Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Linux -> Porównanie systemów (Tirinti, dedykuję ten post Tobie) Idź do strony 1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
PostWysłano: Czwartek, 19 Czerwca 2003, 19:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
UsEr
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #120
Posty: 56


[ Osobista Galeria ]




rude_boy :
a tu sa tematy pod talizman, dla upartych przy win... mozna talisma znalezc gdzies w sieci. to chyba jedyna opcja dla uzytkownikow windozze, ktorzy uzywaja wlasnego mozgu. mozna sobie tak desktop zaprojektowac, aby miec pod reka co sie chce, a nie co bill gates chcialby:-P

http://www.lighttek.com/themes2/t9.htm

Hmm. No cóz to jest kolejny komercyjny progs. heh......
  
PostWysłano: Czwartek, 19 Czerwca 2003, 19:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




UsEr :
rude_boy :
a tu sa tematy pod talizman, dla upartych przy win... mozna talisma znalezc gdzies w sieci. to chyba jedyna opcja dla uzytkownikow windozze, ktorzy uzywaja wlasnego mozgu. mozna sobie tak desktop zaprojektowac, aby miec pod reka co sie chce, a nie co bill gates chcialby:-P

http://www.lighttek.com/themes2/t9.htm

Hmm. No cóz to jest kolejny komercyjny progs. heh......
komercyjny, nie zawsze znaczy zly, ale w 80% przypadkach tak wlasnie jest confused.gif
  
PostWysłano: Czwartek, 19 Czerwca 2003, 19:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
adam
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #10
Posty: 197


[ Osobista Galeria ]




DJ bluźnisz...
DJ :

próbowałem róznych sztuczek odchudzałem tego KDE rekompilowałem jądro, poprostiłem kumpla który w tym siedział już bardzo długo o skonfigurowanie kernela
niestety neiwiele to dało
Bo i dać nie mogło. Kernel nijak się nie ma do szybkości środowiska graficznego. I ten kumpel Ci tego nie powiedział?
Zerknij tu i tam
Nawet po polsku jest! (ja musiełem się uczyc z angielskich manulai kedy to takich łopatologicznych wykładów nie było...)
Czy widzisz tu coś na temat kernela? To tak jakbyś w samochodzie wymienił amortyzatory na sportowe i dziwił się ze przyspieszenie się nie poprawiło...
Cytat:
drugie co mnei zdenerwowało
No właśnie, mnie tez. Ale ja mam na myśli twoja poniższą wypowiedź.
Cytat:
w KDE to to ze tam praktycznei wszytko trzeba było klikać, w windowsie w 99% radziłem sobie klawiaturą, tam niestety nie było zadnych skrótów
DJ nie pisz bzdur. Przecież tu można ustawić identyczne skróty jak w Win2k! Zainstaluj sobie z łaski swojej KDE ze źródeł po instalacji przy pierwszym odpaleniu zapyta się jaki ma być styl zachowań. Wybierz "windowsowy" i nie pisz głupot! Wszystkie skróty typu Ctrl+Esc alb Alt + tab Alt+F4 są IDENTYCZNE JAK W WIN2K!!! Moze nie Uwierzysz ale uzywałem obu systemów i wiem co piszę (w przeciwieństwie do Ciebie)
Cytat:
niestety napotkałem ten sam problem - myszka nie da rady się bez niej obejść
Czy uzywanie Win2k naprawde tak odmóżdza???
Łopatologicznie pisane stylem rodem z Redmond:
1. kliknij "K" w lewym dolnym rogu. (cos jak przycisk "start" w "Windowsie" Rozwinie się menu.
2. kliknij "ustawienia" pokaze się dodatkowe menu.
3 W tym menu kliknij "kreator ustawień środowiska". Pojawi się kreator.
4 "Witamy w KDE ileś_tam...Personalizator pomoże Ci w pięciu prostych krokach ustawić takie rzeczy jak" kraj, jezyk, zachowanie się pulpitu i inne..."
Na dole są dwa przyciski "wybierz kraj" i "wybierz jezyk". wybierz co Ci się podoba. Ja wybrałem 2xPolskę. Kliknij przycisk "następny"
5. Pojawi się okno "system zachowań"
"Graficzny interfejs użytkownika zachowuje się róznie w zależńości od systemu operacyjnego. KDE umożliwia dokonanie własnych ustawień zachowań zgodnie z wymaganiami użytkownika."
Poniżej jest do wyboru kilka predefiniowanych stylów zachowań:
"Wybierz swój ulubiony system zachowań
KDE (TM)" <--domyślie zaznaczony
UNIX (R)
Microsoft Windows (R)
Apple MacOS (R)"
Rude_Boy pewnie wybrał by to ostatnie ale Tobie polecam kliknąć "Microsoft Windows (R)" i następnie "dalej"
Dość myślenia. (starczy na dzisiaj) Dalej mozna klikać na pałe.
No i oczywiście uzywać skrótów klawiaturowych IDENTYCZNYCH JAK TE W WINDOWS 2000.
Czy taki opis wystarczy czy trzeba pojechać do Ciebie do Krakowa i osobiście pokazać że faktycznie działa?
Cytat:
taki już jestem nie nawidzę myszki używam jej tylko w ostateczności. gdy np gram w gry które tego wymagają (a takich na szczescie mało) lub w internecie ale tutaj bardzo żadko, w większości
radze sobie bez myszki
Ja tez.
Cytat:
niestety linux zapewnić tego nie może !!!!!!!!!!!!!!!
Na szczęście to nieprawda.
Cytat:
i prędko się to chyba nie zmieni
Zastosuj se do powyzszych rad to się może zmieni szybciej niż Ci się do tej pory zdawało...
Cytat:
jak ktoś nie potrafi zadbać o windowsa to sorry
tak samo moge powiedzieć o linuxie
jak ktoś nie bedize go potrafił skonfigurować to tez nie bedzie mu dobrze chodzil
Święte słowa! Więc dlaczego nie Zastosujesz się Sam do swoich rad??? "Lekarzu ulecz sam siebie" Bo mi się postawa niektórych polityków przypomina...
Cytat:
czy jak dasz dziewczynce która komputera używała w szkole linuxa zeby sobie zainstalowała to raczej stabilnie i szybko jej działać nie będzie
windowsa przynajmniej zainstlauje i moze bedzie chdoził mułowato
To Ty jako dobry kolega powinieneś jej tego Linxa zainstalować. (Dziewdzynie? Nie wiem jak Ty ale ja był zainstalował:)) BTW Instalator takieg RH jest duzo bardziej przyjazny niz ten z Win2k. Ale przy niedbałej instalacji będzie mułowato. A steroeników to nie trzeba będzie nawet instalować (w 90% sam zainstaluje)
Cytat:
skompilować nowe jądro pod linuxem to juz nie byle co
szczerze powiem ze sam tego nie potrafię zrobić do dzisiaj
Kolejna "Bajka o sierotce Marysi..." Na prawdę nie Umiesz??? Przecież to jest na Twoim sprzecie 5 minut. Na stronie Linux w Lubliniejest to świetnie opisane. Zerknij.
Cytat:
uzywam windowsa bo jest stabilniejszy oraz szybszy niż srodowisko graficzne o takich samych możliwosciach w linuxie
i nikt temu zaprzeczyć nie może !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ja zaprzecze!!! Zabijesz mnie za to??? Nie boję sie!!! A moze mały zakładzik? O jakąś sumkę, aleo jakiś hardware? Co szybsze XFCe czy GUI Win2k?

Cytat:
aha sorry adam

Rówież sorry. Jezlei po tym poście będziesz chciał jeszce ze mną gadać...
Cytat:
mi nie chdozi o szybkośc ładowania tylko o samą szybkośc działania, i wielu się tutaj może sprzeczać ale jak byście zoabczyli jak ja pracuję na windowsie to byście mi przyznali racje
naprawde trzeba zobaczyc jak ja sie szybko przełanczam pomiędzy oknami często one się jeszcze nie pojawią na ekranie a ja już zakonczę akcję enterem
A mi chodzi i o jedno i drugie. Jedno KDE mam wypasione na Antku XP i 512 HypreX. Drugie na P3 600@300 "odchudzone" i ascetyczne. I sprzet daje rady. Poza KDE to nie jedyny menadżer okien dla Linuxa. XFCe czy "enlighment" chodzi szybciej na tej 300 niż Win95 (ten pierwszy).
Ja się przełączam nie tylko między oknami (alt+tab prawda?) i zamykam (Alt+F4) Mogę się dodatkowo skakać pomiędzy sesjami X-serverow odpalonych na kilku konsolach wietualnych (Ctrl+ Alt+ Fx). I co Ty na to.

DJ nie rób sobiej jaj. A ja do tej pory Cię nawet bardzo lubiłem i za rozsądnego goscia miałem... A teraz. Podkopałeś we mnie wiarę w ludzi:( I co do k.... nędzy mam teraz robić:((
  
Re: Porównanie systemów (Tirinti, dedykuję ten post Tobie)
PostWysłano: Czwartek, 19 Czerwca 2003, 19:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
DJ
Stały bywalec vip
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #23
Posty: 109


[ Osobista Galeria ]




Nie możesz. Proste spostrzeżenie: Zainstaluje Linuxa, będzie zajmował jakieś powiedzmy 200MB, po roku użytkowania nadal będzie to 200MB i będzie chodził tak równie stabilnie jak w dniu instalacji. Zainstaluję Windowsa 98 będzie miał nieco ponad 300MB, a po roku około 500MB i zakleszczenia przynajmniej raz na dwa-trzy dni. Sprawdzone kilkukrotnie.

wiesz co do windowsa 98 mam to samo zdanie ale widac ze nigdy nie uzywales windowsa 2000, bo xp pod wzgledem puchniecia jest bardzo podobny do 98, natomiasst moj 2000 jak go zainstalowalem na początku tego roku katalog windows zajmował 420 Mb a teraz zajmuje 450 MB
moze dla ciebie 30 Mb jest duzo ale jak na 30 zmian karty grafiki i 30 instalowan nowych sterowników oraz kilkunastokrotną zmianę dodatkowych dysków, nagrywarek, pamięci, kart sieciowych, modemów przekładanie do róznych slotów, chyba za wiele nie spuchło, przy lunuxie w przypadku zmiany grafiki (np z radeona na geforce musialbys rekompilowac jądro)
wiesz ja porównuje linuxa do mojego windowsa 2000 ja również nie nawidze 98 i XP ale ty chyba próbujesz tego nie zauważyć


Cytat:
Żeby daleko tych dziewczynek nie szukać: moja narzeczona zainstalowała Slackware'a prawie samodzielnie (ja byłem przy tym i pilnowałem, żeby czegoś nie namieszała, ale żadna interwencja nie była potrzebna). Koleżanka z roku zainstalowałą Mandrake'a pierwszy raz w życiu "z palca", bez niczyjej pomocy.

wiesz ja tez znam takie dwie dziewczyny, ale mi chodzilo o lamera który praktycznei nie miał styczności z komputerem
i nawet nie wie czym się rózni konsola od srodowiska graficznego

Cytat:
pod warunkiem że masz firmowy sprzęt. Jak kiedyś wymieniłem myszkę to wyskakiwał "Błąd ochrony systemu Windows" (myszka sprawna), czarny ekran i tylko reset mozna było zrobić. Taka sytuacja nie ma prawa mieć miejsca w systemie operacyjnym!

no to sorry jak ty porównujesz win98 do linuxa (sorry ze mowie to jeszcze raz)
ja chyba nie mam firmowego sprzetu, albo nie wiem co ty przez to okreslenie rozumiesz nie wiem ja kupuje sprezet ktory jest supportowany czyli robia strerowniki do niego
jak juz wspominalem windows który teraz stoi przezył zmiane okoo 20 kart graficznych poczynając od poczciwego gf4 mx 440 po radeona 9800 pro, nie mialem jeszcze tylko fx5800, mialem chyba wszsytko co sie miesci w tych ramach i ani razu (o ile grafika byla sprawna) nie zaliczylem nblue screena
i co ty na to ??

Cytat:
Wiesz, jak ktoś pierwszy raz siada przed komputerem z windą, to też cieszy się, jak mu się uda skopiować plik. A na podkręcanie sprzetu i tuning systemu z czasem przychodzi właściwy moment. Kompilacja jądra to nie jest zabawa tylko zadanie dla użytkownika z jakimś doświadczeniem. Myślisz, ze mi się udało skompilować za pierwszym razem? Tylko trzeba przeczytać parę instrukcji, zajrzeć do kilku książek i już. No ale do tego użytkownicy windy nie są zbytnio przyzwyczajeni. Na LinuxwebForum piszą ludzie, którzy kompilują samodzielnie nie tylko jądra, ale i całegy system ze źródeł. Więc nie mów, że się nie da... trzeba tylko mieć sprawny mózg (nie wątpię, że go masz, tylko może nie do końca wykorzystujesz jego możliwości).

jestem z natury człowiekiem ugodowym wiec nie uznam tego jako obelge i powiedzmy ze o tym zapomne
niemniej na przyszłośc powstrzymuj sie od takich
co do kompilacji to powiem szczerze jedyne czego nie moge rozgryźć w kompilacji to konfiguracja sieci której nie mam !!!!!!!!!
wszytko inne mi grało jak trzeba tylko tej sieci nie mogłem rozgryźc
powiem szczerze nigdy nie czułem się programista
zawsze byłęm cienki z matmy a jak chyba wiesz jest to podstawa programowania
nie mozna być dobrym programistra jednocześnie będąc lewym z matmy
pomijam oczywiscie fakt olewania matmy, ale przy odrobinei wysilku pojmowania jej
wiec raczej za grzebanie w kodzie linuxa sie nigdy nie wezmę a przyjamniej nie teraz
niemniej kompilacja nie jest trudna ale tez nie jest łatwa
i z pewnościa jest trudniejsza niz zaisntalowanie sterowników do chipsetu grafiki i dźweku pod windowsem, nei znasz mnie wiec nei wiesz co u miem czego nei umiem ale spytaj chodćby eddiego to ci moze cos o mmnie opowieidzeć

Cytat:
Ja mogę zaprzeczyć. To samo pytanie: co oferuje Ci interfejs Windows czego nie mozna zrobić pod Blackboxem, WindowMakerem, czy XFCE? Poza tym, nie wiem czy wiesz (pewnie nie), że istanieje manager okien, który piksel w piksel naśladuje interfejs Windozy Xp:
http://xpde.qadram.com/ Za to pod Linuxem masz coś takiego jak pulpit wirtualny i tzw. wirtualne desktopy, nawet nie wiesz jak to ułatwia pracę. A w Windowsach htego nie ma.

wiesz ja jak bede chcial to bede mial wirtualne pulpity i wiem co to jest
a jednak wolę pracę na dwóch monitorach
co to blackbox nie wiem, windowmaker to jest zdaje sie ze prosty menadżer okien
ale mnie naprawde nie zalezy na wyglasdzie XP
mnie zalezy na tym zeby wszytko mozna bylo zrobic klawiatura i zeby bylo mase skrótów, o których ty jako linuxiarz nie masz zielonego pojecia 9czego nie uwazam za twój minus) ja nienawidze XP !!!!!!!!!!!!!!! chbyba powiedizlaem to juz dobitnie

Cytat:

Co do KDE, fakt, jak ktoś na Linuxweb powiedział, to kobyła, która mogłabybyć dwukrotnie szybsza i trzykrotnie mniejsza. Też za bardzo KDE mi nie odpowiada. Ale ludzie! Środowisko graficzne nie oznacza KDE, jest całą masa innych (szybszych i stabilniejszych) rozwiązań. Ja wcale nie twierdzę, żę KDE jest szczytem stabilności i szybkości! Rozróżnijcie system i program. Ocenienie systemu operacyjnego na podstawie jakiegoś programu to nieporozumienie.
Nie podoba Ci się KDE, zainstaluj Gnome, WindowMakera, XFCE, IceWM, Blackboxa, Enlightenment'a czy jeden z setek innych menadzerow okien; znajdziesz cos dla siebie.

tak masz racje ale tutaj chodzi o to zebym mogl pracowac na 20 programach naraz (w tym graficznych)
niestety konsola tegomi nie zapewni
czyli musze używac srodowiska graficznego, a ze mam duze wymagania
musze miec zaawansowane
czyli zostaja w sumei dwa gnome i KDE
pierwszy jest sredni, druigi nie za szybki
Cytat:

Nie podoba Ci się interfejs Windowsa? No to kupa... możesz zmienić kolorki i animowane kursory... :-(

jest cos takeigo jak windowsblinds i inne darmowe programy do zupelnej zmiany wyglądu
owszem nie mają takich możliwości jak linux ale na pewno nie jest tak jak mówisz

Cytat:

PS: Nadal nikt mi nie odpowiedział, co to takiego ciekawego i niezbędnego ma Win Xp, że wymaga 1GB procka 600MHz i 128MB RAMu.

powiem szczerze nie wiem
wiem tylko tyle ze moj windziak zadziala na 300 Mhz oraz na 32 MB RAM oraz wystarczy mu 700 MB a dysku, znaczy sie na nie zaisntaluje sie na takiej ilości ale jak sie juz zaisntaluej to tyle zajmuje
wiesz ja patrze raczej z punktu widzenia dzisiejszych kompow nie z tamtej epoki
czyli dzisiaj standardem jest 40 GB i 256 RAM i procek conamniej 1,5 Ghz
wiem ze moze ciebie na takiego nie stać lub nie chcesz kupować ale dlaczego ja nie moge miec
co do XP to juz chyba znsz moje zdanie
  
Re: Porównanie systemów (Tirinti, dedykuję ten post Tobie)
PostWysłano: Czwartek, 19 Czerwca 2003, 19:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
adam
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #10
Posty: 197


[ Osobista Galeria ]




DJ :
przy lunuxie w przypadku zmiany grafiki (np z radeona na geforce musialbys rekompilowac jądro)
Niekonicznie. Sterowniki "radeona" są i w kernelu i w XFree86. Do wyboru. W tym drugim przypadku wystarczy w pliku XF86Config-4 zmienij JEDEN WYRAZ z "radeon" na zdaje się "geforce" zapisać, przełądować X-y i już.
A jezeli chodzi o jądro to na Twoim procku wymiana kernela potrwa kilka minut.
  
PostWysłano: Czwartek, 19 Czerwca 2003, 19:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
DJ
Stały bywalec vip
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #23
Posty: 109


[ Osobista Galeria ]




Cytat:

[quote="adam"]DJ bluźnisz...
DJ :

próbowałem róznych sztuczek odchudzałem tego KDE rekompilowałem jądro, poprostiłem kumpla który w tym siedział już bardzo długo o skonfigurowanie kernela
niestety neiwiele to dało
Bo i dać nie mogło. Kernel nijak się nie ma do szybkości środowiska graficznego. I ten kumpel Ci tego nie powiedział?
Zerknij tu i tam
Nawet po polsku jest! (ja musiełem się uczyc z angielskich manulai kedy to takich łopatologicznych wykładów nie było...)
Czy widzisz tu coś na temat kernela? To tak jakbyś w samochodzie wymienił amortyzatory na sportowe i dziwił się ze przyspieszenie się nie poprawiło...

tak masz racje
ja wtedy o tym nie wiedzialem a kumpla poprosilem tylko o kompilacje jadra nic mu wiecej nie mowilem

Cytat:
drugie co mnei zdenerwowało
No właśnie, mnie tez. Ale ja mam na myśli twoja poniższą wypowiedź.
Cytat:
w KDE to to ze tam praktycznei wszytko trzeba było klikać, w windowsie w 99% radziłem sobie klawiaturą, tam niestety nie było zadnych skrótów
DJ nie pisz bzdur. Przecież tu można ustawić identyczne skróty jak w Win2k! Zainstaluj sobie z łaski swojej KDE ze źródeł po instalacji przy pierwszym odpaleniu zapyta się jaki ma być styl zachowań. Wybierz "windowsowy" i nie pisz głupot! Wszystkie skróty typu Ctrl+Esc alb Alt + tab Alt+F4 są IDENTYCZNE JAK W WIN2K!!! Moze nie Uwierzysz ale uzywałem obu systemów i wiem co piszę (w przeciwieństwie do Ciebie)
wiem wiem wiem
uzywalem tego
ale sa rzeczy ktorych sie nie da
kurde tylko juz nie pamietqam czego
nie chce sklamac ale chyba nie da rady chodzic po stronach www bez myszki czy jakos tak
cos kolo przegladarki sie nie tak robilo kurde juz niepamietam
oo mam np chce jakis program szybko odpalic
w KDE musialbym uruchamiac konsole ktorą standardowo mam zamkniętą i tam dopiero wpisywac polecenie
a w windowsie wystarczy ze zrobie win+r

Cytat:
Czy uzywanie Win2k naprawde tak odmóżdza???
No i oczywiście uzywać skrótów klawiaturowych IDENTYCZNYCH JAK TE W WINDOWS 2000.

moze kwestia tego ze nie mailem czasu czytrac manuala niech bedzie
pomocy windowsa nie czytalem

Cytat:
Na szczęście to nieprawda.
moze w nowej wersji KDE mialem starą 2.cos tam

Cytat:
Święte słowa! Więc dlaczego nie Zastosujesz się Sam do swoich rad??? "Lekarzu ulecz sam siebie" Bo mi się postawa niektórych polityków przypomina...

moja postawa byćmoze wynika z tego ze ja niepotrzebuje inego systemu
ten mi wystarcza w zuypelności, jest stabilny i szybki tak jak chce, no moze ladowanie trwa za dlugo cała jedna minute, ale jakos specjalnie mi to nie przeszkadza, natomiast bardziej sie skupiam nad pracą i niestety czestym testowaniem sprzetu, wiec nie mam kiedy sie zając linuxem

Cytat:
To Ty jako dobry kolega powinieneś jej tego Linxa zainstalować. (Dziewdzynie? Nie wiem jak Ty ale ja był zainstalował:)) BTW Instalator takieg RH jest duzo bardziej przyjazny niz ten z Win2k. Ale przy niedbałej instalacji będzie mułowato. A steroeników to nie trzeba będzie nawet instalować (w 90% sam zainstaluje)

nie o wiem ze jest latwierjszy ale jak dochodzi do momentu wyboru pakietow to coponiektorzy moga sie pogubic i jak mowisz system moze byc mułowaty

Cytat:
Kolejna "Bajka o sierotce Marysi..." Na prawdę nie Umiesz??? Przecież to jest na Twoim sprzecie 5 minut. Na stronie Linux w Lubliniejest to świetnie opisane. Zerknij.
wiesz chodzilo mi o konfiguracje sorry za nieprawuidłowe wyrażenie sie

Cytat:
Ja zaprzecze!!! Zabijesz mnie za to??? Nie boję sie!!! A moze mały zakładzik? O jakąś sumkę, aleo jakiś hardware? Co szybsze XFCe czy GUI Win2k?

bede musial spróbować, ale jak juz mnówiłem (moze nie zauważyłeś) musiałbys mnie zoabczyc jak ja pracuje

Cytat:

Ja się przełączam nie tylko między oknami (alt+tab prawda?) i zamykam (Alt+F4) Mogę się dodatkowo skakać pomiędzy sesjami X-serverow odpalonych na kilku konsolach wietualnych (Ctrl+ Alt+ Fx). I co Ty na to.

kurde mi nie o to chodzi, ja znam większośc okien dialogowych na pamięć, i wiem któe klawisze mam wcisnąć, np przełanczacie szybkosci klawiatury to to okno nie zdąży siępojawić na ekranie a ja tymczasem zmeinie szybkośc klawiszy i zatwierdze
i na monitorze pojawi sie tylko kontur okna, o to mi chodzi to jest oczywiscie tylko przyklad mógłbym dac wiele takich podoobnych

ciesze sie bardzo ze mnie do tej pory sznowales iwogule, ale porpsotu jestem przyzwyczajony do windowsa, lubie linuxa ale poprostu uwazam ze jest on nie dla mnie, a przynamniej nie na teraz, teraz mam zupelnie inne rzeczy do robienia niz uczenie sie lunuxa bo to wszyscy musza przyznac jak wszsytkiego jego tez sie trzeba nauczyc, i trzeba mmiec czas zeby go skonfigurowac jak sie mi podoba
obecnie zaisntalwoanie windowsa wraz z zainstlaowqaniem wszystkiego co chce i skonfigurowaniem tego zajmuje mi jakies 1,5 godziny (office, windopam, rar, totcmd, colin, i inne pomniejsze programy oraz okrojenie i wyrzucenie niepotrzebnych rzeczy) przypuszczam ze jakbym chcial na dzien dzisisiejszy zaisntlaowac liinuxa i zrobic podobne rzecyz zajelo by mi to conajmniej pełbny dzień przy pilnej pomocy innych zaawansowanych uzytkowników
a sam pewnie bym sobie nie poradził
wiesz jakbym znalazł choćby tydzień który bym przeznaczył na linbuxa pewnie bym czegos takeigo nie mówił, ale niestety czas mnie tutaj ogranicza i to bardzo
nie moge jednocześnie testowac mojego nowego linuxa i grafiki którą klinet perzyniósł bo twierdził ze nie działa
porpsyu jest to niewykonalne na dzień dzisiejszy
wiec przynajmniej do urlopu (gdzieś w sierpiu) bede zagoerzałym windziarzem który lub linuxa
  
Re: Porównanie systemów (Tirinti, dedykuję ten post Tobie)
PostWysłano: Czwartek, 19 Czerwca 2003, 20:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
DJ
Stały bywalec vip
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #23
Posty: 109


[ Osobista Galeria ]




adam :
DJ :
przy lunuxie w przypadku zmiany grafiki (np z radeona na geforce musialbys rekompilowac jądro)
Niekonicznie. Sterowniki "radeona" są i w kernelu i w XFree86. Do wyboru. W tym drugim przypadku wystarczy w pliku XF86Config-4 zmienij JEDEN WYRAZ z "radeon" na zdaje się "geforce" zapisać, przełądować X-y i już.
A jezeli chodzi o jądro to na Twoim procku wymiana kernela potrwa kilka minut.


aha to dobrze wiedizeć
w takim razie zwracam honor
niemniej jest jeszcze jeden problem
miałem trakiego jednego modowalnego radka który tylko i wyłacznie przy jednym teście 3dmarka 2001 wywalał szachownicę
na linuxie chyba bym tego nie mógł sprawdzić
czy jednak sie coś zmeiniło ?? ze teraz juz moge odpalic na linuxe np 3dmarka z w miarę normalną szybkością
  
PostWysłano: Czwartek, 19 Czerwca 2003, 20:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
DJ
Stały bywalec vip
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #23
Posty: 109


[ Osobista Galeria ]




dobra bede póxniej albo dopiero jutro nie piszcie za duizo zebym nie mial za duzo odpisywania biggrin.gif
  
Re: Porównanie systemów (Tirinti, dedykuję ten post Tobie)
PostWysłano: Czwartek, 19 Czerwca 2003, 22:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Trurl
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #124
Posty: 6


[ Osobista Galeria ]




DJ :

(...) na początku tego roku katalog windows zajmował 420 Mb a teraz zajmuje 450 MB
moze dla ciebie 30 Mb jest duzo ale jak na 30 zmian karty grafiki i 30 instalowan nowych sterowników oraz kilkunastokrotną zmianę dodatkowych dysków, nagrywarek, pamięci, kart sieciowych, modemów przekładanie do róznych slotów, chyba za wiele nie spuchło,(...)

Za wiele spuchło. o 30 MB za dużo. A tak poza tym, 30 MB to dla mnie dużo. Nie zapominaj, że mam 500MB HDD.

DJ :
wiesz ja tez znam takie dwie dziewczyny, ale mi chodzilo o lamera który praktycznei nie miał styczności z komputerem
i nawet nie wie czym się rózni konsola od srodowiska graficznego

Myślisz, ze taki "lamer" (nie lubie okreslenia lamer) poradzi sobie z instalacją Windowsa? Zapewniam Cie ze nie.

DJ :
Cytat:
(...)Więc nie mów, że się nie da... trzeba tylko mieć sprawny mózg (nie wątpię, że go masz, tylko może nie do końca wykorzystujesz jego możliwości).

jestem z natury człowiekiem ugodowym wiec nie uznam tego jako obelge i powiedzmy ze o tym zapomne
niemniej na przyszłośc powstrzymuj sie od takich

Przeczytaj jeszcze raz moją wypowiedź:
trzeba tylko mieć sprawny mózg (nie wątpię, że go masz, tylko może nie do końca wykorzystujesz jego możliwości).


DJ :
zawsze byłęm cienki z matmy a jak chyba wiesz jest to podstawa programowania
nie mozna być dobrym programistra jednocześnie będąc lewym z matmy

Bzdura do kwadratu! To tani slogan z uczelni, które nei mają dosyć wykwalifikowanej kadry informatycznej, za to mają dużo matematyków! Konkretny przykład: mój kolega z liceum, studiuje informatykę tam gdzie ja, tylko na poziomie inżynierskim (3,5 roku zamiast 5 lat). Oblewa wszystkie przedmioty matematyczne, a pracuje jako programista baz danych i czesze całkiem niemałą kasę. On zarabia na programowaniu, a ja zakuwam słodkie dowody twierdzeń z algebry liniowej i matematyki dyskretnej. Ja sobie z matmą radzę na tyle, żeby mnie ze studiów nie wywalili (zdaża mi sie zaliczyć na zerowym terminie, ale bywały tez kursy powtórkowe) i jeszcze nigdy nie pisałem programu, który wyjkorzystywałby np. całkowanie z definicji czy dowód twierdzenia Croneckera-Capellego!

Cytat:
wiesz ja jak bede chcial to bede mial wirtualne pulpity i wiem co to jest
a jednak wolę pracę na dwóch monitorach

Nie mam dwóch monitorów. Człowieku, monitor (monitor, nie zabawka!) kosztuje ponad 800 zł, dla mnie to jest miesięczne utrzymanie!

DJ :
windowmaker to jest zdaje sie ze prosty menadżer okien
ale mnie naprawde nie zalezy na wyglasdzie XP
mnie zalezy na tym zeby wszytko mozna bylo zrobic klawiatura i zeby bylo mase skrótów, o których ty jako linuxiarz nie masz zielonego pojecia

WindowMaker to jeden z najbardziej "konfigurowalnych" managerów okien jakie są, więc tu akurat pudło. Możesz tam sobie zdefiniować wszystkie skróty jakich dusza zapragnie. Fakt, nie mam pojęcia o skrótach w Twoim Windowsie. Nie mam pojęcia, bo istotnie wolę posługiwać się myszą, a nie dlatego że jestem Linuksiarz :-) Co do Blackboxa - jest to bardzo mały (binarka niecałe 300 kb, po instalacji pewnie jakies 3x tyle (dekompresja)) manager okien. Faktycznie nie ma tylu opcji konfiguracyjnych co WindowMaker, ale jest za to diabelnie szybki i potrzebuje tylko kilkadziesiąt KB pamięci.

DJ :
tak masz racje ale tutaj chodzi o to zebym mogl pracowac na 20 programach naraz (w tym graficznych)
niestety konsola tegomi nie zapewni
czyli musze używac srodowiska graficznego

Cóż... nie znasz sie za bardzo na obsłudze trybu tekstowego :-> (to dotyczy: na 20 programach na raz)
Pod DOSem tez nie odpalisz programów graficznych (to dotyczy: (w tym graficznych))
:-P
BTW: GUI to też konsola, tylko że graficzna :-P

DJ :

jest cos takeigo jak windowsblinds i inne darmowe programy do zupelnej zmiany wyglądu
owszem nie mają takich możliwości jak linux ale na pewno nie jest tak jak mówisz

Ja tam za mojej windowsowej kadencji miałem bardzo przykre doświadzczenia z takimi programami, ale tak po prawdzie, to nei używałem ich zbyt wiele, więc nie będę generalizował.


DJ :

wiem tylko tyle ze moj windziak zadziala na 300 Mhz oraz na 32 MB RAM oraz wystarczy mu 700 MB a dysku, znaczy sie na nie zaisntaluje sie na takiej ilości ale jak sie juz zaisntaluej to tyle zajmuje

A na P133 i 500mb? :-> (ile razy mam powtarzać?)

DJ :
wiesz ja patrze raczej z punktu widzenia dzisiejszych kompow nie z tamtej epoki
czyli dzisiaj standardem jest 40 GB i 256 RAM i procek conamniej 1,5 Ghz
wiem ze moze ciebie na takiego nie stać

Rozumując w ten sposób musiałbyś co roku kupowac nowy komputer ;-) Zresztą na rozluźnienie atmosfery mogę przytoczyć anegdotkę:
"Jak kupujesz nowy komputer, i przypadkiem masz sklep daleko od domu, to w drodze do domu zastanów się, czy nie skręcić z tym komputerem do muzeum techniki, bo zanim dojdziesz, będzie to już zabytek"
Ale fakt, na komputer mnie nie stać :-( ale jak miałbym kasę, to bym wolał za nią gdzieś (na dłużej niż kilka dni) na wakacje wyjechac, przecierz mój komputer mimo że z epoki prekambryjskiej, ale działa i nic mu nie brakuje:-)
  
PostWysłano: Piątek, 20 Czerwca 2003, 11:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
tadziu
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #122
Posty: 8


[ Osobista Galeria ]




[quote=DJ]
lecz jako początkujący komputerowiec średnio sobei radziłem z konsolą tekstową, a niestety środowisko graficzne działało powoli, jak na mój ówczesny sprzęt czyli celeron 466 i 256 Mb RAM
[/quote]
???? Mi na celeronie 333 z 220MB RAMu, czy cos kolo tego calkiem normalnie chodzi RedHat8.0 z GNOMEm. Tym bardziej poszedlby ci na 466 i 256MB RAM... Wcale nie laduje sie dluzej niz WinXP na tym samym sprzecie
  
Re: Porównanie systemów (Tirinti, dedykuję ten post Tobie)
PostWysłano: Niedziela, 29 Czerwca 2003, 17:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
DJ
Stały bywalec vip
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #23
Posty: 109


[ Osobista Galeria ]




Trurl :
Za wiele spuchło. o 30 MB za dużo. A tak poza tym, 30 MB to dla mnie dużo. Nie zapominaj, że mam 500MB HDD.

no tak masz racje dla ciebie jedynym sensownym rozwiązaniem jest linux, ale to ze ja mam 56 Gb oznacza ze na system nie moge przeznaczyć 1,5% całości ??
wiesz nie ma systemu dla każdego musisz to przyznać

Trurl :
Bzdura do kwadratu! To tani slogan z uczelni, które nei mają dosyć wykwalifikowanej kadry informatycznej, za to mają dużo matematyków! Konkretny przykład: mój kolega z liceum, studiuje informatykę tam gdzie ja, tylko na poziomie inżynierskim (3,5 roku zamiast 5 lat). Oblewa wszystkie przedmioty matematyczne, a pracuje jako programista baz danych i czesze całkiem niemałą kasę. On zarabia na programowaniu, a ja zakuwam słodkie dowody twierdzeń z algebry liniowej i matematyki dyskretnej. Ja sobie z matmą radzę na tyle, żeby mnie ze studiów nie wywalili (zdaża mi sie zaliczyć na zerowym terminie, ale bywały tez kursy powtórkowe) i jeszcze nigdy nie pisałem programu, który wyjkorzystywałby np. całkowanie z definicji czy dowód twierdzenia Croneckera-Capellego!

no wlasnie w tym problem ze znowu mnie nie zrozumiales
nie chodzi o twierdzenia
podam prosty przyklad
gość jest leń straszliwy, ma laske z matmy ale tylko dlatego ze ja zupelnie olewa, poprostu nie uczy sie niczego, i co za tym idzie nie umei zadnych twierdzen ani nic z tych rzeczy, niemniej jak tylko sie odrobinke postara idzie mu to conajmniej nieco latwiej niż innym
albo jeszcze inaczej
mam kumpla w klasie ktory jest prze gośc z matmy, ale z programowania totalna noga, ale sprawa jest tego rzedu ze on sie uczy godzinami tej matmy, on ją bardziezj wykuwa niż rozumei tutaj chdozi o sposób myslenia, nie da sie rady byc dobrym programistom a jednocześnie nie myśleć sprawnie, a co za tym idzie jak chcesz (będąc dobrym programstom) możesz (w łatwy spsób) być dobrym z matmy (nie mowię geniuszem) ale powiedzmy zaliczać na czwórki w dobrym liceum
jeszcze innny przyklad
znam gościa ktory w pierwszej klasie liceum wygrał olimpiade matematyczną (znaczy sie dostal sie do etapu ogolno polskiego czy jakos tak) natomaist nie mial zielonego pojęcia o programowaniu
w drugiej klasie zajął 4 miejscie w olimpiadzie informatycznej
drugi gość:
koles wogule sie nie uczyl
w drugiej klasie przystąpił do olimpiady z matmy (będąc jednocześnie zagrożonym z matematyki) udalo sie mu (przy pomocy kolegów) przejśc do drugiego etapu, i ostatecznie skończyło sie na wygraniu indexu z matmy
równolegne nie umeijąc nic programować dostał również index z olimpiady z infy
przytoczone przyklady (moim zdaniem) udowadniają ze nie można być noga z matmy a jednocześnie byc dobrym programistą (oczywiscie pomijam fakt ze niektorzy uznawają sie za programistów jak npaisza strone WWW na ktorej jest efekt rollover)
rozrozniaj trzw lenia od gościa ktory sie nie da rady nauczyc

Trurl :
Ja tam za mojej windowsowej kadencji miałem bardzo przykre doświadzczenia z takimi programami, ale tak po prawdzie, to nei używałem ich zbyt wiele, więc nie będę generalizował.

teraz niech wszyscy to dobrze przeczytają
ty miałeś złe doświadczenia z windowsem i dlatego go tak negujesz
ja mialem złe doświadczenia z linuxem ale go tak nei neguję
wiec czemu mnie tak wszyscy zjechali ??

Trurl :
A na P133 i 500mb? :-> (ile razy mam powtarzać?)

dlatego tez dla ciebie jedynym slusznym rozwiazaniem jest linux
ale jak ktos ma wiecej MHz to czemu nie

Trurl :
Rozumując w ten sposób musiałbyś co roku kupowac nowy komputer ;-) Zresztą na rozluźnienie atmosfery mogę przytoczyć anegdotkę:
"Jak kupujesz nowy komputer, i przypadkiem masz sklep daleko od domu, to w drodze do domu zastanów się, czy nie skręcić z tym komputerem do muzeum techniki, bo zanim dojdziesz, będzie to już zabytek"
Ale fakt, na komputer mnie nie stać :-( ale jak miałbym kasę, to bym wolał za nią gdzieś (na dłużej niż kilka dni) na wakacje wyjechac, przecierz mój komputer mimo że z epoki prekambryjskiej, ale działa i nic mu nie brakuje:-)

nie kupuje co roku nowego kompa
a jedynie caly czas go modernizuje
wynosi mnie to mniej wiecej jakies 1500 zlotych rocznie, mając jednocześnie kompa o wartości 5000 złotych
wiem ze nie dla każdego jest to możliwe

a co chcialem jeszcze powiedziec to to że jakbym ja nie pracował tm gdzie pracuje byćmoże siedziałbym teraz na linuxie
niestety 99% procent kupujących komputer ma windowsa i siła rzeczy muszę go bardzoo dobrze znać, siedząc tylko i wyłącznei na linuxie zaniedbałbym windowsa
a srpawa jest tego rzedu ze musze być cały czas na topie jeśli chodzi o nowe aktualizacje i nowe sterowniki
teo nie da rady sie sprawdzić w 2 godziny tygodniowo
bo srednio na kompie siedize jakeis 4 godziny dziennie
  
PostWysłano: Niedziela, 29 Czerwca 2003, 17:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
DJ
Stały bywalec vip
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #23
Posty: 109


[ Osobista Galeria ]




tadziu :
[quote=DJ]
lecz jako początkujący komputerowiec średnio sobei radziłem z konsolą tekstową, a niestety środowisko graficzne działało powoli, jak na mój ówczesny sprzęt czyli celeron 466 i 256 Mb RAM

???? Mi na celeronie 333 z 220MB RAMu, czy cos kolo tego calkiem normalnie chodzi RedHat8.0 z GNOMEm. Tym bardziej poszedlby ci na 466 i 256MB RAM... Wcale nie laduje sie dluzej niz WinXP na tym samym sprzecie[/quote]

czemu ciągle porówbujesz do windowsa XP ??
czy to jest jedyny windows ??
ja tez go nielubie
  
Re: Porównanie systemów (Tirinti, dedykuję ten post Tobie)
PostWysłano: Środa, 22 Października 2003, 21:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Slash
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #350
Posty: 5


[ Osobista Galeria ]




:P a ja mam Win XP i Mnadrake 9.1... XP śmiga jak trza... Mandrake 9.1 no porblemo :P tylko czasem problemy z neo+ :P ...lol...
  
Re: <DJ> Porównanie systemów (Tirinti, dedykuję ten po
PostWysłano: Wtorek, 02 Grudnia 2003, 01:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
GregorP
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #235
Posty: 320


[ Osobista Galeria ]




Thx DJ - dawno się tak dobrze nie bawiłem.. ;))
  
Porównanie systemów (Tirinti, dedykuję ten post Tobie)
Forum dyskusyjne -> Software -> Linux

Strona 2 z 2  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
zaręczyny w wellness Ciechocinek
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010