Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Modyfikacje :: Elektronika -> Kupujecie sprzęt przez Internet?
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Kupujecie sprzęt przez Internet?
PostWysłano: Sobota, 18 Kwietnia 2009, 15:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
daisy m
Dekurion ;-)
<tt>Dekurion</tt> ;-)
 
Użytkownik #7407
Posty: 10


[ Osobista Galeria ]




Jak w temacie
Uważacie że to zbytnie ryzyko, czy jednak decydujecie się czasem na kupno sprzętu przez Internet? Mowa o Allegro i innych aukcjach oraz sklepach internetowych. Jeżeli tak to jakie są wasze doświadczenia? Które sklepy są godne zaufania? Ja jak narazie nie mam zbytniego zaufania do allegro - jeśli chodzi o sprzęt, bo kilka razy się sparzyłam;/ Za to od niedawna kupuje w electro.pl i uważam, że ten sklep jest akurat wart zaufania.
A wy?
Jakie są wasze opinie?
Kupować, czy nie? Taniej/ drożej?
  
Re: <daisy m> Kupujecie sprzęt przez Internet?
PostWysłano: Poniedziałek, 20 Kwietnia 2009, 15:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




polowe sprzetu elektronicznego
wiekszosc rzeczy do samochodu
wiekszosc prezentow
wszytkie gadzety
kupilem w necie

glownie allegro
czasem sklepy
nie mam ulubionych szukam gdzie taniej
a mozna znalezc duzo taniej

nie trafilem z zakupem raz przez ...
az sie zalogowalem na alledrogo od kwietnia 2004
sprzedawca nie wiedzial co sprzedawal stad nieporozumienie
oddalem mu sprzet on pieniadze
rozstalismy sie w zgodzie

tyle ...
  
Re: Kupujecie sprzęt przez Internet?
PostWysłano: Poniedziałek, 20 Kwietnia 2009, 16:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
motley
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #7410
Posty: 4


[ Osobista Galeria ]




Ja na chwilę obecną mogę polecić jedynie dwa sklepy - Merlin i również electro.pl
Ostatni z wymienionych odkryłem niedawno - kupiłem u nich dopiero dwie rzeczy ale jestem w 100 procentach zadowolony i zdarza się, że mają taniej niż w "normalnych" sklepach - a przy kupnie poważnego sprzętu np. telewizora promocja jest chyba jak najbardziej pożądana:)
Przez allegro boję się kupować bo tak naprawdę - nie ma tam rzetelności. Prywatny użytkownik zawsze będzie do bólu reklamować i zachwalać swój towar niezależnie od jego rzeczywistego stanu. Poza tym co z gwarancją ? W takim electro np. kupiłem nawigację do samochodu mam na nią gwarancje wiem gdzie reklamować i wszystko jest w porządku.
Myślę, że ryzyko zakupów przez internet jest - powodzenia zależy od znalezienia zaufanych sklepów.
  
Re: Kupujecie sprzęt przez Internet?
PostWysłano: Piątek, 24 Kwietnia 2009, 17:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




komputronik.pl (duży wybór, ale dość drogo);
agito.pl (dość tanio i też spory wybór);
ram.net.pl (ostatnio brałem dysk w bardzo dobrej cenie);
transit.pl (kiedyś brałem monitor).

Na Allegro brać tylko u sprawdzonych osób.
Dodam jeszcze, że kupując sprzęt od firmy (paragon/faktura) kupujący ma prawo oddać towar do 10 dni od daty odebrania towaru bez podawania przyczyny. Tylko towar nie może mieć śladów używania. Jeśli sklep internetowy nie ma podanej informacji o możliwości takiego zwrotu, to wg ustawy czas wydłuża się z 10 dni do 3 miesięcy (jeśli dobrze pamiętam).
Ustawa nie dotyczy produktów spożywczych i czegoś tam jeszcze. Trzeba sobie poszukać w Sieci cała ustawę. :-)
  
Re: Kupujecie sprzęt przez Internet?
PostWysłano: Środa, 17 Czerwca 2009, 15:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
arabica
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #7413
Posty: 18


[ Osobista Galeria ]




Ja z Allegro nie korzystam w ogóle. Natomiast niedawno sprawiłam sobie notebooka z acera z mixelectronics.pl. Trafiłam na promocję i szczerze mówiąc, ona przekonała mnie najbardziej, bo nie miałam wcześniej doświadczenia z tym sklepem. Teraz jednak zdecydowanie nie żałuję:) Zamówienie przyszło szybko, wszystko było rzetelnie załatwione, a przy tym cena niższa;)
  
Re: Kupujecie sprzęt przez Internet?
PostWysłano: Środa, 01 Lipca 2009, 19:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
pizzerina
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #7430
Posty: 1


[ Osobista Galeria ]




Ja kupuję sprzęt foto przez Internet. Na allegro i ebayu. Przeglądam oferty sklepów ale jakoś nigdy nic nie kupowałam z takiego sprzętu. Przez sklepy internetowe kupowałam jedynie książki i ostatnio kupiłam piłkarzyki na stolybilardowe.net dlatego, że oferta była dobra (stosunek ceny do jakości). Tak więc nie boję się zakupów przez Internet, tylko sprawdzam okazje.
  
Re: <pizzerina> Kupujecie sprzęt przez Internet?
PostWysłano: Poniedziałek, 06 Lipca 2009, 22:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Marek D.
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #21
Posty: 838


[ Osobista Galeria ]




Raz zrobiłem wyjątek i wystarczy. Nie kupuję niczego czego nie mogę sprawdzić organoleptycznie.
  
Re: Kupujecie sprzęt przez Internet?
PostWysłano: Czwartek, 22 Października 2009, 00:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kamikadze
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #7454
Posty: 4


[ Osobista Galeria ]




Zazwyczaj robię zakupy w internecie - wygodniej i taniej. Pewnie, że czasem można się naciąć na jakiś lewy towar, ale to samo może nas spotkać w normalnym sklepie. Punkt dla tych, którzy sprawdzają sklepy nim coś w nich kupią, bo przed przyjściem paczki nie wykończy ich stres...Ja zawsze sprawdzam.
  
Re: Kupujecie sprzęt przez Internet?
PostWysłano: Wtorek, 27 Października 2009, 17:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Moniq
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #7456
Posty: 5


[ Osobista Galeria ]




Różnie z tym u mnie bywa, ale zaczynam się przekonywać, bo ceny w zwykłych sklepach są zazwyczaj wyższe. Allegro jednak chyba sobie odpuszczę, bo już bardzo różne historie słyszałam, jak tam się ludzie sparzyli. Teraz mam na oku swiatlaptopow.pl bo kumpel mi polecił, a mam ochotę kupić wreszcie netbooka.
  
Re: <Moniq> Kupujecie sprzęt przez Internet?
PostWysłano: Piątek, 06 Listopada 2009, 21:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




oo jak fajna
prymitywna reklama ...
az mi sie zechcialo zalogowac
  
Kupujecie sprzęt przez Internet?
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Modyfikacje :: Elektronika

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010