Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Inne -> Obieżyświat -> Afryka dzika Idź do strony 1, 2, 3, 4
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: Afryka dzika
PostWysłano: Czwartek, 30 Kwietnia 2009, 22:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
elninio
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #7411
Posty: 1


[ Osobista Galeria ]




A ja jadę do Egiptu-trochę mało on afrykański,ale z braku laku dobry kit;) Spędzę tam 2 tygodnie na obozie z ciach i kto wie-może będę chciała tam wrócić sama;) Co do obozu i warunków na nim panujących jestem spokojna(znam to biuro podrózy i zawsze było ok),ale niepokoi mnie troche klątwa faraona;) Zresztą,czy można Egipt zaliczyć do Afryki dzikiej?
  
Re: <elninio> Afryka dzika
PostWysłano: Piątek, 01 Maj 2009, 10:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Egipt jest jak najbardziej afrykański; nie można utożsamiać Afryki z Czarną Afryką. A skoro jesteś kobietą, powinnaś zmienić nicka na La Niña. ;)
  
Re: <Berger> Afryka dzika
PostWysłano: Niedziela, 03 Maj 2009, 10:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Tak sobie pomyślałem, że o to, czy Egipt jest Afryką "dziką" można by zapytać turystów, którzy dwanaście lat temu zostali ostrzelani pod świątynią Hatszepsut. Pewnie mieliby sporo do opowiadania, gdyby tylko mieli usta...
  
Re: <Berger> Afryka dzika
PostWysłano: Sobota, 09 Maj 2009, 11:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Post Zimy przeniesiony z innego wątku:
Przewodniki, mapy Sudanu - odkupię.
  
Re: <Berger> Afryka dzika
PostWysłano: Wtorek, 12 Maj 2009, 15:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




I znów wracamy do Kingi. Informacja z forum UAM na naszej-klasie:

"Studenckie Koło Naukowe Kulturoznawców zaprasza na spotkanie z Krystyną Choszcz, mamą Kingi Choszcz, która pośmiertnie została uhonorowana nagrodą Bursztynowego Motyla za książkę Moja Afryka. Będzie mu towarzyszyć rozmowa na temat wyprawy Kingi do Afryki, życia najmłodszych mieszkańców Czarnego Lądu oraz pokaz zdjęć. Spotkanie odbędzie się 25 maja o godzinie 16.00 w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu (ul. Gen. Tadeusza Kutrzeby 10 ) w sali 340.
Ulubionym sposobem podróżowania Kingi Choszcz był autostop. W 1998 roku wraz z Radosławem Siudą (pseudonim Chopin) wyruszyła w podróż dookoła świata. Spełniając swoje marzenia, zyskała uznanie w oczach ludzi, czego przykładem mogą być liczne nagrody i tytuły m. in. Kolos 2004 w kategorii „Podróże”. Swoje przygody opisali w książce Prowadził nas los, która została wydana po polsku i angielsku. W 2005 Kinga wyruszyła w samotną podróż po Afryce, jednak zachorowała na malarię mózgową i zmarła w Ghanie w czerwcu 2006 roku. Krótko przed śmiercią wykupiła dziewczynkę, która skazana była na niewolniczą pracę. Kinga zapewniła jej powrót do rodziny i edukację w szkole. Obcowanie z cierpieniem afrykańskich dzieci i bezbronność na, którą są skazane spowodowały, że została założona Freespirit Fundation, która kontynuuje działania Kingi Choszcz, pomaga małym mieszkańcom Czarnego Lądu."
  
Re: <Berger> Afryka dzika
PostWysłano: Czwartek, 12 Listopada 2009, 16:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Mój tekst z "Aglomeracji":

"Być jak Kazimierz Nowak

Blisko 20 śmiałków z całej Polski wyrusza przez Afrykę na rowerach. Chcą przez dwa lata pokonać 40 tys. km, przemierzając Czarny Kontynent śladami słynnego, poznańskiego podróżnika.


Kazimierz Nowak odkrywał Afrykę na rowerze w latach 30. XX wieku. Osiemdziesiąt lat później jego wyczyn chcą powtórzyć m.in. Asia Parchoć, Dagmara Ciarka, Izabela Koczita Gmitrowicz, Zbyszek Sas, Dominik Szmajda, Piotr Sudoł, Maciej Pastwa, Jakub Pająk, Łukasz Wierzbicki i jeszcze wielu innych.
Podróżnicy przejadą przez siedemnaście krajów, w tym m.in. Libię, Egipt, Sudan, Ugandę, Rwandę, Republikę Południowej Afryki, Kongo, Czad, Niger i Algierię. Trasę, która w sumie liczy 40 tys. km (czyli tyle, co długość równika) podzielili na 24 miesięczne etapy o długości po około półtora tysiąca kilometrów każdy.
Start w środę, 4 listopada o godz. 9.00 w podpoznańskim Boruszynie, w którym przed wojną mieszkał Kazimierz Nowak z rodziną. Uczestników pożegna sołtys Roman Klewenhagen. Podróżnicy, którym towarzyszyć będą cykliści z Sekcji Rowerzystów Miejskich (Poznań) oraz stowarzyszenia Śremskiego Klubu Rowerowego „Żwawe Dziadki”, popedałują następnie do stolicy Wielkopolski.
Na Dworcu Kolejowym PKP Poznań Główny odbędzie się pożegnalny happening z udziałem uczniów Gimnazjum nr 5 im. Kazimierza Nowaka. Potem globtroterzy zdradzą na jakiś czas rowery na rzecz pociągu. Na siodełka swoich metalowych rumaków powrócą już na piaskach Afryki."

http://www.poznan.aglomeracja.pl/index.php?option=com_content&task =view&id=1800
  
Re: Afryka dzika
PostWysłano: Czwartek, 03 Listopada 2011, 16:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Yuko
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #7661
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




Afryka jest bardzo ciekawa, ale czy tak samo jak Azja? tego nie jestem pewna
  
Re: <Yuko> Afryka dzika
PostWysłano: Czwartek, 03 Listopada 2011, 17:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Ale w wątku obok reklamujesz biuro podróży, które podobno organizuje wyjazdy i tu, i tu. Swoją drogą, po co komu jakieś tam biuro podróży, skoro bilety lotnicze i hostel można zarezerwować w necie? tongue.gif
  
Afryka dzika
Forum dyskusyjne -> Inne -> Obieżyświat

Strona 4 z 4  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010