Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Linux -> Potrzebne rozwiazanie!!!
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Potrzebne rozwiazanie!!!
PostWysłano: Czwartek, 27 Listopada 2003, 22:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cypher
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #476
Posty: 17


[ Osobista Galeria ]




Chcialbym podzielic lacze kablowe z UPC na dwa komp.
i teraz potrzebuje rozwiazanie ..
co zainstalowac jako proxy server, chcialbym jakas mini dystrybucje linuxa ...wazne IP jest przyznawany dynamicznie a dzierzawa to 24 h (tak mi powiedziano w serwisie)
czy sznowni grupowicze mogli by mi podpowiedziec co wybrac i czy to jest wogole mozliwe ..czy istnieje jakis skrypt ktory sprawdza polaczenie z netem a jesli go nie ma probuje sie dobic ponownie i otrzymac z DHCP adres i rozdystrybuawac w seci...

pozdrawiam
  
Re: <cypher> Potrzebne rozwiazanie!!!
PostWysłano: Piątek, 28 Listopada 2003, 02:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Ehhe dziel chello to sie doczekasz... biggrin.gif
  
Re: <ulan> Potrzebne rozwiazanie!!!
PostWysłano: Piątek, 28 Listopada 2003, 11:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cypher
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #476
Posty: 17


[ Osobista Galeria ]




czego mam sie doczekac???
  
Re: <cypher> Potrzebne rozwiazanie!!!
PostWysłano: Piątek, 28 Listopada 2003, 15:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Po pierwsze: stawianie jakichkolwiek serwerow w sieci chello jest sprzeczne z ich regulaminem
Po drugie: Rozdzielanie lacza rowniez jest sprzeczne z regulaminem
Po trzecie: Limit sciaganych danych wynosi 15GB i sprawdzany jest w drodze automatycznego skanowania sieci, tak wiec latwo jest wykryc nielegalne podlaczenie.
Po czwarte: Uzytkownik nie jest identyfikjowany na podstawie IP, tylko adresu MAC modemu i karty sieciowej
Po piate: Jest specjalna oferta umozliwiajaca podlaczenie do 3 kompow, wiec po co kombinowac?
  
Re: <ulan> Potrzebne rozwiazanie!!!
PostWysłano: Piątek, 28 Listopada 2003, 16:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cypher
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #476
Posty: 17


[ Osobista Galeria ]




Co ty mowisz??????
co ma piernik do wiatraka
ograniczenie transferu ok nie mam nic przeciwko
adres MAC ok to jest modem nie mam zamiaru nic zmieniac po trzecie po to chce zrobic domowa siec bo moja dziewczyna czasem chce posiedziec przy kompie i wtedy ja sie musze wyniesc..
a co do legalnosc no wiem jest troche na skos ale nie ma zamiaru laczyc 50 komp tylko jeden dodatkowy
a server to nie serwer to raczej narzedzie do dzielenia lacza "proxy"


pozdrawiam

PS nie mam ochoty placic 200 PLN za rozwiazanie firmy chelo aby zainstalowac inny komp....
  
Re: <cypher> Potrzebne rozwiazanie!!!
PostWysłano: Piątek, 28 Listopada 2003, 16:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




To zainwestuj w Neo. EOT
  
Re: <ulan> Potrzebne rozwiazanie!!!
PostWysłano: Piątek, 28 Listopada 2003, 16:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cypher
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #476
Posty: 17


[ Osobista Galeria ]




Bro wyslalem maila dotyczacego rozwiazania z zastosowaniem Linuxa jako Proxy server + ew. skrypty uaktualnjajace dane przekazywane DHCP i to wsio problemem dla mnie jest dynamiczne IP i to wsio a ty mi mowisz zebym sobie kupil ADSL to ja zadam tobie pytanie ale OCB

art
  
Re: <cypher> Potrzebne rozwiazanie!!!
PostWysłano: Sobota, 29 Listopada 2003, 02:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




man pppoe
EOT
  
Potrzebne rozwiazanie!!!
Forum dyskusyjne -> Software -> Linux

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
noclegi ciechocinek
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010