Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Wegetarianizm -> Fort Boyard w TVP2 - rozrywka kosztem zwierząt. Zaprotestuj!
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Fort Boyard w TVP2 - rozrywka kosztem zwierząt. Zaprotestuj!
PostWysłano: Poniedziałek, 16 Czerwca 2008, 23:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kalimka87
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #7045
Posty: 5


[ Osobista Galeria ]




Źródło: http://empatia.pl//str.php?dz=5&id=631
------------------------------------------------------------------

Fort Boyard - tygrysy w TVP2 - Napisz maila

Portal www.wirtualnemedia.pl podaje ( http://tiny.cc/pT1Gv ), że na przełomie czerwca i lipca 2008 zostaną wyprodukowane odcinki nowego programu telewizyjnego pt. „Fort Boyard”. Więzienie – twierdza, które dało nazwę programowi, zlokalizowane jest na wyspie u zachodnich wybrzeży Francji. Uczestnicy programu mają dotrzeć do komnaty skarbów „strzeżonej przez tygrysy”.
Czy TVP2 idzie w ślady komercyjnego Polsatu i stawia na rozrywkę kosztem zwierząt, w dodatku za państwowe pieniądze z abonamentu? Masz tego dosyć? Napisz maila!

Wyraź swój sprzeciw pisząc na adres:

widzowie@tvp.pl

Oto treść proponowanego maila:

Szanowni Państwo,

Sprzeciwiam się użyciu zwierząt w programie „Fort Boyard”. Uważam, że tresura i wykorzystywanie zwierząt dla ludzkiej rozrywki jest praktyką nieetyczną i anachroniczą. Napawa mnie oburzeniem fakt, że Telewizja Polska postanowiła iść w ślady komercyjnego Polsatu, który zrealizował wspólnie z Cyrkiem Zalewski pożałowania godne widowisko, „Gwiezdny Cyrk”, gdzie ku uciesze niektórych widzów eksploatowane są zwierzęta. Słusznie spotkało się to z protestami.

Realizacja podobnego programu przez TVP2 jest tym bardziej zdumiewająca, kiedy weźmie się pod uwagę pozytywne działania tej stacji, czyli odmowę w 2003 roku transmitowania przedstawień z wykorzystaniem tresowanych zwierząt egzotycznych, poparte następnie przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu, które rozesłało do wszystkich kuratoriów pismo określające reklamowanie występów cyrków ze zwierzętami na terenie przedszkoli i szkół działaniem niepożądanym. W 2004 roku zaś, Minister Kultury odmówił objęcia patronatu nad Międzynarodowym Festiwalem Sztuki Cyrkowej w Warszawie. Pod apelem Stowarzyszenia Empatia http://empatia.pl//str.php?dz=24&id=204 podpisało się wiele znanych i cenionych osób, a także dziesiątki organizacji z Polski i zagranicy. Wszystkie te działania, wśród których postawa telewizji publicznej była niezmiernie ważna, dawały nadzieję, że w Polsce nie będzie promowane wykorzystywanie zwierząt dla rozrywki.

Zamiar realizacji „Fort Boyard”, w którym oprócz dobrowolnego udziału ludzkich ochotników, będą uczestniczyć siłą zmuszone do tego dzikie zwierzęta, uważam za krok wstecz. Apeluję o rezygnację z uczestnictwa zwierząt w tym turnieju! XXI wiek to czas na humanitarną rozrywkę, a misja telewizji publicznej w szczególności zobowiązuje do starannego wyboru pozycji programowych.

Z poważaniem,


(Twoje imię i nazwisko)
  
Re: Fort Boyard w TVP2 - rozrywka kosztem zwierząt. Zaprotestuj!
PostWysłano: Poniedziałek, 16 Czerwca 2008, 23:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ania Es
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #4838
Posty: 167


[ Osobista Galeria ]




Oglądałam wielokrotnie Fort Boyard we francuskiej telewizji, nie przypominam sobie, aby tym zwierzakom cokolwiek złego się tam działo. Miały duży teren, opiekunów. Tygrysy były jedynie dodatkiem, a nie "centrum" programu, wyskakiwały na samym końcu, kiedy uczestnicy w ostatniej chwili uciekali z placu. Myślę, że to społeczeństwo jest teraz na takim etapie, że producenci nie mogą sobie pozwolić na produkcję show kosztem zwierząt i raczej dbają o to z własnej woli.
Oczywiście jestem przeciwko cierpieniu zwierząt ale to nie ma miejsca ani w Fort Boyard, ani też nie miało miejsca w programie cyrkowym w Polsacie. Ten przykładowy mail to przerost formy nad treścią. Brak humanitaryzmu? Lekka przesada.
Proponuję wejść na stronę WWF. Nie tak dawno temu reklamowana była akcja ratowania polskich rysiów, których zostało w Polsce tylko około 200 i są na skraju wyginięcia. Myślę, że akcja jest szczera, cel szczytny i potrzebny, a wpłacić można każdą sumę.
  
Re: <kalimka87> Fort Boyard w TVP2 - rozrywka kosztem zwierząt. Zaprotestuj!
PostWysłano: Wtorek, 17 Czerwca 2008, 01:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




a co to ma do wegetarianizmu ?
NTB
  
Re: <J@ger> Fort Boyard w TVP2 - rozrywka kosztem zwierząt. Zaprotestuj!
PostWysłano: Wtorek, 17 Czerwca 2008, 08:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Dużo. Wegetarianie sprzeciwiają się zabijaniu zwierząt i ich cierpieniom w czasie hodowli, transportu i uboju. Tresura dzikich zwierząt bardzo często związana jest z zadawaniem im bólu, stąd m.in. obrońcy praw zwierząt pikietują nie tylko sklepy z futrami, ale i cyrki. A co do tygrysów, to już dr Jan Dolittle tłumaczył najmłodszym czytelnikom, że zwierzęta te potrzebują dużo przestrzeni i samo przetrzymywanie ich w ciasnych klatkach jednoznaczne jest z zadawaniem im cierpień.
Co do konkretnego programu nie wypowiadam się, bo sprawy nie znam.
  
Re: Fort Boyard w TVP2 - rozrywka kosztem zwierząt. Zaprotestuj!
PostWysłano: Wtorek, 17 Czerwca 2008, 10:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Przestrzeń jest dzisiaj rzadkim zasobem, również w odniesieniu do istot ludzkich. Dla człowieka nie ma dziś miejsca nawet w kobiecej macicy! sad.gif Freud na pewno przewraca się w grobie. Natomiast dla zwłok wielu zwierzęcych embrionów miejsce jest... w słoikach na wystawie. Okropność. Widziałam kiedyś coś takiego podczas wycieczki do... Poznania? Nie pamiętam dobrze.
  
Re: <little_wild_girl> Fort Boyard w TVP2 - rozrywka kosztem zwierząt. Zaprotestuj!
PostWysłano: Wtorek, 17 Czerwca 2008, 11:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ania Es
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #4838
Posty: 167


[ Osobista Galeria ]




Traktujemy tu o żywych zwierzętach w programach tv. Jeśli ktoś zna jakieś konkrety to wszyscy chętnie posłuchamy i wyślemy mejla.

little_wild_girl :
Przestrzeń jest dzisiaj rzadkim zasobem, również w odniesieniu do istot ludzkich. Dla człowieka nie ma dziś miejsca nawet w kobiecej macicy!
a co do tego... mam zaszczyt pracować w kancelarii komorniczej i pozwiedzać trochę miejskich slumsów. Młode babki w 5tej z kolei ciąży w rozwalających się barakach. Nie stać ich na zapłacenie długów czy gumki, mają zaś na wódę i fajki. Okradają nas żyjąc z zasiłków, które są potrzebne innym, bo jak ktoś ma 20-30 lat, to może pracować, a nie tylko rozmnażać się jak królik. Podsumowując, nigdy ale to nigdy nie widziałam kobity, która by urodziła dziecko mając lat naście i żyła szczęśliwie, godnie, w dobrobycie. Jak zobaczę to może zmienię zdanie ale póki co - uważam że taka ciąża to tragiczna sytuacja i jeśli jest nielegalna to jak najbardziej niech jej nie będzie. Tyle ode mnie w tym temacie.
  
Re: Fort Boyard w TVP2 - rozrywka kosztem zwierząt. Zaprotestuj!
PostWysłano: Wtorek, 17 Czerwca 2008, 12:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Ania Es :
jak najbardziej niech jej nie będzie. Tyle ode mnie w tym temacie.


Bez litości. Ale poprawka - sama ciąża w żadnym razie nie jest nielegalna.
  
Re: <Berger> Fort Boyard w TVP2 - rozrywka kosztem zwierząt. Zaprotestuj!
PostWysłano: Wtorek, 17 Czerwca 2008, 12:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ania Es
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #4838
Posty: 167


[ Osobista Galeria ]




No jasne, że nie jest. Tylko w przypadku tej dziewczynki, bo ma tylko 14 lat, wtedy zawsze jest nielegalna, bez względu na to czy źródłem jest zgwałcenie czy nauka anatomii z kolegą. I o takich tylko mówię, że mogłoby ich nie być. Bo jak najbardziej jestem za rodziną, dziećmi.
Wiem, że bez litości ale napatrzyłam się już na takie rzeczy. Skrajne przypadki biedoty, jedne spowodowane nieszczęściem, inne głupotą. Te drugie są bardziej bulwersujące. Prawo nie pozwala nam ich wyrzucić na bruk z mieszkań socjalnych (choć może by się czegoś nauczyły, mrozu przecież nie ma). Typ pasożyta, nic od siebie nie da, a chętnie położy rękę na dobrobycie Skarbu Państwa. Wszystkie nieletnie mamuśki, które widziałam właśnie z takiej strony mi się pokazywały, dlatego jestem taka sceptyczna.
Btw, wróćmy z tym tematem do wątku o prokuraturze i metodach prokreacji, a tu zostawmy miejsce zwierzakom.
  
Re: <Ania Es> Fort Boyard w TVP2 - rozrywka kosztem zwierząt. Zaprotestuj!
PostWysłano: Środa, 18 Czerwca 2008, 00:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Tak mi się skojarzyło - na jednym z forów wegetariańskich na naszej klasie jest wątek "Czy wegetarianin może opowiadać się za aborcją".
A co do ciąży - będę się upierał, że nie jest nielegalna, nawet we wspomnianym przez Ciebie przypadku. Obcowanie płciowe z osobą małoletnią stanowi czyn zabroniony, ale ciąża nielegalna nie jest.
  
Re: Fort Boyard w TVP2 - rozrywka kosztem zwierząt. Zaprotestuj!
PostWysłano: Środa, 18 Czerwca 2008, 00:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ania Es
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #4838
Posty: 167


[ Osobista Galeria ]




Tak, zgadza się, kolejny raz padłam na "słówkach" ale widzę, że chyba się rozumiemy :-). Tak to jest nie spać od 2 miesięcy.
A aborcja do wegetarianizmu? Bo ja wiem, na tytułowe pytanie odpowiedziałabym "jasne że może, a kto mu zabroni"; trochę niefortunne zestawienie cech na pierwszy rzut oka.
  
Re: <Ania Es> Fort Boyard w TVP2 - rozrywka kosztem zwierząt. Zaprotestuj!
PostWysłano: Środa, 18 Czerwca 2008, 02:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Może w tym sensie, że w rzeczywistości wielu wegetarian się opowiada. Ale moim zdaniem nie powinien, skoro broni życia zwierząt, które zazwyczaj w konfrontacji z nami są bezbronne. Dlatego też powinien bronić również życia człowieka, który także jest zwierzęciem, do tego na wczesnym etapie życia zupełnie bezbronnym.
  
Re: <Berger> Fort Boyard w TVP2 - rozrywka kosztem zwierząt. Zaprotestuj!
PostWysłano: Środa, 18 Czerwca 2008, 10:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ania Es
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #4838
Posty: 167


[ Osobista Galeria ]




Pewnie tak. Tylko, że wtedy jest to w pewnym sensie walką o 2 życia, często "między" jednym, a drugim, kiedy ktoś stwierdzi, że ratując to mniejsze może "stracić" własne. Każdy i tak zadecyduje za siebie. Jestem zdecydowanie przeciwna bezmyślnemu niszczeniu ale także przeciwko ograniczaniu czyjejś wolności i wolności sumienia :-). Walczymy też przecież o to co dla nas samych jest najlepsze.
  
Re: <Ania Es> Fort Boyard w TVP2 - rozrywka kosztem zwierząt. Zaprotestuj!
PostWysłano: Środa, 18 Czerwca 2008, 11:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Jeżeli zagrożone jest życie matki, a ona pomimo to nie dokonuje aborcji, to jest bohaterką. Ale wymagać heroizmu nie wolno od nikogo, tu zgoda. Jeżeli jednak matka myśli o "stracie" swojego życia w tym sensie, że nie będzie mogła np. chodzić do kina tak często, jak dotąd, to może oddać dziecko do adopcji. Jest wiele bezdzietnych małżeństw.
  
Re: Fort Boyard w TVP2 - rozrywka kosztem zwierząt. Zaprotestuj!
PostWysłano: Środa, 18 Czerwca 2008, 12:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ania Es
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #4838
Posty: 167


[ Osobista Galeria ]




Nooo jak ktoś się zastanawia nad wyborem: dziecko a zubożenie życia towarzyskiego to powinien w ogóle o dzieciach zapomnieć. Ba, w ogóle o zakładaniu rodziny.
  
Re: <Ania Es> Fort Boyard w TVP2 - rozrywka kosztem zwierząt. Zaprotestuj!
PostWysłano: Środa, 18 Czerwca 2008, 12:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Ja natomiast mam zaszczyt być na hehu moderatorką i przepraszam, ale muszę zdecydowanie stanąć w obronie Bergera. Jak chcesz, laska, to sobie puszczaj te swoje durne dowcipki na hardkorovym. Ale, jak to powiedział kiedyś ulan w żarcie do swoego brata, nie rozsiewaj się zbytnio, bo obniżasz drastycznie poziom całego forum. Nie obchodzi mnie to, że jesteś kornikiem czy czymś jeszcze.

Nie pozdrawiam, bo jesteś wyjątkowo niekulturalną osobą i nie potrafisz uszanować poglądów innych. Twoje wiadomości są dla mnie niemal w całości do wywalenia. Szkoda, że na hehu nie można uczynić Twoich wiadomości niewidocznymi. Przydałaby się taka funkcja, bo podejrzewam, że nie tylko dla mnie robisz się nie do zniesienia swoimi złośliwymi wypowiedziami.


Ostatnio zmieniony przez little_wild_girl dnia Środa, 18 Czerwca 2008, 13:19, w całości zmieniany 3 razy
  
Re: <Ania Es> Fort Boyard w TVP2 - rozrywka kosztem zwierząt. Zaprotestuj!
PostWysłano: Środa, 18 Czerwca 2008, 13:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Dwa razy mi się wysłało.
  
Re: <little_wild_girl> Fort Boyard w TVP2 - rozrywka kosztem zwierząt. Zaprotestuj!
PostWysłano: Środa, 18 Czerwca 2008, 13:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Ale ja się nie czuję obrażony. O co chodzi???
  
Re: Fort Boyard w TVP2 - rozrywka kosztem zwierząt. Zaprotestuj!
PostWysłano: Środa, 18 Czerwca 2008, 13:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




O wegetarianizm! wink.gif biggrin.gif
  
Re: Fort Boyard w TVP2 - rozrywka kosztem zwierząt. Zaprotestuj!
PostWysłano: Środa, 18 Czerwca 2008, 17:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ania Es
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #4838
Posty: 167


[ Osobista Galeria ]




Prowadzimy sobie dyskusję, bo każde z nas ma coś na ten temat do powiedzenia. Z tobą, cytuje- " lala", po pierwsze, nie wiem od kiedy jestem na ty, nie przypominam sobie żebyśmy się miały nieprzyjemność poznać. Po drugie po kiego chuja się wtrącasz do cudzej dyskusji, skoro niedawno zgłosiłaś to forum na policję, jak sama nam napisałaś. Imo to powod do zablokowania konta i nie jestem odosobniona w tym przekonaniu...
J@ger :
mysle ze czas zablokowac ci konto ...:P
Moze jesli Berger uwaza, ze fakt ze jestem za aborcja kiedy ciaza jest wynikiem czynu niedozwolonego czy zagraza zyciu, że mam na ten temat własne, konkretne zdanie i raczej otwarty umysł, bo wielokrotnie podkreślałam, że jestem w stanie zmienić zdanie, oznacza ze jest to nie na miejscu, obniza czyjkolwiek poziom albo jest chamskie to niech napisze. Ale skoro sobie rozmawiamy od jakiegos czasu, to najwyrazniej oboje chcemy. Nie odpisuj mi, bo nie mam ochoty z toba dyskutowac. Jak masz cokolwiek do powiedzenia na temat wegetarianizmu czy niechcianych ciaz, prosze bardzo, ale do wszystkich i na temat. eot.
  
Re: Fort Boyard w TVP2 - rozrywka kosztem zwierząt. Zaprotestuj!
PostWysłano: Środa, 18 Czerwca 2008, 18:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




little_wild_girl :
Ja natomiast mam zaszczyt być na hehu moderatorką [ciach]

o kurwa naprawde ? .. no coz darwin w tym przypadku dal dupy
Cytat:

Nie pozdrawiam, bo jesteś wyjątkowo niekulturalną osobą i nie potrafisz uszanować poglądów innych. Twoje wiadomości są dla mnie niemal w całości do wywalenia. Szkoda, że na hehu nie można uczynić Twoich wiadomości niewidocznymi. Przydałaby się taka funkcja, bo podejrzewam, że nie tylko dla mnie robisz się nie do zniesienia swoimi złośliwymi wypowiedziami.


i kto to mowi ? lol
w takim razie tez sobie pozwole na szczerosc
pojebana wiewiorko ja twe posty uczynilem juz dawno przeznaczonymi do kosza bo szkoda mi marnowac miejsce na robienie z nich niewidcznych

idz ty lepiej do apteki , wez troche piguł bo odpierdolilo ci zupelnie
bywaja piekne dni kiedy szczesliwie omijasz to forum z daleka i tego ci zycze
plyn sobie ... zeby nie powiedziec dosadniej
nie oczekuje odpowiedzi eot
  
Fort Boyard w TVP2 - rozrywka kosztem zwierząt. Zaprotestuj!
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Wegetarianizm

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010