Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Religia i filozofia -> Boże Narodzenie w listopadzie?
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Boże Narodzenie w listopadzie?
PostWysłano: Środa, 19 Listopada 2008, 17:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Ciekawy manifest:

http://www.wesolych-swiat.com.pl/index.php
  
Re: Boże Narodzenie w listopadzie?
PostWysłano: Czwartek, 20 Listopada 2008, 23:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




A ja sądzę, że producenci muszą mieć czas, by zaprezentować swoją ofertę i pojawianie się towarów świątecznych [gorzej z reklamami tv] w listopadzie nie uważam za coś nieodpowiedniego i chociażby dlatego "manifestu" nie podpisałam. Październik - to przesada. Ale jeśli towar pojawia się w listopadzie, przynajmniej mamy czas, jako klienci/konsumenci, zorientować się, gdzie co jest i oraz gdzie co można kupić najtaniej. Prawa rynku. Wiadomo, że do sklepu idzie się "po wypłacie", ale przynajmniej wiemy - gdzie się udać i po co. Tuż przed Świętami zawsze są tłumy w sklepach i zawsze będą, ale sobie wyobrażam, co by było, gdyby oferty przedstawiano dopiero "najwcześniej 1 grudnia". Dokładnie to samo, tylko że co najmniej tydzień, jak nie dwa lub trzy, prędzej. Osobiście wolę wiedzieć, czy w sklepie, do którego idę, znajdę to, czego potrzebuję i czy będzie to dobrej jakości - zamiast robić niepotrzebnie kilometrowe eskapady, bo coś nie tak lub nie ma tego, czego szukam.
  
Re: <grusia> Boże Narodzenie w listopadzie?
PostWysłano: Piątek, 21 Listopada 2008, 01:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Jakie oferty? Książkę czy płytę pod choinkę mogę kupić, choćby i w lipcu, co nie oznacza, że już wtedy chcę w sklepie oglądać choinki, Mikołajów, czy słuchać "Last Christmas". Nie o oferty tu idzie, lecz o fałszywy, pseudoświąteczny sztafaż.
  
Re: Boże Narodzenie w listopadzie?
PostWysłano: Piątek, 21 Listopada 2008, 11:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ania Es
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #4838
Posty: 167


[ Osobista Galeria ]




Przy okazji przypomniało mi się, że tego roku we wrześniu spędzaliśmy wakacje w Egipcie. Jedyny polski kanał w tv - polonia. I już wtedy, we wrześniu (ze względu na upały bardziej na to zawróciłam uwagę) pojawiły się "kasia" do pieczenia świątecznych wypieków i choinkowy zestaw jakichś kosmetyków dla drugiej połówki.
Czasem wydaje mi się, że dla reklamodawców istnieją 2 pory roku. Lato, a całe lato to wakacje i wtedy są plaże, sady z owocami i woda. No i zima, a cała zima, tuż po skończeniu się wakacji to święta. I po świętach znowu będą wakacje :)
  
Re: Boże Narodzenie w listopadzie?
PostWysłano: Sobota, 22 Listopada 2008, 00:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




Jakie oferty? Świąteczne, kochany, świąteczne. Specjalne, okazyjne. Zdarza się, że np. produkty do przyrządzania dań świątecznych tanieją i to sporo. A np. piernik piecze się przecież wcześniej, z tego co wiem.
Ale np. dzieci od rodziców nie zawsze chcą płyt i książek - tylko np. czekoladowego mikołaja. Albo misia polarnego z szaliczkiem. A mikołajki są szóstego grudnia i jako dziecko też nie chciałam dostawać - nawet jeśli to było to coś malutkiego, bo wiadomo, do buta - byle czego kupionego szybko, byle było.
Nie należy też przesadzać. Słyszałeś już "Last Christmas"? Ja w zeszłym roku ani razu. I nie to, że nie słucham radia, bo słucham co rano.
Nie chcę nikogo bronić, bo umiar wypadałoby zachować zarówno ze strony producentów, jak i tych wielkich manifestantów...

Nie chcesz - nie kupuj. Nikt Cię do tego nie zmusza :) A osobiście wolę mikołajów w listopadzie niż znicze od września do stycznia [słabo schodzą :P]. Ale to inna bajka.
Ja jeszcze żadnego dobrotliwie uśmiechającego się brodatego pana z brzuchem w czerwonym [lub innego koloru] kubraczku nie spotkałam. A listopad ma się już raczej ku końcowi.
Pierwszy raz usłyszałam kolędę dziś na korytarzu w szkole, bo pierwszaki się wygłupiały. A ja jako pokojowo nastawiona maturzystka uśmiechnęłam się i poszłam w swoją stronę, bo nie było potrzeby robienia cyrku pt. "dopiero listopad!!!"
Nawet nie widziałam w tv reklamy Coca-Coli z tymi ciężarówkami, a ilość świątecznych edycji wszelkich produktów "codziennych" [czyli poza mikołajami, bombkami z czekolady, bałwankami itd.] sięga raczej poziomu minimalnego.
A Kwidzyn naprawdę nie jest zacofanym miastem, by nie było tu takich rzeczy "bo nie dowieźli" lub "jeszcze nie do nas nie doszło" tongue.gif
  
Re: <grusia> Boże Narodzenie w listopadzie?
PostWysłano: Sobota, 22 Listopada 2008, 01:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Dyć tłumaczę, że nie o kupowanie chodzi. Bo akurat pierwszy prezent już kupiłem. Książkę. Każdy kupuje, kiedy chce. Ale to, że w Poznaniu od jakiegoś już czasu wiszą na ulicach świąteczne świecidełka, tworzy na tychże ulicach atmosferę absurdu. I cyrku właśnie, dobre słowo podrzuciłaś.
  
Re: Boże Narodzenie w listopadzie?
PostWysłano: Sobota, 22 Listopada 2008, 01:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ania Es
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #4838
Posty: 167


[ Osobista Galeria ]




Ja jeszcze się wtrącę w kwestii cen. Otóż wcale tak nie jest, że wszystko tanieje, chociaż tak się może wydawać, mianowicie wiele sklepów stosuje taką praktykę, że na przełomie grudnia i listopada podnosi ceny, a przed świętami robi pseudo promocje. W konsekwencji cena nie jest wcale niższa. Nikt tego nie zabrania, a skoro im się opłaca, to czemu nie?!
  
Re: Boże Narodzenie w listopadzie?
PostWysłano: Wtorek, 25 Listopada 2008, 23:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




Aniu, a czy ja powiedziałam, że absolutnie wszystko totalnie tanieje?
Ale miło mi jest kupić dobrą colę z biedry za 1,89zł rozlewaną przez Hoop :P
Berger: przesadzasz. A już powiedziałam, co na temat przesady sądzę.
  
Re: <grusia> Boże Narodzenie w listopadzie?
PostWysłano: Środa, 26 Listopada 2008, 00:45 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




W czym przesadzam? W tym, że stwierdzam fakt, iż irytują mnie i wywołują we mnie poczucie absurdu dekoracje bożonarodzeniowe w listopadzie, w miesiącu, który kojarzy się z zupełnie innymi świętami, jak Wszystkich Świętych, Zaduszki i andrzejki?
  
Re: <Berger> Boże Narodzenie w listopadzie?
PostWysłano: Środa, 13 Lipca 2016, 10:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
LWG
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #7662
Posty: 54


[ Osobista Galeria ]




Mi to nie przeszkadza.
  
Boże Narodzenie w listopadzie?
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Religia i filozofia

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Polecam Panią dermatolog w Szczecinie www.medicanova.szczecin.pl Przyjmuje tylko prywatnie na Pomorzanach. Warto bo ma nosa do chorób skóry twarzy.
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010