Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Inne -> Prawo -> Prokuratura a metody prokreacji Idź do strony 1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Prokuratura a metody prokreacji
PostWysłano: Środa, 11 Czerwca 2008, 10:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Wujek Zed
Stary pierdoła
 
Użytkownik #165
Posty: 1361


[ Osobista Galeria ]




Ujęło mnie to dziś rano.

14 latka JEST w ciąży a rzecznik prokuratury mówi (materiał w dzieńdobryTVN), że ZACHODZI PODEJRZENIE o dokonanie czynu niedozwolonego - obcowania płciowego z nieletnią.

Znaczy co, prokurator jeszcze zapylenie dopuszcza ?
  
Re: <Wujek Zed> Prokuratura a metody prokreacji
PostWysłano: Środa, 11 Czerwca 2008, 13:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




No, a Anakin Skywalker? Miał matkę, choć nie miał ojca.
  
Re: <Wujek Zed> Prokuratura a metody prokreacji
PostWysłano: Środa, 11 Czerwca 2008, 14:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




no wiesz mlodziez teraz zdolna jest ...
moze znalazla nowy sposob ? :D
  
Re: Prokuratura a metody prokreacji
PostWysłano: Środa, 11 Czerwca 2008, 22:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ania Es
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #4838
Posty: 167


[ Osobista Galeria ]




A inaczej - póki dzieciak nie jest oskarżony to jest podejrzany, nieprawdaż? ;p. Sprawa co najmniej irytująca. Rodzinka patologiczna ale żeby nie pozwolić dokonać przyzwolonej aborcji? Był taki artykuł na onecie, ktoś postulował zmianę przepisów i całkowite odsunięcie Kościoła od spraw państwa. Ciekawe, ciekawe ale mam nadzieję rozpocząć dłuższą dyskusję na ten temat, bo mimo wszystko większość ludzi nie ma świadomości ile to może zmienić. Pierwsza myśl osoby niepraktykującej? - bardzo dobrze, wolę autostradę albo ratowanie rysiów na wyginięciu z moich podatków niż Świątynię Opatrzności Bożej.
  
Re: <Ania Es> Prokuratura a metody prokreacji
PostWysłano: Czwartek, 12 Czerwca 2008, 00:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




OK, jesteśmy na forum Prawo, więc faktycznie porozmawiajmy poważnie. Owszem, z punktu widzenia procedury karnej, możemy na razie mówić o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, jakby to absurdalnie nie brzmiało. Istotnie, jeżeli ciąża jest wynikiem gwałtu, w świetle prawa można dokonać aborcji, jakbyśmy moralnie aborcji nie oceniali. Matka ma jednakże również prawo aborcji nie dokonywać, a właśnie mignęło mi gdzieś dziś w necie, że dziewczyna zmieniła zdanie i już nie chce zabiegu.
Zaś budowa takiej, czy innej świątyni ze podatków wszystkich obywateli, niezależnie od ich wyznania bądź jego braku, wydaje mi się sprzeczna z zasadą rozdziału Kościołów od państwa.
  
Re: Prokuratura a metody prokreacji
PostWysłano: Czwartek, 12 Czerwca 2008, 00:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ania Es
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #4838
Posty: 167


[ Osobista Galeria ]




Co do tej aborcji to nie mówię o decyzji dziewczyny ale o zachowaniu księdza i kobiet z tej organizacji. Jej decyzja to jej decyzja, niczyja inna i chyba nikt nie ma prawa nakłaniać jej w jedną czy w drugą stronę, a jedyna potrzebna ingerencja w tej kwestii to zgoda opiekuna prawnego na zabieg, jeśli ona by podjęła taką decyzję. Dlaczego ksiądz ingeruje w prawo? Podważa przepisy, które dają jej prawo zadecydowania o tym? Może stać i prawić swoje z ołtarza. Prawo jest dla wszystkich, nas wszystkich tutaj obowiązuje. A religia jest dla jej wyznawców, obowiązuje tych, którzy tego chcą, którzy chcą zaakceptować takie reguły, takie zasady i taką moralność. Kolejny surowy komentarz z mojej strony, mimo że jestem wierząca, to te sceny podpadają pod sekciarstwo. Nie takiego Boga widzę, nie taki Kościół jest Kościołem, z którego mogłabym coś czerpać.
  
Re: Prokuratura a metody prokreacji
PostWysłano: Czwartek, 12 Czerwca 2008, 08:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Wujek Zed
Stary pierdoła
 
Użytkownik #165
Posty: 1361


[ Osobista Galeria ]




Berger :
...z punktu widzenia procedury karnej, możemy na razie mówić o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, jakby to absurdalnie nie brzmiało...


Chwila, ja w procedurach oblatany nie jestem, ale...
Nie mówię o osobie (ew) sprawcy i kwestii winy lub niewinności.
Lecz skoro osoba płci żeńskiej, lat 14 jest w stanie błogosławionym, a zakładam (może zbyt pochopnie - ale dzieworództwo wykluczam a zapłodnienie in vitro uważam za zbyt nieprawdopodobne), że stan taki jest skutkiem tradycyjnej zabawy we wsadzanego, to dla mnie oczywistym jest zaistnienie czynu niedozwolonego polegającego na jak wyżej.
Czy nie ? eusa_eh.gif
  
Re: <Wujek Zed> Prokuratura a metody prokreacji
PostWysłano: Czwartek, 12 Czerwca 2008, 10:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Oczywistym jest, ale gdyby prokurator to formalnie stwierdził, poniekąd zawyrokowałby za sąd.
Ania - sprawy w szczegółach nie znam, więc wypowiem się co do zasady. Nakłaniać może każdy, nieżaleznie od zawodu i wyznania. Zmuszać nie może nikt.
  
Re: Prokuratura a metody prokreacji
PostWysłano: Czwartek, 12 Czerwca 2008, 10:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Berger :
(...) jeżeli ciąża jest wynikiem gwałtu, w świetle prawa można dokonać aborcji
Nie tylko w wyniku gwałtu, ale z powodu swego wieku chyba też? Poniżej 15 roku życia można usunąć ciążę za zgodą dziewczyny i jej prawnego opiekuna. Przynajmniej tak wyczytałem.
  
Re: <EDDY> Prokuratura a metody prokreacji
PostWysłano: Czwartek, 12 Czerwca 2008, 11:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Masz rację, bo zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego - obcowanie cielesne z osobą poniżej 15. roku życia jest czynem zabronionym. Innymi słowy czyn taki, popełniony przez osobę dorosłą, jest zagrożony karą, natomiast wobec nieletniego stosuje się środki poprawcze bądź wychowacze. Z drugiej strony, teoretyzując, nie bardzo sobie wyobrażam stosowanie środków czy to poprawczych, czy nawet wychowawczych wobec dwojga czternastolatków, którzy dobrowolnie poszli ze sobą do łóżka...
  
Re: Prokuratura a metody prokreacji
PostWysłano: Czwartek, 12 Czerwca 2008, 11:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ania Es
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #4838
Posty: 167


[ Osobista Galeria ]




Zgadza się ale te środki są przeróżne - poczynając od umieszczeniu w ośrodku poprawczo wychowawczym, kończąc na zobligowaniu do udziału w jakichś zajęciach, na przykład szkolnym "przystosowaniu do życia w rodzinie". Może to być też zobligowanie do jakiegoś bardziej szczególnego nadzworu rodziców lub opiekuna. Jest w każdym razie cały wachlarz możliwości.
Co do nakłaniania i zmuszania - czasem, jak w tym przypadku z księdzem, ciężko wyczuć granicę ale tutaj bez wątpienia została przekroczona.
  
Re: <Ania Es> Prokuratura a metody prokreacji
PostWysłano: Piątek, 13 Czerwca 2008, 07:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




OK, takie środki wychowawcze w wersji soft mogą mieć sens. Protestuję natomiast przeciwko używaniu zbitki "zakład poprawczo-wychowawczy". Albo poprawczy, albo wychowawczy.
  
Re: <Berger> Prokuratura a metody prokreacji
PostWysłano: Piątek, 13 Czerwca 2008, 12:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ania Es
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #4838
Posty: 167


[ Osobista Galeria ]




Coś mi się pomyliło ze zbitką, chyba miało być opiekuńczo-wychowawczy. Przepisy mówią, że to jest ostateczność, kiedy juz te inne nie mają sensu.
  
Re: Prokuratura a metody prokreacji
PostWysłano: Poniedziałek, 16 Czerwca 2008, 11:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Jeżeli ojcem jest Rywiński, to ja bym nie usuwała. eusa_eh.gif
  
Re: Prokuratura a metody prokreacji
PostWysłano: Poniedziałek, 23 Czerwca 2008, 12:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Ania Es :
Był taki artykuł na onecie, ktoś postulował zmianę przepisów i całkowite odsunięcie Kościoła od spraw państwa.


Uważaj, takie poglądy wsławiły Hitlera i III Rzeszę.
  
Re: Prokuratura a metody prokreacji
PostWysłano: Poniedziałek, 23 Czerwca 2008, 14:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Zakończyło się szczęśliwie: http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article196263/Minister_nie_czuje_sie _winna_aborcji.html

Cytat:
14-latka zaszła w ciążę ze swoim o rok starszym kolegą. Prokuratura wydała dokument stwierdzający, że ciąża jest wynikiem czynu zabronionego. Dziewczynka i jej matka chciały aborcji, ale dwa szpitale w Lublinie odmówiły tego zabiegu. Potem nie wykonano go także w szpitalu w Warszawie.

Kiedy dziewczynka z matką zwróciły się o pomoc do rzecznika praw pacjenta przy ministrze zdrowia, wskazano im szpital, w którym będzie można przeprowadzić aborcję. Według Katolickiej Agencji Informacyjnej aborcję wykonano 17 czerwca.

Z komentarzy: "Nie sztuką jest urodzić, a wychować!".
  
Re: <EDDY> Prokuratura a metody prokreacji
PostWysłano: Poniedziałek, 23 Czerwca 2008, 18:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Szczęśliwie?! Tragicznie raczej. Dziecko nie żyje, a matka, która jeszcze niedawno sama była dzieckiem, ukarała się, jak myślę, dożywotnimi wyrzutami sumienia. Co w tym szczęśliwego?
  
Re: Prokuratura a metody prokreacji
PostWysłano: Wtorek, 24 Czerwca 2008, 08:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Owszem, szczęśliwie. Dziewczyna miała prawo do aborcji i to wykorzystała. Jej decyzja, a reszcie wara od tego. Dobrze, że jeszcze w naszym kraju przestrzega się przepisów.
BTW, płód, to jeszcze nie dziecko. doubt.gif
  
Re: <EDDY> Prokuratura a metody prokreacji
PostWysłano: Wtorek, 24 Czerwca 2008, 09:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Zastanów się, co Ty w ogóle piszesz? Owszem, miała prawo - w sensie formalnym - z którego to prawa skorzystała w najgorszy, możliwy sposób, zarówno dla dziecka, jak i dla siebie.
Płód to nie dziecko? A może noworodek to też jeszcze nie dziecko? Bo za zabójstwo noworodka, w określonych okolicznościach, kara jest dużo łagodniejsza niż za zabicie, na przykład półrocznego niemowlęcia.
  
Re: <Berger> Prokuratura a metody prokreacji
PostWysłano: Wtorek, 24 Czerwca 2008, 10:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




chwila chwila
bo zaraz bedzie pyskowa
miala prawo ? miala
miala mozliwosc podjecia innej decyzji ? miala
zdecydowala tak i to jest JEJ wybor koniec dyskusji

osobiscie sklaniam sie do tego zeby dzieci nie wychowywaly dzieci
szczegolnie jak nie maja do tego warunków
a instytucje typu dom dziecka to dla mnie szkola patologii
  
Prokuratura a metody prokreacji
Forum dyskusyjne -> Inne -> Prawo

Strona 1 z 2  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
noclegi w ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010