Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Linux -> Tego no, ja lama na widnę skazany, ale...
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Tego no, ja lama na widnę skazany, ale...
PostWysłano: Czwartek, 18 Września 2003, 16:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Marek D.
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #21
Posty: 838


[ Osobista Galeria ]




Nieuniknionym umnie w firmie staje się fakt, że część kompów biurowych trza by na innego OS-a przerzucić. Bo ludziska przy nich siedzące wielkich wymagań nie mają, więc troszki szkoda ciężkiego szmalczyku na produkty billa.

A jako że ja linuksowa lama jestem, więc poszukuję czegoś co by mi nienastręczało zbyt dogłębnych studiów i zabierało czasu.

No więc znalazłem w necie coś takiego http://knoppix.7thguard.net/

No i tu bym z chęcią jakieś sugestie i opinie fachowców przeczytał...
  
Re: Tego no, ja lama na widnę skazany, ale...
PostWysłano: Czwartek, 18 Września 2003, 17:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Aht
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #123
Posty: 46


[ Osobista Galeria ]




Knoppix zainstalowany na dysku nie jest zbyt dobry, on jest bardziej dostosowany do pracy z cdroma... Chociaż z kolei masz w nim mnóstwo programów (aż 2 gb zajmuje na dysku). Jeśli chcesz po prostu zainstalować, żeby działało to Knoppix się nada. Jednak jak chciałbyś dopracować to polecam Slackware'a albo Debiana, instalacja nie jest wcale taka trudna, wszystko jest w internecie...
  
Re: <Aht> Tego no, ja lama na widnę skazany, ale...
PostWysłano: Czwartek, 18 Września 2003, 19:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Marek D.
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #21
Posty: 838


[ Osobista Galeria ]




Dzięki, tego posta właśnie piszę z knoppixa (wersja CD) biggrin.gif
Widzisz, co do debiana itd. to powoli, ja na prawdę jestem zielony, a tu chodzi o szybką akcję wymiany 4 kompów. Podmiany openofisa na polskiego i ustawienia tego w sieci.
Krótki kurs betonów co się windy nauczyć nie mogą i pa.

Jeżeli chodzi o pierwsze wrażenia, to Tirinti byłby happy, gdyby nie ta jedna linijka odnośnie języka, rozdzielczości i odświerzania, to wizardy windy przy tym leżą lol.gif lol.gif
  
Re: Tego no, ja lama na widnę skazany, ale...
PostWysłano: Czwartek, 18 Września 2003, 21:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ziffer
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #193
Posty: 11


[ Osobista Galeria ]




Wtrace sie do topicu. Zalezy do jakich celow chcesz wykorzystac linux-a. Jezeli na biurko i nie masz doswiadczenia z Linuksem to wybierz Auroxa, RedHat lub Mandrake. Albo jak masz czas w pracy na zabawe/nauke to rowniez jak kolega polecal bym slackware dla tego ze wlasnie z tej dystrybucji najwiecej wyniesiesz (np. w rh 99% to skrypty ktore automatyzuja za Ciebie prace, blee).

Pozdrawiam.
  
Re: <ziffer> Tego no, ja lama na widnę skazany, ale...
PostWysłano: Piątek, 19 Września 2003, 15:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Marek D.
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #21
Posty: 838


[ Osobista Galeria ]




No dobra, to może żeby było łatwiej okeślić, który linuch to podam "specyfikacje"

1. Admin - linuksowa lama, nie mająca specjalnie czasu na naukę, ale w miarę kumata.
2. User - sto procent betonu, bez chęci edukacji...
3. Soft - klient poczty, przeglądarka, pakiet openoffice pl (edytor i arkusz kalk.)
4. Wszystko w sieci, przy czym jeden komp robiłby, na razie, za serwer plików dla pozostałych (chodzi o jeden dział firmy).
5. Nie wykluczam odpalenia samby.
  
Re: Tego no, ja lama na widnę skazany, ale...
PostWysłano: Sobota, 20 Września 2003, 20:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Aht
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #123
Posty: 46


[ Osobista Galeria ]




Myślę że Aurox byłby dobry.
  
Re: <Aht> Tego no, ja lama na widnę skazany, ale...
PostWysłano: Poniedziałek, 22 Września 2003, 11:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Marek D.
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #21
Posty: 838


[ Osobista Galeria ]




No się zassa...

Ale jedna rzecz mnie fascynuje w knoppiksie (ver.CD), zajebiste transfery, strony internetowe i fora ładuje w sekundę, a z serverów FTP ciągnie się i pcha, też bardzo przyzwoicie... Ale dokładniejsze porównania będę robił później, w każdym razie na oko widać że net działa dużo szybciej.
  
Re: <Marek D.> Tego no, ja lama na widnę skazany, ale.
PostWysłano: Poniedziałek, 22 Września 2003, 20:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




Marku widzę ze doktoryzować się na tym nie zamierzasz wiec albo Aurox 9.1 albo Mandrake 9.2 (jak chcesz mam 3 płytki) to moim zdaniem dwa systemu które w największym stopniu dbają o "zwykłego użytkownika" nie od admina który ma widzę na poziomie programisty jądra wink.gif dlatego polecam tongue.gif
  
Re: <e X t 7 3> Tego no, ja lama na widnę skazany, ale
PostWysłano: Wtorek, 23 Września 2003, 10:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Marek D.
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #21
Posty: 838


[ Osobista Galeria ]




Zacząłem już przeglądać materiały dostępne w necie o Auroksie, i ten zdaje się być przyjazny, dla kogoś kto nie zamierza się doktoryzować biggrin.gif .

Jeszcze tylko access prezesa i zacznę wdrażać. A jak już dorobie się kompa w domu, to wtedy pomyślę nad ewentualnym rozbieraniem linucha od podstaw. cool.gif
  
Re: Tego no, ja lama na widnę skazany, ale...
PostWysłano: Środa, 01 Października 2003, 12:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Dozzie
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #132
Posty: 13


[ Osobista Galeria ]




Hej, widze, ze chyba bede czesciej tu zagladal :)
Ja sam polecam do nauki linuksa ksiazke Linux dla zoltodziobow. Sam sie z niej uczylem, tak z rok temu, a teraz wymiatam :P Ale sporo grzebalem w systemie. Polecam, bo nie za droga (nie to co Helion), a daje nienajgorsza odskocznie.
  
Re: <Marek D.> Tego no, ja lama na widnę skazany, ale
PostWysłano: Piątek, 03 Października 2003, 12:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




Marku Kolego drogi wink.gif sam sobie AUROX`a 9.1 -=F I R E=- zainstalowałem i powiem ze po "pewnych" modyfikacjach jego ustawień jest to doskonałe rozwiniecie idei Red Hata 9.0 i niezłe rozwiązanie zarówno dla użytkownika domowego jak i dla firm ... szczególnie łatwy - po odpowiedniej konfiguracji - będzie dla end userów tak ze instaluj go w ciemno wink.gif
  
Re: <e X t 7 3> Tego no, ja lama na widnę skazany, ale
PostWysłano: Piątek, 03 Października 2003, 16:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Ext moze uscislisz o co Ci chodzi z "pewnymi" modyfikacjami??? lol.gif Ja uzywam slack'a i powiem ze dopiero po "pewnych " modyfikacjach dziala mi scroll w myszy biggrin.gif
  
Re: <ulan> Tego no, ja lama na widnę skazany, ale
PostWysłano: Niedziela, 05 Października 2003, 09:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




jak skończę moje boje z linuxem teraz ... usiłuje uruchomić 3D w moim Radeonie wink.gif ... to może opisze i osoby nie wiedzące jak takie "modyfikacje" wprowadzać będą miały łatwiej ...

aha może się przydać wszystkim ... "wchodzącym na teren" linuxa ... proponuje obejrzeć stronę http://newbie.linux.pl/ dużo informacji dla początkujących i nie tylko wink.gif
  
Re: <e X t 7 3> Tego no, ja lama na widnę skazany, ale
PostWysłano: Niedziela, 05 Października 2003, 14:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
adam
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #10
Posty: 197


[ Osobista Galeria ]




Opisz te boje z Radeonem. Mam 9000pro i za jakiś czas zamierzam włączyć DRI, wiec dodakowe info się przyda.
  
Re: <adam> Tego no, ja lama na widnę skazany, ale
PostWysłano: Niedziela, 05 Października 2003, 15:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




na tym etapie powiem Ci jedno rekompiluj jądro z wyłączonym DRM ... aha jak bys miał płytę na NForsie 1 albo 2 to trza zainstalować patch`a na jądra od 2.4.20 do 21 w 2.4.22 jest już wbite ... inaczej "kupa" z właściwym sterowaniem AGP ... zobaczymy ... właśnie ściągam ostatni dysk do Mandrake`a 9.2 RC2 ... Aurox jest oki ale chce zobaczyc co nowego w Mandrake`u ... ale zobaczymy ... aha ściągnij stery z tej strony http://schneider-digital.de ale one cos tam nie działąja to daje tez działajacy link http://gd.tuwien.ac.at/opsys/linux/sf/n/neofiregl/glx1_linux_X4.3.zip inne w porównaniu do nich te ze strony www.ati.co i insze jak DRI czy tez z projektu GATOS to badziewie i nie przejmuje się ze tam pisze o FireGL itp wink.gif obsłuży twoja kartę ... no oczywisćie musi byc Xfree86 4.3.0 i glibc 2.3
jak skącze walke to opisze ze szczegółami .. ale to by nawet art wyszedł wink.gif
  
Re: Tego no, ja lama na widnę skazany, ale
PostWysłano: Niedziela, 30 Listopada 2003, 02:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
UsEr
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #120
Posty: 56


[ Osobista Galeria ]




ulan :
Ext moze uscislisz o co Ci chodzi z "pewnymi" modyfikacjami??? lol.gif Ja uzywam slack'a i powiem ze dopiero po "pewnych " modyfikacjach dziala mi scroll w myszy biggrin.gif

Ja po instalacji Slackware 9.1 nic nie musiałem konfigurować . cool.gif Nawet kolka w myszce biggrin.gif
(Pewno to zasługa hotpluga i starego sprzetu .)
  
Re: Tego no, ja lama na widnę skazany, ale
PostWysłano: Niedziela, 30 Listopada 2003, 15:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




UsEr :
Ja po instalacji Slackware 9.1 nic nie musiałem konfigurować . cool.gif Nawet kolka w myszce biggrin.gif
(Pewno to zasługa hotpluga i starego sprzetu .)


Ha kto to moze wiedziec biggrin.gif Ja mam Slacka 9.0... doubt.gif
  
Tego no, ja lama na widnę skazany, ale...
Forum dyskusyjne -> Software -> Linux

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010