontekstu fragmentów i chyba niewiele z tego wynoszą (???). Bo większość ludzi jest jednak wzrokowcami.
  
Re: stereotypy
PostWysłano: Niedziela, 04 Maj 2008, 16:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Stereotypem jest moim zdaniem fakt, iż studenci interesują się polityką.
  
stereotypy
Forum dyskusyjne -> Inne -> Hyde Park

Strona 11 z 11  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
przeprowadzki warszawa
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010