Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Linux -> Wazne (LINUX MANDRAKE 9.1)Serio wazne....!!!
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Wazne (LINUX MANDRAKE 9.1)Serio wazne....!!!
PostWysłano: Niedziela, 30 Listopada 2003, 13:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
priv
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #473
Posty: 82


[ Osobista Galeria ]




Więc zaczne od tego , ze ostatnio produkuje niesamowita ilosc problemow a skoro juz pisze to mam pytanko dosyc wazne.... Jak wejde do linux jako "root" to mam katolog "mnt" i te rozne ale jak wejde jako "dawid" to tego nie mam mozecie mi to wyjasnic????
  
Re: <priv> Wazne (LINUX MANDRAKE 9.1)Serio wazne....!!
PostWysłano: Niedziela, 30 Listopada 2003, 13:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




cały czas to jest tylko ... ukryte włącz widok w którymś z okien KDE i potem "pokaż ukryte pliki" ... zobaczysz jako Dawid wink.gif tylko nie będziesz mógł tam nic edytować ... bo root to BOG Linuxa cool.gif to najwyższy z najwyższych taki głowiny admin wink.gif priorytet wyższy od niego ma tylko system ... możesz zmienić prawa do np. /etc/fstab logując sie jako root i wydając komendę:

chmod uo+rwx /etc/fstab

to oznacza ze zmieniasz prawa do pliku fstab i będziesz miał dostęp do niego Ty i "cała reszta" wink.gif
  
Re: <priv> Wazne (LINUX MANDRAKE 9.1)Serio wazne....!!
PostWysłano: Niedziela, 30 Listopada 2003, 13:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




więc skoro już piszesz to możesz pisać w jednym wątku. Robi się burdel na forum przez Twoje oczywiste pytania. Nie usunę tego wątku, ale temat zamknę. (jak się wyjaśni pewna sprawa jeszcze)
Dlaczego nie masz takich katalogów??
Rozwiązanie: cd /
EOT


Ostatnio zmieniony przez Bzdury dnia Niedziela, 30 Listopada 2003, 14:00, w całości zmieniany 1 raz
  
Re: <e X t 7 3> Wazne (LINUX MANDRAKE 9.1)Serio wazne.
PostWysłano: Niedziela, 30 Listopada 2003, 13:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




albo ja źle zrozumiałem, albo Ty, ale wydaje mi się, że
Cytat:
Jak wejde do linux jako "root" to mam katolog "mnt" i te rozne ale jak wejde jako "dawid" to tego nie mam mozecie mi to wyjasnic????

odczytać można tak że jak zaloguje się jako root to widzi: boot etc usr var itd. a jak wejdzie jako Dawid to tego nie widzi. I fstab nie ma tutaj nic do gadania.
Poza tym w której części system jest wyżej niż root??
  
Re: Wazne (LINUX MANDRAKE 9.1)Serio wazne....!!!
PostWysłano: Niedziela, 30 Listopada 2003, 14:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
priv
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #473
Posty: 82


[ Osobista Galeria ]




Eh...."Bzdury" sorry, ale zapewne Ty też miałeś problemy z linuxem jak go zainstalowałeś...Przecież nie ma wyjątków!!!Tym bardziej w moim wieku...
  
Re: <priv> Wazne (LINUX MANDRAKE 9.1)Serio wazne....!!
PostWysłano: Niedziela, 30 Listopada 2003, 14:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




oczywiście, że miałem. Chodzi mi o to, że nie ma sensu tworzyć nowego tematu, jeżeli można go dokleić do innego i o nic więcej.
  
Re: <Bzdury> Wazne (LINUX MANDRAKE 9.1)Serio wazne.
PostWysłano: Niedziela, 30 Listopada 2003, 14:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




ale nie chodzi mi o to ze fastab ma cos do tego ... to był przykład ! zmiany uprawnień ... a co do roota to system ... może odmówić wykonania polecenia nawet root`owi np. spróbuj usunąć z /mnt używane właśnie w trybie supermount urządzenie ? ...
  
Re: <e X t 7 3> Wazne (LINUX MANDRAKE 9.1)Serio wazne.
PostWysłano: Niedziela, 30 Listopada 2003, 14:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




rm -f
fakt że będzie po tej operacji trochę komplikacji ale jest to do zrobienia.
  
Re: <Bzdury> Wazne (LINUX MANDRAKE 9.1)Serio wazne.
PostWysłano: Niedziela, 30 Listopada 2003, 14:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




hmmm na razie wole nie próbować w ten sposób lol.gif
  
Re: <e X t 7 3> Wazne (LINUX MANDRAKE 9.1)Serio wazne.
PostWysłano: Niedziela, 30 Listopada 2003, 14:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




pamiętam jak ktoś kiedyś się mnie o coś pytał z linuksa, a nie była to osoba, z którą miałem dobre kontakty i rozwiązanie mu dałem takie:
Do boot.local dopisz na końcu
rm -f /
i zgadnij co się stało crazy.gif
  
Re: <Bzdury> Wazne (LINUX MANDRAKE 9.1)Serio wazne.
PostWysłano: Niedziela, 30 Listopada 2003, 14:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




gheee no nieładnie confused.gif usunęło mu wszystkie pliki zabezpieczone przed kopiowaniem lol.gif

albo lepiej rm -rf lol.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif

ale czyżbyś mnie Bzdury nie lubił ? doubt.gif
  
Re: <e X t 7 3> Wazne (LINUX MANDRAKE 9.1)Serio wazne.
PostWysłano: Niedziela, 30 Listopada 2003, 14:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
ale czyżbyś mnie Bzdury nie lubił ? doubt.gif


skąd taki wniosek?
Taka anegdotka mi się tylko przypomniała w związku z rm i do nikogo nie była w zasadzie kierowana wink.gif
  
Re: <Bzdury> Wazne (LINUX MANDRAKE 9.1)Serio wazne.
PostWysłano: Niedziela, 30 Listopada 2003, 15:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




no to mi ulżyło wink.gif
  
Re: Wazne (LINUX MANDRAKE 9.1)Serio wazne....!!!
PostWysłano: Niedziela, 30 Listopada 2003, 15:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
priv
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #473
Posty: 82


[ Osobista Galeria ]




Ok, Panowie.....Postaram się już nie zasmiecam Wam forum...I sorry
  
Re: <priv> Wazne (LINUX MANDRAKE 9.1)Serio wazne....!!
PostWysłano: Niedziela, 30 Listopada 2003, 16:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




hmmm tu nie chodzi o "zaśmiecanie" przynajmniej w moim mniemaniu a jedynie o zadawanie pytań w sytuacji gdy wyczerpało się drogę analizy ... Ja pytam jak sobie sam nie poradzę ... a robię to juz w sytuacji gdy przeszukam wszystko i przeczytam ile mogę ... więc zgodnie z pradawną maksymą wink.gif :

"Kto szuka nie błądzi"

pozdrawiam

ps. wracając do problem dysków ... przepisz do jakiegoś pliku np *.txt albo w wordzie (*.doc) to co masz w fstab i mi prześlij ... po prostu przepisz to na kartkę i potem do windy i wysili ... przerobię go tak aby napędy się automatem montowały
  
Re: Wazne (LINUX MANDRAKE 9.1)Serio wazne....!!!
PostWysłano: Niedziela, 30 Listopada 2003, 19:45 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
priv
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #473
Posty: 82


[ Osobista Galeria ]




Sorry ext73 napisal bym Ci to , ale przez to nigdy sie nie naucze a mi sie czesto formaty zdarzaja i co bede zas zawracal tu wszystkim glowe???Wole nie bo staram sie szanowac czas innych wiec wole albo niech mi ktos to powie albo nie wiem :(:(:(:(:(:( :):)
a tak przy okazji ext73 znalazlem w jakims panelu pokaz ukryte pliki czy jakos tak i nic nie dalo co Ty na to ?
Pewnie lezy gdzies indziej (ja szukalem ) wiec moze Ty znasz jego dokladne polozenie? Odpowiedz w miare zrozumiale...:D
  
Re: <priv> Wazne (LINUX MANDRAKE 9.1)Serio wazne....!!
PostWysłano: Poniedziałek, 01 Grudnia 2003, 01:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




z konsoli piszesz
cd /
i już jesteś w katalogu głównym
a jeszcze jak wpiszesz po tym zabiegu mc to zobaczysz bardzo znajome okna :)
  
Re: Wazne (LINUX MANDRAKE 9.1)Serio wazne....!!!
PostWysłano: Poniedziałek, 01 Grudnia 2003, 01:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
priv
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #473
Posty: 82


[ Osobista Galeria ]




wystarczy napisac w konsoli cd/ tylko i bede w glownym katalogu?? a jak zrobic zebym to normalnie widzial jak se wejde do katalogu odmowego??
  
Re: <priv> Wazne (LINUX MANDRAKE 9.1)Serio wazne....!!
PostWysłano: Poniedziałek, 01 Grudnia 2003, 01:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




rozumiem że chcesz widzieć / w konquerorze? (Mogę coś palnąć lekko, bo od dawna nie używam środowiska graficznego) To tam z boku jak masz taki niebieski folderek jak go rozwiniesz i będziesz miał /
poszukaj tam dobrze, a na pewno znajdziesz.
  
Re: Wazne (LINUX MANDRAKE 9.1)Serio wazne....!!!
PostWysłano: Poniedziałek, 01 Grudnia 2003, 01:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
priv
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #473
Posty: 82


[ Osobista Galeria ]




eh w katalogu domowym nie ma takiego czegos
  
Wazne (LINUX MANDRAKE 9.1)Serio wazne....!!!
Forum dyskusyjne -> Software -> Linux

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
przeprowadzki warszawa
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010