Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Inne -> Prawo -> Kupno samochodu a ubezpieczenie?! POMOCY!
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Kupno samochodu a ubezpieczenie?! POMOCY!
PostWysłano: Wtorek, 15 Grudnia 2009, 13:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
TDMT
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #7450
Posty: 4


[ Osobista Galeria ]




Dzień dobry!
Bardzo proszę o kilka wskazówek i porad, które podpowiedzą mi co mam robić- a chodzi o to, że niebawem zamierzam kupić samochód i w związku z tym muszę go ubezpieczyć, lecz niestety nie mam na ten temat zbyt dużej wiedzy. Przede wszystkim chciałabym się dowiedzieć jakie są formalności przy zawieraniu umowy ubezpieczeniowej, jakie są wymagane dokumenty, na co należy zwrócić szczególną uwagę a także które z firm oferujących tego typu usługi są godne polecenia i zaufania. Ostanio wpadł mi w ręce artykuł dotyczący wyżej wymienionych umów. Nie wiem jednak czy rzeczywiście zawiera on wszystkie istotne elementy przy zawieraniu tego typu umów. ( http://www.skarbiec.biz/prawo/prawnik-radzi/23_11_2009.htm ) ???

Chciałabym też wiedzieć czy istnieje jeszcze możliwość wycofania się jeśli podpisze wniosek o zawarcie umowy ubezpieczenia?
Czekam na Waszą pomoc.
Pozdrawiam.
  
Re: Kupno samochodu a ubezpieczenie?! POMOCY!
PostWysłano: Środa, 16 Grudnia 2009, 13:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ktoś
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #7419
Posty: 47


[ Osobista Galeria ]




Jak już będziesz miała wszystkie dane dotyczące samochodu, tzn. marka, rocznik, itp. to chyba można nawet mailem do firm ubezpieczeniowych różnych się udać , powinni przysłać formularz do wstępnej wyceny. Pytają o różne rzeczy, np. jak długo masz prawo jazdy, ile ty masz lat, w AxA np. ile masz dzieci na utrzymaniu (bo podobno kobiety, które mają pod opieką dzieci są ostrożniejsze i powodują mniej wypadków) itp. Określenie kosztu ubezpieczenia indywidualnego dla ciebie nic nie kosztuje i nie zobowiązuje do zawarcia umowy. Ja próbowałam z AXA - drogo, wybrałam link 4 , prawie o 50% taniej. Nie mam doświadczeń, na szczęście , jak to jest z realizacją odszkodowań w przypadku stłuczek itp. Chociaż, w pierwszy dzień zimy, przedwczoraj , spłynęłam z drogi na pobocze i zatrzymałam się bardzo blisko latarni..........
przy zakupie nowego auta w salonach polecają firmy ubezpieczeniowe, czasem jest ubezpieczenie w pakiecie
  
Kupno samochodu a ubezpieczenie?! POMOCY!
Forum dyskusyjne -> Inne -> Prawo

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010